Žurnál+

Fotopostup: Metalické vianočné gule

P
SAShE.sk982 predaných ks, 541 hodnotení

SAShE s.r.o. . » Návody / 2018-12-04 07:05:00 /  9 komentárov / 82 lajkov / 1121x zobrazený

Ak milujete tvorivé Vianoce rovnako ako my, určite vás poteší fotopostup, ktorý vznikol v dielni Soni Višnovskej, autorky značky tvorit_a_lubit. Soňa pripravila návod na elegantné vianočné gule s metalickým nádychom. Pokiaľ sa vám výsledok páči, hor sa na to! :)

 

 

Ako u vás doma vyzerá vianočná výzdoba? Máte všetko zladené tón v tóne, preferujete skôr výzdobu plnú farieb alebo ste svetielkomil, ktorému k Vianociam stačí adventný veniec so sviečkami a stromček plný mihotavých svetielok? Ľúbite viac prírodné dekorácie alebo čokoľvek, čo sa blyští?

 

Môjmu oku a srdcu sú najbližšie jemné dekorácie z dreva, doplnené obyčajnými svetielkami. Kde - tu čečina vo veľkej váze (tú jej vôňu milujem!) a šupky z pomarančov, ktoré sa sušia na radiátore. :D (to mi ostalo ešte z detstva :)) Taký možno suchý vianočný minimalizmus, no mám to rada. 

 

Tento rok som sa ale rozhodla trochu to nablýskať. Tvorenie s metalickými plátkami je vždy zábava a aj keď je po práci mohutný neporiadok zaručený, výsledok stojí zato. ;) V postupe som pracovala s priesvitnými sklenenými guľami, ktoré som následne farbila, no kľudne môžete použiť aj gule, ktoré sú už rovno zafarbené, prípadne zrecyklovať a vdýchnuť druhý život takým, ktoré sa kdesi z roka na rok prekladajú, no len tak sa ich zbaviť by bola škoda. 

 

Na výrobu si pripravíme 

Materiál : 

  • priesvitné sklenené vianočné gule
  • metalické plátky / vločky
  • lepidlo na metalické plátky / vločky
  • akrylovú farbu

Pomôcky :

  • vatové tampóniky / servítky
  • štetec (plochý alebo okrúhly)
  • štetec na oprášenie (mäkký a huňatý)

 

 

Ako prvé si vezmeme akrylovú farbu. Ja som v postupe použila túto tmavomodrú a country ružovú s matným finishom. Finish je ale asi úplne nepodstatný, keďže guľa je sklenená a my farbíme zvnútra, teda tak či tak sa na konci bude lesknúť. Na to som ale prišla až počas tvorenia. :D

 

 

Zo sklenenej gule odstránime kovovú čiapočku a farbu nalejeme dovnútra.

 

 

Farba má primeranú hustotu, teda ju nebolo potrebné riediť. Pokiaľ sa vám ale zdá príliš hustá, je možné ju zriediť troškou vody. Treba však dať pozor na to, aby bola dobre premiešaná, inak nechytí na všetkých miestach rovnako a farbenie bude potrebné zopakovať. Z balenia 50ml (ak farbu neriedime) vyjde približne 10 - 12 zafarbených gulí s priemerom 6cm.

 

 

Na otvor cez ktorý sme liali farbu priložíme vatový tampónik alebo servítku, prstom pritlačíme a trhavými pohybmi a švihom farbu dostaneme na všetky miesta.

 

 

Chvíľku to trvá, no farbenie každej ďalšej gule už ide jednoduchšie. :)

 

 

Gule necháme cez noc poriadne vyschnúť.

Po vyschnutí farby nasadíme kovovú čiapočku.

 

 

Teraz prichádza tá zábavnejšia časť. :) Budeme potrebovať lepidlo na metalické plátky / vločky. To, sa na rozdiel od klasického disperzného lepidla líši tým, že po zaschnutí ostáva stále jemne lepivé.

 

 

Lepidlo nanesieme nerovnomerne na našu namaľovanú guľu. Použiť môžeme plochý alebo okrúhly štetec. S okrúhlym je to ale praktickejšie. ;)

 

 

Lepidlo necháme zaschnúť a metalickým plátkom obalíme guľu.

 

 

Na záver pomocou mäkkého a huňatého štetca (ja som použila kozmetický) oprášime časti, ktoré sa na lepidlo neprichytili a postup máme hotový. Rovnakým spôsobom som "zafarbila" aj kovové čiapočky. Tie boli pôvodne striebornej farby.

 

 

Čo na to poviete? Jednoduché, však? 

 

 

Majte krásny vianočný čas!

Soňa

 

Komentáre

milBo Soni, ďakujeme:) krásne ❤️

2018-12-02 19:03:361x

MaraBara Nádherné.

2018-12-02 21:08:501x

slaninkova Moc moc pekné ♥

2018-12-02 23:56:261x

MirianaOli Super fotožurnálik:)

2018-12-03 08:19:261x

DIYWedding Velmi pekne, urcite vyskusame

2018-12-03 12:57:031x

norika21 pekné sú.Ďakujeme

2018-12-04 11:15:431x

natalka.c Krásne gule. Ďakujem. Pokojné Vianoce Soni

2018-12-05 13:37:401x

tvorit_a_lubit Jééj vy ste poklady všetci! Ďakujem vám za krásne slová,mám radosť že sa vám postup ľúbi. :)

2018-12-05 18:55:58

Juliana.tvar Inšpiratívne! ako každý jeden tvoj žurnál :)

2018-12-05 23:10:191x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »