Žurnál+

Návrat k tradíciám

P
SRP.syrups394 predaných ks, 67 hodnotení

. » Tvorba / 2022-12-06 17:00:02 /  Pridaj komentár / 11 lajkov

Jedna stará ľudová pranostika hovorí – na svätého Mikuláša, už je celá zima naša. A so zimou prichádza aj mnoho predvianočných tradícií a zvykov. Každý jeden z nás pozná deduška s červenou čapicou, bielou dlhou striebornou bradou a drevenou barlou. My ho voláme Mikuláš, v Amerike je to Santa Claus, pre Rusov zas Dedo Mráz. Každoročne prichádza potešiť milióny detí na celom svete. 6. decembra majú všetci poctivo pripravené ponožky na krbe alebo vyčistené topánky v okne. Aj my ako deti sme sa ho nevedeli dočkať. A pravdu povediac, tešíme sa naňho doteraz :)

 

 

V detstve nám Mikuláš nosil dobroty od výmyslu sveta. Sušené ovocie, med, oriešky alebo exotickejšie pomaranče a mandarínky. Ak sme cez rok výnimočne poslúchali, našli sme tam čokoládového Mikuláška. No vždy nás v čižmičke čakala aj cibuľa alebo uhlie, aby sme vedeli, že sme predsa len mohli poslúchať aj viac. Aj tieto tradície sa časom trošku zmenili – čokolády s hračkami, cukríky s obalom obľúbenej rozprávkovej postavy, lízatká v tvare filmových hrdinov alebo rôzne vegánske sladkosti. My sme sa preto rozhodli, že deťom v našom okolí skúsime opäť ukázať čaro tých tradičnejších pochutín. A možno by sa Vám to na prvý pohľad nezdalo, no častokrát ich to zaujme viac. Ostatné sladkosti vídavajú každý týždeň v obchode a naťahujú sa po nich v obchode z košíka. Dostali ich na návšteve u svojho uja a tety toľkokrát, že už pre nich ani nie sú zaujímavé.

 

 

Vytvorili sme preto aj pre vás tieto jedinečné balíčky plné nielen tradícií, ale aj vitamínov a pôvodných chutí. Základom sú naše sirupy, ktoré si môžete nakombinovať podľa svojho gusta. Ich výhodou je, že sú nielen sladké a chutné, každý z nich ponúka navyše aj množstvo benefitov, ktoré v mikulášskych sladkostiach z obchodov nenájdete. Že máte chuť na všetky a neviete sa rozhodnúť? Skúsime vám teda trošku poradiť :)

Bazový sirup – liečivé kvety bazy majú pre nás blahodarné účinky. Už stáročia bojujú proti zápalom a infekciám. Pomáhajú uľavovať od bolesti a opuchov. V jesennom období je veľmi nápomocné aj to, že bojujú proti chrípke a nachladnutiu. A čo je pre Mikuláša rovnako dôležité, bazový sirup predstavuje pre mnohých z nás typickú chuť detstva, ktorú veľmi radi posunieme aj našim malých ratolestiam.

Malinový sirup – maliny sú cenné najmä pre vysoký obsah antioxidantov a vitamínov. Pomáhajú teda posilňovať imunitný systém, znižujú únavu a krvný tlak a sú tiež odporúčané pri problémoch so zažívaním. A tá ich farba! :)

 

 

Čučoriedkový sirup – čučoriedky patria medzi jedno z najzdravších ovocí na svete. Sú dobré pre naše srdce, mozog, postavu, zrak i ďasná. Okrem toho slúžia ako prevencia pred vznikom rakoviny a pomáhajú pri dobrom raste detí. Vďaka nim teda budeme taaakí veľkíííí... :)

Ríbezľový sirup – ríbezle sú ako taká malá multivitamínová pilulka. Okrem ich pozitívnych účinkov na imunitu sú tiež bohaté na omega-3 mastné kyseliny a teda pomáhajú nám pri vysokom cholesterole a krvnom tlaku. A majú ešte jednu špeciálnu schopnosť – vďaka vysokému obsahu vápnika, horčíka a mangánu nám zlepšujú náladu a upokojujú nervy. A čo je viac ako kľudné a šťastné dieťa :)

Jahodový sirup – jahody majú nezameniteľnú chuť a vôňu, sú ale taktiež veľkým prínosom pre naše zdravie. Pomáhajú cievnemu systému, zdravému srdcu, zvyšujú krátkodobú pamäť, podporujú celkovú regeneráciu, zabezpečujú zdravie vlasov, sviežosť pleti, pevnosť nechtov... Benefitov je skrátka neúrekom.

Marhuľový sirup – pravidelná konzumácia marhúľ vraj môže zlepšiť zrak. Pre vysoký obsah vitamínov sú marhule často pridávané aj do kozmetických výrobkov. Hovorí sa, že stačí jedna marhuľa denne a vaša pleť bude žiarivá a bezchybná.

 

 

Tak čo? Našli ste medzi našimi sirupmi svojho favorita?

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - MLN SRP. - Malinový sirup - 13985248_MLN SRP. - Malinový sirup by SRP.syrups
 2 komentárov
 Páči sa 59 ľudom
5 €
 - RBZL SRP. - Ríbezľový sirup - 13985238_RBZL SRP. - Ríbezľový sirup by SRP.syrups
 Páči sa 42 ľudom
5 €
 - MRHL SRP. - Marhuľový sirup - 13985221_MRHL SRP. - Marhuľový sirup by SRP.syrups
 1 komentárov
 Páči sa 40 ľudom
5 €
 - Vianočný balíček I :) - 13985166_Vianočný balíček I :) by SRP.syrups
 Páči sa 45 ľudom
15 €
 - ŠPK SRP. - Šípkový sirup - 13985275_ŠPK SRP. - Šípkový sirup by SRP.syrups
 Páči sa 26 ľudom
5 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »