Žurnál+

Ročné zhrnutie 2018

SAShE.sk . » Redakcia / 2018-12-28 20:15:00 /  12 komentárov / 133 lajkov / 3616x zobrazený

Ako vždy na konci roka, pokúsime sa aj tentokrát zhrnúť, čo všetko sa na SAShE udialo.

V roku 2018 sa na SAShE zaregistrovalo 7423 predajcov. Z týchto nováčikov aktívne predáva okolo 1870. Celkový počet predajcov je systémom exspirácie udržovaný na rovnakej hodnote ako pred rokom, teda niekde okolo 6600. Počet nových kupujúcich bol rekordný aj tento rok, momentálne je na čísle 70685. Celkový počet kupujúcich sa vyšplhal na 458 tisíc. Priemerná hodnota objednávky bola 28,50 EUR. Medziročný nárast tržieb bol len 2,8%.
Ak by ste si chceli pripomenúť, čo sa na SAShE vylepšovalo a budovalo v predchádzajúcich rokoch, prečítajte si zhrnutia minulých rokov

Najúspešnejší nováčikovia v roku 2018

SecretForest - české prstienky s prírodnou tematikou
RevelFactory - streetwearová značka pohodlného oblečenia
PEKNE - vlnené doplnky s ľudovými motívmi
Lu.Si.L - tašky a batohy v casual, retro a vintage štýle
malychrobak - detské teepee stany
Teorya - doplnky pre novorodencov
vcelobal - voskové obrúsky na balenie potravín
Kahoy - drevené doplnky, náhrdelníky a náušnice
beerino - merino čiapky
hojda - hojdacie koníky

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že z nováčikov uspeli značky, ktoré sa zamerali na úzku skupinu produktov, ktoré nie sú až tak bežné. Úspech zaznamenal zero waste trend, sekcia Deti a pokračujeme v populárnych témach Svadba, Bývanie.

Najpredávanejšie kategórie

Oproti minuloročnému rebríčku vypadla Drogéria a Náhrdelníky. Nahradili ju Detský textil a Hračky - trend tvorby pre deti je značný. Polepšili si výrobky z papiera i úžitkový textil.

Dekorácie - v tejto kategórii to ťahajú vianočné ozdoby, vence
Papiernictvo - zápisníky a svadobné oznámenia
Úžitkový textil - vankúše, obliečky, deky
Náušnice
Šaty
Kabelky
Nábytok
Detský textil - fusaky, deky, zavinovačky
Hračky
Prstene

(Asi je nutné podotknúť, že kategórie v tomto rebríčku sú, tak ako každý rok, zoradené podľa sumy tržieb, nie podľa predaných kusov. V rebríčku podľa kusov prevažuje materiál na tvorbu a je doplnený svadobnými oznámeniami, pierkami a darčekmi pre svadobčanov.)

Top 10 vyhľadávaných fráz

adventný veniec
folk
kanzashi
modrotlač
vianoce
folklór
anjel
svadobné pierka
vianočné ozdoby
obrazy

Pokračujeme najdôležitejšími momentmi roka 2018.

SAShE v tržnici

Tieto živé akcie sú naozaj náročné. Ale krásne. Tento rok ste nás v bratislavskej Starej tržnici mohli stretnúť trikrát. V marci, septembri a decembri. Aj keď to robíme už pomerne dlho, stále sa učíme, stále sa menia podmienky, stále sa snažíme vymyslieť lepší a lepší model, stále sa snažíme, aby všetci boli spokojní. Na jar to bolo intenzívne stretnutie 150 predajcov, na jeseň sme to prevzdušnili a na Vianoce sme skúsili jednodňový model bez vstupného.
Neustále sa nás pýtate aj na predajné trhy v iných mestách. Tento rok to opäť bola v máji Žilina, snažili sme sa navštíviť aj iné mestá, ale ako sme už napísali, je náročné splniť naše podmienky, aj očakávania predajcov a kupujúcich ;)

Do tržnice sme sa prišli pozrieť aj s kamerou a mikrofónom a vznikla celkom zaujímavá séria reportáží a ankiet.

SAShE Príbehy

Po obsahu vo forme videa sme dlho túžili. Tento rok sme sa k tomu konečne dostali a náš YouTube kanál konečne ožil. Ak ho ešte neodoberáte, myslíme si, že je správny čas. SAShE Príbehy je seriál vychádzajúci z konceptu "Na návšteve", v ktorom vám predstavujeme zaujímavých predajcov a to, ako sa k handmade tvorbe dostali. Tri príbehy sme zašli natočiť priamo k predajcom do ich dielní, bol to príbeh značky Ručičkovo, Abraka a Včely sv. Ambróza. Ostatné príbehy sme nakrútili počas SAShE v tržnici. Na našom kanáli ich nájdete už 12. V tomto obsahu by sme radi pokračovali, veľmi by nás motivoval ohlas v podobe komentára alebo lajku priamo na Youtube.

SAShE Na návšteve

Pokračoval náš seriál článkov, v ktorom predstavujeme zaujímavých predajcov zo SAShE, ich dielne a tvorbu. Zavítali sme k 50arches, mylo a Papierológii. Seriál sme koncom roka rozšírili o návštevy u zaujímavých kupujúcich. V novembri sme boli u Katky a v decembri u Dominiky. Tento nový formát sa stretol s veľkou obľubou, potešil predajcov, ktorí v zbierkach u týchto dvoch kupujúcich odhalili svoje výrobky. Myslíme si, že to boli zbierky úctyhodné a jedinečné a s radosťou vám ďalej budeme umožňovať nazrieť do príbytkov SAShE fanúšikov.

Instagram

O čo sme sa začali poriadne starať, je náš účet na instagrame @sashe_sk. V stories vidíte všetky novinky, zákulisné informácie, prebiehali tam každý mesiac súťaže o hodnotné ceny. Ako sa hovorí, hoďte follow.

Mobilná verzia

Od septembra náš tím doplnila kóderka Nika, ktorá sa momentálne stará výhradne o mobilnú verziu webu. Zmeny nasadzujeme postupne, nechceli sme teraz vo vianočnom zhone nejak výrazne meniť fungovanie stránky na mobile, ale od januára sa môžete tešiť na prehľadnejšie prehliadanie a klikanie na vašich telefónoch.

Od septembra máme tiež ďalšieho nového programátora, Oskara, ktorý neúnavne ako včela pracuje na niečom celkom novom, čo vám veríme predstavíme už čoskoro.

SAShE je vaše

V predvianočnom čase sme spolu s reklamnou agentúrou Istropolitana Ogilvy spáchali veľmi podarené video ako poďakovanie všetkým predajcom, bez ktorých by SAShE nebolo.

Ešte prehľad menších, no nie nepodstatných zmien. Veľa z nich vzišlo z veľkého prieskumu spokojnosti predajcov, ktorý prebehol v apríli:

Zjednodušili sme nákup pre neregistrovaných užívateľov zasielaním SMS notifikácií o potvrdení objednávok.

Rozšírili sme pre predajcov možnosti ako sledovať a analyzovať návštevnosť sprístupnením štatistík Google Analytics.

Pre veľký záujem zo strany predajcov sme spustili testovaciu prevádzku platenej reklamy na úvodnej stránke SAShE. Pravda je taká, že hoci ohlas bol veľký a pozitívny a reklama sa objednávala vo veľkom, nie sme s touto službou spokojní a stále zvažujeme jej fungovanie do budúcna.

V nákupnom procese sme odstránili čiastočné potvrdenie balíka, ktorý vyžadoval nadbytočné kroky navyše od predajcu, aj kupujúceho. V prípade, že predajca balík potvrdil len čiastočne, kupujúci musel vo svojom konte manuálne potvrdiť záujem o "čiastočne potvrdený balík". Predajca ho mohol vo svojich zákazkách uzavrieť až potom, čo predstavovalo nemalé komplikácie. Z tohto dôvodu sme tento krok zrušili. V prípade, že predajca niektoré položky zamietne, kupujúcemu príde na email informácia o tom, ktoré položky nie sú k dispozícii. Kupujúci môže nekompletný balík neuhradiť alebo neprevziať.

Začali sme sprístupňovať možnosť úpravy balíka predajcom pred potvrdením. Funkcia dáva možnosť pridať alebo odstrániť položky a poštovné, čo predajcom zjednodušuje administráciu a skracuje nákupný proces. Kupujúci bude o zmenách informovaný emailom a má možnosť takýto balík neuhradiť alebo neprevziať.

V testovacej prevádzke sme spustili možnosť klonovania vecí na SAShE. Takto môžete vkladať nové veci klonovaním už existujúcej veci, čo uľahčí a urýchli proces pridávania vecí. V porovnaní s variantmi výrobku však prichádzate o možnosť ponúknuť kupujúcemu prehľad variantov výrobku priamo v jeho detaile.

Osobný odber bol už dlhšiu dobu povolený, no stále nemal podporu v systéme a o jeho možnosti sa museli zákazníci informovať poštou. Pridali sme preto osobný odber ako samostatný spôsob doručenia, čo šetrí náklady na poštovné a zjednodušuje preberanie zásielok najmä predajcom a kupujúcim, ktorí žijú v rovnakom alebo neďaleko vzdialenom meste.

Rozšírili sme možnosť úpravy náhľadov produktových fotiek tak, aby bolo možné spraviť aj ich výrez, čo dovoľuje predajcom v zozname produktov zvýrazniť detail výrobku.

Oddelili sme systémovú poštu do časti Oznamy, aby sa nemiešala s inou komunikáciou predajcu so zákazníkmi.

Rozšírili a upravili sme vyhľadávanie na stránke, čo odstránilo problémy s diakritikou a prinieslo lepšie výsledky vyhľadávania, ako aj lepšie vyhľadávanie v značkách.

Skúšobne sme skupine predajcov spustili automatické potvrdzovanie balíkov a stretli sa s dobrým ohlasom. Po novom roku budeme automatické potvrdzovanie ďalej propagovať. Automatické potvrdzovanie je krok k zníženiu počtu neuhradených a stornovaných balíkov a zároveň nevyhnutnosťou pre plánovanú platbu kartou.

 

Všetko dobré v roku 2019!

Komentáre

MilicaM Celej redakcii prajem ďalší úspešný úspešný rok, veľa zdravia a osobného šťastia...

2018-12-29 08:01:16

Vcely.sv.Ambroza Všetko dobré v Novom roku, a tešíme sa na ďalšie vylepšenia ako platby kartou!

2018-12-29 08:34:00

uBAKY paráda !

2018-12-29 18:28:58

Lucy-Art :) Nech nám to spolu krásne ladí aj ďalšie roky ! ♥ Ďakujeme

2018-12-29 19:51:38

maleia

2018-12-30 09:40:08

zeiko vsetko dobre ♥♥♥

2018-12-30 16:52:50

Jasiss.sperky Celej redakcii prajem úspešný Nový rok! Ďakujem

2018-12-31 12:16:38

Anisia všetko dobré prajem sashe do nového roku 2019 a veľa veľa úspechov!!!

2018-12-31 12:58:11

gabi111 Všetko najlepšie v novom roku prajem celej redakcii a ďakujem za všetky vylepšenia, ktoré nám prinášate!

2018-12-31 13:29:17

MiLi_obchodik Prajem celej redakcii všetko dobré v novom roku 2019 a zároveň ďakujem za to, že stránka je a umožňuje mne a ostatným tvoriť a podnikať!

2019-01-01 09:51:49

alenahope Prajem redakcii a všetkým predajcom veľmi úspešný rok 2019. Veľa dobrých nápadov, ktoré sa premietnú do ponúkaných vecičiek. Je skutočne z čoho vyberať na kúpu, ale aj na tvorenie prezentačných kolekcii a nominácii. DRŽÍM PALCE!

2019-01-01 18:55:33

babkarstvo PF 2019

2019-01-02 08:48:24
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »