Žurnál+

Workshop s La Floritou: Jesenné dekorácie zo zvyškového ľanu

P
SAShE.sk988 predaných ks, 545 hodnotení

SAShE s.r.o. . » Návody / 2023-09-13 08:31:35 /  4 komentáre / 21 lajkov

Tvorenie s La Floritou - SAShE tvorivý seriál, ktorý ste si obľúbili, zažijete znova naživo prostredníctvom workshopov počas všetkých troch dní SAShE v Tržnici. Viesť ich bude upcyklátorka Katarína Peterová alias La Florita, ktorá sa venuje prešívaniu oblečenia, tvorbe z textilného odpadu a kurzom upcyklácie.

 

 

Jesenné SAShE v Tržnici sa bude konať v týchto dňoch a časoch:

13. – 15. 9. 2023

Tieto workshopy venujeme tvorbe jesenných dekorácii z ľanu. Všakovaké farby ľanu sme dostali v podobe odpadových kúskov z dielne Abreadbag a Takitak. Každý deň od 16:00 do 20:00 sa preto stretneme vpravo hore na druhom poschodí a premeníme odpad na poklad - teda na kvietky, lístočky, žalude, hríbiky, či čokoľvek, čo vám napadne. Cieľom je naučiť sa nové techniky a vytvoriť si girlandy, ktoré dotvoria váš domov a navodia jesennú atmosféru.

 

 

Ak sa nemôžete zúčastniť workshopov, skúste si ušiť jesenné dekorácie s nami podľa tohto návodu!

 

Budeme potrebovať:

• kúsky farebných látok (my sme si zvolili ľan) • makety • ihlu, niť, či bavlnky • špagát na girlandu

 

 

Postup:

 

1. Strapaté kvietky

Podľa makety si na pás látky nakreslite lupene. Pás by mal byť dlhý aspoň 1 - 1,5 metra, aby kvietok bol hustý a dostatočne nariasený. Nemusí to byť jeden kus v celosti, môžete nadpájať aj kúsky látok. Podľa obrysov si lupene vystrihnite. Následne s pomocou ihly a nite našívajte na spodný okraj 1 cm dlhé jednoduché stehy, ktoré po zatiahnutí začnú kvietok riasiť. Riasenie zatočte a poprešívajte tak, aby držalo. A kvietok je na svete!

 

 

Makety si môžete vyrobiť aj sami. Nakreslite si lupene v rôznych šírkach či dĺžkach a prekreslite na pevný kartón.

 

 

Kvietky majú rôzne využitie. Môžu byť dekoračným prvkom do akejkoľvek jesennej výzdoby - na girlandy, do eukalyptových vencov či na ozdobu ikebán. Ak si ich vyrobíte viac, dajú sa pospájať aj do bohatého náhrdelníku, alebo s pomocou drôtu a papierovej zelenej pásky vytvoriť kvety do vázy. Možností je mnoho. :)

 

 

2. Jesenné listy

Podľa makiet si prekreslite na látku rôzne tvary listov. Vystrihnite si ich po dvakrát a navzájom zošite. Môžete ich zošívať na stroji alebo pokojne aj v rukách. Aký typ listu si zvolíte vy, je na vás.

 

 

My sme počas fotenia stihli vyrobiť len lístky. Jeseň je ale oveľa bohatšia a nehávajte skúsiť si vyrobiť aj žalude, muchotrávky, dubáky, alebo aj gaštany či rôzne typy ovocia a zeleninky.

 

 

3. Girlanda

Pokojne sa inšpirujte a prišite všetky vyrobené maličkosti na špagátik s 10 centimetrovými odstupmi.

 

 

Vznikne tak girlanda, ktorá skrášli nejednu jesennú záhradnú party či detskú izbietku.

 

 

Či už nás prídete potešiť svojou prítomnosťou do Starej tržnice, alebo si jesenné dekorácie vyrobíte doma, budeme sa tešiť, že sme vás opäť inšpirovali tvoriť.

 

Komentáre

SusanRosy krásne ❤️ niekedy si to vyrobím :)

2023-09-13 14:18:52

ivajanotkova Perfektný nápad. Ďakujem za tip, čo môžeme vyrábať s deťmi :-))

2023-09-13 19:08:22

Abreadbag Katka, myslím na vás všetkých celý deň, nech sa vám darí, škoda, že tam nemôžem byť s vami. Si veľmi šikovná a som veľmi rada, že som mohla aspoň malou troškou prispieť s našimi látkami ❤️

2023-09-13 20:58:20

Vysivky_od_Ivky Super, vyrobíme s deťmi do izbičky :)

2023-09-14 07:34:18
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte