Žurnál+

Vaše rúška pomáhajú. My ďakujeme.

P
SAShE.sk889 predaných ks, 510 hodnotení

SAShE.sk . » Redakcia / 2020-03-22 15:59:00 /  Pridaj komentár / 57 lajkov

Tento žurnál nie je aktívny, vidia ho len návštevníci ktorí majú na neho link!

V pondelok to bude týždeň, čo sme na SAShE zverejnili výzvu na výrobu rúšok pre inštitúcie, ktoré pociťujú ich alarmujúci nedostatok. Aktuálne máme vďaka vám na ceste alebo odovzdaných 4000 oficiálnych rúšok.

V pondelok to bude týždeň, čo sme na SAShE zverejnili výzvu na výrobu rúšok pre inštitúcie, ktoré pociťujú ich alarmujúci nedostatok. Aktuálne máme vďaka vám na ceste alebo odovzdaných 4000 oficiálnych rúšok pre nemocnice v Bratislave, Košiciach, Ilave, onkologické centrum v Martine, ambulancie, domovy seniorov, centrá sociálnych služieb... A v tejto aktivite samozrejme pokračujeme ďalej.

Všetky rúška sú hradené cez zbierku projektu KtoPomôžeSlovensku a samozrejme SAShE si z tohto predaja nenárokuje províziu. Žiadna inštitúcia za rúška nemusela zaplatiť, čo je pre mnohé zdravotnícke a seniorské zariadenia jediná cesta ako chrániť svojich zamestnancov, klientov a pacientov, keďže by si kúpu rúšok nemohli dovoliť.

 

"Dnes k nám prišiel malý Ježiško, ďakujem za seba svoje kolegyne, sestričky z OAIM nemocnice sv.Cyrila a Metoda, prišlo nám cez 100 látkových rúšok, niekoľko respirátorov a dezinfekčných roztokov na ruky, časť sme posunuli aj našim lekárom, nakoľko sme v tomto boji všetci spolu, ďakujeme za to, čo robíte a pomáhate ľuďom v tejto ťažkej situácii..."

- poďakovanie, ktoré prišlo KtoPomôžeSlovensku aj za vaše rúška


"...práve som sa vrátila zo služby na detskej pohotovosti pre prešovský okres a nechcem Vám touto nočnou hodinou volať. Štát ani prevádzkovateľ pohotovosti nám dosiaľ žiadne ochranné podmienky nezabezpečili a to čo som pozháňala pre moju ambulanciu sa míňa, objednané veci sú v nedohľadne. Keďže situácia je nepredvídateľná, aj v samotnom Prešove pribúdajú pozitívne prípady Covid-19 a každým dňom môže prepuknúť ohnisko najmä v rómskych komunitách s nízkymi hygienickými návykmi, ktoré tvoria nemalú časť našich pacientov, každá možnosť ochrany nás a našich pacientov so sprievodom rodičov je vítaná, vrátane dezinfikovateľných, opakovateľne použiteľných rúšok...
Prosím, zašlite mi ich čím skôr...

...Som nesmierne vďačná za zabezpečenie rúšok. Dnes sme dostali dokopy 290 ks , čo nám veľmi pomôže – klientom aj zamestnancom."

- píše lekárka, pediatrička

Píšu z domovov dôchodcov, že babičky sa tešia, učia sa viazať rúška a používať ich. Riaditeľ centra pre psychicky chorých chlapcov ďakuje za prateľné rúška, keďže chlapci dokázali jednorázové rúška rýchlo znehodnotiť... tých správe je veľa a sú často veľmi emotívne.

 

Ešte raz ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do výzvy na šitie rúšok pre inštitúcie. Denne nám píšete, posielate nám tipy na inštitúcie, domovy, stacionáre, vo vašom meste, s ktorými vás môžeme prostredníctvom projektu KtoPomôžeSlovensku spárovať a vy ste im ochotní dokonca osobne odniesť ušité rúška.

Často sa pýtate, či vaša registrácia platí, ak ešte nemáte spárovaný žiaden dopyt. Nemusíte mať obavu, v systéme máme momentálne registrovaných takmer 140 výrobcov zo SAShE, ktorí sú schopní dodať rúška. Ak ste vyplnili tento formulár, určite ste jedným z nich. Komisia KtoPomôžeSlovensku aktuálne vyberá najmä tých, ktorí vedia dodať vyššie počty, prioritizujú riešenie dopytov väčších zdravotníckych zariadení, ale časom určite príde aj na menšie dopyty a ponuky. Ďakujeme za trpezlivosť.   

Chceme poďakovať aj všetkým ostatným výrobcom, ktorí prostredníctvom SAShE predávajú rúška a pomáhajú tak ľuďom, ktorí sa k rúškam dostať nevedia. Vieme, že je to náročná práca, ktorej popri iných povinnostiach často venujete hodiny dennej, aj nočnej práce, že sú v tom ruky dopichané od špendlíkov, stuhnutý chrbát a snaha uživiť svoju rodinu, pokryť svoje náklady a fungovať ako rukodielny tvorca ďalej aj v tejto krízovej situácii. 

A v neposlednom rade ďakujeme tým, ktorí rúška šijete zdarma a venujete ich ľuďom vo svojom blízkom, aj širokom okolí. Ste úžasní!

Mnohí z vás zároveň prispievate na projekt KtoPomôžeSlovensku, z ktorého sú rúška hradené, aj vám patrí vďaka.

 

Ďakujeme, že svojou šikovnosťou pomáhate.

 

O našej spoločnej aktivite sme sa tento týždeň rozprávali aj v podcaste Slovak Fashion Council, ak budete mať pri šití chuť a čas, môžete si to vypočuť.

 

 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »