Domov » Žurnál+ » Autor: SAShE s.r.o.

Žurnál+

Na minútku s... Katikaaa

SAShE s.r.o. . » Rozhovory / 2014-10-09 09:49:00 /  8 komentárov / 53 lajkov

Kedysi sa pánske motýliky nosili len v čiernej farbe a ku smokingu, no dnes ich už nájdete v rôznych farbách i veľkostných prevedeniach. A keď k nim navyše máte možnosť zladiť i svoje doplnky..no čo viac si priať? :) Volajú ju Švecka, a preto sa vecičky, ktoré vyrába, volajú "šVecičky".

 

Kedy si začala s tvorbou handmade vecičiek?

Už od detstva som navštevovala rôzne krúžky, takže vzťah k tomu som mala vždy, ale konkrétne výrobe motýlikov a doplnkov určeným na predaj sa venujem oficiálne na živnosť od apríla 2013. Začalo to najskôr len popri práci ako hobby a teraz je práve toto moja práca :)

 

šVecičky robia z chalaňov džentlmenov a z dievčat paničky

 

Kde bývaš/pôsobíš?

Som zo Žiliny, bývam v Bratislave a moje šVecičky nájdete na internete, takže sú dostupné komukoľvek a kdekoľvek :)

Tri slová, čo Ťa vystihujú?

Momentálne asi „La Dolce Vita“. 

Aké máš osobné, prípadne biznis ciele?

Byť spokojná s tým ako žijem a ako a s kým trávim svoj čas. Chcem sa venovať aj naďalej práci, ktorá ma baví a teším sa na všetko čo ma ešte len čaká.

 

Kolekcia Motýlikov Fashion b(L)oom: "15 zo 17 módnych guru sa zhodli, že hitom tejto jari budú kvetinkové látky, a tak sme ich použili v novej kolekcii. Dokonca aj Karlov macko bol za :D Zarytí anti-floweristi - trojkolórový Tommy a bodkofilná Yayoi samozrejme boli proti, a tak sme im dali priestor a rešpektovali ich umelecké cítenie :D :D :D Súčasťou tejto kolekcie je aj strihová novinka - RUČNE VIAZANÉ MOTÝLIKY!!! :) Tak ak sa ráááči nech sa páááči :*" 

 

Máš životný vzor?

Životný vzor nemám, ale páči sa mi doba a spôsob života zo starých čiernobielych filmov – to bolo samé „ruku líbam“, „má úcta“, „poklona“ a ľudia boli skôr nápomocní ako súperiví...

Zatiaľ nesplnený sen?

Snov mám veeeeľa... Mať šťastnú rodinu. Časť pracovného sna si už plním a potom sú to také cestovateľské sny – Kuba, Nový Zéland, karneval v Riu, Rím a celý svet :)

Riadiš sa v živote nejakým krédom?

...ani nie krédom - skôr sa snažím, aby som každý deň spravila alebo prežila niečo, o čom môžem povedať, že to bolo fajn :)

 

Kolekcia motýlikov Bodkáć UNO, DUE A TRE

"Nemusíš spievať ako spieval Sinatra, ani mať guráž veľkého ministra!
Nemusíš mať za kámoša Hardyho, ani stepovací "drift" Fredyho!
A už vôbec nemusíš mať žiadne zlaté gule...stačí , že si to TY
a nosíš bodkovaný motýlik do roboty! ;)"

 

Kto (príp. čo) Ti robí najväčšiu radosť?

Ja sa vždy na niečo alebo z niečoho teším :) Najväčšiu radosť mi robí manžel Peťo (...toto bude určite čítať, tak nech mám body hore :)). Teším sa, keď sa naučím niečo nové, čo som predtým nevedela, keď sa stretnem s milými a zaujímavými ľuďmi, keď sa páčia šVecičky, keď je pekne, keď som len tak v cudzom meste a spoznávam nové ulice...

Aké impulzy Ťa priviedli k tvorbe „šVecičiek“?

Vždy som mala rada módu a módne doplnky, takže keď som nenašla niečo, čo sa mi páčilo, tak som si to musela pre seba alebo pre môjho manžela vyrobiť. A potom to bolo asi to, že som nemala veľmi kreatívnu prácu, tak som mala stále potrebu niečo vymýšľať :)

Nosíš svoje „vecičky“? :) Aký je Tvoj obľúbený typ?

Najradšej nosím svoje šaty, ktoré ale zatiaľ nepredávam a potom sú to asi náušnice. Motýliky nosím pomenej, to prenechávam Peťovi.

 

Kolekcia motýlikov: Bielo-modrý svet z dedkovej almary: Komu sa so šVecičkou nelení, tomu sa zelení. Nájde dievča krásne ako kvet a dobré ako med.  Folk motýliky zo šVecičkova sú akoby ich vypustili z ÚĽuvA :)

 

Čo robíš vo voľnom čase, keď nevyrábaš?

Veľmi rada s Peťom tancujem, cestujem, spoznávam nové kaviarničky, čítam, navštevujem kreatívne kurzy...

Aké si mala pocity, keď si predala prvú „vecičku“?

Ja som sa strašne tešila – moja prvá zákazníčka cez sashe.sk bola úplne svetová – volá sa Lenka, je z Dlhého Poľa a asi ani nevie, ako ma to nakoplo :)

Kde všade sa putovali Tvoje „vecičky“?

Slovensko boduje :) Ale našli si svojich majiteľov aj v Čechách, Švajčiarsku, Taliansku, Rakúsku, Nemecku, Fínsku, Rusku, Maďarsku, Španielsku, Číne, Austrálii, vo Francúzsku a v Amerike. Potom chodia na výlety kaaade tade, kde si ich rada fotím :) Teším sa, že moji milí kamaráti a zákazníci mi sem tam pošlú fotku – naposledy ich zobral kamarát Feri na výstup na Elbrus (5642 m.n.m.) kde uprostred leta nafotil fotky s motýlikom v snežných závejoch. Ale potešila ma aj fotka od milej zákazníčky Maťky, ktorú mi poslala keď bola na Šírave, či od Veroniky z Ameriky alebo od Danky z Činy alebo teraz sa teším na fotky z expedície po strednej Ázii, kam šli dvaja dobrodruhovia z Bronco namiesto hotela :)  Je super, že sa moje výrobky dostanú aj tam, kde som sama ešte nebola :) 
Na ktorú vecičku si najviac hrdá? Na všetky :) Aj na tie, ktoré sa nepodarili a utrela som s nimi aspoň prach :)

 

Kolekcia motýlikov: Farebný svet z babkinej fertuchy: Na lekára nemyslí, kto je veselej šVecičkovskej mysli.

 

Bola v Tvojej práci situácia, kedy si mala chuť všetko hodiť za hlavu, ale napriek tomu si zotrvala?

Skôr bolo pre mňa ťažké sa rozhodnúť či ísť do toho naplno, alebo nie. Ešte stále som na začiatku, takže som plná nadšenia a nápadov, mám veľa plánov, tak dúfam, že sa mi podarí ich zrealizovať :)


Chcela by si niečo odkázať?

...žeee prajem všetkým pekný deň a nech sa každému splní ten jeho sen :*


Máš obľúbené materiály, či farby a vzory, s ktorými pracuješ?

Najlepšie sa mi pracuje asi s bavlnou, ale páčia sa mi aj motýliky zo saténu. Mám rada čiernobielu klasiku, ale aj veselé letné farby. Záleží aj od toho, na akú príležitosť výrobky sú a aký je práve deň :)

 

Kolekcia Motýlikov V.I.P. - Vedátorská Inteligenčná Partička:  v kategórii Motýlikovo pribudli ďalšie šVecičky tentokrát sme sa zamerali na špekulantov z doby minulej,  len aby sa nezabudlo. 

Kde berieš inšpiráciu?

Všetko okolo mňa ma nejako ovplyvňuje – inšpiruje, buď ako to robiť alebo aj nerobiť :) Často však zákazníci prídu s vlastnou predstavou, takže tam už len ponúknem aké sú možnosti spracovania.


Máš rada chaos, či naopak poriadok pri práci?

No povedala by som, že to ide u mňa tak ruka v ruke :) Časť vecí pri mojej práci má vždy rovnaké miesto, ale sú veci, ktoré sa mi vždy vedia stratiť a potom ich neviem pol dňa nájsť :) Ako napríklad meter na krku, náprstok na prste a okuliare na hlave, to je také moje :)


Akú knihu momentálne čítaš?

Knihu Jednoducho značka (Allen P. Adamson) práve finišujem a knihu Chanel - An Intimate Life (Lisa Chaney) mám už dlho rozčítanú, ale keďže niekedy viac lovím v slovníku ako čítam samotnú knihu, tak to bude ešte na dlho :)

Destinácia, ktorá stojí za to, aby ju ľudia navštívili?

Jednou z mojich najväčších srdcoviek je  Lednicko Valtický areál, nie je to tak ďaleko, sú tam krásne pamiatky a príroda, môžete si zájsť na dobré jedlo a vínko alebo na turistiku. Tak sa nám s Peťom toto miesto zapáčilo, že sme si tam dali nafotiť aj svadobné fotky, takže o to viac mám rada toto miesto :)

 

Momentálna, jesená kolekcia: Folkové motýliky sa derú dopredu, Katka k nim vie zladiť aj traky, brošňu alebo vreckovu. Tulipánikový, kvetovaný pre ženícha, či družbovský žltý

 

Aký darček poteší Teba?

Oooo darčeky sú všetky super! Takže akýkoľvek :)

Zvykneš nakupovať hand-made vecičky? Máš obľúbených predajcov?

Áno, ale väčšinou ako darčeky pre niekoho iného :) Môj úplne prvý predajca, s kým som sa stretla zo sashe.sk, bola maculienka, ktorá ma k tejto stránke priviedla, za čo som jej veľmi vďačná. Má krásne farebné výrobky, určite si pozrite jej galériu :) Najčastejšie asi ale využívam služby Janky z NoiArt.

Ako sa zmenila, resp. Zmenila sa Tvoja tvorba, odkedy si sa prihlásila na SAShE?

Sama sa stále učím nové veci a snažím sa ich potom preniesť aj do mojich výrobkov. Pribúdajú tak nové strihy a materiály, pribudli aj nové typy produktov.

Tvoríš pre zákazníka alebo sama pre seba? 

Rada tvorím aj pre zákazníka na mieru, ale aj len tak sama pre seba, keď nájdem peknú látku a veľmi sa teším, keď si to niekto potom objedná a páči sa mu to.

 

Ak máte na Katku nejaké otázky, môžete napísať do komentárov a ona vám odpovie :) 


Komentáre

maculienka Kati... :* :* :* Krásny článok, krásnej žienky a nečakala som, že sa v ňom nájdem :))) Veľmi sa teším z tvojho úspechu, krásne motýliky a traky si to zaslúžia, ty si to zaslúžiš! Pozdravujem Peťka ;)

2014-10-09 11:24:212x

Ditta Držím palce pri realizovaní všetkých nápadov! Veľmi inšpiratívny článok.

2014-10-09 13:16:111x

atelierik Milujem takéto inšpiratívne a POVZBUDZUJÚCE rozhovory. Aj ja som sa veľmi dlho rozhodovala či do toho ísť po materskej naplno (a povedzme si,len ten kto to pozná "from inside" vie, že to nie je také ľahké ako to zvonku vyzerá) a preto je krásne vidieť úspešných ľudí, ktorí svoje "remeslo" milujú a tým inšpirujú aj druhých. Prajem Vám, Katka, veľa úspechov:-)

2014-10-09 15:43:592x

LuluBee čítam čítam, veľmi sa mi páčil článok, a keď som si prečítala o srdcovke Lednicko-Valtického areálu, bolo to jasné, ja to tam zbožňujem.... a tvorba? prajem veľa úspechov

2014-10-09 20:47:251x

Inush Super rozhovor - veľmi zaujímavý a inšpiratívny. Rada som sa o tebe dozvedela niečo viac a želám ti veľa úspechov nielen s motýlikmi ! :)

2014-10-09 22:11:022x

Kikas.Designs Milý článok, pozitívny a plný energie! Katka, prajem Vám veľa úspechov pri realizovaní svojich snov! Vaše motýliky sú krásne a nápadité :-)

2014-10-10 02:17:472x

Katikaaa Dakujem velmi velmi pekne za mile komenty :* :* :* tesim sa a podobne prajem nech sa dari :* pekny den prajem

2014-10-10 09:59:221x

olidzupi Úžasná Švecka aj švecičky :))) toto je vzdy najoriginalnejsi darcek pre kohokolvek :))

2014-10-12 03:13:28

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Motýlik "Albertko Einstein" - 2200386Motýlik "Albertko Einstein" by Katikaaa
 2 komentárov
 Páči sa 31 ľudom
15 €
 - Motýlik "Bodkáč QUATTRO" - 2225184Motýlik "Bodkáč QUATTRO" by Katikaaa
 Páči sa 24 ľudom
16 €
 - Motýlik a traky Red Navy - 2916853Motýlik a traky Red Navy by Katikaaa
 8 komentárov
 Páči sa 56 ľudom
40 €
 - Folkový motýlik pre ženícha - 4027045_Folkový motýlik pre ženícha by Katikaaa
 14 komentárov
 Páči sa 105 ľudom
20,60 €
 - Modrobodkovaný motýlik - 4145852_Modrobodkovaný motýlik by Katikaaa
 Páči sa 4 ľudom
15 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »