Domov » Žurnál+ » Autor: SAShE s.r.o.

Žurnál+

SAShE seriál – Na návšteve

Pozývame vás na náštevu do dieľní a ateliérov najúspešnejších SAShE predajcov

Na návšteve: NoiArt, moderná výroba s tradičnou dušou

SAShE s.r.o. . » Rozhovory / 2016-12-05 14:05:00 /  41 komentárov / 272 lajkov / 9325x zobrazený

Slovensko je krajina, ktorá sa od nepamäti pýši množstvom ľudových remesiel a ručnej výroby. Rokmi síce upadali a dnes máme pocit, že väčšina výrobkov k nám prichádza z Číny, stále však existujú firmy a jednotlivci, ktorí sa snažia naše tradície postaviť na nohy a dostať ich medzi ľudí. Tých najzaujímavejších vám predstavíme v sérii rozhovorov a portrétov, ktoré vám ukážu, že handmade výroba na Slovensku stále dosahuje nové méty.

 

Tento rok sme sa vybrali na predvianočnú návštevu k Janke Chybovej a jej rodine, ktorá pod značkou NoiArt , už viac ako šesť rokov, predáva dekorácie z dreva a ručne robený materiál. Počas týchto zimných dní je jej dielňa zaplavená maľovanými vianočnými ozdôbkami, ktoré sa balia do krabičiek a putujú na po celom Slovensku, až na vaše vianočné stromčeky. Nakuknite do jej tvorivého priestoru, v ktorom sa modernými technológiami vyrezávajú svadobné a interiérové dekorácie z voňavého dreva a dušu im vdychuje maľba inšpirovaná prírodou slovenského vidieka. Okrem hotových výrobkov sa v Jankinej dielni vyrába aj ručne robený materiál, ktorým zásobuje niekoľko ostatných tvorcov zo SAShE. Prečítajte si rozhovor s touto vytrvalou ženou, sú v ňom dobré rady zadarmo! 

 

Kedy si začala tvoriť?

 

Tvorím celý život. Ženy v našej rodine vždy niečo šili, vyšívali, štrikovali, alebo háčkovali. Môj starý otec mal pri dome dielňu a tá ma fascinovala. Rada som sa tam motala a pozorovala ho pri práci. Od malička som chodila na výtvarnú a stále som si kreslila. Na základnej škole som sa naučila šiť na stroji a začala som si vyrábať oblečenie. Nosila som uletené veci a stále som si niečo vymýšlala. Keď sa mi narodili deti, tak som začala šiť oblečenie aj pre nich. Chodili dosť vyfintení (smiech).

Oblečenie som sama navrhovala, aj šila. Niektoré kúsky boli dosť náročné na spracovanie. Dodnes mám odložený oblek, ktorý som šila pre syna a šatočky na krst s vyšívanou čiapočkou pre dcéru. 

Mám veľmi rada deti a chcela som sa stať učiteľkou, ale nepodarilo sa mi to. Keďže druhá vec, ktorá ma veľmi bavila, bola biológia, išla som študovať na Poľnohospodársku univerzitu v Nitre, odbor šľachtenie rastlín a genetika. Kým som skončila školu, zanikol skoro celý sektor šľachtenia rastlín, takže som sa šľachtiteľkou nikdy nestala. Ale neľutujem, rada sa učím nové veci, milujem štúdium a čítanie literatúry. Stále rozširujem moju knižnicu. 

Po škole sme s manželom začali podnikať a k rastlinkám som sa dostala až teraz, keďže mám konečne vlastnú záhradu. Zbieram a suším liečivé bylinky, z ktorých potom miešam čajíky a tie pijeme celý rok. 

 

 

 

Začali ste predávať vaše výrobky?

 

Nie, natáčali sme videá. Keď som sa zoznámila s manželom pracoval ako dídžej a potom prešiel k natáčaniu videa. Mali sme malú firmu v Nitre, pracovali sme nonstop, všetky víkendy, jednoducho stále. Cez týždeň sa spracovávalo video a cez víkend sme chodili natáčať, obaja sme boli kameramani. Naše deti mali v strede štúdia veľkú kopu hračiek a po škôlke boli v práci s nami. Za hlavnú výhodu podnikania považujem možnosť mať deti stále pri sebe, naša rodina tým veľa získala.

Postupne sme rozšírili naše služby aj o reklamnú činnosť. Manžel spracovával video na počítači a ja som mu pripravovala grafiku do videí, na obaly dévedéčiek a robila som aj titulky. Grafika a kreslenie ma bavili a začala som navrhovať svadobné oznámenia, vizitiky, pozvánky, logá, reklamy a tak podobne. Vtedy sme si kúpili aj náš prvý laserový vyrezávač, potrebovali sme ho na výrobu pečiatok. 

Moja súčasná ponuka vznikala postupne. Najprv som si pomocou laseru vyrezávala rôzne drobnosti, ktoré som maľovala. Celý rok som vyrábala po večeroch a v lete som chodievala predávať na rôzne jarmoky a trhy, len tak popri práci. Od ostatných predajcov som sa dozvedela o Fléri, tak som sa zaregistrovala a začala som predávať cez internet. Moja dcéra potom objavila v časopise NotaBene článok o SAShE, tak som sa hneď prihlásila aj sem, už je to viac ako šesť rokov.

Teraz predávam už iba cez internet, na trhy som prestala chodiť. Najviac času venujem svojmu SAShE obchodu a snažím sa venovať aj svojej vlastnej stránke a Facebooku, pomáha mi aj moja dcéra. Inde nepredávam, pretože na to nemám popri objednávkach čas. Myslím si, že keď človek chce robiť niečo poriadne, musí sa sústrediť na jednu vec.

 

Ako vznikol názov NoiArt?

Názov značky vznikol pred jedenástimi rokmi, vynoril sa v mojej hlave. Pred tromi rokmi, keď sme kupovali tento dom, tak som študovala históriu našej obce a zistila som, že Neverice sa pred stovkami rokov volali Noir. Tak sa nejako uzavrel kruh môjho hľadania domova. 

 

 

 

Čo si začala predávať ako prvé?

 

Začínala som s vianočnými ozdobami, ktoré mám v ponuke dodnes. Robila som aj veľmi veľa pečiatok, bol po nich dopyt, pretože ešte nebol taký pretlak čínskych vecí a nebolo dostať pomôcky na tvorbu. Dievčatá, ktoré chceli robiť scrapbooking, si u mňa objednávali rôzne pečiatky. Keď človeka raz chytí pečiatkovanie, stane sa z toho závislosť (smiech). Je tam veľmi veľa možností a kreatívny človek vie všeličo vymyslieť. Robím gravírované pečiatky, ktoré sú ideálne, ak chce niekto mať na pečiatke text, a potom aj vyrezávané pečiatky, ktoré sú vhodné na ornamenty, alebo obrázky.

 

 

Okrem pečiatok, veľmi rada vyrábam drevené gombíky, sú mojou láskou. Mám ich v ponuke strašne veľa a každý rok pridávam nové. Najviac ma baví, keď mi napíše niektorá predajkyňa zo SAShE, že potrebuje gombíky na svoje veľkonočné výrobky. To si vždy sadnem a vymýšľam a vyrezávam. Chcem, aby boli pekné a pevné, aby sa nepolámali. Vyrábam gombíky aj na svadobné pierka, na oriešky na stromček... napríklad som robila gombíky pre Bio-handmade na jej adventný kalendár.

 

 

 

Nakupujú u teba predajcovia zo SAShE?

 

Áno. Moju ponuku totiž tvoria nielen hotové výrobky, ale aj ručne robený materiál, ktorý viem vyrobiť aj na zákazku. Pomocou laseru vyrezávam z dreva rôzne tvary, z ktorých potom ľudia všeličo vyrábajú. Vždy sa veľmi teším, keď zbadám náušnice vyrobené z môjho materiálu a obdivujem, čo všetko dokážu moje kolegyne vymyslieť. Pripravujem materiál na náušnice pre LucLac, SkaraZu alebo pre Šperky Chamelleon, ktorej som vyrezávala do drievok stromy. 

Nakupujú u mňa aj rôzni iní tvoriví ľudia, mám pomerne široký záber. Napríklad mamičky, ktoré dekorujú izby svojim deťom a kúpia si písmenká, ktoré potom namaľujú. Ďalšia veľká skupina sú nevesty. V poslednej dobe sú v móde svadby v prírodnom štýle a drevo je žiadané. Objednávajú si u mňa magnetky, darčeky pre svadobčanov, poďakovanie rodičom, ešpézetky... Niektoré dievčatá si to naozaj premyslia a začnú už dva roky pred svadbou. Robím im aj pečiatky na svadobné oznámenia.

Niektoré tvorívé mladé baby nechcú rovnaké oznámenia, ako majú ostatní, ale chcú si vyrobiť svoje vlastné. Pomocou pečiatok sa to dá, pretože viem spraviť akúkoľvek pečiatku. Dá sa tam pohrať s vrstvením, farbou, papierom… Je to asi mánia tvorivých ľudí, všetko, čo môžu, si chcú vyrobiť podľa seba (smiech).

Teraz pred Vianocami je veľmi populárne aj ex libris, ktoré ľudia radi venujú, keď chcú pre niekoho naozaj osobný darček. Darčeky, ktoré sa dajú prispôsobiť sú osobnejšie, je vidieť, že niekto rozmýšľal, čo ťa charakterizuje a čo by sa ti mohlo páčiť.

 

 

Čo je pre teba najnáročnejšie?

 

Najnáročnejšia je komunikácia s ľuďmi. Kedže väčšinu vecí vyrábam na zákazku, je okolo toho veľa pošty. Predávam veľmi veľa drobných výrobkov, je nutné dohodnúť sa na detailoch. Poštu musí vybavovať niekto, kto sa rozumie výrobe, inak nevie zákazníkom odpovedať, či je táto grafika vhodná a či to čo chcú, vieme zrealizovať. Začala mi pomáhať moja dcéra Karolínka, ktorá všetku poštu otvorí a odpovie na jednoduché otázky. Vyrobili sme si šablóny a napísala som aj články, v ktorých si ľudia môžu všetko prečítať, ale ľudia sa niekedy v množstve informácií ťažko orientujú, tak radšej napíšu. Niekedy je tých správ toľko, že nemám ani čas a silu ich otvoriť. Momentálne je to moje najboľavejšie miesto, stále dumám, ako to zvládnuť.

 

 

Rada by som značku NoiArt udržala v rozmere, ktorý vieme zvládnuť spolu s manželom a dcérou. Prehovorila som ho, aby so mnou pracoval, pretože je veľmi zručný letecký modelár. Vyvinul vlastný model vetroňa, s ktorým súťažne lieta a takmer všetky moje predstavy a inovácie dokáže technicky zrealizovať.

Rozhodli sme sa, že budeme viac pracovať s masívnym drevom a kúpili sme aj frézu. Chcem vyrábať viac interiérových doplnkov z masívu a tiež aj dekorácie do detskej izby. Detský svet ma veľmi baví.

Tento rok sme ponúkli úplne nové sezónne výrobky. Navrhla som drevený vianočný stromček a venčeky, vyrezali sme ich pomocou frézy a potom som ich namaľovala. Na budúci rok máme pripravené ďalšie novinky, rozšírime najmä svadobnú ponuku, ale aj pečiatky a materiál na ďalšie tvorenie. 

 

 

 

Je vyvíjanie nových výrobkov dlhý proces?

 

Je to iné pri každom výrobku. Mám svoju techniku výroby celkom dobre zvládnutú a keď sa mi podarí vec dobre premyslieť, tak ju vyrobím aj na prvýkrát. Keď sme vyrábali vianočný stromček, tak som si najprv vyrobila prototyp z lepenky a podľa toho sme pílili drevo. Vrchná časť sa podarila hneď, ale potom sme ladili stojan. Museli sme prísť na to, ako ho osadiť, aby bol stromček stabilný.

Najdlhšie mi trvalo drevené srdce, na ktorom je laserom napísané poďakovanie rodičom. Spraviť ornamenty po obvode srdca tak, aby sa nepolámali, mi trvalo veľmi dlho. Vyhodila som kopu skúšobných verzií. Som perfekcionista a keď niečo nie je dobré, tak som schopná to vyhodiť do koša. Každý jeden výrobok musí byť rovnako krásny, ako ostatné. Malé výrobky, najmä ozdoby, musia byť na sto desať percent, nemôžu byť na sto, musia byť perfektné. Minule som vyhodila celú sadu ozdôb, pretože bodky na nich neboli patričnej veľkosti.

Ak sa mi niečo nepodarí, radšej zákazníkovi napíšem a vyrobím to znova. Ak sa náhodou pomýlim, tak automaticky vyrobím a pošlem nový výrobok. Aj ja som len človek, ale moje chyby nikdy nejdú na úkor zákazníka, ale na môj.

 

Má zákazník vždy pravdu?

 

U mňa áno. Svoju chybu si vždy uznám. Snažím sa byť tolerantná voči ľuďom a ich želaniam, beriem to tak, že nemôžem vyhovieť každému a nemôže každý vyhovieť mne. Každý má svoje emócie, svoje predstavy a raz za čas do seba ľudia narazia. Naučila som sa zobrať si z problémov ponaučenie a potom ich uzavrieť. V prvom momente sa možno nahnevám, alebo som rozčarovaná, ale potom sa nad to povznesiem. Čím som staršia, tým rýchlejšie to dokážem.

 

 

Čo ťa na tvojej práci najviac baví?

 

Najviac zo všetkého ma baví vymýšľať nové výrobky. Dobre sa mi rozmýšľa napríklad v aute. Keď niekam ideme a nemusím šoférovať, len tak sa pozerám a v tom momente sa mi rozkrúti v hlave milión koliesok.

Na začiatku som si vravela, že bude super, keď vymyslím úžasný výrobok, ktorý sa bude dobre predávať. Zistila som, že to nie je celkom ono. Keď som vyrábala už päťstý kus tej istej ozdoby, tak som si povedala, že to už nedám - stále vyrábať to isté, dokola. Keď tvorivý človek robí stále to isté, tak sa stratí radosť z tvorby. Na tejto práci je pre mňa najlepšie to, že nemusí byť monotónna.

Keď sa mi niečo už zunuje, tak to nevyradím z ponuky, ale skôr pridám novinky. Vianočné ozdoby, ktoré vyrábam už skoro desať rokov, mám stále v ponuke, ale tým, že som pridala novinky, tak sa odsunuli trochu do úzadia a objednávajú sa menej. Človek musí stále prichádzať s niečím novým, aby zaujal. Ľudia, ktorí u mňa pred niekoľkými rokmi nakupovali ozdoby, sa potešia, že teraz môžu nakúpiť niečo nové.

 

 

Je aj táto dielňa nová?

 

Áno, v tomto dome sme len dva a pol roka. Pôvodne to bola dielňa môjho manžela. Hneď, ako sme sa nasťahovali povedal: “Táto garáž je moja!”, ale máme tu teraz všetky naše stroje. Vždy sme boli len v prenajatých priestoroch a bola to ohromná záťaž. Museli sme dochádzať, platiť nájom, nechať si nainštalovať zabezpečovacie systémy kvôli strojom… Takto je to oveľa príjemnejšie, pretože všetko je na jednom mieste. Teraz môžeme plánovať nové výrobky, máme veľa možností. Pozemok je relatívne veľký, takže práve premýšlame nad rozširovaní dielne. Ako nás s Karolom poznám, tak tu sa bude stále niečo robiť (smiech).

 

 

Čo by si poradila začínajúcim predajcom na SAShE?

 

Vytrvať. Človek musí byť presvedčený o tom, že chce naozaj tvoriť a musí ho to napĺňať. Zároveň musí vytrvať a získať remeselnú zručnosť. Nepôjde to z večera do rána, treba investovať energiu a zdokonaľovať sa. Žijeme v reálnom svete, musíme platiť účty a nemôžeme všetko hodiť za hlavu, preto som aj ja zo začiatku tvorila popri práci. Prídu aj problémy, aj sklamania, ale ak niekto naozaj chce, určite sa to dá. Najdôležitejšia je túžba a vytrvalosť. 

 

.. 

Ak vás zaujalo Jankino rozprávanie a chceli by ste si kúpiť jej výrobky, klik sem. 

Komentáre

babkarstvo No klobúk dole. Ale je za tým nekonečne veľa roboty, práca, práca a zasa len práca. Človek si aj niekedy povie, no veď viete....

2016-12-05 17:26:14

atelierik Nádhera. Jankine drobnosti milujem, vždy mi urobia radosť:) Janke veľmi držím palce, nech sa jej ďalej darí a má len milých a spokojných zákazníkov. SASHE: máte chybičku v slove vyvYnul - píše sa to s mäkkým i:))

2016-12-05 17:34:262x

liart99 Dokonalé , ďakujem za návštevu....:-)

2016-12-05 17:49:06

Majkatv Krásne výrobky

2016-12-05 18:06:06

norika21 Pekne napísané.Ja mám tiež nádhernú pečiatku od Janky.Držím palce ,nech sa ti darí:-)

2016-12-05 18:22:02

konvalinka Jeeej, vidíme celú rodinku. :)

2016-12-05 18:24:13

Matahari Krásny žurnál :) Janka je milé žieňa, prajem veľa tvorivých nápadov!!! :)

2016-12-05 19:14:05

KandD Super :-) Jani, držíme palce a sme na vás veľmi, veľmi pyšní :-) :-*

2016-12-05 19:47:011x

_innacreo_ Milujem tieto nakúkania pod pokrievku rovno do tvorivého hrnca

2016-12-05 19:51:281x

Love.dot Aj ja mám pečiatku od Janky ! Držím palce a blahoželám k novému domčeku.

2016-12-05 20:05:512x

Love.dot Aj ja mám pečiatku od Janky ! Držím palce a blahoželám k novému domčeku.

2016-12-05 20:05:59

stebotavo Náš bytík má už pár dní krásnu predvianočnú atmosféru práve vďaka ozdobám a doplnkom od Janky, ďakujeme.. a bolo to veľmi príjemné čítanie :-*

2016-12-05 20:28:47

JanaFabry Jani,nech sa darí, krásny žurnálik o tebe :-)

2016-12-05 20:33:58

DenisaJalsovszka Z tých fotiek sála rodinná pohoda a súdržnosť.Krásny žurnál a krásne výrobky.Držím palce nech sa aj naďalej darí.

2016-12-05 20:52:26

BioHandmade Veľmi príjemný a pohodový článok, tak ako celá komunikácia s Jankou. Šikovný, kultivovaný človiečik, ktorý to vie nielen so strojmi a materiálom, ale aj s ľuďmi, a to je pri podnikaní nesmierne dôležité. Veľmi pekne ďakujem za zmienku, zbožňujem tie tvoje kúsky s vôňou údenej slaninky... Želám veľa šťastia celej dielničke!

2016-12-05 21:00:11

MariKlimo gratulujem, ja som tiež s výrobkami vždy na 100% spokojná :)

2016-12-05 22:25:32

gabi111 Veľmi pekné čítanie ... mne robia pečiatky od Janky stále radosť a veľkú službu :)) Ďakujem krásne a prajem veľa ďalších úspechov

2016-12-05 23:11:481x

Erinka Veľmi sa teším z tohto článku a Janke fandím.Tiež mám výbornú skúsenosť ako zákazník.Pečiatok od Janky mám viac a slúžia mi už roky a pečiatkujem s nimi každý deň.:)Janka,prajem veľa zdravia a spokojnosti ♥

2016-12-06 06:44:11

Zvzana Zaujímavé a skutočne poučné čítanie... vďaka SAShE, že navštevujete takýchto úspešných výrobcov... vďaka výrobcovia, že otvárate svoju trinástu komnatu :))

2016-12-06 07:14:28

Barsi Opäť veľmi príjemné čítanie :) Taktiež sa pridávam do klubu majiteľov pečiatok od Janky, dokonca mám aj jednu výnimočnú - s mojím logom :) Prajem všetko dobré, nech sa darí!!

2016-12-06 07:28:16

uKvetinky Jani, krásna dielnička, super novinky, psrfektná rodinná spolupráca....taká pohoda z toho na mňa dýchla až mám chuť prísť na návštevu, veľa nových tovrivých nápadov prajem ♥♥♥

2016-12-06 07:49:25

Ditta Krásny a inšpirujùci rozhovor. Aj ja mám pečiatku :-) ďakujem.

2016-12-06 10:17:28

Sandante Krásny článok o krásnych ľuďoch!!! Milujem vecičky so značkou NoiArt, prajem veľa tvorivých síl a nápadov :)))

2016-12-06 10:19:13

Simply U Janky sme kupovali neraz ...vždy sa snažila vyhovieť časovo , aj keď viem, že toho má veľa :)

Nech sa darí Janka :)

2016-12-06 10:46:22

mistralka Z toho "celého" cítim obrovskú radosť z kreatívneho tvorenia .Nadšenie je normálne nákazlivé :D Prajem úprimne, nech MÚZY "KOPÚ" aj nadalej :D

2016-12-06 11:29:46

ivyn Ja vás sledujem dosť dlho, aj keď si nič nekupujem. Robíte dosť nevšedné veci, páči sa mi váš obchodík. Držím palce, aby sa vám aj naďalej darilo.

2016-12-06 15:18:15

ivyn ...a zabudla som dodať, že pečiem podľa Vás pečiatkové keksíky :)

2016-12-06 15:19:59

NoiArt Ďakujem veľmi pekne za všetky ohlasy, je to naozaj povzbudzujúce prečítať si vaše slová a dáva mi to energiu na ďalšie napredovanie. Ďakujem, :O) A prajem Vám všetkým krásne a pokojné Vianoce. ♥♥♥

2016-12-06 15:35:412x

viera.g Aj ja od Janky rada objednávam,rozhovor je super...želám veľa ďalších úspechov v práci...

2016-12-06 15:47:09

LuGkaEmY Skvelý článok, ste môj vzor :-), klobúk dole pred Vašou nádhernou prácou a drinou :-)

2016-12-07 19:14:43

ZUMAart U Janky si kupujem štítky do kabeliek, celá jej tvorba je však veľmi príjemná, farebná a Janka je veľmi milá osôbka. Prajem všetko dobré a veľa ďalších skvelých nápadov v tvorení ♥

2016-12-08 00:08:57

HenrietaMocova Sympatická rodinka. Vidieť za Vami veľa práce. Držím palce, nech Vám všetko vychádza aj naďalej :-D

2016-12-08 18:48:18

Gemstones Juj, toto je tak veľmi motivujúci, do práce a vymýšľania nakopávajúci žurnál :-) Ďakujem zaň a prajem veľa úspechov a spokojných zákazníkov.

2016-12-13 17:06:57

LubaArt najradsej mam tieto zurnaly, v ktorych mame moznost nakuknut, dakujem...

2016-12-14 23:40:26

ELIYANAH Pani Janke a jej rodine drzim palceky, pred par rokmi, dost davno:-) som si dala u nej urobit peciatky a dodnes mi prinasaju radost, urcite ju este oslovim, rada sledujem jej pracu a paci sa mi ze je otvorena novym navrhom.

2017-02-28 21:08:19

elgrav Veľmi inšpiratívne, aj pre začiatočníkov. Ďakujem ;-)

2017-07-02 12:48:02

Vatiky80 Veľmi šikovná žienka, krásna práca.

2017-10-30 08:23:37

ViKaHomeDesign Super! Je to také chutné, čítala by som a čítala)

2017-11-28 10:42:16

Sonsiel Vianočné ozdoby od Janky sú nádherné!

2018-04-04 14:57:50

serpico ...prečítal som si...pekný článok....má dynamiku...aj Tvoja tvorba...a spojená až s chorobnou vášňou....SUPER !!!

2018-11-26 12:38:01

serpico ...prečítal som si...pekný článok....má dynamiku...aj Tvoja tvorba...a spojená až s chorobnou vášňou....SUPER !!!

2018-11-26 12:38:20

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Gombíček SRDIEČKO 1x1 cm - 6282497_Gombíček SRDIEČKO 1x1 cm by NoiArt
 2 komentárov
 Páči sa 63 ľudom
0,12 €
 - Náušnice Blue Aura, bodkované - 7308690_Náušnice Blue Aura, bodkované by NoiArt
 10 komentárov
 Páči sa 164 ľudom
39 €
 - Vianočný stromček s ozdobami a vencom, advent sviečky 2 - 7320807_Vianočný stromček s ozdobami a vencom, advent sviečky 2 by NoiArt
 24 komentárov
 Páči sa 349 ľudom
199 €
 - Stojaci nápis Vianoce - 7376939_Stojaci nápis Vianoce by NoiArt
 1 komentárov
 Páči sa 191 ľudom
12,90 €
 - Vianočná dekorácia kaprík folk - 7389969_Vianočná dekorácia kaprík folk by NoiArt
 2 komentárov
 Páči sa 101 ľudom
2,50 €
 - Vianočná ozdoba SRDIEČKO modré, vločky - 13883683_Vianočná ozdoba SRDIEČKO modré, vločky by NoiArt
 Páči sa 146 ľudom
2,50 €
 - Vianočná ozdoba Vtáčik vlnkovaný modrý - 7446705_Vianočná ozdoba Vtáčik vlnkovaný modrý by NoiArt
 Páči sa 90 ľudom
2,99 €

Na návšteve

www.sashe.sk/serial/nanavsteve

Pozývame vás na náštevu do dieľní a ateliérov najúspešnejších SAShE predajcov

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »