Domov » Žurnál+ » Autor: SAShE.sk

Žurnál+

SAShE seriál – Na návšteve

Pozývame vás na náštevu do dieľní a ateliérov najúspešnejších SAShE predajcov

Fashion Revolution / Na návšteve: Saša Miklášová, zakladateľka SAShE.sk

SAShE.sk . » Rozhovory / 2017-04-24 17:00:00 /  23 komentárov / 169 lajkov / 8122x zobrazený

Hnutie Fashion Revolution nesie odkaz, ktorý je hodné podporiť. Tento týždeň ho určite zaznamenáte v médiách, na sociálnych sieťach a aj na SAShE. V skratke ide o to, že produkcia módneho oblečenia by nemala prebiehať na úkor našej planéty a nás, ľudí, ktorí ju obývame. Nemala by ničiť naše životné prostredie, ani naše zdravie. Vďaka hnutiu Fashion Revolution sa informovanosť o súčasnom nastavení módneho priemyslu začína lepšiť, no stále máme pred sebou dlhú cestu. Mali by sme pokračovať v snahe o zmenu myslenia a vytvorenie podmienok, v ktorých sa bude dobre pracovať, dobre nakupovať a dobre nosiť móda. Sme radi, že počas apríla môžeme poskytnúť priestor tejto globálnej kampani a jej myšlienkam, ktoré každým rokom šíri čoraz viac SAShE predajcov. Túto kampaň od začiatku podporuje aj zakladateľka SAShE, Saša Miklášová, ktorú sme navštívili v jej dome v Rusovciach, tesne pred narodením jej druhého synčeka. Porozprávali sme sa o radostiach materstva, ktoré práve prežíva, životných zmenách a samozrejme aj o nápadoch pre SAShE.sk, ktoré sa jej stále rodia v hlave.

 

 

Prečo sa SAShE rozhodlo podporiť Fashion Revolution?

V posledných rokoch mi osobne prestalo byť ľahostajné, koľko vecí ma v mojej vlastnej domácnosti obklopuje. Začala som si uvedomovať, koľko vecí sa vo svete produkuje len pre rýchlu spotrebu a kde všetky tieto veci končia. Je potrebné uvedomovať si to nielen na individuálnej úrovni, ale aj organizovane. Hnutie Fashion Revolution sa tejto téme venuje naozaj poctivo. Považujem za povinnosť mienkotvorného projektu akým SAShE je, aby sme o týchto veciach hovorili. Prestávajú to byť okrajové aktivity ekologických zanietencov. Máme zodpovednosť za každú vec, ktorú si kúpime a tá nekončí jej hodením do koša. Asi najlepší krok na začiatok, je začať odolávať akciovým ponukám rôznych výrobkov a zamyslieť sa, čo s kúpenou vecou spravíme, keď ju už nebudeme chcieť. Dá sa recyklovať? Alebo skončí na skládke? 

 

Okrem Fashion Revolution dáva SAShE priestor aj ďalším benefičným projektom. Ako sa rozhoduješ, koho podporiť a koho nie? 

Väčšinou sme oslovení stať sa súčasťou dobročinných aktivít a musím povedať, že je naozaj z čoho vyberať. Na spoluprácu si volíme také, ktoré čo najužšie súvisia so SAShE a dávajú priestor charitatívnemu cíteniu našej komunity. Typickým projektom je Dobrý obchod, ktorý vznikol okamžite a spontánne na stretnutí s nadáciou Pontis. Tento projekt stojí na našich autoroch a umožňuje im prispieť svojou prácou na rôzne slovenské neziskové organizácie. Myslím si, že toto je veľmi silný element SAShE - združila sa tu skupina empatických ľudí s reálnou schopnosťou niečo zmeniť. Som rada, že si tieto projekty získali dôveru od SAShE tvorcov a kupujúcich a môžeme ich podporovať dlhodobo - a aj s viditeľnými výsledkami.

 

 

Aký je podľa teba najväčší prínos SAShE?

Okrem priestoru na sebarealizáciu pre autorov a ponuky originálnych kúskov pre návštevníkov, je najväčším kreditom spomínaná mienkotvornosť SAShE a potenciál nami združenej komunity pomáhať a meniť veci. Dnes vieme odkomunikovať myšlienky širokému spektru ľudí. Je to ohromné a zároveň zaväzujúce. A preto som si istá, že okrem prezentácie pekných výrobkov a šikovných ľudí, máme povinnosť hovoriť aj o správnych projektoch a myšlienkach.

 

Ako vnímaš narastajúci záujem o slovenské tradície, remeslá, ľudové motívy, čoho je SAShE tiež veľkou súčasťou?

Je to celkom prirodzené. Podľa mňa je samotná tvorba pre nás typická. Máme ju v génoch, máme ju vo výchove. Na Slovensku sa vždy tvorilo. V každej dobe bola núdza, ktorú bolo potrebné kompenzovať vlastnou tvorbou. Či už v hlbokej minulosti, kedy tvorba patrila k životu alebo v nedávnej, keď bol nedostatok výrobkov a ľudia si pomáhali, ako vedeli. Fascinujúce a neobvyklé podľa mňa je, že napriek dnešnej dostupnosti akéhokoľvek tovaru, stúpa na Slovensku záujem o rukodielnu tvorbu.

Dovolím si tvrdiť, že sme špecifickým trhom. Nie všetky krajiny majú takýto vzťah k tradíciám a nie všade sa vyvinula taká aktívna komunita, ako u nás. Nedávno som telefonovala s našim priateľom, ktorý žije s rodinou už niekoľko rokov v Austrálii. Vždy sa pýta, ako sa darí SAShE a my mu referujeme, čo je nové, a že sme mali SAShE v Tržnici na folklórnu tému, že stále pribúdajú noví kvalitní autori... Skonštatoval, že v Austrálii niečo takéto chýba, ľudia žijú veľmi konzumne, nakupujú hotové veci z reťazcov a rukodielna kultúra je vlastne len záležitosťou pôvodných obyvateľov. Je to logické, tie korene prisťahovalcov sú vytrhnuté a tradície do veľkej miery zabudnuté.

Slovensko je v tomto naozaj unikátne. Tradície cítime veľmi silne a odráža sa to aj v snahe o ich zachovanie, či transformovanie do aktuálnejšej podoby, aby mohli byť vnímané a nosené aj mladšími generáciami. SAShE je toho súčasťou a my sa cítime poctení, že tejto snahe môžeme poskytovať dôstojný priestor.

 

 

Čo by si prostredníctvom SAShE chcela ešte zrealizovať?

Keď nad tým premýšľam, tak mnoho vecí, na ktorých mi záleží už dnes podporujeme - dávame priestor Fashion Revolution na našich podujatiach a v našom žurnále, neziskové organizácie sú podporované pomocou Dobrého obchodu a priame darcovstvo pomocou Handmade Aukcie. Bolo by skvelé, ak by sme mali raz čas vybudovať niečo ako B2B kanál pre dobro. Nebolo by to B2B, ale D2D - namiesto biznis pre biznis, by sme robili dobro pre dobro. Skrátka, aby sa konkrétne požiadavky ľudí v nejakej núdzi, mohli prostredníctvom SAShE párovať s konkrétnymi riešeniami našich autorov. Napríklad mamina potrebuje fusak do špeciálneho kočíka pre postihnuté dieťa, niekto na SAShE sa rozhodne jej ho vyrobiť a darovať.


Čomu ďalšiemu sa na SAShE najradšej venuješ?

Mojou srdcovkou je hlavná stránka SAShE. Teda najmä spôsob ponuky výrobkov v tomto priestore, ľudovo nazývaného „výklad“. Jej vizuál prešiel nevyhnutným vývojom, rovnako ako celá stránka. Pred časom som si počas listovania SAShE uvedomila, ako naša ponuka narástla do šírky a aké rôznorodé potreby našich zákazníkov dnes uspokojujeme. Popri klasických šperkoch a oblečení narástli kategórie ako Bývanie, Svadba, Drogéria, Deti, sezónne produkty, darčeky...

Mala som pocit, že hlavná stránka by nemala byť len mixom reprezentatívnych vecí, ale že by bolo dobré ponúkať ich tematicky. Samotné riešenie naštartovala otázka jednej mojej tehotnej kamarátky, či by som jej neposlala zoznam vecí na zariadenie detskej izbičky. Uvedomila som si, že takúto kategóriu vôbec nemáme, to by musela byť naša navigácia nafukovacia. Premýšľala som, ako to vyriešiť a napadli mi tematické "Letáky", ktoré sa ukladajú do histórie a bude sa v nich dať hľadať podľa tagov. A sú tam (smiech).

 

Na SAShE často pribúdajú nové funkcionality, ako zabezpečujete tento vývin? 

Každý v redakcii sleduje nejaké trendy, ktoré ho bavia a keď sa to potom dá dokopy, vznikajú dobré nápady. Juraj vie, čo je práve aktuálne vo svete grafiky, e-shopov a životného štýlu. Baby bavia trendy v oblasti módy, kozmetiky, umenia a domácnosti. Navyše nám všetkým záleží na akejsi pridanej hodnote v týchto oblastiach. Všetci máme radi poctivé remeslo, originalitky, zaujímavé nápady, ktoré siahajú aj trošku nad rámec samotného zisku z predaja veci. Toto sa snažíme spoločnými silami preniesť do vizuálu, funkcionalít, aj komunikácie SAShE.

 

 

Pracuješ aj na materskej? 

Pracujem naozaj len minimálne. Pri Šimonovi som zistila, že to skĺbiť úplne nedokážem. Neoplývam tou typickou ženskou vlastnosťou: dokázať robiť viac vecí naraz. Rada robím jednu vec poriadne. Dlho to bol Šimon, a keď som sa začala trochu vracať do práce, stihla som sa realizovať akurát na spomínaných Letákoch a ozvalo sa druhé bábätko, ktoré zasa dostalo prednosť. Redakcia funguje skvele aj bezo mňa a tak to má byť.

 

Na SAShE je 87 percent žien - podnikateliek. Čo si myslíš, že tento fakt hovorí?  

Keď som nedávno čítala komentáre k rozhovoru s Jurajom, kde niektoré autorky spomínali, že sa im vďaka SAShE podarilo odísť zo zamestnania a venovať sa podnikaniu v oblasti, ktorá ich baví a napĺňa, aj som si trochu poplakala. Myslím si, že toto je najväčší prínos SAShE. To, čo sa pre tieto ženy zmenilo za 7 rokov našej existencie je zásadné. V prvom rade im patrí môj obdiv. Dostali priestor a chytili ho do rúk, riskovali a prebdeli nejednu noc, učili sa a zlepšovali. Mnohým to prinieslo úspešné značky, hrdosť a spokojnosť. Pre niektoré je to dosiahnutie životných cieľov.

 

 

Myslíš si, že risk spojený s podnikaním, je doménou mužov?

Och, my ženy riskujeme veľmi veľa. Vnímam to ako žena, ktorá čaká dieťa vo vyššom veku. Obdivujem ženy - podnikateľky v mojom okolí, ktoré sa rozhodli ťahať podnikanie naplno popri malých deťoch. Viem, že ich to stojí obrovské dilemy a kompromisy. Dať dieťa do škôlky alebo ho zobrať so sebou na stretnutie? Uvariť večeru alebo vybaviť ďalší mail? Vyspať sa alebo pracovať? Mať ešte jedno dieťa? Ja som zvolila cestu menšieho risku, venujem sa na 90% rodine, ale aj to má svoju cenu. SAShE mi akosi za tie roky ušlo a občas je mi to ľúto. A riskujem, že na ten vlak už nebudem nikdy schopná naskočiť. Zatiaľ mi to za to stojí.

 

Aké je viesť firmu so svojím manželom?

Juraja obdivujem a vážim si ho. To je, myslím, pre partnerský život kľúčové. Môžem dôverovať jeho rozhodnutiam ohľadne firmy, ktorá ešte stále čiastočne nesie moje meno a tvár, aj keď v nej už niekoľko rokov takmer nepôsobím. Viem, že teraz ťažšie znáša, keď mám občas potrebu kafrať mu do diela. (smiech) Stále verím, že sem-tam dokážem priniesť zaujímavý nápad, už len na základe môjho aktuálneho odstupu. Je to taký tanec, občas ustúpi on, občas ja (smiech).

 

 

Aké je odísť z diania a odsťahovať sa na materskú do dedinky, kde nikoho nepoznáš?

Otvorili sa mi nové obzory! Ako panelákové dieťa si ich veľmi užívam. Rada hľadím do záhrady. Rada v lete napečiem koláč z našich marhúľ. Vždy som mala v hlave takú predstavu samej seba, ako zaváram v kuchyni zaliatej slnkom. To slnko svieti priamo do kuchyne a tých zaváranín mám plnú špajzu. K tomu dieťa, ktoré ich veľmi rado maškrtí. A nesmiem zabudnúť na skvelú komunitu priateliek, ktoré som tu našla a máme k sebe veľmi blízko, ako len matky, susedky a gazdiné mať môžu. Mesto tomu momentálne nemá ako konkurovať.

 

 

Ktoré veci sa ti páčili na začiatku SAShE, a ktoré sa ti páčia teraz?

Môj vkus za tie roky vyzrel spolu so mnou, alebo sa dá povedať, že sme spolu zostarli (smiech). Kedysi som mala rada farebnejšie, veselé, vtipné veci. Dnes nosím minimalizmus, celkovo mi sadol. Mám 180 cm, takže na prvý pohľad hneď zaujmem výškou. V ďalšom pláne som preto radšej nenápadná. Preferujem sivé, čierne a biele veci. Snažím sa, aby v mojom šatníku kvalita predčila kvantitu.

Pod kvalitou nemyslím žiadne svetoznáme značky. Keď už mám zainvestovať, kúpim niečo od slovenského autora, alebo si to nechám vyrobiť na mieru. Na bežné nosenie preferujem pohodlné strihy, organickú bavlnu, ľahko kombinovateľné kúsky. Šperky a tašky mám od slovenských a zahraničných autorov. Cítim povinnosť reprezentovať a bolo by mi nepríjemné, keby sa ma niekto spýtal odkiaľ mám kabelku a ja by som musela zaskloňovať nejaký komerčný reťazec. Nie je na tom v podstate nič zlé, ale ja sa proste radšej popýšim kúskom zo SAShE. Jednu takú čiernu kabelu presne podľa môjho želania mi vyrobila Petja.

 

Ako hodnotíš posledné roky vývoja ručnej výroby na Slovensku?

Vnímam najmä už spomínaný nárast do šírky. Dnes je diapazón ponuky rukodielnych výrobkov na SAShE v podstate neobmedzený. Výrobcovia sa stále viac odvažujú a je nádherné sledovať, čo všetko dokážu ponúknuť na naozaj skvelej technickej, aj invenčnej úrovni. Na začiatku handmade svet reprezentovali najmä náušničky, kabelky a iné drobnosti. Dnes si môžete originálne, funkčne a štýlovo zariadiť celú domácnosť, či záhradu. Môžete obdarovať blízkych pri akejkoľvek príležitosti. Môžete si zaobstarať kozmetický arzenál pre celú rodinku, navyše s istotou, že kupujete prírodné produkty robené s láskou. Môžete sa pripraviť na príchod bábätka, alebo zaobstarať zaujímavé hračky pre väčšie dieťa. S tým bonusom, že takmer všetko viete mať urobené na mieru, podľa vášho želania.

SAShE je dnes plnohodnotným obchodom pre uspokojovanie rôznorodých potrieb zákazníka. Mňa nesmierne hreje pri srdci, že sa nám podarilo udržať kredit rukodielnosti, že sa tá ponuka nezvrhla napríklad na nejaký miš-maš dovozu a handmade. A zároveň jasám, keď vidím, že tie výrobky sú kvalitné, nápadité, perfektne technicky spracované a ešte aj štýlové. Na SAShE je v posledných rokoch naozaj radosť nakupovať. 

 

 

Ktoré značky sú tvoje najobľúbenejšie a prečo?

Monsoncova je momentálne moja srdcovka, mohla by som si jej vecami zásobiť celý šatník. Mám rada českú značku Cetky. Páči sa mi porcelán, drevo, koža, zlato, také poctivé materiály, ktorých spracovanie vyžaduje remeselný grif. Snažím sa vymeniť svoj kozmetický arzenál za prírodné produkty, takže v mojej kúpeľni má slušné zastúpenie napríklad DULCIA natural. Dôverujem im viac, ako komerčným značkám, bola som v ich výrobni a viem, že robia poctivé výrobky, ktoré sa nemusím báť použiť v tehotenstve alebo pre malé dieťa.

 

 

Ktoré detské veci sa ti páčia?

Tak toto je momentálne moja téma. Pre bábätko mám nachystané viacero vecí zo SAShE, kúpila som zavinovačky, fusak, hračky, košík na odkladanie plienok, hniezdo... asi najmilšie mi prídu minimalistické hrkálky od Luvdolls. Nedávno sme zariaďovali izbičku pre Šimona, tam som sa tiež „vyřádila“. Aj do šatníka mu rada zaraďujem originalitky od našich autorov. Na SAShE sa dá zabezpečiť naozaj úctyhodný diapazón výrobkov. Čo sa týka hračiek, som v poslednej dobe asi trochu závislá od ich nakupovania a vyrábania. Šimon je veľmi hravé dieťa, každú hračku ocení a poctivo sa s ňou vyhráme. Veľmi ma baví vyrábať mu aj jeho vlastné hračky, ideme trochu montessori štýlom. Dokonca som sa už pohrávala s myšlienkou založiť si detskú značku, ale neviem, či mám na to odvahu... 

 

Na záver sa vráťme k jednej z tém tohto rozhovoru. Začína sa Fashion Revolution Week, akú úlohu podľa teba zohráva SAShE v globálnych aktivitách proti spotrebnej móde?

SAShE je vlastne jednou z odpovedí na boj proti rýchlej móde. Keď uspokojíš svoju zákaznícku potrebu na SAShE, vieš, že nakupuješ od konkrétneho človeka, že podmienky výroby boli dôstojné, dokonca radostné a svojou kúpou ho priamo podporuješ. Toto nie je samozrejmosť a to si treba začať uvedomovať. Stačí viac premýšľať a pýtať sa. Kto v skutočnosti vyrobil moje tričko, šperk, šál, dupačky? Koho rukami prešli? Koľko z mnou zaplatenej sumy ten konkrétny človek v skutočnosti dostal? V akých podmienkach pracoval? Bolo to zdravotne nezávadné prostredie? A neposlednom rade, je zdravotne nezávadný samotný výrobok, ktorý držím v ruke?

Naše telá nie sú nezničiteľné a naša planéta nie je nafukovacia. Veľkovýrobná produkcia prestala počítať s týmito faktami. Musíme byť tými, od ktorých vzíde zmena. Sme súčasťou cyklu v momente, keď nakúpime. Je na nás, čo si zvolíme. Netvrdím, že máme teraz začať všetci pobehovať v ľanových košeliach. To zatiaľ nie je nevyhnutné riešenie. Musíme však nevyhnutne obmedziť spotrebu. My si už niekedy ani neuvedomujeme, koľko zbytočností prichádza do našich domovov a životov. Oberajú nás o peniaze, priestor, čas, energiu a túto planétu stoja príliš veľa.

Snažím sa premýšľať nad pôvodom výrobku a nad jeho úlohou v mojom živote. Vravím si, že stačí aspoň povedať nie ďalšej plastovej doske na krájanie, alebo ďalšiemu tričku z výpredaja. Keď sa začnete pri výbere pýtať, kto vec vyrobil a koľko vám vydrží, možno sa rozhodnete práve pre konkrétneho autora zo SAShE a získate tak vec robenú láskou a úctou, ktorá vám bude dobre a dlho slúžiť.

 

Fashion Revolution Week sa začína! 

 

Zapojte sa aj vy do kampane za férovejší módny priemysel. Dajte výrobcom najavo, že vám nie je jedno, ako sa vyrába oblečenie, ktoré kupujete a nosíte. 

 

Saša Miklášová, zakladateľka SAShE.sk 

 

Dnes sa začína Fashion Revolution Week na celom svete. Zverejnite aj vy svoju fotku s visačkou a označte značku, ktorá váš obľúbený kúsok vyrába. Pýtajte sa kto a v akých podmienkach ho vyrobil. Ak ste predajca, môžete si spraviť fotku s nápisom "I made your clothes!" a podporiť kampaň! Fotky predajcov zo SAShE zbiera a publikuje Fashion Revolution CZ+SK.

Ak sa chcete zapojiť intenzívnejšie, preštudujte si program podujatí Fashion Revolution (24.4. - 30.4.2017) a príďte pokecať. 

SaveSave

Komentáre

mina289 Uzasne citanie,.... zaujimave, poucne, prajem Vam, nech sa splnia vsetky Vase sny a plany :-) a vela zdravicka celej rodinke :-)

2017-04-24 18:37:13

fanco Saška, veľké ĎAKUJEM za tento nádherný Sashe svet. Nech sa vám darí a prajem ešte veľa nápadov a v súkromí teraz hlavne zdravíčko.

2017-04-24 18:37:18

norika21 Pekne napísané.Nech sa vám darí :-)

2017-04-24 19:04:33

Champeriko krásne napísané a aj veľmi poučné čítanie. Tiež ma ako mamičku na materskej trápia obavy či práca alebo deti. Žiaľ moc na výber nemám a dúfam, že sa to aj vďaka Sashe zmení. A za to ĎAKUJEM hlavne Vám, za úžasný svet ktorý ste vytvorili a vdýchli mu život. :)

2017-04-24 21:53:251x

Tanflow Milá Saška, tiež ďakujem za tento portál, ktorý mi umožnil zmeniť môj život !) Prajem Vám veľa radosti v Rusovciach aj na Sashe.sk a bolo mi cťou aj potešením..to make your bag :) Peťa

2017-04-24 22:14:58

Veronicka Milujem tento hravý, krásny svet sashe. Mám odtiaľto veľa krásnych, kvalitných a originálnych vecí. A tiež som silný zástanca slow fashion atď. Ďakujem za tento úžasný priestor, ktorý nám bol vytvorený a aj to, akým smerom sa uberá so mnou veľmi ladí.

2017-04-24 22:44:091x

LightAndAngels Milá Saška, ďakujem aj ja z celého ♥ za to, že sashe vzniklo, existuje, rozvíja sa a je S K V E L É !!! Keby nebolo sashe, nezačala by som tvoriť (tak ako tvorím dnes), pretože by som nemala odber, keď nemáte pre koho robiť, tak je zbytočné tvoriť hromady a nie je pre koho. Takže vďaka sashe sa moja tvorba rozbehla, rozvinula do dnešnej podoby a medzitým sa dostala aj do kamenných predajní s handmade vecičkami. Ale spúšťačom bolo sashe, takže Vy :)!

No a čo sa týka toho, že sa venujete takmer výlučne len rodine - je to správne, krásne a hodné veľkého obdivu!!! Tlieskam tomu, ste výnimočná osôbka, ktorá chápe dôležitosť rodiny a detičiek ;)... Detičky sú malé len raz, prejde pár rokov a Vaše deti budú zrazu mladí ľudia a vtedy zistíte ako rýchlo to ubehlo, kým vyrástli preto si treba ich detstvo užiť, všetko ostatné počká. Každá žena, ktorá má rodinu, je a má byť v prvom rade mama (až potom je kariéra a s tým spojené náležitosti).

Nemajte obavu, neuniká Vám nič :) - nie je nič dôležitejšie ako rodina a deti. Ste presne tam, kde máte práve byť a venujete sa tomu, čo je v tejto chvíli pre to najpodstatnejšie - rodine. Vaše dieťatko/onedlho detičky/ Vás potrebujú a že na to idete láskavým montessori štýlom, to je pre ne bonus naviac ;). Sashe ste ako jeho zakladateľka a spolulíderka venovali tak veľa, že to bez Vás z úcty a vďaky k Vám určite ešte dlho rado zvládne :)))...

Tak mnoho zdaru, radosti, šťastia, lásky a porozumenia Vám, Vašim blízkym i celému SASHE :)!

2017-04-25 02:52:391x

LightAndAngels PS: a týmto vzdávam hold a veľkú vďaku aj Vašej polovičke (jklmn - Jurajovi Miklášovi), pretože bez jeho počítačového umu by Sashe nemohlo vzniknúť :) a tiež celej redakcii za to, že sa snažia robiť pre sashe predajcov aj kupujúcich neustále maximum :)... VĎAKA vám ♥♥♥

2017-04-25 02:59:54

Kamko.Kamka Aj ja chcem povedať- ďakujem. Najprv som bola na Sashe ako kupujúca, teraz skúšame s manželom predávať. Najkrajšie je myslím to, že Sashe nie je iba obchod, je tu aj pridaná hodnota osobného prístupu. Vo výrobku, v kontakte, prípadne v spätnej väzbe... Človek dostáva príležitosť vyvíjať sa a zlepšovať. Takže - ďakujem.

2017-04-25 07:11:01

VivienMihalish Veľmi pekne ďakujem za Sashe aj ja! :) Možno vďaka nemu budem ďalšou ženou, ktora si splnila sen...A bez tohoto skvelého portálu by to nešlo :)

2017-04-25 07:23:16

terezpavli Super rozhovor, super portal! Nie je den, co by som na sashe nemrkla. Akurat odchadzam z prace po 10 rokoch jednak kvoli materskej, ale aj tak nejak dufam, ze raz sa tu objavim ako predavajuca. Nech vam to ide tak perfisne aj nadalej :)

2017-04-25 09:10:341x

MirianaOli Super žurnálik s príjemným rozhovorom. Mladej rodinke želám z celého srdca všetko len to najlepšie:)

2017-04-25 09:31:371x

evelyna Veľmi príjemné čítanie, vo viacerých ohľadoch sa s Vašimi "dilémami" a ich riešeniami stotožňujem :) A musím povedať, že život ste zmenili nielen tým, ktorí sa vďaka SAShE dostali k podnikaniu ako hlavnej pracovnej náplni, ale aj nám, pre ktorých je tvorba síce len koníčkom, ale bez neho si život nevieme predstaviť :) Prajem všetko dobré, nech aj naďalej robíte takéto správne rozhodnutia v súkromí i v práci.

2017-04-25 12:47:44

MartinaGA Krasny rozhovor. Sashe je moj najoblubenejsi portal a vlastne vdaka nemu som sa vratila k sitiu, hackovaniu, tvoreniu. Prajem vsetko dobre a krasny zivot

2017-04-25 20:18:07

naushe  REDAKCIA  Dakujem za vsetky mile slova, citim, ze si tu rozumieme nielen ako milovnici rukodielnej tvorby, ale aj ako rodicia, matky, zeny, gazdine... vybrali sme si zivot v podobnom duchu, tvorime komunitu, to nas spaja a posilnuje a tato spolupatricnost na zaklade pozitivnych veci je v dnesnom svete velmi dolezita. Vazim si tento nas svet a som zan vdacna. Este raz dakujem aj za podporu nasej rodine :) podobne aj ja prajem, nech sa vam dari v osobnom, aj tvorivom zivote :) Sasa

2017-04-25 21:17:144x

HenrietaMocova Gandhi povedal: "Buďte zmenou, ktorú chcete vo svete vidieť." Tebe sa to Saška podarilo. K tomu môžem len gratulovať. Vytvorili ste spolu s Jurajom niečo skvelé a stále to rastie do šírky aj do hĺbky a to je super! Díky moc a držím palce aj naďalej!

2017-04-26 13:19:561x

ammirante som velmi vdacna za sashe, ale v duchu tejto kampane fashion revolution mi napada, ci autorka sperku, ktora prehlasi, ze material na svoje vyrobky ma z celeho sveta, moze fotkou tvrdit "i made your jewellery", predsa nepouziva na tvorbu lesny mach, ale material z celeho sveta, teda aj z krajich tretieho sveta a ktovie, v akych podmienkach bol vyrabany, a ci ho okrem ineho nevyrabali male deti. Vyrobit material je predsa velka cast prace. Ak usijem tricko z latky kupenej cez net z dalekych krajov, podla mna nemam preco hovorit, ze je to hand made in Slovakia. Co myslite? Viem, ze je to diskutabilne a nikoho tym nenapadam.

2017-04-26 15:02:471x

butterka Dakujem za krasny virtualno-skutocny svet ktoreho som uz par rokov sucastou! Velmi rada citam rozhovory so sashe mamou a tentokrat obohateny o bruskofotky ma clanok moc potesil! Prajem vsetko dobre! ;-)

2017-04-27 10:15:37

mirnix.dirnix veľmi pekné! :) mňa zaujal ten krásny zlatý náhrdelník - je tiež zo Sashe? :)

2017-04-27 11:14:45

iffi @ammirante pointa fashion revolution nie je v tom, ci je nieco "handmade in slovakia". Ma (okrem iného) poukazat na to, ze za kazdým kusom odevu (výrobku ) niekto stojí. Jej súčasťou je vyzývanie módnych korporácii k transparentnosti. Jednoducho, že my obyčajní spotrebitelia chceme vidieť , kto vyrobil nase veci, resp . za akých podmienok.

2017-04-28 14:58:30

.pala Dakujem aj ja! SAShE bol uzasny napad! Mimochodom, kto ma Sashe vyrobky v oku natolko, ze mi vie poradit, ktory sikovnik vyrobil ten krasny crepinovy tanierik? :)

2017-05-04 09:53:05

naushe  REDAKCIA  @mirnix.dirnix náhrdelník je zo SAShE, znacka Cetky a @.pala crepinovy tanier je vlastna vyroba ;)

2017-05-23 09:50:582x

ema-homolova Vďaka za pútavý rozhovor. Vznikom Sashe ste umožnili realizovať sa množstvu ľudí a pozitívnym smerom ovplyvňujete ich vkus, čo je úžasné a určite novátorské.

Prajem veľa pracovných a osobných úspechov a ďakujem.

2017-06-11 12:58:40

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
SAShE.sk
SAShE.sk
853 predaných ks, 497 hodnotení

SAShE.sk je priestor pre ľudí so šikovnými rukami a náročným vkusom.
SAShE.sk je tu pre vás, aby vám bolo veselšie, aby ste sa mali kam chodiť inšpirovať, aby ste mali kde prezentovať svoju tvorbu a aby bolo na Slovensku originálnejšie a farebnejšie

Informácie

Na návšteve

www.sashe.sk/serial/nanavsteve

Pozývame vás na náštevu do dieľní a ateliérov najúspešnejších SAShE predajcov

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »