Domov » Žurnál+ » Autor: SAShE s.r.o.

Žurnál+

SAShE seriál – Ako viac predávať

Odporúčania všeho druhu, obchodného charakteru a za serióznym účelom

Novinka: Facebook reklama pre váš SAShE obchod

SAShE s.r.o. . » Rady predajcom / 2017-06-14 14:05:00 /  55 komentárov / 125 lajkov / 2470x zobrazený

Na základe populárneho dopytu spúšťame beta verziu novej služby, ktorá vám umožní zaplatiť si reklamu na vaše obchody na SAShE. Prečítajte si, ako táto služba funguje, čo si od reklamnej kampane sľubovať a ako si ju u nás objednať.

 

 

AKTUALIZÁCIA: 

Od 6.11.2017 sme prešli na nové rozhranie manažovania objednávok reklamy. Prečítajte si aktuálny žurnál, kde nájdete všetky informácie. 

Všetky informácie v tomto žurnále sú neaktuálne. 

 

 

Dnes spúštame našu novú službu, ktorá vám umožní spustiť reklamnú kampaň na facebook-u na váš SAShE obchod. 

Služba Facebook reklama pre SAShE obchod je zatiaľ v beta verzii, to znamená, že s ňou iba začíname. Skúseností s facebook reklamou máme dosť, no toto je prvý krát, čo ju sprístupňujeme ako službu pre predajcov. 

 

Prečo facebook reklama? 

 

Facebook je obrovskou databázou ľudí, ktorú sa oplatí využiť na pritiahnutie nových zákazníkov do vášho obchodu. Používatelia facebook-u pomocou "páči sa mi" dávajú najavo, o čo majú záujem a facebook im vie na základe týchto dát celkom presne ponúknuť nové veci, ktoré by ich mohli zaujímať. SAShE sa na facebook reklamu spolieha už niekoľko rokov a máme s ňou dostatočne dobré skúsenosti, aby sme vám ju mohli odporučiť. 

Na začiatok vám poskytneme informácie o tom, ako táto služba funguje, aké sú dostupné formáty a koľko do nej investovať a v druhej časti článku rozoberieme, čo si od facebook-ovej reklamy sľubovať. 

 

Ako táto služba funguje? 

 

Ak máte záujem o facebook reklamu pre váš SAShE obchod, prekliknite sa do záložky "Platená reklama" v Moje veci a vyplňte formulár objednávky. 

 

 

1. Vyberte si formát reklamy.
Momentálne je dostupný len jeden formát - platený príspevok na našej facebook stránke. 

 

2. Vyberte si cieľ reklamy. 
Na výber máte z troch: jeden výrobok, celý obchod, alebo jedna kategória. Len od vás závisí, čo by ste chceli propagovať - vašu novú kolekciu, váš bestseller, alebo celý obchod? 

 

3. Napíšte sumu, ktorú chcete do reklamy investovať.
Odporúčame minimálne 10 EUR na jeden formát. Suma, ktorú vpíšete bude vrátane DPH. 

 

4. Zvoľte dĺžku trvania vašej objednávky. 
Ako dlho chcete, aby bola vaša objednávka aktuálna? 

 

5. Čakajte na potvrdzujúcu správu, ktorá vám oznámi, že sme vybrali vašu reklamu. 

 

6. Sledujte svoje štatistiky predaja, v ktorých uvidíte prichádzajúcu návštevnosť z facebook-u označenú modrou farbou.

 

Všetko ostatné zariadime my. Každý pracovný deň vybrieme zo všetkých žiadostí jednu reklamu, ktorú v čo najkrašom čase spustíme cez našu facebook stránku. Každá reklama pôjde najprv na našu facebook stránku ako jeden z príspevkov, ktoré pravidelne vytvárame.

Zaradíme ho do kalendára príspevkov a v priebehu nasledujúcich dní bude publikovaný. Až potom ho zaplatíme ako reklamu. Nebude to teda okamžite vybavená objednávka, ale bude to trochu prirodzenejšie pôsobiaca reklama. 

Môžete zaslať ľubovoľný počet objednávok, s rôznymi rozpočtami a cieľmi. Napríklad, ak by ste radi odpromovali dva rôzne výrobky a ešte aj celý obchod, tak môžete. 

V začiatočnej fáze sme si zvolili tento model fungovania.  Ako vždy, sme otvorení vašej spätnej väzbe.

 

Ako vyberáme reklamy? 

Každý deň vyberieme iba jednu reklamu. To, že zašlete objednávku, neznamená, že reklamu automaticky budete mať. Reklamy budú šúčasťou našej facebook stránky, na ktorú pridávame príspevky len dvakrát denne, preto je zatiaľ objem reklamy, ktorý vám vieme spustiť limitovaný. Reklamu za nás na začiatku nebude robiť automatizovaný systém, ale budeme ju vytvárať manuálne, aby sme si otestovali, či bude dobre fungovať a našli ten správny proces.

Každý deň sa budeme snažiť vybrať čo najrelevantnejšiu reklamu s najlepšou fotkou a vhodným rozpočtom. 

Ak vašu reklamu nevyberieme a vyprší jej platnosť, ktorú ste zvolili, objednávka sa vymaže a treba ju zadať znova. 

Ak sa táto služba ujme, radi ju zlepšíme a pridáme ďalšie reklamné formáty

 

Ako prebehne platba za kampaň? 

Peniaze, ktoré do reklamy investujete, použijeme všetky priamo na nákup reklamy. Teda nastavenie a spravovanie kampane máte zdarma. Vybraným reklamám pridáme rozpočet z nášho vlastného rozpočtu na reklamu.

Suma, ktorú ste na nákup reklamy použili je váš náklad na reklamu pre vaše podnikanie. Táto suma sa zobrazí ako jedna z položiek na vašej najbližšej faktúre za províziu. 

Ak ste český predajca a máte vyplnené IČ DPH, tak sa vám na faktúre od SAShE s.r.o. zobrazí suma bez DPH (rovnako, ako v prípade provízie). Ak ste český predajca a nemáte vyplnené IČ DPH, tak sa vám na faktúre zobrazí suma vrátane DPH. 

 

 

Dostupné formáty 

 

Reklama môže smerovať buď na jeden výrobok, na jednu kategóriu, alebo do vášho SAShE obchodu. Zo začiatku budeme ponúkať tieto tri formáty a časom ich plánuje rozšíriť.  

 

Celý obchod

reklama smeruje na váš SAShE obchod

 

Výrobok

reklama smeruje do detailu výrobku

 

Kategória

reklama smeruje do vami vytvorenej kategórie

 

Facebook má dostupných viac formátov reklamy. Ak by ste mali záujem o niečo konkrétne, napríklad máte natočnené super video, tak to napíšte do poznámky k objednávke.

 

Správna fotka predáva

 

Je veľmi dôležité, aby vaša reklama mala správnu fotku.  Na základe skúseností vám vieme povedať, že správna fotka vie veľmi ovplyvniť úspešnosť vašej reklamy.

Správna fotka musí jasne zobraziť váš výrobok. V novinkách na facebook-u je pretlak príspevkov, ľudia ich prehliadajú rýchlo a preto musí vaša fotka zrozumiteľne zobraziť váš výrobok počas tej pol sekundy, ktorú jej ľudia venujú. 

Fotka nesmie obsahovať text, pretože facebook systém znevýhodnňuje fotky s textom. Na to, aby vaša reklama zaujala, musí mať správne zvolené publikum (to je na nás) a zrozumiteľnú fotku (to je na vás). 

 

Príklad: 

 

Fotka vpravo jasne ukazuje výrobok. Fotka vľavo je náročnejšia na vnímanie. Folklórny vzor na košeli odpoútava pozornosť od vzorovaného obalu na knihe. Nie je to "škaredá" fotka, ale na účely facebook reklamy nie je ideálna. 

 

Fotka vľavo celkom jasne ukazuje výrobok. (Limetka by tam nemusela byť, trocha nám odvádza pozornosť.) Fotka vpravo už menej jasne ukazuje výrobok, levanduľové mydlo musíte hľadať. 

Pri formáte "jeden výrobok" budeme uprednostňovať objednávky, ktoré budú mať vhodnú fotku. Posnažíme sa vybrať vhodnú fotku z tých, ktoré ste nahrali k vášmu výrobku a orezať ju, aby pasovala. V prípade, že vaša fotka nebude vhodná, pošleme vám spätnú väzbu a vyzveme vás, aby ste si k výrobku nahrali lepšiu fotku. Ak by sme reklamu spustili s nevhodnou fotkou, minuli by sme vás rozpočet zbytočne draho. 

 

Aký rozpočet zvoliť? 

 

Odporúčame vám zvoliť na začiatok rozpočet minimálne 20 EUR na jeden formát. Pri reklame zameranej na dosah (reach) sa oplatí investovať aspoň túto sumu na jeden formát. 
Suma, ktorú si zvolíte je vrátane DPH. 

 

Prečo si túto službu objednať od SAShE? 

 

Facebook reklamu vám vytvorí a spustí aj hociktorá reklamná agentúra / freelancer. My vám ponúkame nízku cenu - platíte nám iba za nákup (tzv. media buy). Za čas, ktorý spusteniu venujeme, nám neplatíte, preto sme lacnejší :) 

Reklamu pre SAShE predajcov kupujeme už niekoľko rokov. Za ten čas sme získali skúsenosti a tušíme, čo funguje. Vytvorili sme si rôzne publiká ľudí, ktorým reklamu ukazujeme, aby sme zasiahli čo najväčší počet potenciálnych kupujúcich. Cielenie sa snažíme čo najviac špecifikovať, aby bol zásah čo najpresnejší. Zároveň sa snažíme necieliť opakovane na tú istú skupinu a neopakovať jeden formát tomu istému človeku viac-krát, aby naša reklama nepôsobila otravne. 

Značka SAShE.sk má dôveru. Preto, ak ste uplne nová značka, je pre vás výhodné mať reklamu pod našou hlavičkou. 

Ak ste už etablovaná značka, vieme vám pomôcť rozširovať siete a osloviť ďalších nových ľudí, ktorí vaše výrobky ešte nepoznajú a je u nich predpoklad, že by sa im mohli páčiť. 

 


 

Čo očakávať od facebook reklamy? 

 

Facebook reklamu využívame už od jej spustenia, preto máme triezvy pohľad na vec. Považujeme ju za veľmi spoľahlivý kanál - ak sa chcete dostať do povedomia a ukázať svoje výrobky väčšiemu počtu ľudí.

Reklama nevie zaručiť zákazky. Čo vám zaručiť vie, je väčšie publikum. Či ich vaše výrobky zaujmú a či si ich kúpia, to je už vo hviezdach. My sa budeme snažiť vašej reklame nastaviť čo najpresnejšie cielenie a podporiť ju extra peniazmi z nášho marketingového rozpočtu. 

Pre úplnú transparentnosť: "Facebook reklama", znamená že zaplatíme facebook-u za to, že post o vašom výrobku / značke zobrazí viacerým ľudom. V tejto prvej fáze plánujeme používať propagovaný príspevok stránky (boosted post), ako náš preferovaný formát s cielením na naše vlastné publiká (saved / custom audiences). Príspevky facebook stránky SAShE.sk majú priprodzený dosah cca. 10 000 - 20 000 ľudí. Ak facebook-u zaplatíme, budú mať vyšší dosah. Napríklad, 25 000 - 30 000 ľudí. Čím je väčší rozpočet, tým je väčší dosah.

Ak vyrábate vysoko unikátny výrobok, ktorý na trhu nemá konkurenciu a reklamu dobre zacielime, je pravdepodobné, že jedna kampaň v hodnote 10 - 20 EUR vás dostane do povedomia. V prípade, že vyrábate niečo, čo už na trhu je, bude to pre vás s reklamou náročnejšie - možno budete potrebovať viac kampaní, aby ste dosiahli rovnaký efekt. 

 

 

AKTUALIZÁCIA:

Od 6.11.2017 sme prešli na nové rozhranie manažovania objednávok reklamy. Prečítajte si aktuálny žurnál, kde nájdete všetky informácie.

Všetky informácie v tomto žurnále sú neaktuálne.

Komentáre

MagicMantra super nápad :)

2017-06-12 15:00:26

bublifook vynikajuce!

2017-06-12 15:06:29

PS-Handmade každý deň vyberiete JEDNU reklamu. pri počte predajcov na sashe - a to predpokladám, že tí úspešní, ktorí si v rozpočte nájdu financie na viacero formátov a aj opakovane - koľko rokov potrvá, kým sa k slovu dostane aj niekto ako my?

teda obyčajný predajca, ktorý tu už síce pár chvíľ pôsobí, ale jeho prezentácia nie je pre redakciu vhodná na prvé strany. a to sa nesťažujem, len sa úplne normálne pýtam. lebo potom to, čo sa dostáva na prvú stranu na sashe, bude zrejme propagované aj na FB. nad možnosťou platenej reklamy sme rozmýšľali už dlho, ale teraz sa mi zdá, že byť medzi vybranými je opäť ako čakať, že vás trafí meteorit ;)

2017-06-12 16:26:0246x

drotar.mlich S tym meteoritom uplne suhlasim!!

2017-06-12 16:34:443x

SAShE.sk  REDAKCIA  @PS-handmade začíname s jednou denne, ak sa služba ujme, radi rozšírime formáty aj počet reklám.

2017-06-12 16:52:13

janafrolova Žiaľ,tiež mám podobný pocit...meteorit,to presne vystihuje..:-\

2017-06-12 16:52:206x

PS-Handmade ja som síce v matike nikdy neexcelovala, ale keď rátam, že my sme na 822. mieste, všetci pred nami teda môžu uvažovať o reklame a isto aj veľa veľa predajcov za nami. Hoc len 1000 si ich aspoň raz povie, že chcú reklamu. Vzhľadom na počet dní v roku mi aj niekoľko príspevkov denne vychádza na ten meteorit :D

ale no, myšlienka fajn. však uvidíme.

2017-06-12 16:59:3410x

Majkatv Super za platenú reklamu. Snáď výberu aj menej známych predajcov.

2017-06-12 17:09:36

ModraPupava Paráda! Určite vyskúšam :)

2017-06-12 18:17:45

Maya-chan toto má jednu nevýhodu za druhou vrátane toho že vlastná propaganda sa dá na fb spraviť aj bez toho aby človek musel investovať do niečoho čo si i tak 50% ludí všimne a ďalších 50% nevšimne a 80% to na kúpu i tak neosloví

2017-06-12 18:34:125x

hopahopa skusala som zadat reklamu na jeden vyrobok, tu mi vsak dole ako objednanu nezobrazilo, tak som skusila dat cely obchod a ten mi tam zobrazilo. Myslite, ze som nieco urobila zle resp. ani opakovane mi objednavku na jeden vyrobok nezobralo...neviete, ci aj niekto iny sa s tym stretol?;) dakujem pekne. Podla mna super prilezitost a pekna novinka, sak mozno ta motyka vystreli, treba skusat;)

2017-06-12 20:57:46

DreamHandmade Jak poznám, že byla objednávka skutečně odeslána? Nikde mi se mi nezobrazilo žádné potvrzení, tak si nejsem jistá, zda to proběhlo.

2017-06-12 21:58:282x

KozmetikaDIY Určite je to zaujímavá ponuka od Sashe, ale tiež by som neprepadala panike, že ide o výhru v lotérii alebo ma (ne)trafí meteorit:) Rovnakú službu si môže každý objednať priamo cez facebook, tiež bez sprostredkovateľského poplatku. Zadáte si fotku, text, denný rozpočet, cieľovku a frčíte.

2017-06-13 09:16:245x

PS-Handmade ak by nebolo výhodnejšie nechať sa propagovať cez sashe, tak takúto ponuku ani nespravia. o to ide.

2017-06-13 09:21:274x

miramar @PS-Handmade A ešte si predstav, že budeš čakať fakt dlho a pripadne Ti nejaký od veci deň. :-D Lebo pravda je taká, že sú dni a dni.

2017-06-13 09:26:524x

KozmetikaDIY Myslím si, že dôvod prečo je tu táto ponuka je finančný. Takáto reklama fungovala aj doteraz ale na náklady Sashe. Odteraz si ju budú platiť priamo predajcovia.

2017-06-13 09:28:532x

PS-Handmade @miramar hej, napadlo to aj mňa :)

@KozmetikaDIY jasné, viem o tom, že to fungovalo. sashe na vlastné náklady propagovalo, koho chcelo.

teraz na náklady predajcov bude propagovať - koho chce. :D

2017-06-13 09:44:348x

takoy Tato reklama je vlastne sponzorovany prispevok na sashe fanusikovskej stranke fb? Poskytujete po skonceni reklamy investorovi aj vysledky?

2017-06-13 10:00:132x

ModraPupava KozmetikaDIY , PS-Handmade, podľa mňa je to v určitom zmysle výhodnejšie ako vlastná FB reklama (inak, sprostredkovateľský poplatok sa neplatí - v článku je: "platíte nám iba za nákup") práve kvôli tomu, že reklama pôjde najprv na Sashe FB ako jeden z príspevkov (ak nemáte na vlastnej stránke viac ako 127 tisíc fanúšikov, tak je to výhodnejšie tu ;) a potom ho Sashe cez platenú reklamu "boostuje", čím mu ešte zvýši dosah, pričom pôjde o príspevok, ktorý nepôsobí ako do očí bijúca reklama - čo je tiež plus. Plus aj tie publiká - tie tiež vnímam ako výhodu. Som síce samouk, ale pri práci s vlastnou FB stránkou som sa už niečo o FB reklame naučila a toto mi príde ako veľmi dobrý spôsob. Ja to určite chcem vyskúšať a uvidíme :)

2017-06-13 10:54:536x

jklmn  REDAKCIA  @Maya-chan nevýhody oproti čomu? táto služba je pre predajcov, ktorí by si radi reklamu na FB zaplatili, ale nevedia ako na to, nevedia čo je to cieľovka atď. môžu to skúsiť sami, ale samoštúdiom zabijú niekoľko hodín, tu je to na jeden klik.

@miramar všetky kamapne budú roztiahnuté na viacero dní, prípadne týždňov

prvoradým kritériom pre výber bude náš predpoklad, že predajca bude s výsledkom kampane spokojný.

áno robili sme to aj do teraz, ale v obmedzenej miere a nie vždy sa dalo odhadnúť, či predajca má o kampaň naozaj záujem, či má napr. dostatočné zásoby a pod.

@takoy poskytneme aj výsledky, ale ako som napísal, táto služba je momentálne pre predajcov, ktorý výsledky uvidia v štatistikách a zákazkách tu na sashe.

@KozmetikaDIY samotný post na FB stránke SAShE (bez platenia sponzorovaného prispevku) má určite hodnotu rozpočtov ktoré zadávate, takže rovnakú službu si priamo cez FB objednať neviete.

2017-06-13 10:59:537x

Kreatvory rada by som sem napísala dve veci :) po prvé: my sme sa už na SAShE FB raz ocitli (bez nášho pričinenia :)) a vtedy nám to veru pomohlo ... v štatistikách sme mali zrazu oveľa väčšie číslo a dokonca sme mali v ten deň aj viac zákaziek ... druhá vec ale je, že bol vtedy na FB link na našu celú galériu, tak v štatistikách sa nám neukazovali tie kliknutia ako modré (odkaz z FB), ale normálne šedé ... lebo človek klikol priamo z FB na našu celú galériu a potom už rozklikával zo SAShE jednotlivé vecičky (neviem, či som to dobre vysvetlila) ... takže ak si zvolíte reklamu na celú kategóriu, tak podľa tohto sa vám štatistiky nebudú zobrazovať ako modré - len aby vás to nemýlilo :) každopádne si myslím, že je to super krok zo strany redakcie, hoci chápem, že čakacia doba môže byť dlhá ... Katka z Kreatvorov

2017-06-13 12:31:371x

DreamHandmade Jak poznám, že byla objednávka skutečně odeslána? Nikde mi se mi nezobrazilo žádné potvrzení, tak si nejsem jistá, zda to proběhlo.

2017-06-13 15:26:242x

Adam  REDAKCIA  @DreamHandmade v pripade, ze Vam system neohlasil ze bola objednavka odoslana, tak nepresla do systemu. Zaroven, ak je objednavka odoslana, mate moznost vidiet aj historiu objednavok. Ak by ste mali problem objednavku odoslat, nevahajte nam dat vediet cez Kontakt

2017-06-13 15:32:07

ButterflyHandMade Skvelý nápad! Skúsim šťastie :-) inak veľmi sa mi páči komentár s mereoritom :-D

2017-06-13 17:02:421x

svojska mne sa nápad lúbi a už to celkom dobre fičí.. a sashe je zas raz viac ako fér.. s tým meteoritom ..až tak tragicky by som to celé nebrala.. treba myslieť pozitívnô, prudko pozitívnô :D

2017-06-13 17:50:48

PS-Handmade ale no tak... 4 roky myslím pozitívne, kebyže nie, už tu nie sme :)

za ten čas (keď nepočítam pár výkladov, ktorých význam aj tak rapídne klesol) sme nijakým spôsobom propagovaní neboli. ale pozor. vždy sa mi priečilo hádať sa vo fórach a oduto sa redakcie pýtať, že prečo, či sme až takí strašní. celú dobu to už proste akceptujem, vyberajú iných, ktorí sa im páčia, to je normálne.

preto mi prišla tá platená reklama ako dobrý spôsob tiež sa trochu ukázať.

naozaj sa čudujete, prečo ma zarazilo, že zas to budú vyberať len oni, zas tých, ktorých budú považovať za dobrých?

aká je šanca, že vyberú niekoho, o koho doteraz nezakopli, keď o platenú reklamu budú mať záujem úspešní predajcovia? a to vám garantujem, že budú, lebo malá kopa pýta viac a väčšia ešte viacej :D

svojím spôsobom si za to môžem sama - mala som sa rozhýbať už dávno, keď som si niekde našla poznámku od jklmn, že sa dá za 50€ takáto propagácia spraviť. škoda, že tých 50€ bolo stále potrebných viac niekde inde. tak mi treba! :D

2017-06-13 18:25:119x

TvoreNina Facebook je mocný, mne dosť pomohla prezentácia v skupine Podporme remeslá na Slovensku. Samozrejme, že som rada, keď si ma niekto pozrie, ale na predajnosť to veľmi u mňa vplyv nemá :D Inak keď si chcete urobiť reklamu na vlastnej fanpage, tak to určite nemá taký dosah ako keď to ide cez Sashe :)

2017-06-13 18:38:581x

pepka12 Chcela by som vedieť, či Sashe zadá aj moju reklamu ktorú si zaplatím a nemám profesionálne fotky... Keby som si zadala na facebooku sponzorovaný reklamu za 10 euro určite sa to odzrkadli aj na mojej fanpage, keď sa to odzrkadlilo už pri 5€. Ale lákavé to je len či zaručene, že sa jedného dňa na Sashe facebookovej stránke objavím a kedy.

2017-06-13 20:14:18

pepka12 Ešte mi nie je jasné to platenie, platí sa až keď mi príde že moja reklama bola vybratá ?

2017-06-13 20:45:43

PS-Handmade "V prípade, že tvoja reklama bude vybraná a prebehne, bude vyfakturovaná v nasledujúcej faktúre za provízie v skutočne spotrebovanej sume (max. do výšky rozpočtu)."

2017-06-13 20:47:06

GomByMasi nápad skvelý, ale tiež zdieľam názor, že budú vybraní tí, ktorí lahodia oku redakcie = tí, ktorí sa pravidelne opakujú na titulnej strane a na fb.. ale.... nechajme sa prekvapiť :D

2017-06-13 22:37:126x

JanaFabry no skúsiť treba a ako sa dozviem,či bola prijatá ,alebo zamietnutá reklama? Myslím , dám si ju a čakám, ked objednávka nabehne,bude to v objednávkach a ked nie,dokedy sa čaká na vyjadrenie redakcie?

2017-06-14 12:55:30

MilicaM v histórii objednávok reklamy mám tú svoju uvedenú, kedy môžem očakávať spätnú väzbu od redakcii?

2017-06-14 13:26:35

jklmn  REDAKCIA  @JanaFabry @MilicaM čaká sa dovtedy, akú ste nastavili platnosť. ak dovtedy nič, tak nič, treba potom skúsiť určite znova, keď opadne počiatočný ošiaľ.

2017-06-14 13:43:24

MilicaM aha, ďakujem...)

2017-06-14 13:57:20

JanaFabry aha ošial no asi velký bude záujem :-) Tak a kedy spustíte prvú reklamu,či už beží ?

2017-06-14 14:02:24

Na_Beton Len pre zaujímavosť, zaujímalo by ma, koľko objednávok ste dostali od spustenia tejto služby :) ale dobrý nápad, ja som si objednala, možno budem mať štastie :)

2017-06-14 15:00:411x

mariamisikova Ja som sa už 3 roky nedostala ani do výkladu, nikde, dokonca ani odporúčané a to nominácii mám dosť, takže zbytočne sa budem snažiť že práve ta moja reklama bude vybrata na propagáciu ...

2017-06-14 20:54:311x

Barsi V prvej chvíli som reagovala asi podobne, hovorím si, aj tak to nemá zmysel, budú sa propagovať tí, ktorých denne vidíme na titulnej strane. Potom tam bolo políčko so zadaním sumy, netušila som koľko tam mám napísať, ako sa ceny pohybujú. Potom vyšiel tento žurnál, kde už teda bolo uvedené, že je dobré zadať aspoň 10€. Tak som si povedala, že to skúsim. Za skúšku nič nedám. A možno sekera, či motyka vystrelí, alebo ma trafí ten meteorit :D ( to bolo mimochodom veľmi trefné :))

2017-06-15 09:54:571x

E.Creative Tiež si myslím, že sa do popredia dostanú len tí, ktorí sa pravidelne objavujú aj tu na sashe v nomináciách a sú redakciou tlačení do popredia....práve som si prezerala na FB sashe stránku a hneď mi bolo jasné, že ten meteorit o ktorom sa tu zmieňovali viacerí bude pravdivý :(( škoda

2017-07-01 10:25:271x

KetyS PS-Handmade plně souhlasím s přirovnáním k zásahu meteoritu.

Přiznám se, že nerozumím tomu, proč vše, co se děje na titulní straně SAShE.sk (a teď už i na FB) je závislé od výběru redakce? Proč není možné, aby prodejce měl tu možnost si za přijatelný obnos pro všechny (i když přijatelný obnos z pohledu prodejce je opět relativní, ale budiž) si zakoupit místo pro prezentaci na titulní straně, tak jak je to možné na jiných portálech? A to nemusím chodit daleko :) Vzhledem k:

počet prodejců*počet dní v roce*závislost na výběru redakce=úspěch na umístění na FB=zásah meteoritu :D

Takže asi tak můj postřeh k novince ve formě placené reklamy.

2017-07-01 13:10:241x

KetyS PS ... takže, jestli tomu dobře rozumím :D Když zvolím platnost jednoho roku, tak budu čekat rok, jestli event budu můj obchod vybraný? ... a keď nič tak nič? viz redakce:

... "čaká sa dovtedy, akú ste nastavili platnosť. ak dovtedy nič, tak nič, treba potom skúsiť určite znova"

Pokud je to tak, tak to je docela dlouhé čekání :(

2017-07-01 16:29:19

PS-Handmade tak napr. Babioles už dvakrát :D detailnejšie to radšej už nejdem skúmať, lebo sa mi zlosťou rozostril zrak :D a ty plebs, čakaj. už sa vo mne začína ozývať rebel :)

2017-07-04 13:38:392x

KetyS Rebelství chápu :) ... v podstatě se jedná o kopii titulky :D

2017-07-04 13:46:351x

jklmn  REDAKCIA  možete sa uchádzať každý týždeň zas a znova s platnosťou týždeň, alebo raz nastaviť platnosť rok. ak máte platnosť rok, kedykoľvek počas roka môžete objednávku zrušiť.

ak máme k dispozícii jedno miesto denne na 30 záujemcov, tak áno, pravdepodobnosť je malá. aký systém výberu by ste navrhovali? kebyže to rovno vyberáme náhodne, pravdepodobnosť by sa nijako nezvýšila. naopak účinnosť takej reklamy by sa dramaticky znížila.

2017-07-04 14:00:523x

DoSka_Style_Handmade ja, stále ako nováčik a nestranný komentátor, alibista a unavený tvorca poslušne hlásim, že som úplne vážne o tejto reklame uvažovala, ale keď to tak vezmem, treba vybrať fotku ktorá bude podľa chuti redakcie, ano ano ved sa o to vsetci stale snazime aby sme nejako zapadli do stylu sashe, aby sme sa konecne dostali aspon raz za milion5rokov na hlavnu stranku, ale kurnik sopa ved vsetci sme iny a bohuzial toto je handmade portal a nie vykladna skrina jedneho vkusu, ved kolko ludi tolko chuti, mozno zo 125tis ludi ma rovnaky vkus 70% ale co tych zvysnych 30%? tí nikdy neuvidia reklamu na nieco, co by sa pacilo prave im? mozno maju radi uplne preplnene fotografie kde musia hladat ten vyrobok ktory si chcu kupit.... mozno ti ludia chcu vidiet nieco ine ako chladne fotky profi fotografov ale prave chcu vidiet tu ludskost co davame do dielok, tu chybovost s ktorou sa stretavame, tu uplnu nedokonalost, ktora sa obcas kazdemu podari.... preco su tie vyklady take dokonale, take uzasne, ked ludia taki nie su? vsetko je to len biznis, to nie je rucna praca pre radost, ano jasne ved na tom zarabame, ved material nieco stoji, aj navseteva u lekara s bolavymi ocami a chrbticou, nech to ti ludia, ktori zakopnu o reklamu vidia, nech to ti ludia co pridu na sashe vidia ked si pozru hlavny vyklad...a nie len dokonale fotky, dokonalych ludi...s dokonalymi cenami.... som z toho uplne nestastna, ze sa tak tlaci na ludi, co radi tvoria aby - ked chcu niekoho oslovit- boli vlastne uplne iny....

2017-07-18 14:03:108x

babkarstvo rada by som vedieť či reklama splnila očakávania....povie mi to prosím niekto???

2017-07-31 13:51:34

Barsi babkarstvo: dnes som k tomu napísala žurnál :) https://www.sashe.sk/Barsi/journal/sashe-reklama-bilancia

2017-08-01 12:47:59

Naturalia skvelý nápad

2017-09-07 12:29:44

KetyS Po počáteční skepsi jsem taky objednala placenou reklamu. A počáteční skepse se potvrdila. Již zmiňovaný "zásah meteoritu" je mnohem pravděpodobnější, než se objevit v placené reklamě. Vzhledem k tomu, že se nejmenovaní prodejci opakují, i v rámci placené reklamy se železnou pravidelností každý měsíc, a to nemluvím o titulce a výběru redakce, zdá se mi tento výběr, slovy klasika, poněkud podivný. I když prodejce chce do reklamy "investovat", nemá šanci "zviditelnění se" ovlivnit protože výběr je opět závislý na výběru redakce. Takže nezbývá nic jiného než staticky čekat, jestli si zrovna "toho mého" někdo všimne. Za mě tedy, tento způsob placené reklamy, představuje jedno VELKÉ MÍNUS.

2017-10-07 15:36:113x

Froggywear Vdaka za info, to som sa par minut pohravala s myslienkou, ze skusim. Ale tusim takto rozmysla dalsich x tisic a dojde na mna o par rokov, prinajlepsom :D

2017-10-16 09:14:291x

KetyS Tak opět:

"Ak vyrábate vysoko unikátny výrobok, ktorý na trhu nemá konkurenciu a reklamu dobre zacielime, je pravdepodobné, že jedna kampaň v hodnote 10 - 20 EUR vás dostane do povedomia. V prípade, že vyrábate niečo, čo už na trhu je, bude to pre vás s reklamou náročnejšie - možno budete potrebovať viac kampaní, aby ste dosiahli rovnaký efekt."

Jsem si vědoma, že vysokounikátní výrobky nemám, ale jsem přesvědčena, že opravdu malé procento takových výrobků je.

Může mi ale někdo poradit, jak docílit, resp se dočkat alespoň jedné kampaně? Když, jak se v textu píše, bude zapotřebí kampaní více, aby se dosáhlo stejného efektu?

2017-10-23 15:30:01

PS-Handmade Aby bolo učinené spravodlivosti zadosť, keďže náš skeptický pohľad asi niektorých ovplyvnil - boli sme vybraní do reklamy a sme spokojní s celkovými výsledkami. Takže jediný návod je: trpezlivosť.

2017-11-21 12:42:482x

KetyS PS-Handmade ... tak to moc gratuluju. :) U mě je naopak skepse čím dál větší, vzhledem k tomu, že mi bylo taktně naznačeno, že moje nabídka na FB vhodná není, ale můžu vyzkoušet další možnost nabízené reklamy :( Takže pro mě po 5-ti letech mého působení a počátečním, opravdu obrovském nadšení, na SaShe důvod spíš profil uzavřít než být stále jen trpělivá a čekat ... :(

2017-11-21 18:51:48

PS-Handmade @KetyS, ďakujeme. A kto Vám to naznačil? Lebo keď som ja rebelovala, tiež mi tu rovno napísali, že naše fotky nie sú vhodné na titulku a naše veci zaujmú akurát tak na Drienku... Treba sa nad to všetko povzniesť. Baví Vás Vaša tvorba? Tak tvorte ďalej... Na to, že Vás sashe za ten čas nepodporilo, máte celkom slušný počet predaných vecí. Hlavu hore :)

2017-11-21 19:50:02

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Ako viac predávať

www.sashe.sk/serial/ako-viac-predavat-na-sashe

Odporúčania všeho druhu, obchodného charakteru a za serióznym účelom

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »