Domov » Žurnál+ » Autor: SAShE s.r.o.

Žurnál+

SAShE seriál – Ročné zhrnutia

Prečítajte si, čo sa dialo na SAShE.sk počas celého roka.

Ročné zhrnutie 2017

SAShE s.r.o. . » Redakcia / 2018-01-03 13:50:04 /  18 komentárov / 171 lajkov / 1566x zobrazený

SAShE sa v tomto roku opäť rozrastalo a menilo. Pridali sa k nám nové zaujímavé značky, podarilo sa spustiť viacero praktických funkcionalít a konal sa aj prvý predajný SAShE trh mimo Bratislavy! Pokiaľ vás zaujíma, čo všetko sa udialo, ponúkame vám prehľad nášho roka.

Tešíme sa, že tvorba na Slovensku neustále napreduje a narastá. V roku 2017 sa na SAShE registroval rekordný počet nových predajcov, a to 7,942. Z nich aktívne predáva okolo 2,155. Záujem o lokálnu výrobu potvrdzuje aj počet kupujúcich, ktorých pribudlo viac ako 67,927. Medziročný nárast obratu bol v tomto roku 17,5 % a priemerná suma objednávky stúpla na 27 eur.
Ak by ste si chceli pripomenúť, čo sa na SAShE vylepšovalo a budovalo v predchádzajúcich rokoch, prečítajte si aj najdlhšie články roku 2016, 2015 a 2014

 

Najúspešnejší nováčikovia v roku 2017

S radosťou vám predstavujeme najrýchlejšie rastúcich nováčikov. Svojou prácou na kvalite výrobkov i fotiek dokázali, že rok je dosť krátky a zároveň dlhý čas na to, aby sa vyšvihli a zaujali.

 

PART

Elegantné kabelky z pevných tkanín s usňovými remienkami a mestské batohy s koženými popruhmi sú symbolom jednoduchosti a kvalitného spracovania výrobkov. Názov značky odkazuje na históriu mesta Partizánske, kde vznikajú návrhy. 

 

Mamikashop

Vkusné a diskrétne, také je oblečenie od mamičiek pre mamičky. Za značkou Mamikashop stoja dve maminy, ktoré pretavili potreby ženy s dieťatkom do vlastnej ponuky. Rozbalili to s kolekciou praktických kojacich tričiek a šiat z príjemných materiálov.

 

slovenskyfolklor

Nádhera ľudových vzorov určená na každodenné nosenie. Ponuka značky slovenskyfolklor spája oblečenie a batohy na bežný deň so strojovou výšivkou s motívmi z rôznych kútov Slovenska. Novinkou sú parádne vankúše.

 

Kundelinchi

Originálna bižutéria inšpirovaná prírodou a krajinou z ktorej pochádzajú Lukáš a Anna, slovensko - poľský pár. Kamienky, parožie, drevo a rastliny sú materiály, ktoré pretvárajú do osobitých kúskov. Anna vyrába veci zo skla, sušených rastlín a nájdených pier vtákov. Lukáš sa venuje výrobkom z dreva a parožia. 

 

SIMPLY_GREY

Minimalistická kolekcia dámskeho, pánskeho i detského ľanového oblečenia. Nadčasové strihy a príjemné vlastnosti ľanu predstavujú kúsky, ktoré možno nosiť celý život. Dopredu upozorňujeme, že po vyskúšaní ich už nebudete chcieť vyzliecť. 

 

pastorekove-sady

Osviežujúce, sladké aj kyslé a plné zdravia, také sú medy z rodinných ovocných sadov v blízkosti Hurbanova. Bratia včelári aplikujú nové metódy včelárenia bez chémie pri výrobe tradičného medu. Ovocné príchute sa výborne hodia ako náhrada cukrových lekvárov a džemov, mňam!

 

Shootmade

Veselé fotoalbumy a milé leporelá s jedinečnými potlačami, ktoré pripomínajú nenahraditeľné čaro klasickej fotografie. Ponúkajú možnosť uložiť svoje zážitky a kedykoľvek sa ich znova dotknúť. Za výrobou stoja Bí, Mao a ich Biely pes, ktorí majú radi to, čo je staré a dobré. 

 

2SIScosmetics

Prírodná, svieža a kvalitná kozmetika na telo, vlasy, pery, do kúpeľa aj do eko domácností. Sestry Katka a Maťa dbajú na jednoduchosť receptúr a vysokú kvalitu použitých surovín. Produkujú v menších dávkach, aby sa do vašich rúk vždy dostali len čerstvé a voňavé produkty. 

 

CuriousLeather

Jedinečné topánky pre jedinečného majiteľa, tak možno opísať ručne vyrábanú obuv z kvalitnej kože od značky CuriousLeather. Koža je potláčaná originálnymi motívmi, ktoré určite neprehliadnete ani v dlhom rade.

 

Mellow-Pillow

Mäkké a hravé vankúše, ktoré majú svoje meno aj misiu. Lesný spoločník Yeti, veľryba Gerda a ďalší sú ideálnym spoločníkom na objavovanie knižných dobrodružstiev. Majú radi objatia a leňošenie s knihou. Každý z nich má svoje obľúbené miesto na pohovke, posteli, či obloku. 

 

Top 10 vyhľadávaných fráz

Najviac vyhľadávané frázy sa tento rok rozrástli o modrotlač a jarné vence na dvere. Vianoce, svadba a folklór opäť zastali svoje silné miesto. K top 10 vo vyhľadávaní patrili: adventný veniec, modrotlač, svadobné oznámenia, svadobné pierka, hniezda do postieľky, folk, Vianoce, jarné vence na dverefolklór a vianočný veniec.

 

Čo sa kupovalo najviac?

Najvychytenejšie kategórie si v porovnaní s minulým rokom len vymenili poradie. Nastala iba jedna zmena. Kategóriu Darčeky pre svadobčanov vystriedali Šaty, ktoré sa zaujímavo rozširujú o prírodné materiály a krásne dizajny látok, čím prirodzene stúpa záujem kupujúcich. Tieto kategórie výrobkov sa predávali najlepšie:

Dekorácie
Náušnice
Kabelky 
Úžitkový textil
Náhrdelníky 
Papiernictvo 
Nábytok 
Šaty 
Prstene 
Drogéria

 

Najdôležitejšie zmeny a novinky roku 2017

Prílohy pre podstránky a pre šablóny správ
Často vzniká potreba na nejakú podstránku, alebo do nejakej šablóny správ, priložiť súbor. Najčastejšie sa jedná o súbory doc, alebo pdf, typický príklad je “formulár na odstúpenie od zmluvy”, tak aby jeho obsah bol nielen dostupný na čítanie, ale aby sa dal aj stiahnuť a uložiť do PC.

Merné jednotky
Systém v minulosti pracoval pri výrobkoch len s jednotkou kus. Tá sa požívala na dosť veľa miestach a často spôsobovala nedorozumenia. Ak napríklad predajca predával sadu troch vankúšov, “cena za ks” bola vlastne cena za tie tri kusy. Po novom teda predajca nezadáva počet ks a cenu za ks, ale si zvolí mernú jednotku. Na výber je kus, pár, balenie, sada, set, meter, centimeter, kilogram, gram.

Reakčná doba a doba odoslania
Táto funkcionalita vznikla okľukou. Dostupnosť výrobkov bola v minulosti definovaná ako skladom, alebo dobou výroby na objednávku. Tá však nič nehovorila o tom, kedy ako kupujúci výrobok dostanem. Pôvodný zámer bol rozšíriť toto nastavenie pre predajcov o dobu, za ktorú balík odošlú. Tento sľubovaný údaj by kupujúci potom mali možnosť konfrontovať so skutočnosťou a hodnotiť, ako predajca spĺňa svoju deklarovanú dobu odoslania. To už bolo skoro hotové, ale potom nám došlo, že my predsa vieme kedy predajca balík odoslal. Museli sme to trocha poštelovať pre predajcov, ktorí nastavujú odosielanie kedy sa im zachce, to sa vcelku podarilo a tak vieme kupujúcemu zobraziť, koľko typicky konkrétnemu predajcovi trvá, kým balík odošle.

Moja handmade svadba 3
Moja handmade svadba je naša tradičná a azda aj najväčšia súťaž. Vyhlasujeme ju každé dva roky a je určená pre všetky nevesty a aranžérky, ktoré sa vlastnoručne podieľali na výrobe svadobných ozdôb, šiat, či kvetov, alebo ich nakúpili od šikovných ľudí na SAShE.sk.
Vyhlásenie výsledkov a 3 najkrajšie svadby nájdete tu ».Automatické potvrdzovanie balíkov
Percento balíkov, ktoré kupujúci nezaplatia je pomerne veľké. Hlavný dôvod je ten, že medzi momentom kliku na objednanie a momentom, kedy kupujúcemu prídu údaje na platbu, uplynie často dlhá doba, niekedy až dni. To je doba, za ktorú si nejeden kupujúci kúpu rozmyslí. Riešením je automatické potvrdzovanie balíkov, ktoré každý balík potvrdí a kupujúcemu okamžite v následnom kroku zobrazí údaje na platbu. Táto možnosť samozrejme vyžaduje poriadok v obchode, aby v ponuke boli naozaj iba dostupné veci. Tiež rozumieme, že nie každý predajca má tovar, ktorý by toto umožňoval. Každopádne v obchodoch v zahraničí, kde je samozrejmosť platba kartou, je toto skoro nutnosť.

Zjednodušená registrácia
Registrácia (kupujúceho) obsahovala veľmi zložitý formulár a vyžadovala aktiváciu cez email. To bola často zásadná prekážka, ktorá nejedného uživateľa odradila. Celú registráciu sme prerobili, vyžaduje sa minimálny počet údajov a aktivácia cez email je voliteľná, zostala povinná len pre predajcov. Problém bol tiež s voľbou uživateľského mena, ktoré by nebolo obsadené. Navrhli sme systém, ktorý vám sám na základe loginu, ktorý by ste chceli a vášho emailu navrhne voľné varianty.

Kompletný prehľad komentárov
Ak ste chceli nájsť nejaký svoj konkrétny komentár, bolo to veľmi pracné a museli ste hľadať na veľa miestach. Celé sme to zjednotili a pridali filtrovanie komentárov podľa toho, ako sa ma týkajú (komentáre na moje veci, moje komentáre na veci iných, atď...) a na aký typ obsahu tie komentáre sú (vecičky, žurnály, atď...) Celé sa to dá zoradiť podľa rôznych vecí, napríklad popularity komentáru. Nájdete to na konci v červenom menu.

Nová registrácia predajcu

Začali sme s aktívnym oslovovaním predajcov, ktorí ešte u nás nemajú obchod, ale dostali sme sa k ich ponuke a oslovila nás. Tomu predchádzala kompletná prerábka registračného a nastavovacieho procesu. Z hlavného menu sme vyhodili položku “Registrácia” a tú presunuli priamo na prihlasovaciu stránku. Nahradili sme ju položkou “Chcem predávať”, ktorá obsahuje všetky potrebné informácie pre nových predajcov. Tá pokračuje podstránkou “Vytvoriť obchod”. Následne predajcu prevedieme nastavením obchodu v siedmich krokoch, formou relatívne jednoduchých otázok.
Najzložitejší v tejto fáze je systém nastavenia poštovného. S tým sme sa rozhodli predajcu neotravovať a dovolíme mu vložiť prvú vec a nastaviť jej nejaké poštovné. Až s pridávaním ďalších vecí mu rozširujeme možnosti a tak ho postupne sprevádzame nastavením poštovného. Šablóny poštovného A/B/C sme rozšírili o D a E, pričom každému poštovnému si viete zvoliť vlastné meno, aby ste sa v tom vyznali. Niektoré kombinácie poštovného sa dajú zakázať, čiže viete rôznym veciam povoliť iba určité spôsoby doručenia alebo platby. Do spôsobu odosielania bola pridaná Zásielkovňa. Systém poštovného sme tiež rozšírili o krajiny, kupujúci zo zahraničia tak priamo uvidia či a za koľko posielate do ich krajiny.


Varianty
Toto bola asi najrozsiahlejšia zmena, nakoľko to bola zmena priamo v jadre celého webu a všetky ostatné časti, ktoré nejakým spôsobom pracujú s výrobkami, sa museli systému variant prispôsobit. Navonok sa pritom jedná o pomerne jednoduchú záležitosť, výrobku je možné pridať varianty a týmto variantom nastaviť jednu alebo viac vlastností odlišných. Typicky napríklad veľkosť, alebo farbu. Varianty sú pritom plnohodnotné výrobky, môžu mať svoju cenu, fotku, názov, popis, ale stále sú naviazané na ostatné varianty. Kupujúci potom tak jasne vidí, z čoho si môže vyberať. Aby predajci mohli prejsť na tento spôsob zaraďovania vecí so svojimi už vloženými výrobkami, pridali sme možnosť zlúčenia vecí, ako variantov jednej veci.

https
Toto bol trocha rest z minulosti, ktorý sa už viac nedal odkladať a tak sme celú stránku upravili tak, aby sa prenášala cez zabezpečené kryptované spojenie. To zaručuje, že nikto na vašej spoločnej sieti, prípadne na verejnej WIFI sieti sa nedostane k údajom ktoré cez stránku prenášate.

Mobilná verzia
Neustále, z času na čas, už niekoľko rokov, vylepšujeme a prerábame aj mobilnú verziu stránky. Je to naša priorita aj do budúcnosti.

Popularita
Zoraďovanie podľa popularity = počtu lajkov je na sashe celkom obľúbené a využívané. Týka sa hlavne výrobkov, žurnálov, kolekcií, výkladov. Od vzniku SAShE samozrejme bojujeme s rozlišovaním popularity prirodzenej a potom tej druhej. Proti niektorým falošným lajkom sa bojuje ľahko, proti niektorým ťažšie a proti niektorým je to skoro nemožné.
Nejdeme to tu rozpisovať a zbytočne dávať návod, ale je proste fakt, že udržiavať hlas ľudu v ako tak reálnych koľajach, je čím ďalej tým náročnejšie.

Mobilné notifikácie
Ak máte mobil s OS Android, môžete si nastaviť, aby vám notifikácie o zvolených udalostiach cinkali priamo na mobile.Konverzácie v pošte
Náš pôvodný spôsob zobrazenia správ v priečinkoch zoradených podľa dátumu, je stará škola, ktorá novej generácii, zvyknutej na FB konverzácie, absolútne nič nehovorí. Prerobili sme preto poštu, aby sa dala zobrazovať aj týmto spôsobom, hodným roku 2017. Samozrejme chápeme aj predajcov zvyknutých na starý spôsob a ponechali sme aj možnosť ponechať si ten.

Žurnál
Väščie je lepšie. To bolo heslo novej šablóny žurnálu s ešte vačším fontom a ešte vačšími fotkami. Používame ju zatiaľ len na rozhovory zo série “Na návšteve”, ale plánujeme ju rozširovať.

Platba bySquare
Keďže platba prevodom je na SAShE prakticky jediný spôsob platby dopredu, hľadáme spôsoby ako ju zjednodušiť. by Square je druh čiarového kódu, ktorý zobrazujeme v detaile objednávky i v potvrdzovacom emaily. Ak máte vo svojom mobile platobnú aplikáciu svojej banky, stačí ju spustiť, namieriť foťák na tento kód a automaticky sa vám vyplnia všetky potrebné údaje - IBAN, suma aj variabilný symbol. Nemusíte nič vypisovať, len platbu potvrdíte. V súčastnosti túto platbu podporujú banky ČSOB, Slovenská sporiteľňa, VÚB, TatraBanka, Fio, mBank, PrimaBanka, Unikredit. Podporované su iPhony i Androidy.

Platená reklama
O možnosť zaplatiť si reklamu nás žiadate intenzívne už roky. Keďže si myslíme, že vytvárať platené pozície priamo na stránke nie je úplne najlepší nápad, hľadali sme iné možnosti. Súbežne s tým, už niekoľko rokov, využívame možnosť platenej propagácie na facebooku. Táto možnosť nie je úplne lacná a pri našej provízii 10% bola málokedy rentabilná. Museli sme tak vsádzať na úplné tutovky vyššej cenovej kategórie dokola. Zdieľanie nákladov na kampaň so samotným predajcom bolo teda logickým vyústením tejto situácie.
Zároveň z našich mnohoročných skúseností vieme odhadnúť, ktoré kampane majú šancu na úspech. Návštevníkov webu párujeme s uživateľmi FB a zaraďujeme ich do rôznych skupín podľa okruhu záujmu o konkrétne výrobky alebo štýl. Reklamu tak vieme lepšie a lacnejšie zobraziť len ľuďom, ktorí hľadali niečo podobné.

Nákup bez registrácie
Je úplne jedno ako veľmi registráciu zjednodušíte, stále tu existuje pomerne značná skupina ľudí, ktorá ju proste nemusí. Zanedbateľná nie je ani skupina ľudí, ktorí ju nemusia až tak, že je to pre nich neprekonateľný krok. Preto sme sa odhodlali k testu, povoliť tieto vianoce aj nákupy bez registrácie. Registrácia je len pojem a technicky ani nijako sa skoro nič nezmenilo, akurát sme čo do najväčšej možnej miery znížili počet potrebných krokov a vyplňovačiek potrebných k nákupu. Hoci sme túto možnosť dali najmenším písmom úplne nakoniec, záujem o ňu je obrovský. Z priebežných analýz sa tieto nákupy nijako neodlišujú od priemeru, čo sa týka nejakej problémovosti. Z pohľadu predajcu sa nič nemení, či je kupujúci registrovaný, alebo nie je. Kupujúci všetky informácie dostáva na email. So zastihnutím kupujúceho na tomto maily, s prípadnými otázkami od predajcu, môže byť problém, ale to je všeobecný problém kupujúceho, ktorý radšej zvolí nákup bez registrácie, ako takého. Proste svoju poštu nečíta a nezmenilo by sa to ani keby sa zaregistroval.

SAShE predajné akcie


Po veľmi úspešnej minuloročnej akcii v Starej tržnici v Bratislave, sme aj na rok 2017 naplánovali niekoľko akcií, kde ste mohli handmade vecičky zo SAShE stretnúť na živo. Boli to jarné a jesenné SAShE v tržnici, v máji sme to prestriedali Žilinou a rok sme zakončili Vianočným SAShE v Pisztoryho paláci. Musíme povedať, že plánovanie a organizovanie týchto akcií je náročnejšie a stresujúcejšie, ako starať sa o beh celého webu. Dať to celé dohormady, od určenia ceny za stôl, až po odchod posledného návštevníka z akcie domov, je celkom fuška. Finančne je to celé neuchopiteľné, neviete zarátať ušlú províziu, neviete koľko vyberiete na vstupnom, neviete akú to má mediálnu hodnotu. Ale keď vidíte všetkých tých predajcov pripravených za svojimi stolmi a pred tržnicou rad kupujúcich čakajúcich na otvorenie, stojí to za to. Stále sa učíme, chceme robiť akcie tak, aby aj predajci aj kupujúci boli maximálne spokojní a budeme sa o to snažiť aj v budúcom roku.

Reklamná kampaň na Youtube
V predvianočnej dobe ste na internete mohli vidieť náš reklamný spot, ktorý sme s pomocou babioles nakrútili v našej redakcii.

Na návšteve
Strihli sme si aj 10 návštev, všetky rozhovory nájdete v našom seriáli.

Vidíme sa v roku 2018. Všetko dobré!

Kam ďalej? Prečítajte si aj najnovší článok zo seriálu Ročné zhrnutia:

Komentáre

ele-ele Veľa šťastia v ďalších rokoch! :)

2017-12-31 14:16:15

k-bbf Paráda! Ďakujem krásne, že môžme byť súčasťou komunity, takýchto skvelých ľudí, umelcov ako sú tu na Sashe. Taktiež ďakujem Sashe teamu za starostlivosť, nové nápady, ktore denno - denne ma tešia a inšpirujú. Každému do nového roku prajem hlavne veľa zdravia, lásky, energie, inšpirácie a veľa veľa snov, ktoré si môžme plniť. :-) Kika

2017-12-31 14:20:45

Momino Prekvapilo ma dost, ze najviac sa predavali Dekoracie. Vsimla som si, ze existuju aj keramicke dekoracie -- aky je rozdiel medzi keramickou dekoraciou a keramickou sochou v ARt Decor prosim? Nie je to dvojmo ta ista vec? Ak potom niekto najde keramiku medzi dekoraciami, tazko zabludi az k Art Decor...

2017-12-31 14:54:19

jklmn  REDAKCIA  Kategória art deco je skôr taká vystavná pre umelcov čo sa im "dekorácie" nepozdavaju. Kupujúci kupujú dekorácie, o sochy nie je záujem

2017-12-31 15:49:25

LUCIArt Tak nech je ten nový rok rovnako či viac úspešný :) a kiež by pod druhou najvyhľadávanejšou frázou modrotlač sa ukrývali skutočne pravé modrotlačové kúsky ;) to by som si ja želala ...

2017-12-31 15:51:40

SkaraZu Veľmi ďakujem za vaše predajné akcie v Starej tržnici a Pisztóryho paláci. PF 2018

2017-12-31 17:28:12

Champeriko Gratulujem k úspešnému roku 2017. Bolo tu veľa zmien a myslím že len k dobrému. Pomáhate mnohým ľuďom rozbehnúť ich tvorbu a to je skvelé. V novom roku prajem lwn to naj naj naj a ešte veľa ďaľších úspechov.

2017-12-31 18:57:07

evelyna Inšpirujúci článok :) Prajem, nech sa v novom roku darí rovnako, keď nie ešte viac :)

2017-12-31 18:58:53

PART ďakujeme ❤️

2017-12-31 19:06:35

hoblinka Tak nech sa nám darí v pravde a zdraví :-)

2018-01-01 10:05:372x

butterka Mile zhrnutie ako kazdy rok ;-) nech sa darí aj naďalej :-)

2018-01-01 14:37:02

FijA všetko dobré aj v novom roku prajem:)

2018-01-01 15:13:25

norika21 Všetko dobré v Novom roku prajem:-)

2018-01-02 07:14:28

B.craft ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ďakujeme!!! nečakali sme, že sa ocitneme v takomto, či vôbec nejakom rebríčku... neviem sa z toho akosi spamätať, už na to kukám asi šiestykrát, či sa mi to ozaj len nesnívalo :D až by nebolo Sashe, absolútne by sme nevedeli čo a ako, čiže za náš prvý trištvrťrok života a to, že to v novom roku predsalen nezabalíme a pobojujeme, vďačíme len a len Sashe a všetkým milým a kreatívnym tvorčekom, ktorých sme pristredníctvom tohto mohli spoznať. Takže vrúcne ďakujeme za všetky rady, podporu a navedenie na správny smer! Všetko dobré vám, bytostičky, či už nakupujúce, či tvoriace ;)

2018-01-02 08:32:193x

soul.LIGHT Aké príjemné čítanie. Až mi bolo, že najdlhší článok už končí. Každý deň tu objavujem super veci, články a teším sa, že i ja môžem byť súčasťou sashe komunity - ako taká malá kvapka v oceáne :-D dúfam, že rok 2018 bude tiež lámať rekordy. Aké? To sa dozvieme o rok v najdlhšom článku. :-)

2018-01-02 18:42:48

VivienMihalish Tiež sa chcem poďakovať za akcie v tržnici, mám ich veľmi rada :) je mi jasné, že to musí byť náročné na organizovanie, viem to aj z hľadiska predajcu, ale tá atmosféra naozaj stoji za to a je fantastické vidieť zákazníkov naživo, je to úplne iná dimenzia Sashe, ktorá sa mi páči :) verím, že budete mať motiváciu takéto akcie poriadať aj v budúcnosti, a že budem môcť byť ich súčasťou :)

2018-01-03 15:26:371x

bavito Zdravím, ďakujem za príjemný rok 2017 strávený v Sashe komunite. Ďakujem, že sa o nás predajcov staráte a snažíte sa naozaj vylepšovať , počúvate potreby tak predajcov ako aj kupujúcich... A vytvárate nám naozaj príjemné miesto kde sme si nakoniec našli nielen zákazníkov ale aj veľa priateľov. V novom roku želám všetkým veľa zdravia, úsmevu a naplnenia snov! Nech tu stále pribúdajú krásne veci vyrobené hlavne srdcom.

2018-01-04 09:10:57

lijusenka Prajem všetko naj do každého roka:-) a vďaka za priestor a možnosť zistiť koľko kreatívnych čistých ľudí je na takom malom území, akým Slovensko je. Organizácia sashe trhov je určite náročná a nielen finančne a klobúk dole pred vami. Nám, ktorí sme od BA aj ZA ďaleko prajem, aby sa zadarilo aj v strede a východe Slovenska :-)

2018-01-27 16:32:291x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Ročné zhrnutia

www.sashe.sk/serial/najdlhsie-clanky-roka

Prečítajte si, čo sa dialo na SAShE.sk počas celého roka.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte