Domov » Žurnál+ » Autor: SAShE s.r.o.

Žurnál+

SAShE seriál – Na návšteve

Pozývame vás na náštevu do dieľní a ateliérov najúspešnejších SAShE predajcov

Na návšteve 2v1: bySue + PURE

SAShE s.r.o. . » Rozhovory / 2016-07-26 13:02:00 /  101 komentárov / 350 lajkov

Slovensko je krajina, ktorá sa od nepamäti pýši množstvom ľudových remesiel a ručnej výroby. Rokmi síce upadali a dnes máme pocit, že väčšina výrobkov k nám prichádza z Číny, stále však existujú firmy a jednotlivci, ktorí sa snažia naše tradície postaviť na nohy a dostať ich medzi ľudí. Tých najzaujímavejších vám predstavíme v sérii rozhovorov a portrétov, ktoré vám ukážu, že handmade výroba na Slovensku stále dosahuje nové méty.

 

Ak vás niekedy zaujímalo, na akom mieste vznikajú farebné vešiaky a nábytok značky bySue, nebudete sklamaní. V dome na kraji Rimavskej Soboty býva a tvorí Zuzana Szabo, spolu so svojou rodinou. Pod terasou rozvoniava záhon levandule a vnútri sa pracuje na nie jednej, ale rovno dvoch štýlových značkách zo SAShE. Keďže je leto a vy asi sedíte niekde na deke, alebo na pláži, pozývame vás na návštevu k Zuzke a Adrianovi, ktorí spolu rozbehli bySue a PURE. V tomto extra dlhom dovolenkovom vydaní nášho seriálu sa dozviete, ako sa im to podarilo. Pozor, to nadšenie je nákazlivé!

 

Ahoj Zuzka, porozprávaš nám, ako si sa dostala k tvorbe?

Dobre, začnem teda od začiatku. V podstate nemám žiadne umelecké vzdelanie, som samouk. Študovala som sociálnu prácu so zameraním na psychológiu, na Univerzite Konštantína filozofa v Nitre. Po škole som odišla do Írska, kde som niekoľko rokov pracovala. Po návrate domov som sa zamestnala ako hovorkyňa Úradu práce v Rimavskej Sobote. Vydržala som tam asi rok a pol a dala som výpoveď, pretože ma práca v kancelárii strašne ubíjala.

Rozhodla som sa, že budem podnikať a otvorila som obchod s oblečením. Mal veľký úspech! Predávala som v dvoch kamenných predajniach a aj cez internet. Venovala som sa mu sedem rokov. Volal sa Hot Chocolate. Mala som pekné, outletové veci, interiér bol štýlový a nákupy sme zákazníkom balili do papierových tašiek s naším logom. Bolo to skvelé, v Rimavskej vtedy nič také nebolo.

Počas druhej materskej som sa rozhodla oba kamenné obchody zatvoriť, pretože som pri deťoch nemala dosť času, a predávala som len cez internet. Sklad bol v mojom dome, takže oblečenie bolo všade a deti v ňom! Týždenne som nafotila, nahodila a poslala asi 200 balíkov. Dá sa povedať, že som bola dosť dobre vytrénovaná (smiech).

 

 

Prečo si sa rozhodla skončiť s týmto dobre rozbehnutým podnikaním?

Bola som vyhorená a predaj oblečenia ma už netešil. Vnútri vo mne stále driemala túžba tvoriť. Keď som mala sedemnásť, chcela som ísť študovať interiérový dizajn, ale nechala som sa odradiť. Ževraj bez základnej umeleckej školy to nemusím ani skúšať. 

 

Čo ti dodalo odvahu pustiť sa do výroby?

Tento domček. Môj manžel je stavbár, takže sme si ho postavili sami, vymysleli sme si aj všetko zariadenie. Pár kúskov nábytku som vyrobila sama, podľa svojich predstáv. Z nášho okolia prišli pozitívne odozvy, všetkým sa domček veľmi páčil. V tom období začalo všetko do seba zapadať, ako to už býva, keď sa na to človek pozerá spätne. Bolo to presne na rozhraní toho, že ma prestalo baviť to, čo som robila a hľadala som niečo nové. Tento dom naštartoval moje tvorivé procesy a povedala som si, že skúsim vyrobiť niečo svoje. Pôjdem trochu do rizika, nechám všetko nachvíľu tak, niečo mám našporené... Začala som rozmýšľať, čo by som mohla predávať. 

Keďže zbožňujem vintage tabuľky, tak som vymyslela, že ich budem vyrábať z kvalitného dreva, nie z preglejky. Pridám na ne aj háčiky a potom budú estetické a praktické zároveň. To bol môj plán. Pustila som sa do toho trochu bezhlavo, ale s veľkou vášňou!

Nemala som ani tušenie, ako sa vyrába nábytok. Nechápala som, čo je to patina, ako prekrývať farby, ako ich zafixovať. Ale keď sa pre niečo rozhodnem, nevzdám sa. Nakúpila som šablóny, značkové farby od Annie Sloan a u stolára som si objednala drevené dosky. Môj manžel Adrian ma veľmi podporoval. Poznášal z povaly staré dosky, ktoré nám ostali z našej podlahy, a povedal: “Ideme sa učiť!".

 

 

 

Týždeň sme natierali, šmirgľovali, riedili farby, skúšali, ale vôbec to nevyzeralo tak, ako som chcela. Povedala som si, že to skúsim naostro a rozhodla som sa vyrobiť prvý vešiak z dosiek od stolára. Trvalo mi to dva týždne! Teraz nám to netrvá ani deň.

Mama chodila okolo mňa a pýtala sa ma, ako sa chcem maľovaním živiť, keď štrnásť dní robím jeden vešiak. Vravela som jej, nech počká, že v hlave kombinujem desať farieb a desať vzorov (smiech), bol to vešiak Elizabeth

Hotový vešiak sa nepozdával ani mne, ani mame, ani Adrianovi. Prišiel na mňa obrovský nával emócií a rozplakala som sa. Začala som ho natierať šedou farbou, že dobre, ja ho spravím znova! Po dvoch hodinách ma to prešlo a ľutovala som, že som ho zatrela. Začala som brúsiť šedú farbu dole a vtedy nastal ten moment - objavili sme dokonalú patinu! Pod šedou boli navrstvené farby a ako som ich drala dole, krásne sa odkryli. Teraz už presne viem, ako vrstvenie farieb funguje.

 

Ako funguje?

Začíname podkladovou farbou, ktorá musí byť vždy tmavá. Na ňu nanesieme bielu, aby vznikol pekný kontrast. Potom nanesieme tenké vrstvy ostatných farieb, napríklad ružovú a tyrkysovú. Keď sa potom hrany obrúsia, vykukne tmavý podklad a to nám vytvorí patinu. Na vrch namaľujem dekoračný motív a nakoniec výrobok navoskujem. Dodnes milujem ten moment, keď sa nanesie vosk. Zafixuje farby a dodá výrobkom zamatový lesk. Sú potom úžasné aj na dotyk. 

 

 

Na začiatku som kupovala vosk od Annie Sloan, ale teraz si miešam svoj. Dokážem tak vytvoriť jedinečný farebný efekt a vyzerá to naozaj vintage. Hrá pri tom rolu aj náhoda, pretože vosk nikdy nenamiešam rovnako a okraje tiež nikdy nezbrúsim rovnako. Každý výrobok je jedinečný.

Tvorba ma silne chytila za srdce, na začiatku som nevedela ani spávať. O jednej v noci som sa dostala do postele a ešte tam som premýšľala nad tým, že na druhý deň musím vyrobiť ten tmavomodrý vešiak s iným vzorom. Ráno som si uvarila kávu a neučesaná som išla rovno maľovať. Za tri mesiace som vyrobila 40 hotových produktov - vešiaky, skrinky.... Bolo to trochu extrémne, ale chcela som, aby si zákazníci mali z čoho vyberať a aby videli, ako sa dajú veci skombinovať.

 

Tvoje výrobky mali úspech hneď od začiatku. Prečo sa podľa teba ľudom tak páčili?

Moja ponuka bola pestrá a veľmi farebná. Spätne si myslím, že vešiaky neboli ani tak predajné, ako boli veľmi zaujímavé. Ponúkla som niečo, čo tu doteraz nebolo. Nikto nevyrábal tyrkysový, ružový alebo červený vešiak, všetky boli drevené, alebo biele. Ja som mala všetky farby na jednom vešiaku (smiech)!

 

Predávali sa?

Áno, ale súbežne s tým si zákazníčky začali pýtať aj to slovenské - biele, šedé, béžové... Mne to neprekážalo, rada som im vyhovela. Každý vešiak som nafotila a postupne som rozširovala ponuku. Moja súčasná galéria vznikla v spolupráci s mojimi zákazníčkami a to ma veľmi teší. Niektoré majú veľmi dobré nápady! Jedna kupujúca ma poprosila, aby som pre ňu navrhla vešiak s poličkou. Vyrobila som vešiak Arlene, ktorý sa odvtedy predal už 30-krát.

 

 

 

Tvoríš aj len pre seba?

Áno, stále. Som na SAShE celkom krátko, ale moja tvorba už prechádza zmenou. Pred pol rokom ma zaujal škandinávsky štýl. Myslím si, že čoskoro bude na jednej úrovni s shabby chic a provence štýlom. Dá sa veľmi dobre zakomponovať do slovenských príbytkov, pretože je veľmi čistý a neunavuje.

 

Podobný vývoj prebieha na celom SAShE. Zdá sa, že ľudia čoraz viac kupujú minimalistické a jednoduché kúsky. Akoby boli unavení zo striedania trendov a začínajú hľadať nenápadnú kvalitu, ktorá im vydrží dlhšie a nie je štýlovo špecifická. V začiatkoch SAShE sa predávali najmä farebné a výrazné výrobky a teraz im jednoduché veci začínajú konkurovať.

V podstate je to aj môj prípad, sama som zatúžila po niečom jednoduchom. Máme jednu bielu komodu, ktorá je na terase. Bola to stará vidiecka komoda, ktorú môj manžel zrepasoval. Mali sme ju v obývačke, ale pred časom mi na nej začalo niečo vadiť. Chcela som niečo jednoduchšie, tak som vymyslela tento stolík s koženými úchytkami. Keď som ho vymenila, mala som pocit, že som sa nadýchla. Hneď som ho zaradila do ponuky. Tie kožené úchytky sú teraz moja srdcovka.

 

 

Ako si fotila svoje výrobky?

Vešiaky som fotila na stene v spálni, pretože je obložená bielou tehlou. Dotlačila som si tam kreslo a na vešiak som zavesila, čo sa našlo, aby to vyzeralo zabývane a cvakla som to. V priebehu troch dní som nafotila štyridsať výrobkov. 

Teraz už nefotím tak rýchlo, viac sa s fotkami hrám, premýšľam nad kompozíciou a zháňam vhodné doplnky. Chcem, aby veci vyzerali aspoň z polovice tak dobre, ako vyzerajú naživo. Fotku vnímam aj ako návod pre ľudí, ktorý ich láka a hovorí ím : “Aha, takto pekne by to mohlo u vás vyzerať… ”

Svojim výrobkom sa venujem, starostlivo ich maľujem, objednávam špeciálne farby, mesiac čakám na šablóny z Ameriky... a potom by som to mala len tak odfotiť? No to nie (smiech)! To si ten výrobok nezaslúži! Okrem toho ma to aranžovanie veľmi baví. Keď sa mi podarí fotka, viem sa na ňu dlho dívať a tešiť sa. Neviem sa dočkať, kým ju dám na SAShE. Celý tento proces je radosť... teším sa pri nápade, teším sa pri výrobe, pri aranžovaní a keď sa tešia aj ľudia, tak to sa teším strašne! Pri prvých titulkách som tancovala po dome. 

Moje prvé fotky boli otrasné, ale nevzdala som sa, o tom to celé je. Neúspechy nesmú človeka odradiť, sú na to, aby sa človek zlepšil. Zatiaľ sa mi darí, čo je strašne krásne a myslím si, že je to preto, lebo ma tam hore má niekto rád. Vyslyšal ma, lebo som sa strašne chcela živiť vlastnou tvorbou. Nemyslím si o sebe, že som nadpriemerne kreatívna. Skôr, mám jedno heslo, ktorým sa riadim: Umenie je spolupráca medzi bohom a umelcom. A čím menej do toho dáva umelec, tým lepšie.

 

 

Kde naberáš inšpiráciu?

Mám naozaj veľký záujem o interiérový dizajn. Pre mňa je najväčším relaxom sadnúť si na terasu s kávou a otvoriť si časopis a nasávať inšpiráciu. Pani v novinovom stánku mi každý mesiac odkladá nemecký Wohnen, iný dobrý tu nedostať. Mám rada aj Krásný venkov, Marianne Venkov a styl a Marianne bydlení. 

Okrem časopisov čítam knihy od Hansa Bloomkvista, ktorý sa celý život zaoberá fotením a aranžovaním interiérov. Alebo skôr - keď sa o polnoci dostanem do postele, tak ich trochu prelistujem a odpadnem (smiech). Raz za mesiac si na niekoľko hodín sadnem k Pinterestu a spravím si prehľad. Je úžasné sledovať, čo ľudia dokážu vymyslieť a aké sú nové svetové trendy.

 

Inšpirovalo ťa cestovanie?

Do istej miery áno - v Írsku ma oslovili ich puby (smiech)! Nemala som čas tam vysedávať, ale páčilo sa mi, že si dokázali zachovať svoju históriu a neprerábali všetko na moderné. U nás sa veľa vecí prerába na moderné, to čo bolo krásne sa neopravilo, ale zbúralo a prerobilo. Mne sa páčia miesta so silnou históriou, ktoré majú dušu, napríklad uličky v Chorvátsku, alebo Toskánsku. Zákazníčky mi občas napíšu, že vešiaky majú svoju energiu. Myslím, že majú pravdu. Keď kúpiš výrobok, do ktorého niekto vložil lásku, nie je to zanedbateľná vec. "Made with love" znie ako otrepaná fráza, ale u mňa to platí. Viem, že nechcem robiť nič iné.  

 

 

Niekedy ma inšpiruje aj malý moment, záblesk niečoho krásneho. Takto vznikla Kaviarnička Amelia. Predstavovala som si francúzsku kaviarničku a pomyslela som si, aké nádherné by bolo môcť mať niečo francúzsky šarmantné, hoci aj v slovenskej garzónke - tak vznikol sklápací pultík, ideálny do malých priestorov. 

Nedá sa povedať, že čerpám z konkrétneho zdroja, alebo, že moja tvorba je ustálená. Je to mix všetkého zažitého a videného. Potom stačí malý detail, nápad a šup! Tak nejak to funguje. 

 


Ako vznikla PURE - tvoja druhá značka kožených kabeliek a doplnkov? 

Vznikla minulý rok, počas Vianoc. Náš stolár mi oznámil, že si berie mesiac dovolenku a hotovo. Týždeň sme nič nerobili, tak som sa rozhodla vyrobiť si kabelku. Moja sa mi už rozpadala a nenašla som žiadnu minimalistickú, ktorá by sa mi páčila. Nenosím kabelku na pleci, pretože veľa jazdím autom. Najradšej mám kabelku na zápästie, ktorú môžem hodiť vedľa seba na sedadlo.

Keďže sa do všetkého púšťam naplno, tak som si kúpila šijací stoj, ktorý dokáže prešiť aj koženku, a poprosila som mamu, či by mi ukázala, ako šiť. Na stroji mi to utekalo kade-tade, tak som ho radšej zabalila a povedala som si, že ju skúsim ušiť ručne. Nakúpila som nástroje a pustila som sa do zmenšeného modelu. Ani ten mi nevyšiel, ručné šitie kože ma vôbec nebavilo a strašne ma boleli prsty. Tak som ďalej rozmýšlala, ako tú kabelku vyrobiť. 

 

 

Napadlo mi, že môjmu prototypu chýbajú bočnice. Bol príliš úzky a dnu sa nedalo nič vložiť. Bočnice by mohli byť aj z dreva. Keďže mám doma šikovného stavbára, hneď som ho zamestnala, aby mi to pomohol vymyslieť a ja som začala študovať spracovanie kože. Objednala som si totiž hladenicu a prišlo mi pol kravy. Nevedela som, čo s tým (smiech). Nástroje som mala, ale nevedela som ich používať. Začala som po večeroch pozerať videá na YouTube a snažila som sa identifikovať, ktorý je na čo. Postupne som sa naučila orezávať a zaguľaťovať hrany, až sa mi podarilo vyrobiť prvú kabelku z hladenice. Adrian mi stále pomáha, napríklad reže kožu na kabelky. 

 

Áno?

Má silnejšiu a presnejšiu ruku. Vyhradil si dva dni zo svojho pracovného týždňa. Sme v tom všetci až po uši. Ja maľujem, mama mi pomáha, manžel reže, šróbuje vešiaky, zasklieva skrinky a svokor chodí na poštu. Niekedy sa u nás v každej časti domu pracuje na niečom inom!

Adrian: Som taký technický skladateľ - Zuzka má nápady a ja jej pomáham s prevedením. Kabelky bolo treba vyrobiť tak, aby veľa vydržali. Vyrobili sme niekoľko kusov kabeliek a každú sme zlepili iným lepidlom. Potom som ich trhal a vylamoval nity, prešli záťažovými testami (smiech). Je ťažké nájsť kvalitné lepidlo, ktoré je transparentné a dobre drží. Prvý kus sme dali testovať mojej staršej dcérke, ktorá je na fotkách ako modelka.
 

Ako vnímaš ženy-podnikateľky? Sleduješ SAShE?

Obdivujem ich a príde mi dôležité ich podporovať. Vraví sa, že chlapi sú silní, ale mnohokrát je žena podstatne silnejšia. Musia byť priebojnejšie, aby uspeli v podnikaní. Keď v tom vedia chodiť, plne ich rešpektujem.

SAShE sledujem cez Zuzku, ukazuje mi všetko dôležité. Povie: "Aha!" a už spolu sedíme a riešime. Najviac sa mi páčia stolári, napríklad Franko, a páči sa mi aj Ponio - mám rád jej šampúchy. 

 

 

Podarilo sa vám spolu v krátkom čase rozbehnúť dve veľmi úspešné značky. Čo viete na základe svojich skúseností odporučiť ostatným, ktorí začínajú? 

Viac odvahy! Podľa mňa majú ľudia dobré nápady, ale boja sa prísť s niečím iným. Je to pochopiteľné, pretože vytvoriť kolekciu 40-tich vešiakov nebola lacná vec. Človek musí mať ušetrenú určitú sumu, ktorú je ochotný investovať a neľutovať, že to nevyšlo. To nie je jednoduché rozhodnutie.

Možno netreba začínať tak bezhlavo, ako ja, ale vyrobiť skromnejšiu kolekciu pätnástich vecičiek a neinvestovať toľko. Určite treba začať, nech sa ten nápad zdá akokoľvek zvláštny.

Veľmi dôležitá je podpora rodiny. Strašne veľa ľudí má dobré nápady, ale keď ti kamošky povedia, že neblázni, to nebude nikto chcieť... manžel povie, nie je čas, nie sú peniaze, tak sa tvorba skončila, ešte ani nezačala. Takže si myslím, že treba zázemie, odvahu a kúsok sebavedomia - pôjde to! 

 

Ako chcete pokračovať? 

Naša najdôležitešia úloha je zohnať posily a robiť to, čo robíme ďalej. Som vďačná a šťastná s tým, čo mám a zásadné zmeny neplánujem. Mám nápady na nové modely tašiek aj nábytku, ale našich šesť rúk to už naozaj nestíha. 

V najbližšej dobe plánujeme ešte jedno milé prekvapenie: chystáme pánsku kolekciu tašiek a aktoviek. Pevne verím, že čoskoro získame pre značku PURE aj nových prívržencov z radov pánov. 

 

 

Moja veľká vízia je kúpiť ten malý pozemok vedľa a postaviť tam ateliér, ktorý bude mať výrobnú halu a kancelárie pre obe značky. Tam si viem predstaviť pracovať ďalej tak, aby boli naši zákazníci spokojní. Veľmi sa mi páči osobný kontakt so zákazníkom. Ak človek distribuuje svoje výrobky veľkoobchodne, tak nevie, ako je jeho značka prezentovaná a kto si ju kúpi - a to je o ničom. Moje zákazníčky mi posielajú fotky, ako vešiaky umiestnili doma, z ktorých sa teším. Fotky kabeliek mi zatiaľ neposlali a to mi už tri šľúbili (smiech)! Často mi píšu, že si kabelku berú na svadbu, či už ako nevesta, alebo ako hosť. 

 

 

 

..

 

Ak vás zaujalo Zuzkino rozprávanie a chceli by ste si pozrieť jej výrobky, kliknite sem: 

bySue >>                               PURE>>

Nábytok a interiérové doplnky                        Kabelky a tašky

 

                                                                                                                                                 ..

Komentáre

mina289 nádhera, nádhera a ešte raz nádhera ☺ krásny žurnálik o skvelých talentovaných ľuďoch, ktorí spoločne vytvárajú nádherné vecičky, ktoré už dávnejšie obdivujem ☺

2016-07-26 10:40:051x

Lisbet Zuzík, nádherne je u teba, prezrela som na jeden šup, ani nemdýcham :) Mocne držím palce, nech sa darí i naďalej ♥

2016-07-26 10:41:49

filipkrajciart Super, nech sa darí. :-)

2016-07-26 10:46:05

jklmn  REDAKCIA  fu, ja už len ľutujem, že som s broňou a terezou nešiel na túto návštevu tiež...

2016-07-26 10:47:2711x

Matahari Krásny žurnál, bývanie máte neskutočné...príjemné a harmonické, oku lahodiace :) Držím palčeky v ďalšej tvorbe. :)

2016-07-26 10:51:421x

suzanneharwish krasne a velmi inspirativne!!

2016-07-26 10:54:101x

PURE Jurko to je ľúto aj mne:) Ale kedykoľvek si to radi zopakujeme, bola to úžasná skúsenosť a Broni s Terkou sú skvelé, vysoko profesionálne a pritom veľmi priateľské osôbky... Ďakujeme♥

2016-07-26 10:54:27

fanco Neskutočne dobrá atmosféra dýcha z tohto žurnálu. :-) Zuzka je veľmi šikovná a jej výrobky sú krásne a veľmi kvalitne vyrobené. Mám jeden jej vešiak s poličkou a vždy, keď sa naň pozriem, sa usmejem. Neviem, asi doňho niečo pričarovala. :-)) Asi tú pozitívnu energiu, ktorá z nej celej vychádza.

A nemôžem nespomenúť ten nádherný interiér domu. Krásne všetko...

Zuzka, nech sa ti darí aj naďalej a nech ťa práca stále baví a teší. A ja idem rozmýšľať, kde by som ešte mohla umiestniť nejaký tvoj výrobok... veď usmievať sa môžem celý deň. :-)

2016-07-26 10:56:291x

.blanush. nádherný dom :) a super článok! ďakujem za nahliadnutie :)

2016-07-26 10:57:511x

Maymic je odvaha nechat pracu a pustit sa do nieco vlastneho:) gratulujem a prajem vam vela uspechov :)) vidiet ze to robite s laskou :)

2016-07-26 11:04:341x

Blubery Vy ste jednoducho skvelí, úžasní, až mi káva vychladla kým som dočítala článok :) Pure=BySue? :-)) nemám slov, idem si článok prečítať znova. A to bývanie je top! Držím palce, wow ešte raz :)

2016-07-26 11:14:461x

NightShiftAtelier Tajne som dufala, ze coskoro pojde diel "na navsteve" u Zuzky, dakujeeeem, ze sme sa k nej mohli vsetci pozriet. Krasne vyrobky z nadherneho prostredia od krasnej zenskej (a rodiny, ktora jej pomaha a plne je podporuje) to je aka kombinacia?! To je sen :-) Myslim, ze tieto navstevy su pre nas malych a zacinajucich predajcov velmi inspirativne a dodavaju nam chut a odvahu snivat viac, odvaznejsie, vo velkom... Este raz dakujem :-)

2016-07-26 11:16:051x

PUREHOME :)))) Juuuj ako sa teším, že sa Vám u nás páči ... ďakujeeem♥

2016-07-26 11:16:14

ajk och, Zúz, ocitla som sa v rozprávke... ďakujem redakcii za túto očarujúcu pozvánku! Mám pocit, že plávam v harmónii a kráse, hľadiac na obrázky aj text...fandím vášmu tvorivému tímu (a myslím tým aj všetkých pomocníkov v pozadí) od samého začiatku a veeeeľmi vás obdivujem! majte sa krásne! Milá redakcia, ešte raz veľmi pekne ďakujem! Veru som už čakala, kedy to príde a som rada, že som sa dočkala :)

2016-07-26 11:17:501x

ajk a ešte aby som nezabudla, táto časť mi učarovala:"Zatiaľ sa mi darí, čo je strašne krásne a myslím si, že je to preto, lebo ma tam hore má niekto rád. Vyslyšal ma, lebo som sa strašne chcela živiť vlastnou tvorbou. Nemyslím si o sebe, že som nadpriemerne kreatívna. Skôr, mám jedno heslo, ktorým sa riadim: Umenie je spolupráca medzi bohom a umelcom. A čím menej do toho dáva umelec, tým lepšie." ÚŽASNÉ! asi si to napíšem, niekam zavesím a budem si tento text čítať denne... :) alebo mi ho na objednávku napíšeš na tabuľku Ty :)))

2016-07-26 11:27:293x

nikkita Prenádherný priestor a krásni ľudia v ňom, úžasný príbeh a prekrásne výrobky. Dokonalý mix namiešaný, vidno že tým žijete a dýchate, perfektné, úžasné a obdivuhodné .

2016-07-26 11:28:281x

PURE Andrejka moja, ty si také moje slniečko od začiatku....vždy ma potešia a rozosmejú tvoje komentáre...ďakujem ti a samozrejme veľké ďakujem aj všetkým ostatným, vážim si to veľmi♥

2016-07-26 11:31:46

MMdesign Zuzka to to je sen!!! Prekrásne.

2016-07-26 11:45:25

Ivana_Basti Milý rozhovor, krásny domov a rodinka. Nech sa dlho darí v zdraví.

2016-07-26 11:56:231x

Juliana.tvar Spojenie všetkého krásneho - krásny nábytok, kabelky, nádherný dom a krásni ľudia :) nech sa darí, obdivujem každý kúsok z tvojej tvorby !

2016-07-26 12:05:171x

LEVICA Obdivujem všetko:)) Nádherný ineriér, zapálenosť, spoluprácu,..veľmi pozitívne, silné vyžarovanie ako z Vás tak aj z vecičiek:)) Svojim snom a intuícii treba veriť. Ak už človek okúsil, čo je jeho naplnením je šťastným človekom. Rozdáva tak radosť, spokojnosť aj pre druhých. Kreativita má veľký zmysel. Moc Vám fandím:))

2016-07-26 12:30:242x

Andy.Art Úžasné! Cítim Vašu dobrú a pozitívnu energiu :) Obdivuhodná tvorba!

2016-07-26 12:39:10

R-line Ste veľmi šikovní a kreatívny tvorcovia, veľmi vám fandím a zaslúžene patríte k top predajcom sashe :-) Nech sa darí vo všetkom do čoho sa pustíte !!

2016-07-26 12:43:161x

IvanaStrompl Zuzka...uzasne....dakujeme ti za tvoj pristup k podnikaniu i k tvorbe...drzim vam palce, nech sa vam dari aj nadalej.... :)

2016-07-26 12:51:41

OnlyOneOriginal skvelé:)))

2016-07-26 13:34:11

TOYSbyJANE Krásne celé .... Príjemní a úspešní mladí ľudia, štýlové bývanie a zaujímavá tvorba . Držím prsty ! :)

2016-07-26 13:39:17

AtaJanson Úžasné a obdivuhodné ! Nech sa Vám darí aj naďalej !

2016-07-26 14:01:19

konvalinka Ja by som chcela vedieť, jak sa pri dvoch deťoch a dvoch firmách udržuje takto uprataná domácnosť. :-) Veľmi inšpiratívne čítanie. Sue je taká autentická...

2016-07-26 14:04:421x

PUREHOME Konvalinka, odpoveď je jednoznačná: veľmi ťažko...takýto poriadok bol len počesť Sashe:)))

2016-07-26 14:14:179x

Barsi Perfektný rozhovor!! Domček je nesmierne pekný a dýcha z neho veľmi príjemná atmosféra. Prajem veľa ďalších rovnako skvelých nápadov :)

2016-07-26 14:51:40

xVAJCOZRUTx Milé, oživí, pastelové farby nikdy nebudú rušiť a krásne oživia interiér a dodaju mu takú patinu... Že iný než Wohnen NENY?? Toš to jako.. Ja kupujem magazin Art & Décoration a to je iná šupa, aspoň teda pre mňa top v rámci dizajnu... veľa zdaru, aloha jehova pohoda bohova. :-)

2016-07-26 15:06:15

uKvetinky úžasné, mega sympatickí ľudkovia, v krásnom domčeku so super nápadmi a šikovnými rukami!!! obdivujem a fandím:))))

2016-07-26 15:11:522x

dzinus Príjemný žurnál s príjemnými talentovanými ľuďmi a krááásny interiér Zuzi...obdivujemmm...a držím palčeky naďalej..:)

2016-07-26 15:12:421x

PUREHOME Milý vajcožrutik, pani v stánku si ho asi necháva pre seba, keď prečítaš odkúpim:)

2016-07-26 15:15:45

xVAJCOZRUTx Milá Suelin, :-)

ja to idem dať do zberu, konečne som našla odbyt.... poslúžila ako inšpirácia pri zariaďovaní mojej novej maringotky, strany sú síce trošku oslintané, ak Ti to neprekáža, rada posuniem... :-) Do Prešporku dondzi devucha. :-)

2016-07-26 15:17:571x

handmadebyZuZu tak teraz som prišla o slová... len... ♥♥♥♥♥♥♥ wau

2016-07-26 15:21:55

zuzug Tak som sa dočkala, konečne návšteva u Zuzky :) Nádherní dom, nádherné výrobky, nádherní ľudia s neskutočne šikovnými rukami, ktoré vedia premeniť skvelú myšlienku na dokonalý výrobok. Veľmi vám fandím, nech sa vám naďalej tak darí.

Zuzana

2016-07-26 15:41:291x

LuciaStofej Zuzka, velmi inspirativni ste :) Praca skvela a ten domcek!!!

2016-07-26 15:53:15

BooBak všetko nádherné, dokonalé, keby som nesedela, tvrdo padnem na zadok! a veľmi, ozaj veľmi, si chcem raz ten svoj vlastný kút zariadiť s týmito vešiakmi a poličkami.

2016-07-26 16:19:451x

taliaa nádhera. Krásne bývanie.

2016-07-26 17:39:27

BYtheWay Krásne hniezdočko máte, úžasný štýl a vkus, čo sa prejavuje aj v tvojej práci. Len tak ďalej aby sme sa mohli kochať. :-)

2016-07-26 18:05:53

brioschka nemááám slov.....neskutočnáááá náááádhera...:)))))

2016-07-26 19:17:101x

astra Myslím, že táto reportáž nenechá nikoho chladným. Taká obrovská dávka pozitívna a inšpiratívna , až ma to dojíma!

2016-07-26 19:34:001x

jarkakon Krásne veci, úžasný ateliér, sympatický ľudia ! Super!

2016-07-26 19:42:01

Veronicka Krasne veci a tvoria ich krasni ludia v krasnom prostredi. Velmi inspirativne. Ten dom je nadherny! Uzasne cele, vobec sa necudujem, ze aj tie vyrobky su tak krasne.

2016-07-26 21:22:26

atelierik Zuzka, držím palce. Na Tvoje výtvory sa denne pozerám a ešte ma nezunovali:)) A netušila som, že Ty si aj PURE. Ale teraz už viem:)

2016-07-26 21:45:16

maat celé skvostné... obdivuhodné... človek ani netuší, koľko energie za tým všetkým je... každopádne vzor pre všetkých, minimálne v tom, že treba ísť za svojim snom... samozrejme s mierou :) dom nádherný a interiér úžasne a citlivo zladený aj z príjemných kúskov môjho obľúbeného obchodu; napokon ich nábytok a doplnky rozpoznám skoro vždy :))

2016-07-26 22:18:231x

ema-homolova Domček je tak dokonalo krásny, akoby sám narástol a vaša práca je úžasná. Veľa, veľa zdaru.

2016-07-26 22:24:02

AstonMartin nádhera.

2016-07-26 22:28:27

PetoValentovic pre mňa zatiaľ najzaujímavejší inšpirujúci článok na Sashe, účinkujúci, fotky a vôbec úplne všetko dokonalé, držím palce:)

2016-07-26 23:16:481x

danke Všetko perfektné, článok má len jednu chybu : mohol byť tak desaťkrát dlhší ... ( a obsahovať aj fotky kúpeľne, spálne, detskej izby a všetkých kútov záhrady) Gratulujem!!!

2016-07-26 23:33:266x

Na_Beton Tu citit, ze ked clovek chce, ma chut, samozrejme aj trosku kreativne myslenie, tak sa da vsetko.. Perfektny clsnok, prvykrat som si precitala cely clanok od zaciatku az do konca. Zuzanka, ste velmi inspirujuca a prajem Vam vela uspechov s oboma znackami.

2016-07-27 06:27:20

My-wonderland Palec hore :-) nech sa darí

2016-07-27 07:40:43

stebotavo toto je nieco neuveritelne, uzasne, ako vam to vsetko spolu hra a ono to je aj citit.. fandim obom znackam a az teraz som zistila, ze su za nimi rovnake ruky. Skvele, len tak dalej, velmi vam drzim prsty :-*

2016-07-27 08:22:07

butterka krásna tvorba, rodinka, dom... ide z toho spokojnost a laska k tvorivosti. Velke dakujem za tento krasny clanok!

2016-07-27 09:34:42

Nikka "Made with love" tu platí doslovne...úžasný článok, veľmi sympatickí ľudia, nech sa Vám darí naďalej vo Vašej krásnej tvorbe :-)))

2016-07-27 11:16:36

miskakleinova Nadherne, nesmierne inspirativne a nasledovaniahodne!! Klaniam sa aj pred neuveritelne nadcasovym a stylovo zariadenym domcekom!! Mozem sa opytat, ako ste spravili tu stenu z bielej tehly? Normalnu tehlu natreli bielou? Alebo su to specialne biele tehlicky?

2016-07-27 12:26:50

PUREHOME Miška ďakujem ♥

...tehlový obklad sme narezali zo starých pálených tehál v hrúbke 2cm, použili sme len lícové strany, ktoré mali prirodzenú starú patinu a potom som ich len tak zľahka pretrela bielou farbou, aby kde-tu bolo vidno aj pôvodnú farbu tehál...

2016-07-27 12:31:41

ketlin Odkedy sa tu Sue zjavila, som si vravela, že to musí byť riadne pracovitá osôbka...predsa len, žena vyrábajúca nábytok, to sa až tak bežne nevidí. A ona je ešte pracovitejšia ako pracovitá! Vďaka za tento úžasný článok a za nahliadnutie k vám domov :)

2016-07-27 13:05:374x

Zafiria veľmi som sa tešila práve na túto návštevu, skvelé inšpiratívne čítanie ♥, domček ako z katalógu a obdivuhodná kreativita, tvorba a talent vdýchnuť veciam niečo neopísateľne krásne :) nech sa darí

2016-07-27 15:15:36

Danao Milá Sue, Pure, Zuzka ďakujem za príjemnú návštevu...celý článok som prečítala jedným dychom a sem tam som mala pocit, že mi je to akési povedomé, ako u nás doma - rozdelenie práce /manžel píli, brúsi, ja tvorím, maľujem, vymýšľam, dcéra chodí s balíkmi na poštu/, relax pri obľúbených časopisoch a kávičke/tiež kupujem tie isté a listujem v nich dookola/, myslím, že by sme si rozumeli a mali o čom rozprávať a tak ma teší, že som mohla nakúknuť do krásneho bývania, pracovnej dielničky a spoznať takúto šikovnú žienku aspoň takto virtuálne...prajem veľa skvelých nápadov, veľa dobrých zákazníkov, medzi ktorých sa asi zaradím, lebo si robím zálusk na kabelku a nech sa ti splnia všetky pracovné a aj osobné sny...

2016-07-27 17:29:331x

BimBam "...padla sánka, padlo aj číro..." prisamvacku, ze to bolo prve, co mi napadlo pri docitani tohto nadherneho clanku ☺ na taketo navstevy by som chodila aj kazdy den.

chcela by som byt nejakym peknym obrazkom, ktory by sa zuzke zapacil tak, ze by si ho kupila a zavesila doma na niektory z vesiakov, a ja by som sa mohla na ten ich krasny domov pozerat kazdy den v roku a nikdy by sa mi ten pohlad nezunoval ☺ presne tak som si pripadala, ked som citala riadky o vas vsetkych, zuzanka moja draha. ako keby som nebola len na virtualnej navsteve, ale sedela s tebou na terase a bavila sa o tvojich novych napadoch, ktore sa ti v noci prisnili. cloveku je u vas dobre v akejkolvek podobe. a redakcia sa vydala spravnym smerom, ked zaklopala prave u vas. clanok je vyborne napisany, fotky krasne odfotene a vy vsetci uzasne predstaveni. zelam ti, zuzanka moja, aby ta napady a entuziazmus nikdy neopustili a aby sa vam darilo minimalne tak krasne ako doteraz. a uz teraz sa tesim na tvoj vlastny casopis alebo knihu o byvani, ktore si precitam na terase s kavickou a budem sa na teba cez fotky usmievat ☺ zatial ti aspon vzdusne usmevy posielam a vsetkym zelam pekne a vesele letne dni ☼

2016-07-27 18:51:57

PUREHOME Moji milí,

ani neviem ako Vám všetkým poďakovať...Vaše úžasné reakcie absolútne predčili akékoľvek moje aj tie najodvážnejšie očakávanie, ste tu krásna komunita milých a nesmierne prajných ľudí a na moju veľkú radosť mám skvelý pocit, že patrím medzi Vás...dodávate mi od začiatku veľkú silu v tom, čo robím a ja si to naozaj nesmierne cením...prajem Vám všetkým veľa kreativity, radosti z tvorenia, odvahu pre jedinečné nápady a veľa lásky vo všetkých jej podobách, SUE♥

2016-07-27 19:40:541x

Alala kokso keďže tiež podnikám, tak musím povedať, že Zuzka si riadny motor :D všetko dobré prajem!

2016-07-27 19:55:43

ARTonia Pekné čítanie, mám pocit, že zvládnete všetko, do čoho sa pustíte :-) Fandím Vám a teším sa na každý Váš nový nápad :-)

2016-07-27 22:48:58

Haem pre mňa asi tá najlepšia návšteva :)

2016-07-27 22:58:32

Pcola Vy ste krásni ľudia, robíte krásne veci, radosť čítať, pozerať... :) Inšpiratívne na 110% :)

2016-07-27 23:23:55

Art-inka Bezkonkurenčne najkrajšia nãvšteva ♡♥♡♥♡♥... úžasná tvorba , perfektná rodinná spolupráca , klobúk dole , nech sa darí a veľa veľa nových inšpirácií prajem...

2016-07-28 08:00:011x

candycottoncomp P r e k r á s n e ! Držím palce, aby sa darilo aj naďalej a všetky plány vám vyšli, ako si predstavujete. :-)

2016-07-28 08:52:59

filetka Zijete moj sen :))))) len tak dalej :)

2016-07-28 11:00:30

Adelinka79 Zuzka je moja spolužiačka zo ZŠ. Zuzi, obdivujem Tvoju/Vašu prácu a veľmi veľmi Vám fandím. Je to krásne, čo sa Vám podarilo vymyslieť a preniesť do reality. Si veľká šikulka.

2016-07-28 11:15:262x

DRACO perfektné celé, nech sa darí

2016-07-28 11:28:07

MartinaGA Velmi Vam drzim paste. Toto je skutocne tej najlepsi clanok, ktory som tu citala. Krasna tvorba, prenadherny dom a teraska je wau.

2016-07-28 13:05:25

MoBera nemám slov...

2016-07-28 14:11:36

a_la_mimi uuuuuuzasne :) kazdy kusok je nadherny :) ja som v tvoreni podobna, ale nemam tu odvahu sa do toho pustit az tak naplno, ale obdivujem Vas velmi. Vesiaky su naozaj nadherne, krajsie som nikdy nevidela

2016-07-28 14:33:23

Adrianadesign Super žurnálik:-) čítam ho a pozerám kráásne fotografie vášho hniezdočka už tretí deň pri kávičke...

Práca s drevom je nádherná a pri spmínanom časopise už relaxujem cca 15 rokov;-) tento je pre mňa naj.....

Prajem ti všetko dobré a nech sa splní tvoj sen!

2016-07-28 16:08:251x

Eurykleya Uuuuuuzasne!!!!!! vsetko vsetko do jednej bodky!!!

2016-07-28 17:42:46

Andaris Úžasné , obdivuhodné ,prajem veľa tvorivých nápadov :)) kráásne leto

2016-07-29 07:11:50

stanus Zuzka, Ado ďakujeme za úžasnú virtuálnu návštevu u Vás doma :-). Vaša práca je prekrásna a Vaše úspechy sú obdivuhodné, prajem Vám veľa spokojných klientov a veľa nápadov. Teším sa s Vami............

2016-07-30 09:00:56

slaninkova och, úžasné!

2016-08-01 10:57:24

Ewwwelin paráááda! a tá celo-rodinná spolupráca je fantastická :-) nech sa darí :-)

2016-08-02 08:33:17

jankaa.t krásne, krásne, póĺ leta sa ošívam ako začať s náterom už obrúseneho nábytku.

Ďakujem vám za všetko nadšenie čo mi tento žurnál ponúkol.

Krásna spacovaný žurnál, krásne bývanie, všetko dobré želám!!!!

2016-08-02 17:30:50

farbi To je sen! Nádhera! :)

2016-08-02 19:46:54

LeonaS Všetko také nádherné. Veľmi inšpiratívne....

2016-08-02 21:19:24

FijA parádne prevedenie,fajný žurnál:)

2016-08-02 23:39:46

milBo ♡♡♡

2016-08-03 20:03:32

annamarjan úžasne inšpirujúce:))))), krása, moc držím palce všetkým, ktorí doma ,,na kolene" tvoria svoju vlastnú značku.

2016-08-04 18:18:19

Danyela Úžasný a veľmi veľmi inšpiratívny rozhovor, článok, tvorba, fotografie a VŠETKO! Veľmi fandím vašej tvorbe a šťastiu v živote! Sama viem, ako ťažko sa takéto umelecké vízie o tvoriacom živote rozbiehajú a som šťastná, že som si to dnes prečítala, aj keĎ túto tvorbu už sledujem dlhšie :) Prajem všetko dobré a viac tohto dobra, úprimnosti a lásky do tohto sveta! :)

2016-08-10 13:20:481x

-DomiArt- krásne inšpiratívne :)

2016-08-10 15:22:18

Kamina takto inspirovana som uz davno nebola.. dakujem!

2016-08-11 04:21:57

marakuja krasne! nech sa dobre dari

2016-08-13 14:03:00

Sandante joj!!! to sa tak dobre čítalo a pozeralo, že raz nestačilo! nádherná atmosféra a silná energia sála z fotiek a zo slov ... držím palce! nech sa darí naďalej, zaslúžite si to všetci !!! :))))

2016-08-16 08:58:47

e.MIRAJO Túto galériu už dlhšie obdivujem a pri každom kúsku si poviem,aj toto už vidím v našom domčeku.Ďakujem,že ste nás vpustili do svojho súkromia a želám nech sa darí vo všetkom,nie len v tomto prekrásnom tvorení.:-)

2016-09-14 15:55:23

SvetloDomova Celé dobré :)

2016-09-15 19:24:36

Wandaluzia Zuzi máte to doma krásne a celý váš príbeh ma veľmi zaujal a inšpiroval. ďakujem krásne a prajem všetko dobré, nech sa darí :)

2016-09-16 10:05:54

danuska27 prekrásne.....od každej značky mám niečo.....náramok-išiel ako darček a veľmi potešil a vešiak a lavičku-tá zase teší každé ráno mňa.........veľké ďakujem

2016-09-25 21:05:17

garajka Krasny zurnalik aj vyrobky.. zlate slovenske rucicky !!

O tom je zivot,robit veci s laskou.. ♡♡♡ vsetko dobre vam prajem !

2016-11-01 06:11:42

majoranka inšpiratívne...hlavne keď sa všetka energia vynorí do úspechu :)

2016-12-01 22:47:03

damayanti Super článok, nádherný domček, nech sa vám darí:)

2017-02-13 08:53:02

evaSUGARova veľmi, veľmi oceňujem úprimnosť, ktorá z celého rozhovoru trčí. inšpiratívne, milé, pozitívne :-) ďakujeme

2017-05-25 17:22:20

Skorny nadhernéééééé dufam, že mi konečne niekto kúpi tu kabelku :-)))) /ježiško alebo manžel? :-))))/ jednoduché a také jemné...

2018-07-03 12:18:29

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - vešiak EMILY BLUE XL - 5409805_vešiak EMILY BLUE XL by PUREHOME
 5 komentárov
 Páči sa 115 ľudom
139 €
 - Veľký vešiak ELIZABETH XXL  - 5053514_Veľký vešiak ELIZABETH XXL by PUREHOME
 10 komentárov
 Páči sa 240 ľudom
195 €
 - Vešiak FREDERICA BROWN s poličkou XXL - 5634973_Vešiak FREDERICA BROWN s poličkou XXL by PUREHOME
 4 komentárov
 Páči sa 163 ľudom
239 €
 - Vešiak SCANDI DREAM  - 6102947_Vešiak SCANDI DREAM by PUREHOME
 9 komentárov
 Páči sa 159 ľudom
189 €
 - Taška SHOPPER BAG TALL NATURAL - 8167303_Taška SHOPPER BAG TALL NATURAL by PURE
 15 komentárov
 Páči sa 241 ľudom
189 €
 - Listová kabelka MIDI RED - 6795124_Listová kabelka MIDI RED by PURE
 16 komentárov
 Páči sa 257 ľudom
115 €
 - Listová kabelka MINI BLUE SUMMER EDITION 2016 - 6840791_Listová kabelka MINI BLUE SUMMER EDITION 2016 by PURE
 9 komentárov
 Páči sa 126 ľudom
79 €

Na návšteve

www.sashe.sk/serial/nanavsteve

Pozývame vás na náštevu do dieľní a ateliérov najúspešnejších SAShE predajcov

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »