Žurnál+

Spojenie prírody a notesov: Birdwatching.

P
SOMSTROM45 predaných ks, 20 hodnotení

Tatiana Š. » Tvorba / 2022-02-11 13:00:01 /  2 komentáre / 19 lajkov / 45x zobrazený

O vtáčom speve a diárikoch zo Sashe.

Spev každého vtáčieho druhu je špecifický. Obzvlášť melodicky znejú v našich záhradách piesne slávika červienky (Erithacus rubecula) a peníc, pričom najpočetnejšia je penica čiernohlavá (Sylvia atricapilla).

Na rozpoznávanie spevu môžu poslúžiť rôzne pomôcky. Osvedčilo sa priradiť pieseň k všeobecne známemu zvuku, akým je napr. jemné štrngotanie kľúčikov kanárika poľného (Serinus serinus). Výborne sa dajú vtáčie hlasy napočúvať počas pozorovania jedincov v jarnom období, v čase, kedy stromy a kry ešte nie sú olistené. A kam si to všetko poznačiť? Konečne je dôvod vybrať si jeden z mnohých krásnych diárov, ktoré ponúkajú výrobcovia na Sashe!

 

 

Na obr. spievajúci škorec, neuveriteľný imitátor iných druhov vtákov a super užitočný likvidátor veľkých huseníc v záhrade (foto: A. Chudý).

Nájdite si v záhrade krytý kút a v tichosti sledujte sfarbenie spievajúcich samcov. Môže vám to neskôr pomôcť pri identifikáciu druhu v atlase. Pokúste sa v skratke poznačiť aj počúvanú melódiu, aby ste sa k nej vedeli opakovane vrátiť. Birdwatching je výborný relax a záľuba.

 

 

Záhradný návrh pre divú prírodu u vás doma.

Notesy a diáriky síce neponúkame, ale SOMSTROM Vám môže pomôcť s návrhom pozorovacieho kútika a jeho dovybavenia pomocnými úkrytmi pre živočíchy a dosadením vhodných kríkov a bylín. Okrem búdok pre vtáky sú to napr. aj úkryty pre veverice či špeciálne búdky pre sokola myšiara.

 

 

V procese výroby sú momentálne aj úkryty pre ježov, máte sa na čo tešiť!

Pekné dni praje Táňa zo SOMSTROM. 

Komentáre

alicaspisiak Pekný článok a inšpirácia v jednom! Ak hľadáte Sashe diár s motívom vtáctva, odporúčam vám môj denník “Píš od srdca”, kde vtáčiky našepkávajú pri písaní :) pekný víkend prajem!

2022-02-11 17:20:441x

SOMSTROM Ďakujem a som veľmi rada, že ste sa našla v našom žurnáli, tak som to myslela, spojiť kúsok remesla (my) a umenie (vy sashe-áci). PS: Váš denník je veľmi vydarený, určite by dobre poslúžil na zápisky zo záhrady či prírody. Odporúčam :)

2022-02-11 17:28:281x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Vtáčia búdka sýkorník - 15438914_Vtáčia búdka sýkorník by SOMSTROM
 1 komentárov
 Páči sa 33 ľudom
45 €
 - Polobúdka pre sokola alebo myšiarku - 14209569_Polobúdka pre sokola alebo myšiarku by SOMSTROM
 Páči sa 18 ľudom
70 €
 - Úkryt pre veverice - 14210068_Úkryt pre veverice by SOMSTROM
 Páči sa 29 ľudom
63 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »