SAShE - slovenský handmade design.
Domov » Žurnál+ » Autor: SAShE.sk

Žurnál+

Zmena: Nové formáty - Reklama pre váš SAShE obchod

SAShE.sk . » Rady predajcom / 2018-01-06 13:00:01 /  1 komentár / 75 lajkov / 763x zobrazený

Naša služba prešla zmenami, ktoré by mali do budúcna zabezpečiť, aby sme dokázali uspokojiť rastúci dopyt po reklame. Zvyšujeme objem reklamy, ktorý denne spúšťame, upravili sme systém objednávania a pridali sme do ponuky druhú sociálnu sieť. Prečítajte si o zmenách v tomto žurnále.

 

Od leta 2017 majú všetci predajcovia na SAShE možnosť objednať si online reklamu pre svoj obchod na SAShE.sk. Na základe skúseností a spätnej väzby sme sa ju rozhodli vylepšiť, aby sme v budúcnosti mohli lepšie a rýchlejšie reagovať na rastúci počet objednávok reklamy. Reklamy už nebudeme tvoriť z našich facebook príspevkov na nástenke, ale budeme ich zadávať do systému nezávislo. Vďaka tejto zmene budeme môcť v budúcnosti zvýšiť objem reklamy aj rozšíriť cielenie na rôzne skupiny kupujúcich. Zmeny sú skôr na pozadí a na objednávaní reklamy sa nič zásadné nezmenilo. 

 

Ako táto služba funguje?

 

Ak máte záujem o facebook reklamu pre váš SAShE obchod, prekliknite sa do záložky "Platená reklama" v Moje veci a vyplňte formulár objednávky.

 

1. Vyberte si sociálnu sieť

Reklamu vám môžeme spustiť na Facebook-u alebo Instagram-e. Na každú sociálnu sieť musíte vyplniť objednávku zvlášť. V prípade, že máte záujem o väčšiu kampaň, tak nás kontaktujte

 

2. Vyberte si cieľ reklamy

Na výber máte z troch: jeden výrobok, celý obchod, alebo jedna kategória. Len od vás závisí, čo by ste chceli propagovať - vašu novú kolekciu, váš bestseller, alebo celý obchod.

 

3. Napíšte sumu, ktorú chcete do reklamy investovať

Odporúčame minimálne 20 EUR na jednu kampaň. Suma, ktorú vpíšete bude vrátane DPH.

 

4. Čakajte na potvrdzujúcu správu, ktorá vám oznámi, dátum, kedy vašu reklamu spustíme. Momentálne vyberáme dve reklamy denne.

 

5. Sledujte svoje štatistiky predaja

V štatistikách uvidíte prichádzajúcu návštevnosť z facebook-u označenú modrou farbou.

 

6. Report s výsledkami, ktoré reklama dosiahla, vám pošleme po jej ukončení do SAShE pošty.

 

Suma, ktorú ste uviedli ako rozpočet za reklamu sa zobrazí ako jedna z položiek na vašej najbližšej faktúre za províziu.

Môžete zaslať ľubovoľný počet objednávok, s rôznymi rozpočtami a cieľmi. Napríklad, ak by ste radi spravili reklamu dvom rôznym výrobkom, tak môžete. Momentálne vyberáme zo všetkých objednávok dve reklamy denne. Tento počet by sme radi zvýšili, keď zabehneme nový systém. Vaše otázky ohľadne reklamy môžete smerovať na konto SAShE reklama, ktoré má na starosti Radka, alebo štandardne cez kontaktný formulár.

 


 

 

Dôležité informácie o platenej reklame

 

Ako bude vyzerať vaša reklama a aké sú jej výhody a nevýhody?

Všetky platené reklamy sa spúšťajú z reklamného systému a sú zobrazované ako sponzorovaný príspevok s presným zacielením na zákazníkov, ktorí boli na sashe.sk stránke. SAShE.sk nevie zaručiť, že návštevníci z platenej reklamy si váš tovar objednajú.

O príspevkoch priamo na ploche sashe.sk facebook-u rozhoduje redakcia a sú nezávislé na platenej reklame. Pokiaľ si však objednáte veľkú kampaň a jej hodnota bude 150€ a viac, súčasťou toho balíka bude aj koláž na ploche sashe.sk facebook-u.

Výhody reklamy „ Facebook pravý panel“:  reklama sa roluje spoločne s rolovaním facebooku, čiže je viditeľná zákazníkom dlhší čas, pokiaľ je v nej použitá dobrá fotka, tak je dobre zapamätateľná a pre zákazníka zaujímavá a má dobrý dosah a preklik do obchodu

Nevýhody „ Facebook pravý panel“: reklama sa nezobrazuje na mobilných zariadeniach, avšak na sashe.sk až 70% všetkých konverzií tvoria počítače

Výhody reklamy „ Facebook novinky“: reklama sa zobrazuje ako sponzorovaný príspevok medzi novinkami na ploche, možnosť použiť koláž z dvoch, či troch fotiek, zbierať like a komentáre

Nevýhody „ Facebook novinky“: medzi množstvom príspevkov môže zapadnúť a zákazník si ju nevšimne, čo zníži jej dosah a cenu za klik

Výhody reklamy Instagram: vhodný pre budovanie značky a rozšírenie povedomia o nej

Nevýhody reklamy Instagram: nižší preklik do obchodu predajcu, a tým pádom aj menej konverzií

Rozpočet

Odporúčame vám zvoliť rozpočet minimálne 20 EUR. Organický dosah je na facebook-u momentálne veľmi nízky a preto odporúčame investovať aspoň túto sumu.

Fotky + vodoznak

Dobrá fotka je najdôležitejšia súčasť online reklamy. Ak bude vaša fotka nekvalitná, nezaostrená, alebo neatraktívna, vašu reklamu nevyberieme. Myslíme si, že reklama so zlou fotkou sú zbytočne minuté peniaze. Radi vám poradíme, ako dosiahnuť lepšie fotky, keď sa na nás obrátite cez kontaktný formulár. Ak máte na fotkách príliš veľký vodoznak, vaša objednávka bude zamietnutá.

Platba za kampaň

Peniaze, ktoré do reklamy investujete, použijeme priamo na nákup reklamy. Teda nastavenie a spravovanie kampane máte zdarma. Suma, ktorú ste na nákup reklamy použili je váš náklad na reklamu pre vaše podnikanie. Táto suma sa zobrazí ako jedna z položiek na vašej najbližšej faktúre za províziu.

Suma ktorú vpisujete je vrátane DPH.

Ak ste český predajca a máte vyplnené IČ DPH, tak sa vám na faktúre od SAShE s.r.o. zobrazí suma bez DPH (rovnako, ako v prípade provízie). Ak ste český predajca a nemáte vyplnené IČ DPH, tak sa vám na faktúre zobrazí suma vrátane DPH.

 

Odpovede na najčastejšie otázky

 

Ako vyberáme reklamy?

Každý deň vyberieme dve reklamy. To, že zašlete objednávku, neznamená, že reklamu automaticky budete mať. Reklamy za nás nespúšťa automatizovaný systém, ale vyberáme ich manuálne. Uprednostňujeme objednávky, ktoré majú dobré fotky, zaujímavý výrobok a vyšší rozpočet. Popularita predajcu ani typ výrobku nemá na náš výber vplyv, snažíme, aby reklamy ktoré vyberáme boli rôznorodé, pretože chceme zasiahnuť široké publikum. Do reklám vybaráme aj nováčikov, aj overených predajcov. 

Vašej reklame vyberieme najvhodnejšie umiestnenie - buď bude v pravom paneli na facebook-u, alebo v novinkách na facebook-u. Výber umiestnenia závisí od kvality vašich fotografií. Ak vo vašom obchode nemáte nahraté dostatočne kvalitné fotky na vytvorenie koláže, tak vašu reklamu umiestnime do pravého panelu a vyberieme tú najlepšiu fotku.

Kvalita fotky musí byť vysoká na to, aby bola vaša reklama efektívna. Ak by sme vám spustili reklamu so škaredou, či nezaostrenou fotkou, zbytočne by sme míňali vaše peniaze.

 

Prečo sme nevybrali vašu objednávku?

Najčastejší dôvod, prečo sme nevybrali vašu reklamu je fakt, že nemá dostatočne kvalitnú fotku. V tom prípade sme uprednostnili reklamu s kvalitnejšími fotkami.

Ďalšími dôvodmi sú: fotka obsahuje príliš veľký vodoznak alebo má reklama príliš nízky rozpočet.

 

Bola moja reklama úspešná? (Čo očakávať)

Facebook reklamu využívame už od jej spustenia, preto máme triezvy pohľad na vec. Považujeme ju za veľmi spoľahlivý kanál - ak sa chcete dostať do povedomia a ukázať svoje výrobky väčšiemu počtu ľudí. Reklama nevie zaručiť zákazky. Čo vám zaručiť vie, je väčšie publikum. Či ich vaše výrobky zaujmú a či si ich kúpia, to je už vo hviezdach. My sa budeme snažiť vašej reklame nastaviť čo najpresnejšie cielenie, aby sme váš rozpočet minuli efektívne.

Ak vyrábate vysoko unikátny výrobok, ktorý na trhu nemá konkurenciu a reklamu dobre zacielime, je pravdepodobné, že jedna kampaň v hodnote 20 EUR vás dostane do povedomia. V prípade, že vyrábate niečo, čo už na trhu je, bude to pre vás s reklamou náročnejšie - možno budete potrebovať viac kampaní, aby ste dosiahli rovnaký efekt.

Komentáre

Alica.Belica Máte v pláne aj Pinterest? Na Etsy maju najviac konverzii prave z pinterestu a aj ceny objednávok sú najvyššie zo vsetkych soc. sieti.

2018-01-06 15:19:121x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
SAShE.sk
853 predaných ks, 497 hodnotení

SAShE.sk je priestor pre ľudí so šikovnými rukami a náročným vkusom.
SAShE.sk je tu pre vás, aby vám bolo veselšie, aby ste sa mali kam chodiť inšpirovať, aby ste mali kde prezentovať svoju tvorbu a aby bolo na Slovensku originálnejšie a farebnejšie

Informácie

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »