Žurnál+

Konzervujeme leto v dubových lisoch bez éčiek a umelých farbív

P
SOMSTROM8 predaných ks, 8 hodnotení

Tatiana Š. » Tvorba / 2021-07-12 17:00:01 /  1 komentár / 20 lajkov / 380x zobrazený

Gazdiné majú teraz frmol, aby zavarili úrodu zo svojej záhrady. Mešťania bez rolí môžu zakonzervovať zase inú úrodu. Ponúka ju okolitá krajina, ktorá je záhradkou pre všetkých. Medzi divorastúcimi rastlinami nájdeme bylinky, jedlé šťavnaté listy a burinu, ktorá kypí semienkami pre vtáctvo a asi ju označením burina aj trošku urážame. Veď každý je na niečo súci...

 

 

K takémuto zaváraniu v čase vám ponúkame krásne masívne dubové lisy, ktoré vyrábame v rôznych veľkostiach pre prípad, že hodláte lisovať vyššie byliny, alebo naopak potrebujete spratnú veľkosť do detského batoha.

 

 

 

Lis si pribaľte so sebou, aby vám po ceste domov odtrhnuté rastliny neuvädli. Vložte dovnútra 2 kartóny a 2 listy savého papiera. Ďalej odporúčam rastlinky po pár dňoch z lisu opatrne premiestniť medzi listy masívnej knihy, ktorú ešte zaťažíte, aby ste si mohli zväčšiť botanickú zbierku o ďalšie druhy.

 

 

Po 4-5 týždňoch budú kvety vysušené a môžete sa s nimi potešiť pri tvorení obrázkov, doplniť naše predpripravené postery. Zostavili sme trojicu obrázkov, aby zachytili lúčny, lesný a domáci aspekt a pomohli niekomu pri tvorivej činnosti počas vzdelávania detí. Autorkou grafiky je Šárka Brezányová, ktorej tvorbu mnohí z nášho domovského portálu poznáte.

 

 

Sezóna kvitnutia rastlín vrcholí, preto batohy vyzbrojené našimi lismi a oči otvorené! S prianím leta stráveného presne podľa vašich predstáv pozdravuje Táňa zo SOMSTROM.

Komentáre

MirianaOli Super nápad:)

2021-07-13 08:25:34
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Lis na byliny, kvety a listy - 13177282_Lis na byliny, kvety a listy by SOMSTROM
 Páči sa 32 ľudom
28,- €
 - Gravírovaný lis na byliny a listy s témou lesa alebo lúky - 13421825_Gravírovaný lis na byliny a listy s témou lesa alebo lúky by SOMSTROM
 1 komentárov
 Páči sa 20 ľudom
35,- €
 - Krásne sfarbený lis - limitka - 13256276_Krásne sfarbený lis - limitka by SOMSTROM
 2 komentárov
 Páči sa 21 ľudom
28,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »