Žurnál+

Tvorenie s La Floritou: Návody na šperky z korálikov

P
SAShE.sk990 predaných ks, 545 hodnotení

SAShE s.r.o. . » Návody / 2024-03-25 14:02:00 /  2 komentáre / 28 lajkov

Tvorenie s La Floritou - SAShE tvorivý seriál, ktorý ste si obľúbili, pokračuje v podobe korálkových šperkov! Aj vy ste ako dieťa navliekali a vyrábali si svoje unikátne doplnky? Vráťte sa s nami do detstva, vytiahnite svoje korálkové poklady a ponavliekajte si na šnúrku svoje obľúbené farebné kombinácie. Prstienky, náramky, náhrdelníky... podľa vašej chuti!

 

 

Spolu s La Floritou sme sa na jarnom SAShE v Tržnici (20. – 22. 3. 2024) naučili vyrábať rôzne šperky z korálok. K dispozícii boli všakovaké korálky od našich predajcov Jagam a LubimTvorit. Korálkovanie sa vám tak zapáčilo, že sme mali najvyššiu účasť zo všetkých našich doterajších workshopov. A my sa tomu vôbec nečudujeme, veď navliekanie je prudko návykové! Skúste si vyrobiť šperky s nami podľa týchto návodov s pohodlí svojho domova.

Budeme potrebovať:

• korálky rôznych veľkostí (my sme použili rokajl vo veľkosti 11/0) • elastický vlasec v hrúbke 0,4 mm (zoženiete napr. TU)

 

 

Postup:

Navliekať korálky na vlasec vie naozaj každý. Pri takomto spôsobe sa dajú kombinovať veľkosti, farby či rôzne typy korálok. Čo ak by ste sa ale chceli posunúť o latku vyššie a skúsiť niečo náročnejšie? Vytvorili sme vám grafické postupy, vďaka ktorým lepšie pochopíte, ako korálky tvarovať.

 

 

1. Pikotky 

Pikotky sú jednoduché výčnelky zo štyroch korálok, ktoré jemne ozvláštnia dlhý rad korálikov. Najkrajšie sú z nich náramky či náhrdelníky a hodia sa im rôzne kombinácie farieb. 

 

 

 

2. Kvietky na jednom vlásci

Táto roztomilosť je ľahšia ako si myslíte! Možno pri prvom kvietku to pôjde pomaly, lebo budete dumať, kam - čo - ako. Ten druhý však už bude raz dva a pri treťom to už budete vedieť ľavou zadnou. Aby kvietky vynikli, je pekné navliecť tzv. medzikorálku, ktorá ich opticky rozdelí. S použitým drobným rokajlom nám na prsteň vyšlo 9 kvietkov. Pristane im však, aj keď spolu s inými tvarmi a farbami korálok tvoria náhrdelník či náramok.

 

 

 

 

3. Kvietky na dvoch vláscoch

Technika kvietkov sa dá tvoriť viacerými spôsobmi. Ten druhý je s pomocou dvoch vlascov, ktoré sa v korálkach navzájom krížia. Aby sa stredová korálka stala stredom, je potrebné prevliecť aj bočné korálky.

Touto technikou sa oplatí spraviť si celý set - prstienok, náramok a aj tesný náhrdelník ku krku. Nedá nám však nespomenúť, že tieto kvietky sú časovo najnáročnejšie a tak si na ich výrobu vyhraďte viac času. 

 

 

 

 

4. Kvietky bez stredovej korálky 

Hoci tento postup pripomína skôr chemický vzorec, určite mu porozumiete. Šesť korálok ladne vytvoria niečo ako kvet a jeden za druhým vyzerajú veľmi elegantne. Aké kombinácie použijete je len na vás! My sme skúsili náramok v zlatom prevedení a ako vidíte, vydaril sa. 

 

 

 

Či už nás prídete potešiť svojou prítomnosťou do Starej tržnice v Bratislave, alebo si šperky vyrobíte doma, budeme sa tešiť, že sme vás opäť inšpirovali tvoriť.

 

Komentáre

LubimTvorit ❤️

2024-03-23 10:27:22

miVida krásne a jemné

2024-03-27 16:48:58
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - (6383) Sklenený rokajl 12/0 - 20 gramov - 15889191_(6383) Sklenený rokajl 12/0 - 20 gramov by LubimTvorit
 Páči sa 3 ľudom
0,39 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »