Žurnál+

Na návšteve u Evky: “Výrobky zo SAShE v sebe ukrývajú príbeh.”

P
SAShE.sk990 predaných ks, 545 hodnotení

SAShE s.r.o. . » Rozhovory / 2019-11-27 12:02:41 /  24 komentárov / 142 lajkov / 1852x zobrazený

Remeselníci, umelci, dizajnéri či laici, ktorí sa rozhodli živiť svojimi rukami, zanechávajú v každom výrobku jedinečný odtlačok. Zákazníkovi odovzdávajú nielen produkt, ale aj kus seba. Vďaka ľuďom, ktorí dokážu ich snahu oceniť, sa im po tejto krásnej, no zároveň náročnej ceste kráča ľahšie. Majú motiváciu tvrdo pracovať a rozvíjať sa. Život výrobkov, ktoré v sebe nesú dlhé hodiny práce a množstvo energie, pokračuje v zákutiach domovov výnimočných ľudí, ktorí prispievajú k rozvoju lokálnej rukodielnej tvorby. V tomto seriáli nahliadneme do príbytkov najzaujímavejších milovníkov vecí zo SAShE!

 

 

K našej zákazníčke Evke sme zavítali počas sivého a upršaného dňa, no táto návšteva v nás zanechala pocit tepla a dávku pozitívnej energie. Evka nám svoj bytík opísala ako starého pána, ktorý čaká na svoju premenu a bála sa, že budeme z návštevy sklamané.

 

Táto obava však nemohla byť ďalej od pravdy. Evkin charizmatický bytík bol plný originálnych vecičiek s dušou. Evka na SAShE nakupuje už osem rokov a za ten čas tu objavila množstvo rukodielnych pekností: “Asi ako každá žena obdivujem krásu ako takú. Nielen vo veciach, ale aj v ľuďoch. Páči sa mi, že na SAShE sú ľudia, ktorí majú krásnu dušu a aj tie výrobky tvoria naozaj s láskou. Dajú do toho všetko. Keď človek vie, od koho si vecičku kupuje, tak sa tá vec aj inak nosí a inak sa o ňu človek stará. Proste je to láska…”

 

Obrázok od Evkinej obľúbenej umelkyne Verušky Bobekovej.

 

 

 

 

Evka pracuje v obchode s darčekovými predmetmi, no momentálne sa hľadá a túži po zmene. Páčilo by sa jej mať vlastný obchodík s handmade výrobkami. Pri tejto myšlienke sa zasnívane usmeje a povie, že by to bol pre ňu raj na zemi.

 

Práve pri práci v obchode sa Evka aj prvýkrát dopočula o SAShE. Spomína si, ako raz do obchodu prišla zákazníčka a pri platení položila svoju kabelku na pult. Evka sa do tejto kabelky zamilovala na prvý pohľad a hneď zisťovala, odkiaľ ju zákazníčka má. Ešte v ten deň si ju Evka na SAShE objednala a tak sa to celé začalo: “Dá sa povedať, že je to taká slušná závislosť. Nenakupujem stále, ale na SAShE chodím každý deň. Niekto si ráno prečíta noviny a ja si otvorím SAShE. Prejdem si nové veci, články a potom som spokojná (smiech).”

 

Evkina prvá vecička zo SAShE, kabelka od bonapetit.

 

 

 

 

Druhá vec, ktorú si Evka na SAShE kúpila, bola postavička od Verušky Bobekovej. Táto bábika je až dodnes jej najmilším kúskom zo SAShE: “S Vierkou sme si vymenili pár takých osobnejších správ a raz sme sa aj stretli. Veľmi ju obdivujem a to až natoľko, že som sa ju snažila napodobniť, čo je myslím pre umelca ten najväčší kompliment. K bábike od nej som si vyrobila psíka a mačku v podobnom štýle. To boli moje prvé a aj posledné pokusy, ja nie som taký geniálny umelec ako ona.”

 

Šálky od al.ma, psík, ktorého si Evka vyrobila sama a tvorba Verušky Bobekovej.

 

 

 

 

Evka sa sama naučila aj kresliť, ale tiež to po svojej prvotine zavesila na klinec. Vždy túžila mať nakreslené obrázky svojich mačiek, tak sa rozhodla, že si ich nakreslí sama: “Bolo to v roku 2014 a od vtedy som nechytila uhlík ani ceruzku do ruky. Skúsila som to, prvýkrát to vyšlo a teraz mám päťročnú pauzu. To sú tie životné etapy, keď človek musí niečím prejsť a možno sa to raz vráti.”

 

Na fotografii je Evkine prvé dielo a na ďalšej model. :)

 

 

 

Na rozdiel od kreslenia, štrikovanie je Evkinou dlhoročnou záľubou: “Milujem vlnu. Je to taká láska ešte po starej mame. Rada si pletené vecičky kupujem aj vyrábam. Napríklad mám zo SAShE deku od DeDe-Jadupka. Od tejto predajkyne som si kúpila aj vlnu a tiež mi poradila, ako si takúto deku sama vyrobím. Uštrikovala som dve a venovala som ich niekomu ako darček. Je to super, že mi pomohla a dala mi cenné rady. Nie každý by to urobil.”

 

Deka z dielne DeDe-Jadupka a roztomilá tekvička, ktorú si Evka vyrobila podľa návodu v Žurnále+.

 

 

 

 

 

Láska k štrikovaniu Evke ostala po starej mame a po svojej prababke zas zdedila nádhernú 50-ročnú čipku. Je to jediná vec, ktorá jej po nej zostala a preto dúfa, že raz na ňu nadviaže a podarí sa jej dokončiť prababkinu prácu.

 

 

Na stolíku v obývačke sú pekne naaranžované viaceré poklady zo SAShE: zajko z dielne victoria_witchcraft, mini ovečky od MilaŠila, košík značky MatyldaK a obrázok od Lu.bi.

 

 

Na SAShE Evka nakupuje hlavne pre radosť a ak niečo potrebuje kúpiť, tak sú to väčšinou darčeky. Darčeky zo SAShE majú podľa Evky vždy veľký úspech, pretože je to niečo originálne, čo človeka prekvapí: “Na SAShE nakupujem pol na pol veci pre mňa a darčeky pre iných. Väčšinou mi trvá dlhšie, kým si vyberiem, pretože pri tom premýšľam a málokedy robím bezhlavo spontánne nákupy. No potom sa z toho o to viac teším.”

 

Evka má na sebe mikinu od Lull a nákrčník od Blubery.

 

 

 

 

Nových predajcov Evka objavuje hlavne vo výberoch redakcie na titulnej stránke SAShE, ale aj v práve predaných výrobkoch. Rada si číta aj žurnály a keď ju zaujmú, rozhodne sa pre kúpu: “Ak sa mi páči, čo predajcovia píšu a majú čo povedať, tak si ma získajú. Vtedy si ich výrobok kúpim, pretože má príbeh. Nie je to len nejaký neosobný produkt.”

 

Na fotkách sú strieborné šperky, ktoré vytvorila Angelika a keramické náušky značky Tana.

 

 

 

 

Evka sa zvykne vracať do svojich obľúbených obchodíkov na SAShE, no rada nakupuje aj u nových predajcov. Rada skúša a objavuje nové veci a od každého predajcu by chcela mať niečo: “Na SAShE je veľa predajcov a každý tvorí krásne veci. SAShE je pre mňa taký iný svet. Som človek, ktorý má rád pekné veci a rád si podľa možností skrášľuje to svoje vlastné prostredie. A na SAShE nájdem všetko, nič mi tam nechýba.”

 

Evka má oblečené šaty od Lull a polieva kvet v črepníku od ReniJa.

 

 

 

 

 

Evka na SAShE najradšej nakupuje kabelky, pretože tých vraj nikdy nie je dosť. :) Tiež obľubuje nakupovať doplnky a vecičky, ktoré využije počas bežného dňa, ako napríklad šálky či zápisníky. Vždy, keď niečo hľadá, ako prvé jej napadne pozrieť sa na SAShE: “Vždy radšej nakúpim na SAShE než v bežnom obchode. Keď nakupujem v obchode, neprinesie mi to také potešenie.”

 

Ukážka Evkinej zbierky zápisníkov zo SAShE. Zápisníky od Slaninkovej, Lisbet a akrymky.

 

 

 

 


0 €

 

Evka má rada rastlinné a zvieracie motívy, čo je vidieť aj na obrázkoch s vtáčikmi od ddhappytrouble. Evku milo prekvapilo, že jej v balíčku prišli dva obrázky, aj keď si objednala len jeden. Okrem tohto darčeka ju predajkyňa potešila aj telefonátom: “Bol to veľmi milý a pekný rozhovor. Rozprávali sme sa o tvorbe a celkovo o živote. Ona je taký zhovorčivý typ, také slniečko.”

 

 

Evka v šatách od byCaldero, v ruke drží taštičku od Limi.

 

 

Ako sa vám návšteva u našej zákazníčky Evky páčila? Evka z nej mala mierne obavy, no napokon sa rozhodla ísť do toho, pretože týmto spôsobom chcela poďakovať všetkým tvorcom na SAShE. Chcela by im odkázať, že ich snaha a práca má zmysel, aj keď o tom možno niekedy pochybujú. Pretože síce si na SAShE kupujeme “iba” materiálne veci, no tieto veci dokážu spôsobiť veľkú radosť a potešiť dušu. ♥

.

Komentáre

SalixAlba Celé krásne - návšteva, bytík, SAShE vecičky a aj hostiteľka:)

2019-11-25 14:24:342x

Lisbet Pozdravujem na návštevu a ak som správne zaostrila neposlušný zrak, zápisníčku sa ušla prekrásna kresba, Evka kresli ďalej, máš obrovský talent!

2019-11-25 14:56:411x

ZelenaPani Krásne, milé, jemné... celé je to príjemné pohladenie na duši.:)

2019-11-25 15:20:031x

Mariolla Prijemne čítanie, vidno, že aj pani Evka je umelecká duša, čo cítiť aj z fotiek a rozhodne by mala pokračovať v kreslení i v inej ručnej tvorbe. A to ranné čítanie článkov na sashe je mi dôverne známe :)

2019-11-25 16:32:111x

taliaa pekné Sashe vecičky.

2019-11-25 16:35:06

Elells Veľmi milý článok a taktiež si myslím, že pani Evka by mala pokračovať v kreslení, podľa tej kresby mačky talent rozhodne má.

2019-11-25 21:43:49

Leanna_scrapbook Presne to isté robím aj ja, len tak si listujem žurnál, prezerám Vecičky, achkam ochkam, ukladám medzi páčivé.. Je to ozaj úžasný svet

2019-11-25 22:11:201x

KONCITO Jééj, pridávam sa k ostatným:) - jednoducho, všetko sú to najkrajšie KRÁSNOSTI v krásnom priestore, pri krásnej devuche! ...a veľmi sa teším, že som tu uvidela aj tvorbu od "Verušky" a "Akrymky", ktoré sú taktiež moje obľúbené;)!

2019-11-26 07:12:311x

LightAndAngels ... veľmi sympatické celé :)...a klobúk dolu pred pani Evkou - úžasne vystihla podstatu SAShE a vecí, ktoré odtiaľto človek má - ozaj presne to vystihla: "Páči sa mi, že na SAShE sú ľudia, ktorí majú krásnu dušu a aj tie výrobky tvoria naozaj s láskou. Dajú do toho všetko. Keď človek vie, od koho si vecičku kupuje, tak sa tá vec aj inak nosí a inak sa o ňu človek stará. " ....Plne s týmito jej slovami súhlasím. Je úžasná, ako citlivo vníma detaily a podstatu sashe... je to tak, človek sa inak (viac) teší z veci, o ktorej vie viac, viac sa teší (oproti nákupu v bežných obchodoch), že podporil svojou kúpou prácu daného človeka - má to pre neho mnohokrát aj osobnejší význam než sa môže kto domnievať... fandím pani Evke a teším sa s ňou, že sa teší z vecičiek, ktoré zo sashe má :)... vďaka za možnosť nahliadnuť - pani Evke aj sashe... prajem všetko dobré...  

2019-11-26 08:28:301x

hrudkova Perfektný žurnál! krásne veci, sympatická majiteľka, ale najviac ma zaujali tie PREKRÁSNE mačky...ragdoll myslím :) až som zatúžila aj po mačke

2019-11-26 11:14:26

Lesiavelin Parádny žurnál :)

2019-11-26 12:18:49

Sandante Veľmi milé, dušu hladkajúce čítanie :)))

2019-11-26 14:20:37

mina289 Veľmi sa mi na návšteve u pani Evky páčilo, veľmi ;-)

2019-11-26 14:34:49

Lu.bi Veľmi príjemné čítanie a pre Lu.bi aj veľké prekvapenie...objavil obrázok zasnežené krajiny na nádhernom čestnom mieste, na stolíku v obývačke...krása. Ďakujem Evička a prajem čarovné okamihy plné radosti. ♥♥♥

2019-11-26 18:45:06

SkaraZu príjemná návšteva, pohladila dušu :)

2019-11-26 21:18:06

ister Veľmi milá osôbka táto Evička. Tiež mi napadlo, že by bolo pekné mať možnosť si pozrieť všetky vecičky zo sashe aj naživo v milom obchodíku, privoňať si k nim, pokochať sa a niečo si kúpiť, a popritom si poklábosiť s predavačkou. Pani Evička by bola určite tá najlepšia predavačka v takom obchodíku.

2019-11-26 23:43:23

suzanneharwish oooh zurnaly o predajcoch su super, ale tieto o zakaznikoch su v niecom specialne, take akoby tie veci ozivali u normalnych super ludi.. dakujem za to!

2019-11-27 01:20:45

Vcely.sv.Ambroza Veľmi pekné čítanie. Dúfam, že náš balzam na päty prispel trochu k jemným chodidlám:)

2019-11-27 09:00:19

malystrom no toľká krása po kope ♥

2019-11-27 11:23:46

Lesaum :) jeeej krásno všade kam sa pozriem :) Ďakujem za miestečko pre moju líštičku na zápisníčku...

2019-11-27 12:31:40

stelicka Ďakujem z celého srdca úžasným ľuďom z redakcie SAShE za možnosť vám všetkým aspoň malou troškou vyjadriť obdiv a poďakovanie za radosť, ktorú prináša vaša tvorba. Ďakujem za povzbudivé a milé slová, za postrehy Alžbetka a prvú čiarku v zápisníku, za krásne obrázky Akrymka , za balzam a výborný medík Vcely.sv. Ambroza , krásne prekvapenie Lu.bi. Zároveň vám všetkým popriať aby vo vašich srdiečkach ostala láska a radosť tvoriť čo najdlhšie. S láskou Evka ♥ a malé bytosti plemena Birma :)

2019-11-27 17:21:313x

FijA všetko zladené:)

2019-11-27 20:01:45

DiMaria Paráda :) a skvelý nápad zájsť na návštevy k SAShe nákupným maniačkam/kom :) a ukázať ich nakúpené kúsky zo sveta handmade :)

2019-11-28 15:59:591x

imageB Veľmi milá návšteva, cítila som sa príjemne s pani Evičkou a posielam srdečné pozdravy ♥

2020-02-13 10:16:38
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »