Žurnál+

Tvorenie s La Floritou: Jednoduchý podsedák z utierky

P
SAShE.sk990 predaných ks, 545 hodnotení

SAShE s.r.o. . » Návody / 2023-08-24 09:29:29 /  2 komentáre / 30 lajkov

Máme tu posledný diel nášho špeciálu so značkou 2stvory. Teraz sa naučíte, ako jednoducho si viete ušiť praktický podsedák (podušku), ktorý využijete nielen doma, ale aj vonku v záhrade či na balkóne. Poďme nato!

 

 

Za značkou 2Stvory stojí Zuzka a Miška, dve tvorivé ženy, ktoré prinášajú do našich kuchýň a príbytkov krásu v podobe autorského žakáru z prírodných materiálov. Zároveň sú aj výhernou značkou v našej súťaži Výťah, vďaka čomu vznikol celý tento nápad. Keď nás prišli navštíviť do redakcie, zdôverili sa nám, že hľadajú využitie pre svoje utierky druhej triedy s malými chybami. A my sme hneď vedeli, na ktoré dvere zaklopať - tie Katkine, ktoré sa predsa nachádzali pár metrov od stola, kde sme sedeli. Z kôpky utierok sme teda vytvorili 3 praktické návody na doplnky do domácnosti. Prvý návod môžete nájsť v tomto žurnále, druhý návod tu a tretí, posledný, si viete prečítať nižšie.

Dve žlté utierky sme sa rozhodli premeniť na jednoduchý podsedák, ktorý nám v SAShE redakcii chýbal. Rozmery presne sedeli na veľkosť našej taburetky, ktorú väčšinu dňa okupuje naša dvorná pudlíčka Mollie. Podsedák môže mať teda rôzne využitia - od podušky pod zadok, cez vankúš na šlofíka, až po peliešok pre psíka. Zvládnete to ľavou zadnou, veď skúste!

 

Budeme potrebovať:

• utierku (alebo kus látky) v rozmere 50 x 70 cm (my sme použili túto) • hrubší vatelín na výplň • šijacie potreby

 


Postup:

Utierky si položte na seba lícom k lícu. Takto by sme začali v štandardnom postupe, avšak v tomto prípade sme to vymysleli trošku inak. Keďže tieto utierky sú vďaka žakárovému tkaniu obojstranné, využili sme to aj v prospech obojstranného podsedáku. Položili sme ich teda jednu lícom (tmavšia žltá) a jednu rubom (svetlejšia žltá).

 

 

Celý obvod si dôkladne našpendlite v smere šitia (aby ste nevyťahovali špendlíky otočené hlavičkou k ihle).

 

 

Na jednej strane vynechajte približne 10 centimetrový otvor na prevrátenie (my sme si ho označili červenými špendlíkmi).

 

 

Obvod utierok zošite.

 

 

Utierky zošívajte na 1 centimeter od kraja.

 

 

Cez vynechaný otvor zošité utierky vyvráťte.

 

 

 

Nezašitú dierku ešte využijete na vloženie náplne.

 

 

Z vatelínu si vystrihnite rovnaký rozmer ako váš budúci podsedák.

 

 

Cez otvor ho vložte dnu a poriadne povystierajte.

 

 

 

Vo vnútri už máte všetko potrebné, môžete dierku zašiť.

 

 

Použite na to neviditeľný - matracový steh. Funguje tak, že z každej strany látky ihlou rovnomerne naberiete malý kúsok.

 

 

Zatiahnutím sa niť schová a steh nebude vidno.

 

 

Hovoríme, nič nevidno. :)

 

 

Však to bolo jednoduché? Váš podsedáčik je hotový!

 

 

 

Celý postup môžete využiť aj keď nemáte k dispozícii utierku na upcykláciu. Podsedák sa dá predsa vyrobiť z akejkoľvek látky, ktorú doma nájdete.

 

 

Týmto návodom ukončujeme utierkovú sériu. Chceme sa ešte raz poďakovať značke 2stvory za poskytnutie materiálu a vám, že ste sledovali a vyrábali. Ďakujeme!

 

Komentáre

2STVORY ĎAKUJEME

2023-08-21 08:16:341x

MMdesign krásne!!!

2023-08-21 11:57:43
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »