Domov » Žurnál+ » Autor: SAShE s.r.o.

Žurnál+

SAShE seriál – Na návšteve

Pozývame vás na náštevu do dieľní a ateliérov najúspešnejších SAShE predajcov

Na návšteve: DULCIA natural, kozmetika, ktorá plní všetky sľuby

SAShE s.r.o. . » Rozhovory / 2016-10-04 13:05:00 /  39 komentárov / 237 lajkov / 7804x zobrazený

Slovensko je krajina, ktorá sa od nepamäti pýši množstvom ľudových remesiel a ručnej výroby. Rokmi síce upadali a dnes máme pocit, že väčšina výrobkov k nám prichádza z Číny, stále však existujú firmy a jednotlivci, ktorí sa snažia naše tradície postaviť na nohy a dostať ich medzi ľudí. Tých najzaujímavejších vám predstavíme v sérii rozhovorov a portrétov, ktoré vám ukážu, že handmade výroba na Slovensku stále dosahuje nové méty.

 

V septembri sme sa vybrali na návštevu ku kozmetickej značke DULCIA natural, za ktorou stojí Lucka Klebercová, Róbert Kleberc, Lucka Kipikašová a Lenka Buchananová. Ževraj sa na skype označujú ako LK1 a LK2, tak sme ich takto identifikovali aj v rozhovore. Porozprávajú vám o vývoji ich firmy a o vzrušujúcich novinkách, ktoré na túto jeseň pripravili. Ich ponuku v súčasnosti tvorí 25 vyhýčkaných kozmetických výrobkov, ktoré obsahujú maximálny podiel bio zložiek a sú bez konzervantov. Čoskoro pribudne ďalších 13. Na slovenský trh prinášajú starostlivosť, ktorá rešpektuje prirodzené vlastnosti pleti a pomáha jej, aby bola zdravá a krásna. Ich recept na úspech je jasný: láska, šikovnosť a tvrdá práca. 


Odkiaľ pochádzate?

Lucka 1: Pochádzam z Osrblia, čo je malá dedinka pri Brezne. Od malička som sa venovala športu, najmä biatlonu a rozhodla som sa študovať telovýchovu na Univerzite Komenského. Plánovala som sa vrátiť domov, ale stretla som môjho manžela a nakoniec som ostala tu v Bratislave, kde sme si založili aj našu výrobňu.

S Luckou sme sa zoznámili počas vysokej školy. Stretli sme sa v sprchách (smiech). Zakecali sme sa na niekoľko hodín a odvtedy je to pätnásť rokov, čo sa priatelíme. Môj manžel je nadšený športovec a pár krát sme mu pomáhali s organizáciou súťaží vo vodnom slalome. Zistili sme, že sa nám trom spolu veľmi dobre pracuje. Keď DULCIA natural oficiálne vznikla, bez váhania sme Lucku prizvali do tímu.

 

 

Prečo ste sa pustili do výroby kozmetiky?

Pretože som mala problémy s pleťou. Chcela som si vyrobiť krém a čistiacu emulziu, ktorá by nebola plná dráždivých látok. V našej rodine je silná tradícia bylinkárstva a mastičkárstva, preto mi prišlo prirodzené vrátiť sa k veciam, ktoré ma obkolesovali v detstve. Moja mama vyrábala rôzne masti, maceráty a oleje. Výluhy z bylín spájala do krémov pomocou včelieho vosku. Niekedy zas nazbierala ihličie, naložila ho do medu a zakopala. Po dvoch mesiacoch ho vykopala, scedila a mali sme sirup proti kašľu. Dodnes má obrovskú policu nad linkou plnú sušených byliniek a sirupčekov.

Preto, keď som chcela pomôcť svojej pleti, tak som si povedala, že sa vrátim k tomu, čo poznám. Prešla som si fázou používania kozmetiky z lekárne, ktorá mi pomáhala len krátkodobo a bola dosť drahá. Keď som išla na prvú materskú, tak som mala viac času a začala som čítať články a knihy o koži, zopakovala som si základy chémie a začala som študovať účinky rôznych byliniek a olejov a zisťovala som, ako ich šetrne spracovávať.

 

Čo ste čítali?

Začala som maminými knihami, ktoré mala doma, napríklad Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej, alebo Atlas liečivých bylín. Mama ma zobrala na návštevu k našej pratete Cabanovej, ktorá bola jednou z najznámejších bylinkárok na Horehroní. Otvorila svoju obrovskú drevenú skriňu a ukazovala mi rôzne fľaštičky - ľaliu v oleji, ľaliu v alkohole… a tak ďalej. Bolo to úžasné. Chodili k nej ľudia z celého okolia, keď mali zdravotné problémy.

 

Lucia Klebercová (Lucka 1)

 

 

 

 

Najviac informácií som našla na internete. Čítala som rôzne štúdie publikované v zahraničí a zistila som, že zaujímavých olejov je omnoho viac, ako som poznala. Našla som si základné recepty a začala som ich skúšať. Vyrobila som si vždy viacero variánt. Tieto recepty neboli veľmi dobré, výrobky mali divnú konzistenciu, takže som si postupne začala vyvíjať svoje vlastné. Vzorky som rozdávala kamarátkam, ktoré mi dávali spätnú väzbu. Stalo sa to mojou veľkou vášňou, bola som schopná študovať aj do štvrtej ráno.

Ako prvý som vyrobila krém s ovocím a Q10, ktorý máme v upravenej verzii v ponuke dodnes. Jedna z ďalších vecí, bola emulzia na čistenie pleti. Zistila som, že veľa prípravkov na čistenie pleti je zbytočne agresívnych. Napríklad micelárna voda obsahuje tenzidy, ktoré fungujú tak, že na seba naťahujú špinu a mastnotu. Lenže pleť si tak vyčistíte až priveľmi. Príde o všetok maz a začne tvoriť nadbytok, pretože sa bojí, že bude znovu ukrátená. Náš vlastný maz je totiž najlepší krém. Podľa mňa stačí pleť len jemne regulovať, ak je príliš mastná, alebo príliš suchá, a vyživovať. Treba ju jemne čistiť a uvoľniť ju od mejkapu, potu a špiny, aby mohla dýchať, ale je veľmi zlé zbavovať ju toho prirodzeného.

 

Ako dlho ste svoje recepty skúšali?

Asi šesť rokov, počas oboch mojich materských. Nebol v tom obchodný zámer, výroba kozmetiky sa stala mojou veľkou vášňou. Špekulovala som nad vlastným podnikaním, ale kozmetika mi prišla príliš náročná. Potom môj muž začal mať výhrady voči tomu, koľko peňazí som mesačne míňala na suroviny. Sadli sme si k tomu a rozhodli sme sa začať podnikať.

 

 

Róbert Kleberc 

 

 

Lucia Kipikašová (Lucka 2)

 

Róbert: Ja to vnímam tak, že to celé začalo, keď sa nám narodila dcérka. Manželka sa začala zaoberať jedlom pre malú a odvtedy stále niečo študovala a rozprávala mi o tom. Chcela skúšať rôzne ingrediencie, ktoré sme objednávali cez internet. Keď začala vyrábať krémy, postupne ich začala rozdávať našim známym. Darovala jeden kamoške, ktorá potom chcela vzorku pre ďalšiu kamošku a išlo to od ducha k duchovi, až sme mesačne minuli 500 EUR iba na suroviny.

Snažil som sa ju presvedčiť, aby krémy začala kamarátkam len tak predávať, ale to nechcela. Tak sme sa začali baviť o tom, či by sme nespustili oficiálny predaj. Lucka veľmi chcela, tak sme sa rozhodli, že sa do toho pustíme a začali sme zisťovať informácie, čo všetko musíme spraviť pre to, aby sme mohli Luckine krémy uviesť na trh. Zrazu to nabralo spád a v priebehu dvoch mesiacov sme začali zháňať priestory a vybavovať povolenia. Našťastie som v tej dobe už mal s.r.o.-čku. Podnikanie som poznal, takže som mal predstavu o tom, čo bude treba vybaviť, aj keď nakoniec to bolo náročnejšie, ako som predpokladal.

 

Lenka Buchánová 

 

Je uvádzanie kozmetiky na trh náročné?

Róbert: To veru je, ak by som vám to mal celé porozprávať, tak vám nebude stačiť baterka (smiech). Legislatíva nedáva jednoznačné odpovede a návody a treba myslieť na to, že svoj predaj musíte ošetriť z rôznych uhlov - hygiena, daňový úrad, požiarnici, plynový technik, revízna správa na elektrinu… Vie sa to nabaliť do poriadnej noše vybavovačiek. Samozrejme, že jednotlivé úrady nie sú prepojené a vy si musíte všetko obehávať a získať od nich informácie. Samostatná kapitola pri kozmetike sú správy o bezpečnosti produktu, ktoré vám musí vypracovať špecialista. Každý produkt musí mať vlastnú správu, ktorej vypracovanie stojí niekoľko stoviek eur. Aj preto som zo začiatku chcel presvedčiť Lucku, aby sme najprv uviedli na trh len jeden produkt a mali to len ako bokovku.

 

 

Lucka 1: V pôvodnom pláne mala Dulcia mať tri časti - kozmetiku, potraviny a čokoládu. S Luckou sme chceli vyrábať čokoládu a kvalitné džemy, ale museli sme sa rozhodnúť a vyhrala kozmetika a emulzifikované krémy. Nakoniec sme sa dohodli na 15 výrobkoch a tie sme poslali do laboratória na testy. 

 

Čo bolo na začiatku najťažšie? 

Lucka 1: Najťažšie bolo, že nám nikto nevedel jednoznačne poradiť, ako celý tento proces čo najlepšie zvládnuť. Sú certifikované laboratóriá, ktoré to celé vybavia za vás, ale tam sa ceny pohybujú v tisíckach eur. Ja som nechcela vyjsť na trh s jedným, alebo dvoma výrobkami, ale myslela som si, že je finančne nemožné uviesť na trh celú líniu.

 

Nakoniec sa vám to podarilo! Koľko produktov ste na začiatok uviedli na trh?

Robert: Dvadsať.

Lucka 1: Manžel aj Luckou boli realisti, chceli päť, potom som ich presvedčila na desať… (smiech).

Róbert: Ja som chcel zvoliť bežný podnikateľský postup - uviesť na trh jeden-dva produkty, zistiť, či je záujem a potom postupne rozširovať ponuku. Lucka o tom nechcela ani počuť, vytiahla svoje papiere, ktoré si po nociach písala a ukázala mi recepty na 56 výrobkov (smiech). Povedal som jej, že to je veľa, toľko produktov by sme nedokázali ani zabaliť! Dohodli sme sa na pätnástich a nakoniec z toho bolo aj tak dvadsať. Na začiatočníkov sme mali poriadne širokú ponuku.

 

Lucia Klebercová (Lucka 1), Róbert Kleberc a Lucia Kipikašková (Lucka 2)

 

 

 

 

Koľko vám trvalo uviesť výrobky na trh?

Spolu: Trištvrte roka.

Lucka 1: Na jar 2014 sme si prenajali priestor, ktorý sme začali postupne prerábať. Začala som pracovať na polovičný úväzok, aby som zarobila financie na suroviny. O malú sa mi starala babka a ja som chodila na tri dni do práce a na dva dni do dielne. Takto som fungovala pol roka. V zime 2014 sme spustili DULCIU naplno.

Róbert: Samozrejme, že sa nám to nepodarilo tak, ako sme plánovali. Chceli sme otvoriť v novembri, pred Vianocami. Nakoniec sme otvorili až osemnásteho decembra, keď sa už nič nestíhalo poslať. Nedopadlo to až tak zle, vďaka našim známym, ktorí u nás nakúpili aj tak a potom sa to postupne rozbehlo. Na jar už Lucka potrebovala pomocníkov, výrobu sama nestíhala. Lucka 2 jej začala postupne pomáhať, najprv len na polovičný úväzok a neskôr full-time. Prvé leto bolo trochu slabé, ale odvtedy sa to už nespomalilo a náš predaj rastie.

To leto nám veľmi pomohlo, že ste na Facebook-u zaplatili reklamu na naše dezodoranty. Manželka odcestovala, vravím jej: “...nič sa neboj, tie tri balíčky dokážem zabaliť aj sám”. Večer, keď som prišiel domov z vodáckych pretekov, tak sme mali asi sto objednávok. Myslel som, že sa niečo pokazilo, až potom som vypátral váš príspevok na facebook-u. Objednávky prúdili celý víkend. Asi dve noci som ich dával dokopy, na pošte som bol vtedy hodiny, všetci tam nadávali (smiech). To nás vtedy veľmi nakoplo, začali sme rásť. Na SAShE sa nám podarilo osloviť veľa zákazníkov. Hneď, ako sme sa zaregistrovali, tak sme si všimli, že je tu iná atmosféra. Ľudia majú o naše výrobky naozaj záujem a veľmi radi nám nechávajú hodnotenia a posielajú nám spätnú väzbu. Je to úžasné. V našom e-shope nám nechá recenziu iba zopár zákazníkov, aj keď im ešte posielame potom e-mail. Na SAShE sú celkom iní zákazníci. Veľmi dobre sme sa cítili aj na SAShE v Tržnici. Niektorí zákazníci si od nás nenakúpia nikde inde, len na SAShE. Teraz sme spravili veľkú investíciu a dúfame, že sa nám podarí osloviť ďalších.

 

 

 

Do čoho ste investovali?

Róbert: Začalo to v januári, keď sme sa rozhodli zmeniť obal jednému výrobku. Ako sme sa zaoberali obalmi, uvedomili sme si, že naša grafika nekorešponduje so smerom, ktorým sa chceme vybrať. Rozhodli sme sa, že chceme skúsiť osloviť viac zákazníkov a to aj takých, ktorí primárne nemajú záujem o to, aby ich kozmetika bola bio. Naša zákazníčka nemusí byť žena, ktorá nakupuje len v bio obchodoch, ale môže to byť akákoľvek žena, ktorá chce kvalitnú kozmetiku. Na to, aby sa nám to podarilo, sme potrebovali naše výrobky postaviť do trochu iného svetla. Rozhodli sme sa, že krémy sa budú predávať v papierových krabičkách, aby vyzerali, ako krémy z obchodov.

V tom čase sme získali kontakt na nového dodávateľa kozmetických surovín, s ktorým sme si vybudovali veľmi dobrý vzťah. Dostali sme šancu vymeniť niektoré oleje za oleje s vyšším podielom bio zložiek. Vďaka Luckinmu perfekcionizmu to dopadlo tak, že sme prerobili komplet všetky obaly a zvýšili sme podiel bio zložiek v našich výrobkoch na aboslútne maximum. Čiže sme vlastne prekopali celú ponuku. Všetky naše výrobky majú teraz tie najkvalitnejšie ingrediencie, aké sa nám podarilo nájsť a pridali sme do ponuky aj výrobky, ktoré naše zákazníčky už dlhodobo chceli. Luckiným posledným projektom bol náš nový konzervant, ktorý vlastne ani nie je konzervantom.

 

 

Čo to teda je?

Lucka 1: Je to plnohodnotná zložka krému, ktorá ma konzervačné a výživne vlastnosti zároveň. Používali sme normálny, eko-certifikovaný konzervant, ale teraz máme tento, lebo je lepší. Na našich obaloch teraz môžeme uvádzať, že naše výrobky sú bez konzervantov. Vlastne aj kvôli tomu sme museli zmeniť obaly (úsmev).

Vaše výrobky sú stále v rovnakej cenovej hladine. Ako sa vám podarilo nezdražieť, napriek tomu, že sa vám výrazne zvýšili náklady na materiál?

Róbert: Na to, aby sme mohli túto zmenu vykonať sme si zobrali pôžičku. Nové obaly sme museli objednať vo veľkom množstve, pretože v malých množstvách sa objednať nedajú. Rovnako sme k nim museli dať natlačiť nálepky a krabičky. Tento priestor, v ktorom sa teraz nachádza naša výroba je tiež nový, väčší. Museli sme ho prerobiť, aby vyhovoval hygienickým požiadavkám. Podarilo sa nám to aj vďaka zefektívneniu a zrýchleniu práce.

 

Ako ste to dosiahli?

Róbert: Máme vlastný elektronický systém na manažovanie skladu výrobkov. Nie som programátor, ale rozumiem systémom a viem, čo potrebujem. Našiel som človeka, ktorý mi ho naprogramoval. Pomocou nášho systému vieme manažovať našu výrobu, sklad a odosielanie. Keď vyrobíme jednu várku krému, systém z nášho skladu automaticky odpíše použité ingrediencie. Objednávky z nášho e-shopu a zo SAShE tiež vybavujeme v našom systéme. Adam (Pozn.red. programátor SAShE.sk) nám naprogramoval API “potrubie”, cez ktoré sme prepojení. Keď potvrdím 50 SAShE objednávok, tak sa mi nahrajú do môjho systému a automaticky sa mi odpíšu zo skladu.

 

 

 

Dá sa povedať, že sme takéto riešenie ani nepotrebovali, ale teraz keď to máme, tak zisťujeme, že nám to nesmierne šetrí čas. Lucka nemusí neustále vážiť zásoby a zisťovať, koľko toho potrebujeme objednať. Administratívna stránka nám predtým zaberala väčšinu času.

Lucka 2: Moja efektivita pri manažovaní denného kolobehu výroby, faktúr a balíčkov sa nesmierne zvýšila. O štvrtej príde kuriér, ktorý vyzdvihne balíčky a ja potom už nemusím ísť naspäť a pracne odpisovať veci zo skladu a po jednom ich odklikávať. Aj plánovanie ďalšej výroby je jednoduchšie, pretože presne a rýchlo viem, čo treba doobjednať. Zároveň vďaka tomu, že máme na sklade veľa kusov obalov, nemusím každú chvíľu chodiť na druhý koniec Bratislavy do tlačiarne.

 

 

 

 

Róbert: Lucka si to vie veľmi dobre zorganizovať a vďaka tomu sme zatiaľ nemuseli príjmať ďalšie posily do výroby, máme iba jednu, našu Lenku. Okrem toho nám značne ušetrilo náklady to, že používame iba jednu dopravnú spoločnosť, u ktorej sme si dohodli dobrú cenu za poštovné. Vďaka tomu, že posielajú všetky naše balíky sme ju dokázali znížiť na 2,80 EUR, čo je super cena za doručenie kuriérom. Výrobok nás síce stojí viac, ale práca a doručenie menej, takže sa to vyrovnalo a mohli sme investovať. Kedže sme majitelia, ktorí sú len na začiatku, tak máme priestor určiť si, ako to chceme. Zatiaľ nemáme z podnikania zisk, nevyberáme z firmy, všetko dávame naspäť a budujeme. Momentálne sme síce v mínuse, ale dúfame, že táto jeseň/zima dopadne dobre.

 

Čo vás motivuje takto podnikať?

Lucka 1: Robíme to tak z presvedčenia, že sa veci majú robiť dobre. Snažíme sa posúvať kvalitu ingrediencií, obalov a zákazníckeho servisu, pretože nám to spôsobuje radosť. Nie je to len o tom niečo predať, naša práca má význam.

 

Aký význam vidíte vo vašej práci ?

Naše výrobky dokážu potešiť druhých a dokážu im aj pomôcť. Veľmi sa teším z reakcií ľudí, keď zavolajú, alebo napíšu, že naše výrobky sú dobré, že niečo podobné už dlho hľadali a že ich teší náš prístup. Keď nevládzem, tak ma tieto správy nakopnú. Testujem teraz jeden krém, ktorého základom je rybí tuk a konopný proteín, mal by sa z neho stať balzám na atopickú pokožku, pretože veľa ľudí a detí týmto problémom trpí. Keď dokážeme niekomu zlepšiť kvalitu života, alebo zmierniť bolesť, to ma nekonečne napĺňa. Kozmetika sa dá robiť tak, aby spĺňala všetky sľuby a my ju tak robiť budeme. Budeme ju robiť ručne, budeme ju robiť v takom množstve a režime, aby sme dokázali zachovať šetrný spôsob spracovania a aby sa v nej zachovali všetky výživné zložky. Na to si dávame pozor, pretože keď sa postavím do tržnice, tak sa chcem niekomu môcť pozrieť do očí a povedať, že ju robíme najlepšie, ako vieme.

 

.. 

Ak sa vám páčilo Luckino a Róbertovo rozprávanie a chceli by ste si pozrieť ich výrobky, kliknite sem: 


DULCIA natural >> 

prírodná slovenská kozmetika 
 

Komentáre

Blubery Skvelé, obdivuhodná práca a naozaj veľmi pekne zohratá spolupráca. Ďakujem za tento zaujímavý článok, držím palce pri ďalšej tvorbe. Apropo,Lucka 1 má skvelého manžela, ktorý ju vo všetkom podporuje a veril jej snom. Gratulujem celému tímu ;)

2016-10-01 07:02:262x

jelloudesign Nič lepšie som si nemohla prečítať v sobotu ráno! Celá som potešená. A dobre to robíte, mám neodolateľnú chuť niečo z ich ponuky vyskúšať.....lebo dôvera, lebo čestný, lebo nie anonymní......

2016-10-01 07:33:48

ewelyna Uz som co-to vyskusala a som max spokojna;) kvalita, cistota a krasa all in 1.. Na Slovensku mame byt na co hrdi!

2016-10-01 09:37:23

SMART. Super, ďakujeme za článok... Krémy od Lucky používam už asi rok a iné už ani nechcem :) držím palce a nech odhodlanie vydrží!

2016-10-01 11:41:32

filetka chcem len povedat, ze zatial je u mna dulcia kozmetika topka, skusam zaradom prirodnu kozmetiku roznych znaciek, zo ziadnej som nemala taku dobru plet ako z tejto.... mozem len odporucat :) vela, vela dalsich super kremikov a napadov zelam :)

2016-10-01 12:22:51

Folkova Skvelý článok, ktorý mi zároveň pripomenul, že mi znovu treba krémiky, najlepšie krémiky! Nech sa darí :)

2016-10-01 13:04:42

MariKlimo waw, ani neviem čo povedať. Ste skvelí tím, skvelí práca, obrovská motivácia. Milujem Sashe a vás úspešných predajcov, ktorí mi dodávajú silu a vieru, že všetko sa dá keď sa chce. Prajem z celého srdca veľa veľa úspechov :-)

2016-10-01 15:19:551x

adelhaidis Drzim palce, nech sa dari aj nadalej, par vyrobkov pouzivam a uz mi pisala kamoska, ze som co jej od Vas doporucila vyrobok, tak je uplne super :)

A kazdy sa ma pyta, ze preco ta ruzova voda, ktoru pouzivam, nema ruzovu farbu :)

2016-10-01 21:13:001x

Manuela Práve skúšame po prvýkrát hydratračný krém a sme veľmi spokojný. Držíme palce a ďakujeme.

2016-10-01 22:33:03

Maymic Fandim ludom ako ste vy, poctivy a mily. drzim vam vsetky palce:))

2016-10-01 23:21:301x

mgc Odhodlaným a vytrvalým štastie praje..._) držím palce nech elán a pohoda vydrží a my zákazníci nech sa môžme ešte dlho tešiť z vašich perfektných výrobkov.......:-))

2016-10-02 00:31:01

Dussi Ty kokso, to je úžasné. Veľmi fandím a prajem dobré ovocie takto poctivemu prístupu k podnikaniu. Zaslúžite si to

2016-10-02 00:55:41

Dussi Ty kokso, to je úžasné. Veľmi fandím a prajem dobré ovocie takto poctivemu prístupu k podnikaniu. Zaslúžite si to

2016-10-02 00:56:01

AlexandraValentovic Obdivujem a držím palce do budúcna. Určite vyskúšam aj ja niečo z vašej ponuky:-)

2016-10-02 09:08:52

brioschka Dakujeme.....super, :-)

2016-10-02 10:25:54

Veronicka Krásny, šikovní ľudia a super kozmetika. A krásne priestory výroby máte.

2016-10-02 12:06:06

butterka Dakujem za krasny clanok a hodnotne slova, vidno, ze to robite s laskou! len tak dalej :)

2016-10-02 15:09:23

bilinka1009 úžasná kozmetika, ktorá je pohledením pre pokožku aj dušu a k tomu výnimočný prístup :) premna 150 zo sto...určite odporúčam každému, kto váha....držím palce a teším sa na októbrové novinky :)

2016-10-02 17:57:49

Sandante perfektné, úžasné, dobré, inšpirujúce čítanie o dobrých ľuďoch a a dobrých veciach, nech sa darí naďalej!!!

2016-10-03 10:44:21

ema-homolova Obdivujem vaše nadšenie, pracovitosť a vytrvalosť. Odrazí sa to v kvalite výrobkov. Nech sa vám dobre darí.

2016-10-03 10:52:06

g.remisova Ďakujeme, že ste :) používame celá rodina a nevymeníme vás za nič na svete :)

2016-10-03 13:17:55

MM.Fashion Pripájam sa, kozmetika skvelá.Držím palce vo vašej práci a veľa spokojných zákazníkov :)

2016-10-03 14:06:13

mia59 Waw super článok aj fotky. Milujem takéto zákulisné články z kozmetickeho prostredia :D. Máte to úplne krásne, radosť pracovať. Nech sa vám darí a veľa spokojných zákazníkov. Môj top výrobok je výživná čistiaca emulzia, a neklamem ak poviem, že odličuje ešte lepšie ako micelárna voda.

2016-10-03 16:01:16

Erika22 Pekný článok, teraz viem, čo všetko je za výrobou Vašich úžasných výrobkov a cením si ich ešte viac :) Milujem Vašu značku. Želám Vám veľa úspechov, spokojných zákazníkov a splnených snov... tie nové obaly sú krásne ;)

2016-10-04 10:48:45

ibanka skvelé, úžasné, šikovní ľudia..držím palce, určite v blízkej dobe niečo vyskúšame

2016-10-04 20:46:35

Alenka.Maxova Vyskúšala som od Dulcia viaceré výrobky a som spokojná veľmi :) Krásne, voňavé a najmä bez chémie

2016-10-04 21:12:24

ECObaby Rozhovor som doslova zhltla, vas pribeh je uzasny, inspirativny a energicky. V obchode kde pracujem mame v ponuke aj vasu znacku a vdaka tomuto clanku mozem vase produkty este lepsie a osobnejsie priblizit nasim zakaznikom. Drzim palce v dalsej cinnosti!

2016-10-05 13:06:53

JanaKraj Je úžasné keď niekto, niečo čo robí robí s láskou, nasadením a presvedčením že je to to naj!!! už dlhšie zvažujem kúpu tejto kozmetiky, a po prečítaní tohto rozhovoru som rozhodnutá :) aj kvôli kvalite a druhu výrobkov ale aj kvôli ľudom, ktorý za tým všetkým sú.

2016-10-05 13:17:50

silviita.silvi Dulcia dakujem za uzasne vyrobky! Dlho som hladala ... a vyditelne vysledky a dobra cena Vasich vyrobkov ma nadchyna! Uz hladat nemusim. Ostanem Vam verna a tesim sa na Vase dalsie vyrobky! Velmi Vam fandim a prajem vela zdaru a zabavy pri vyrobe!

2016-10-05 18:19:33

norika21 Držím palce, nech sa vám darí:-)A netrpezlivo čakám na novinku na atpickú pokožku.Už ho súrne potrebujem.Ďakujem za príjemné čítanie :-)Ste super

2016-10-05 20:32:53

AuroraCharm Super clanok, aj my sme vyrobky uz vyskusali a su super! Drzime palce!

2016-10-05 22:56:29

Lucis22 Keby ste potrebovali testovača balzamu na ekzém, tak sa hlásim šupinatými rukami :-D Inak držím palce, aby sa Vám aj naďalej darilo podľa predstáv. Je vidieť, že to robíte s láskou a radosťou :-)

2016-10-06 10:57:261x

norika21 Lucis 22 tak to sme už dve :-)))))

2016-10-06 20:12:04

Monicka222 kozmetika je isto super, pekné priestory. Jedine čo mi tam chýba, tak pri výrobe kozmetiky by mali byť rukavičky a veru aj na hlave pokrývka. Pracovné oblečenie.

2016-10-14 09:20:40

DULCIAnatural Dobrý deň prajem Monicka222 dakujeme za pripomienku...ale tieto fotocky su skutocne len ilustrativne...pocas nasej vyroby mame na hlavach ciapky, rukavice, pracovne oblecenie aj obuv...robime v skutocne sterilnom prostredi, nase kremiky nekonzervujeme, pracujeme so "zivym" materiálom, ktory by mohol byt nachylny na pokazenie...takze zachovanie cistoty a ochrana je u nas taktiez prioritou.

2016-11-02 17:10:132x

DULCIAnatural Všetkým nekonečne ďakujeme za priania, povzbudenie, za milé slová, ktoré zahrejú naše dušičky, potešia a dodajú energiu :-) Čo môžeme sľúbiť je, že sa vždy vždy a za všetkých okolností budeme snažiť robiť veci poctivo, s láskou a radosťou..a veríme, že ju budete vždy v našich krémikoch cítiť.

Ľúúúúbime Vás!!!

2016-11-02 17:13:013x

Zafiria veľmi pekne povedané/napísané, skvelý prístup a úžasne to máte premyslené...veľmi fandím a držím palce aby sa Vám darilo aj naďalej a firmička len a len prosperovala :) Vaše krémiky mám a naozaj sú skvelé :)

2017-02-24 19:35:46

ludmilka4444 pripajam sa s chvalou, clanok sa mi velmi paci :) pozriem si Vasu ponuku dokladnejsie :)

2017-03-07 07:48:01

Andmir Je to naozaj nadherna a plnohodnotna praca. Ste pre mna vzorom a v dobrom Vam zavidim a zaroven prajem velmi vela uspechov a odhodlania,ostavam Vam verna uz asi navzdy. Nemente sa ( ani ceny ;-) ) a dufam,ze budeme cez Vase produkty prepojeny uz navzdy. Drzim Vam velmi-velmi palce.

2017-03-21 12:24:42

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - PLEŤOVÝ KRÉM S ALOE VERA A HODVÁBOM - 8356293_PLEŤOVÝ KRÉM S ALOE VERA A HODVÁBOM by DULCIAnatural
 12 komentárov
 Páči sa 223 ľudom
16,90 €
 - BALZAM NA BRADAVKY - 8356414_BALZAM NA BRADAVKY by DULCIAnatural
 1 komentárov
 Páči sa 66 ľudom
11,90 €
 - VÝŽIVNÁ ČISTIACA EMULZIA 250ml - 8356397_VÝŽIVNÁ ČISTIACA EMULZIA 250ml by DULCIAnatural
 16 komentárov
 Páči sa 104 ľudom
19,90 €
 - HYDRATAČNÝ KRÉM PRE MUŽOV - 8356343_HYDRATAČNÝ KRÉM PRE MUŽOV by DULCIAnatural
 1 komentárov
 Páči sa 35 ľudom
14,90 €
 - Očný krém sedmokráska - denný - 8356298_Očný krém sedmokráska - denný by DULCIAnatural
 1 komentárov
 Páči sa 67 ľudom
12,90 €

Na návšteve

www.sashe.sk/serial/nanavsteve

Pozývame vás na náštevu do dieľní a ateliérov najúspešnejších SAShE predajcov

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »