Domov » Žurnál+ » Autor: SAShE.sk

Žurnál+

SAShE seriál – SAShE v tržnici

Prečítajte si o našom letnom festivale moderného folklóru

Video: Úspešné značky | SAShE v Tržnici 2016

SAShE.sk . » Akcie / 2016-11-09 11:00:00 /  10 komentárov / 72 lajkov

Počas septembrového SAShE v tržnici ste mali možnosť nielen nakupovať, ale aj vypočuť si diskusie na tému udržateľná móda, moderný folklór a úspech. Práve v tomto článku sa budeme venovať úspechu. Tri veľmi úspešné slovenské značky, ktoré nájdete aj na SAShE, vám porozprávajú, ako sa k svoju úspechu prepracovali a čo sa po ceste naučili. Dobré rady zadarmo!

Pozrite si prezentáciu tria veľmi úspešných slovenských značiek, ktoré úspešne predávajú svoje výrobky. Porozprávajú vám o svojej ceste k úspechu, budovaní značky, vylepšovaní produktov a o tom, ako teraz manažujú svoje úspešné podnikanie. 

 

Diskutujúci: 

Michaela Ďurišová - Magaela
Zuzana Szabo - PURE a bySue
Martin Guttman - tuli
a moderátorka Miška

 

Magaela

 

Michaela Ďurišová, značka Magaela

Po vysokej škole sa presťahovala do Rakúska a keďže nevedela po nemecky a nevedela ani šoférovať, rozhodla sa skúsiť prácu z domu. Začala vyrábať kvetinové čelenky a venčeky podľa svojich predstáv, pretože ich sama chcela nosiť. Jej nežné a očarujúce výrobky zaujali ženy a dievčatá na celom Slovensku a v Európe. Na SAShE je jednou z najúspšnejších a trvale tvorivých značiek so svojim vlastným tímom. 

 

Miška: 

"Kľúčový bod prišiel, keď som sa objavila na facebooku SAShE a môj počet objenávok narástol z troch týždenne na 30 denne. Bol to pre mňa štartér, ktorý ma povzbudil a ukázal mi, že to má zmysel a ja som sa rozhodla ísť touto cestou." 

"Fotky boli pre nás kľúčové - začali sme spolupracovať s rôznymi fotografmi a naša prezentácia začala vyzerať profesionálne, čo nám pridalo na dôvere u zákazníkov."

 

jesenný polvenček 

 

"Tvorba svadobných kolekcíí bola zlomová. Prestali sme robiť veci len na denné nosenie a zameriavame sa aj na svadby. Vyrábame na želanie pre nevesty." 

 

"Expandovali sme do zahraničia. Jednou z vecí, ktorá tomu dopomohla bola spolupráca zo zahraničnými fotografkami." 

 

PURE + bySue

 

Niekoľko rokov sa venovala predaju oblečenia a po stavbe domu sa rozhodla začať predávať nábytok, ktorý si s manželom navrhli a vyrobili. Stvorila značku nábytku a doplnkov bySue, ktorá zaujala handmade publikum svojou nezvyčajnou farebnosťou a originalitou. Počas dovolenky sa pustila aj do výroby kabeliek a dnes má na SAShE dve rastúce značky bySue a PURE

 

"S manželom sme si chceli zariadiť domček vo vintage/anglickom/shabby štýle a našli sme dieru na slovenskom trhu, tak sme si nábytok navrhli a vyrobili sami. Našim známym sa to páčilo, tak som sa začala pohrávať s myšlienkou, že z toho skúsim urobiť biznis." 

"Ľudia veľmi váhajú. Myslím si, že kto príde s originálnym produktom, môže byť úspešný a to vo veľmi krátkej dobe, len k tomu potrebujete veľa odvahy." 

pracovný stôl industry brown

 

 

 

tuli

 

Martin Guttman, tuli

Jeho značka sedacích vakov tuli tento rok oslávila desať rokov. Pôvodne si svoje vaky priviezol ako nápad z Thajska. Na Slovensku sa vtedy niečo mäkké a pohodlné na sedenie kúpiť nedalo, tak sa rozhodol, že by bolo super niečo s tým spraviť. Rozhodol sa nedovážať, ale založiť výrobu na Slovensku. Vďaka spolupráci s talentovanými ľudmi a šikovnými krajčírmi dostal tuli vaky z garáže medzi ľudí. 

 

"Spoznal som sa s Martinom Jenčom, z grafického štúdia Milk. Spravili nám krásne logo a dizajn manuál s dobrými základmi, ktorý sa dá doteraz používať. Dovtedy bola tuli kolenovka, ale zrazu to chcelo prejsť na lepšiu úroveň. Je dobré spojiť sa s profesionálmi, zaplatiť im a dať im spraviť svoju robotu. Ten výstup potom vyzerá profesionálne. "

 


tuli sofa

 

"Dali sme sa na cestu kvality. Snažíme sa robiť z kvalitných látok a kvalitne šiť. Zaviedli sme desať ročnú záruku a náhradné náplne. Ten vak vydrží desať rokov a nie je nutné kupovať ďalší. Pre nás by to bolo možno fajn, ale pre zákazníka nie."

 

"Inovácie, to je niečo, čo keď robíte, tak veľmi ťažko vás niekto dobehne. Keď ste na špici inovácie, tak konkurencia môže robiť čo chce, nestihnú tak rýchlo kopírovať, ako vy stihnete inovovať. Ja sám neviem inovovať tak dobre, ako to vedia profesionáli alebo študenti výtvarných smerov, preto intenzívne spolupracujeme s textilnými dizajnérmi a výtvarníkmi."

 

 

Ak vás táto reportáž zaujala, pozrite si aj predchádzajúci diel, v ktorom sme rozobrali fenomén Moderný folklór

Komentáre

ruzenacornanicova blahoželám k úspechu,vykročili ste správnou cestou,výrobky mate nádherné,nech sa darí aj naďalej

2016-11-09 13:21:03

ModraPupava Zaujímavé a poučné :)

2016-11-09 13:33:10

artmaja Ste šikovní a šikovnému šťastie praje.

2016-11-09 16:43:34

Majolika-R veľmi pekné

2016-11-09 19:17:47

EYAinterier fantastickí, vsetci traja ;-)

2016-11-10 08:25:45

zuzK3 ste super, ze ste to natacali! vdaka!

2016-11-10 09:43:51

AnPe Tuli máme doma a je to obľúbené skákadlo a ležadlo všetkých detí, čo sa u nás objavia ,ale aj nás dospelých. Super vec.

2016-11-10 10:43:40

magaela Ďakujem vám veľmi pekne :)

2016-11-11 08:55:08

MirianaOli Nádherné vecičky, nech sa naďalej dobre darí:)

2016-11-12 20:03:56

KateCreative-gfd ...krásne...blahoželám a prajem aj naďalej veľa úspechov :)

2016-12-14 10:27:23

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
SAShE.sk
SAShE.sk
854 predaných ks, 497 hodnotení

SAShE.sk je priestor pre ľudí so šikovnými rukami a náročným vkusom.
SAShE.sk je tu pre vás, aby vám bolo veselšie, aby ste sa mali kam chodiť inšpirovať, aby ste mali kde prezentovať svoju tvorbu a aby bolo na Slovensku originálnejšie a farebnejšie

SAShE v tržnici

www.sashe.sk/serial/sashe-v-trznici

Prečítajte si o našom letnom festivale moderného folklóru

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »