Žurnál+

Na návšteve u Dominiky: Vianočná atmosféra a domov plný pekností

P
SAShE.sk988 predaných ks, 545 hodnotení

SAShE s.r.o. . » Rozhovory / 2018-12-21 20:14:20 /  18 komentárov / 102 lajkov / 3341x zobrazený

Remeselníci, umelci, dizajnéri či laici, ktorí sa rozhodli živiť svojimi rukami, zanechávajú v každom výrobku jedinečný odtlačok. Zákazníkovi odovzdávajú nielen produkt, ale aj kus seba. Vďaka ľuďom, ktorí dokážu ich snahu oceniť, sa im po tejto krásnej, no zároveň náročnej ceste kráča ľahšie. Majú motiváciu tvrdo pracovať a rozvíjať sa. Život výrobkov, ktoré v sebe nesú dlhé hodiny práce a množstvo energie, pokračuje v zákutiach domovov výnimočných ľudí, ktorí prispievajú k rozvoju lokálnej rukodielnej tvorby. V tomto seriáli nahliadneme do príbytkov najzaujímavejších milovníkov vecí zo SAShE!

 

 

Vo vzduchu bolo cítiť vôňu z neďalekej čokoládovne, ktorá nás príjemne naladila na blížiacu sa návštevu. V útulnom bytíku nás privítala krásna mladá rodinka a stôl plný lahodných koláčov. Na návšteve u našej zákazníčky Dominiky nám bolo dobre. Objavili sme u nej veľa pekností - takých tých ľudských i rukodielnych. Veríme, že ich v tomto žurnále spolu s nami objavíte aj vy. :)

 

***

 

Dominika je projektová manažérka v IT sfére, no momentálne je na materskej dovolenke s dcérkou Zojkou. Na nakupovaní na SAShE si najviac cení ľudský prístup: "Po čase, keď si s tým človekom píšeš, je to také, ako keby ste sa poznali. Nie je to ten anonymný vzťah, ako keď človek príde do nejakého reťazca." Dominika je už svojím nakupovaním na SAShE medzi priateľmi a rodinou známa. Návštevám stačí pohľad na nejaký nový kúsok a hneď si ju doberajú: "To máš zo SAShE, čo?" :)

 

 

Hneď, ako sme vstúpili do Dominikinho bytu, náš pohľad padol na vešiak z dielne bySue. Tento neprehliadnuteľný kúsok je nielen pekný a praktický, no pre Dominiku a Tomáša má predovšetkým sentimentálnu hodnotu. Vyrobiť si ho dali na svadbu, aby naň hostia mohli písať odkazy a lepiť fotografie.

 

 

 

Vešiak a botník od bySue skvele dopĺňa komoda od predajcu Timika111, ktorá bola vyrobená pre Dominiku na želanie: „bySue prestala nábytok vyrábať, preto som oslovila predajcu Timika111 s prosbou, aby mi vyrobil komodu v podobnom štýle ako mám vešiak a botník.“

 

 

 

Na poličke v spálni má Dominika vystavené fotky v rámikoch od predajcov MFhandmade a dekora15. Rámiky (ako i nábytok v chodbe) sú vo vintage štýle, ktorý je Dominike veľmi blízky: „Mám rada najmä folklórny a vintage štýl, ale mám pocit, že ja som taký mišung (smiech). Na niekoho to môže pôsobiť rozhárane, lebo niekedy mám chuť dať si tričko s melónikmi a niekedy chodím len v čiernom.“

 

 

 

Okrem spoločných fotografií má Dominika s Tomášom zarámovanú aj kresbu od Alatyr. Tento obrázok je nakreslený ceruzkou podľa fotografie. Mimochodom, nie je vám tento párik trochu povedomý? :) Dominika s Tomášom vyhrali súťaž Moja handmade svadba a neskôr sme ich oslovili aj na fotenie kolekcie šperkov Henriety Môcovej. Fotografie, ktoré pri tejto príležitosti vznikli, môžete vidieť v rámikoch a jedna z nich dokonca poslúžila ako predloha pre spomínanú kresbu.

 

 

Dominikinou srdcovkou sú šperky od Bazu, z ktorých má vytvorenú už celkom slušnú zbierku. Na fotografii môžete vidieť čierne náušnice Kamila a jeden z novších kúskov - biele náušnice zo Svadobnej kolekcie 2018: "Tieto biele náušnice som nosila v lete k modro-bielym šatám. Niekto by možno povedal, že sú príliš veľké a honosné a skôr sa hodia k svadobným šatám, ale ja to mám takto rada."

 

 

 

Zo šperkov si Dominika obľúbila aj lanový náhrdelník s kovovými ozdobami od Matilda Makes a ručne maľovaný set drevených šperkov od LucLac, ktorý dostala ako darček.

 

 

 

Neprehliadnuteľným kúskom v Dominikinej zbierke kabeliek je kvetinová kabelka s retiazkou od Pure: "Keď som ju uvidela, hneď som ju poslala manželovi, že by som ju chcela dostať ako darček. Mužom to uľahčuje život - ak mu pošleš to, čo chceš, tak sa poteší, že nemusí nič vymýšľať (smiech)." Ku každej kabelke od Pure má Dominika aj ladiaci kožený náramok.

 

 

 

Pri obzeraní rôznych rukodielnych pekností sme objavili aj zopár pánskych kúskov. Dominikin manžel Tomáš má v zbierke napríklad manžetové gombíky a motýliky od Mišeny Juhász, set motýlik + traky od Katikaaa či drevené motýliky od bewooden.

 

 

 

 

 

Zo spálne prechádzame do obývačky, kde panuje príjemná vianočná atmosféra. Vianočný stromček je ozdobený takmer do bodky ozdobami zo SAShE, no je na ňom aj pár špeciálnych vecičiek: "Takmer všetky ozdoby sú zo SASHE, máme toho toľko, že sa nám všetky nezmestia na stromček. Ale máme aj taký zvyk, že vždy máme na stromčeku ozdobu od niekoho z rodiny. Takže okrem ozdôb zo SAShE máme na stromčeku aj ozdobu od mojich rodičov, manželových rodičov a ešte tu máme aj jednu ozdobu od babky."

 

 

Vianočný stromček krášlia gule ozdobené stuhami od cherryjanka, drevené ozdoby od bubatko či maľované vianočné oriešky od melia.

 

 

 

Koníka z dielne bubatko si obľúbila aj malá Zojka.

 

 

Vianočné ozdoby s vtáčikmi si Dominika vydražila v aukcii dakujeme.sk: "Tieto ozdoby sa mi vždy páčili, ale máme veľa ozdôb a nové sme nepotrebovali. Ale potom som videla, že urobili takú fajn vec a darovali ich do aukcie, tak si hovorím, že teraz je čas si ich kúpiť. Takto majú pre mňa ešte väčšiu hodnotu."

 

 

V aukcii dakujeme.sk si Dominika vydražila aj vyšívaný opasok z dielne Jaroslavy Wurll Kocanovej.

 

 

Ak by sme chceli vymenovať všetky kúsky, ktoré si Dominika od Jaroslavy kúpila, bolo by to na samostatný článok. :) V šatníku má viacero opaskov, šiat, kabeliek, bundičiek či topov. Jaroslava Wurll Kocanová je Dominikina najobľúbenejšia predajkyňa. Poznajú sa už roky rokúce a keď má Jaroslava v Bratislave prehliadku, Dominike pošle vždy lístky a na chvíľu sa aj stretnú: "Jaroslava ma už pozná, vie, akú nosím veľkosť a čo mi pristane. Vedela poradiť aj môjmu manželovi, keď mi u nej raz kupoval šaty. A vyšlo to super." Na nasledujúcej fotografii má Dominika na sebe svoj najobľúbenejší úlovok zo SAShE - kárované šaty s ľudovou výšivkou z oblasti Jablonica.

 

 

Dominika miluje folklór. Cestu k nemu si našla vďaka svojmu manželovi Tomášovi, ktorý od detstva tancoval v rôznych folklórnych súboroch a pretancoval sa až do Lúčnice. Preto keď našla Dominika na SAShE omaľovánku slovenských ľudových krojov z dielne Zdravica, hneď jej padla do oka: "Je to fakt krásna vec. Nie sú to len prvoplánové omaľovánky, ale má to aj hlbší zmysel - zanechať deťom dedičstvo. Takéto darčeky mám naozaj rada."

 

 

Dominika blízkych rada obdarováva darčekmi zo SAShE: "Myslím, že tieto dařceky vždy potešia, lebo sú to vecičky, ktoré niekto vlastnoručne vyrobil, venoval im svoj čas, sú jedinečné a vyrobené na Slovensku. Mnohí ľudia nepoznajú niektorých tých výrobcov a vďaka mne ich spoznajú. Potom mi niekedy po čase povedia, že si od predajcu kúpili možno ešte nejakú inú vecičku, alebo ich zaujalo niečo iné na SAShE."

Ďalším darčekom, ktorý sa Dominika chystá podarovať na Vianoce, je aj včelobal, čo je ekologický obal na potraviny napustený včelím voskom: "S kamošmi si dávame darčeky za pár eur. Tento obal je eko a je to aj milý darček. Veľmi sa z toho teším, lebo človeku už fakt vadí, že je všade kopec plastov a sáčkov."

 

 

Dominika je zo stredného Slovenska, Tomáš zas z východu, takže mali doma na Vianoce trochu iné zvyky. Prejavovalo sa to hlavne v jedle: "Našli sme nejaký taký kompromis, zvyky z mojej a manželovej rodiny sme pospájali. Napríklad kapustnicu robím podľa nás a predjedlo, ktoré sme my v živote doma nemali - opraženú kapustu s klobásou, robíme podľa manželovej rodiny z východu."

 

 

Takmer o všetky vianočné dekorácie v obývačke sa postaral predajca Provencal. Dominika si uňho dala vyrobiť vianočnú sadu so srdiečkovým motívom, v ktorej boli postavičky, čižmičky, obrus, ozdoby či košíček.

 

 

 

 

Pri stromčeku nám Dominika s Tomášom zapózovali v rovnakých mikinách od Aidastyle: "Keď si ich obaja oblečieme, občas sa nám stane, že na nás ľudia pozerajú a čudujú sa. Ale je to v pohode, väčšinou sa nás len opýtajú, odkiaľ mikiny máme (smiech)."

 

 

 

Mimochodom, Dominikine nakupovanie na SAShE odštartovalo chystanie svadby s Tomášom a hľadanie dokonalých svadobných šiat: "Kúpila som si šaty od Jaroslavy Wurll Kocanovej a rôzne iné veci na svadbu a zistila som, že som našla miesto, kde nakúpim všetko. Oblečenie, dekorácie, darčeky, náušnice, kabelky... proste všetko, čo sa mi páči. Mám rada, že tie veci sú iné a nie sú okukané. A hlavne aj vydržia dlhšie." Na fotografii je vankúšik na obrúčky od BibaDesign.

 

 

O SAShE sa Dominika dozvedela od sestry, ktorá v tom čase na SAShE predávala náušnice. Dnes sa venuje šitiu oblečenia hlavne pre deti a malá Zojka je jej dvorná testovačka: "Ja nič nevyrábam a vôbec nie som zručná. Všetku zručnosť pochytila moja sestra, ktorá má na SAShE značku MoonriseFashion. Nemám k tomu vzťah a ani trpezlivosť. Možno preto obdivujem ľudí, ktorí to vedia robiť a viem si predstaviť , koľko je za tým driny, úsilia, času a všetkého."

Na fotografii má Dominika oblečené svoje obľúbené šaty na dojčenie, ktoré jej ušila sestra a v ruke drží vyšívaný opasok z dielne značky Folkova.

 

 

 

A tu už vidíme malú Zojku a ukážku oblečenia a doplnkov od jej šikovnej tety.

 

 

 

 

Odkedy sa z Dominiky stala mama, kupuje si predovšetkým pohodlné a praktické veci. V šatníku má niekoľko šiat a tričiek na dojčenie od MoonriseFashion, na kočíkovanie si nevie vynachváliť praktický kabátik od Lull.

 

 

 

Fotografie z ciest majú Dominika s Tomášom vystavené v rámikoch od Drevené Palčekovo. Tieto rámiky boli vyrobené na objednávku a Dominika ich vymýšľala spolu s predajcom: "Vybrala som si farby zo vzorkovníka a čakala som, čo príde. Výsledok bol pre mňa príjemným prekvapením."

 

 

Fotografie z našej návštevy si možno Dominika založí do albumu od decko_, ktorý je zatiaľ ešte prázdny a čaká na svoju chvíľu. Alebo si možno nejakú fotografiu pripne na magnetickú tabuľu, ktorú jej na želanie vyrobila bySue.

 

 

 

Dominika sa smeje, že SAShE zachytáva ich rodinný život. :) Na SAShE si môžete pozrieť ich zaľúbené fotografie z fotenia pre Henrietu Môcovú, fotografie z ich krásnej handmade svadby a teraz ste mohli nahliadnuť aj ku nim domov po tom, čo sa rozrástli o nového člena. ♥

 

 

Na návšteve u Dominiky sme sa dobre cítili a veľmi sa nám u nej páčilo (ďakujeme! :) ). Ako sa táto návšteva páčila vám? Napíšte nám v komentároch. :)

 

 75
Tričká - Tričko Slavianka - 8877634_Tričká - Tričko Slavianka - 8877634_
90,- €
Kúpiť
 
 
 50
Dekorácie - Vianočné ozdoby z dreva - FOLK 2 - VB011 - 8738012_Dekorácie - Vianočné ozdoby z dreva - FOLK 2 - VB011 - 8738012_
5,29 €
Kúpiť
 
 
 114
Hračky - Omaľovánka kroje východné Slovensko - 8922363_Hračky - Omaľovánka kroje východné Slovensko - 8922363_
7,- €
Kúpiť
 
 
 99
Kresby - Portréty podľa fotografie - 7614095_Kresby - Portréty podľa fotografie - 7614095_
45,- €
Kúpiť
 
 
 
 6
Náhrdelníky - 40. ČIERNO-ZLATÝ #MATILDAMAKES NÁHRDELNÍK S MEDENÝMI DOPLNKAMI  - 7683093_Náhrdelníky - 40. ČIERNO-ZLATÝ #MATILDAMAKES NÁHRDELNÍK S MEDENÝMI DOPLNKAMI  - 7683093_
20,- €
Kúpiť
 
 
 35
Kabáty - KARDIGAN SWEEPER - 10110861_Kabáty - KARDIGAN SWEEPER - 10110861_
82,- €
Kúpiť
 
 
 236
Kabelky - Kabelka s retiazkou CLUTCH BLOSSOM N.1 - 9335184_Kabelky - Kabelka s retiazkou CLUTCH BLOSSOM N.1 - 9335184_
75,- €
Kúpiť
 
 
 55
Náušnice - Kamila - 6145527_Náušnice - Kamila - 6145527_
32,50 €
Kúpiť
 
 
 

Komentáre

Juliana.tvar Ešte stoličky zo Sashe by to chcelo ;-) ehm,teda odo mňa :D

2018-12-19 15:18:366x

soul.LIGHT Kek, všetko sa mi u vás páči, Zojka je nádherna a stromček čarovný! Krásne sviatky prajem :-):-)

2018-12-19 19:13:421x

bazu ❤️❤️❤️

2018-12-19 19:17:511x

melania1 Krasne;) mohla by som vediet odkial je dreveny hribik na sperky?;) dakujem;)

2018-12-19 19:53:321x

EwiMacrame Krásne a veselé

2018-12-19 19:54:201x

mina289 Krásna rodinka, aj čítanie :-)

2018-12-19 20:25:301x

Handmade.Dafi Fíha, je toho naozaj veľa :) opäť krásna návšteva :)

2018-12-19 21:55:521x

Nu_Fo krásna rodinka, domov...a úžasná žienka, čo takto vo veľkom podporuje sashe predajcov :)

2018-12-20 09:04:381x

Zuzu.Lienka Krásna rodinka, krásny žurnál a samé krásne vecičky. Veru rámiky na fotky a tiež povoskovane obrúsky tiež poriešim ♥️

2018-12-20 10:22:331x

taliaa pekné sashe vecičky.

2018-12-20 10:44:571x

illya Nádhera :) a super článok

2018-12-20 11:18:381x

SsorayaA úžasné, aj článok aj takáto podpora handmade výrobkov, je super, keď si ľudia vedia nájsť krásne veci, ktoré sú ručne robené :) teším sa, že je na sashe množstvo takýchto nakupujúcich. a samozrejme super spracovaný článok

2018-12-20 11:30:533x

Deedo Paráda! Tak to je iná zbierka

2018-12-20 21:38:58

AIDASTYLE Jeeeee ♥️ :)

2018-12-20 23:51:481x

SAShE.sk  REDAKCIA  @melania1 Hríbik na šperky vyrobila Dominike sestra. Bolo to už dávnejšie, teraz už na to nemá vybavenie a nevedela by ho teda vyrobiť :( Ďakujeme všetkým za milé komentáre a želáme vám krásne sviatky! ♥

2018-12-22 11:04:50

HenrietaMocova Hneď sa mi zdali povedomé tie fotečky ;-) útulný bytík...dobrý vkus

2018-12-23 15:58:24

Beauty-shop nádhera!!!...u mňa boduje naj-naj tá predsieň....

2018-12-25 17:01:24

VioletVeci To je super! Mne sa tiež zdali povedomí, a boli u mňa na fotení, keď bola malá ešte v brušku

2019-01-13 09:42:52
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte