SAShE - slovenský handmade design.
Domov » Žurnál+ » Autor: SAShE.sk

Žurnál+

SAShE seriál – by EMILY

Nepotrebuješ veľký rozpočet, ani kopec nástrojov, stačí trochu šikovnosti a pekná vec je na svete.

by EMILY: Súhvezdie v koženom ráme

SAShE.sk . » Návody / 2017-02-24 11:11:00 /  9 komentárov / 26 lajkov

Prišla si sa na SAShE inšpirovať a chcela by si skúsiť niečo vyrobiť? Vyskúšaj tento jednoduchý postup, ktorý pripravila Emily. Nepotrebuješ veľký rozpočet, ani kopec nástrojov, stačí trochu šikovnosti a pekná vec je na svete. Ak podľa Emily niečo vytvoríš, tagni svoje fotky #napadzosashe na instagrame ;)

 

Zlatú niť, ktorú som použila v tomto DIY projekte, sme mali doma už od nepamäti. Ako dieťa som si ju rada obzerala, obdivovala ju a bola presvedčená o tom, že presne z takejto nite mali šaty ušité aj princezné z rozprávok. Na sto percent.

Medzi časom upadla zlatá niť do zabudnutia, takže si viete predstaviť moju radosť, keď sa mi ju podarilo znovu objaviť. Celá natešená som sa hneď pustila do vyrábania tohto obrazu v minimalistickom koženom ráme. Pomocou zlatej nite som vytvorila spojnice v súhvezdí Malý voz a ako hviezdy som použila polovičné perličky.

Namiesto Malého voza môžete vytvoriť ľubovoľné súhvezdie, ktoré sa vám páči – čo tak vyrobiť si obrázok napríklad podľa vášho znamenia? ;)

 

Potrebujeme:

 

tvrdý papier

maketa súhvezdia

pripináčik

zlatá niť

nožnice

ihla

zlaté polovičné perly

koža

podložka na rezanie

pravítko

rotačný rezač

čierna farba

plochý štetec

papier na zakrytie pracovnej plochy

zlatý drôtik

štípacie kliešte

ploché kliešte

gélové sekundové lepidlo

 

Papier, ktorý som použila, mal gramáž 200 g/m2 a rozmer 15 x 20 cm. Uvažovala som, že namiesto bieleho papiera použijem tmavomodrý alebo čierny, aby obrázok pôsobil viac autenticky a zlatá niť krajšie vynikla. Nakoniec som sa ale rozhodla pre bielu farbu, pretože kombinácia biela - zlatá - čierna je jednoducho klasika a výsledný obrázok vďaka nej pôsobí elegantne a minimalisticky.

 

Postup:

 

 

1. Začneme tým, že si pomocou pripináčika urobíme na papieri dierky. Tieto dierky sa budú nachádzať pod hviezdami, alebo teda zlatými perličkami na našom obrázku. Tento prvotný náčrt súhvezdia môžeme urobiť od oka, alebo na to použiť maketu. Následne urobíme medzi jednotlivými dierkami stehy zlatou niťou.

 

2. Na miesta, kde máme na obrázku dierky, prilepíme polovičné perly. Ak máte perličky, ktoré nie sú samolepiace, použite na prilepenie sekundové lepidlo.

 

 

3. Z kože vyrežeme 4 obdĺžniky o veľkosti 1,5 x 16 cm. Rotačný rezač vedieme popri pravítku, aby boli rezy presné a rovné.

 

4. Vyrezané kúsky kože zafarbíme spredu a taktiež aj z bokov. Ja som na tento účel použila čiernu farbu na tmavý textil. Ak chcete kožu nechať v jej pôvodnej farbe, tento krok môžete preskočiť.

 

 

5. Odštikneme si kúsok drôtika (môj mal hrúbku 0,8 mm) a pomocou plochých klieští ho zahneme do tvaru trojuholníka.

 

 

6. Najprv prilepíme k obrázku prednú časť koženého rámu, následne prilepíme háčik na zavesenie a napokon zadnú časť rámu.

 

Tip:

Obraz som vyšívala dvoma niťami naraz, aby boli stehy hrubšie a výraznejšie. Nite som počas šitia trochu zatáčala, vďaka čomu sa spojili a vo výslednom obrázku sa od seba neoddeľovali. Taktiež ich treba mať vždy dobre natiahnuté, aby stehy neodstávali od papiera.

 


Komentáre

PURE Super nápad, kožený rám skvelý... len na takýto absolútny minimalizmus musíme ešte na SR mnohí dozrieť...ale to určite časom príde a bude to veľký trend ...Emily je nadčasová...

2017-02-24 11:26:181x

trulyemily Z celého srdca ďakujem... Kabelky Pure sú úplná dokonalosť, takže pochvala od vás pre mňa naozaj veľa znamená ;)

2017-02-24 13:04:251x

Blubery Tak jednoduché a pritom tak geniálne. Emily, mohla by si prosím najbližšie napísať článok "Ako mať krásne vlasy s Emily" ;-) Sú prekrásne ;-)

2017-02-24 14:59:511x

Brona Už sme zisťovali, ževraj šampón z Lidlu...

2017-02-24 16:05:561x

trulyemily Haha to, čo píše Broňa, je pravda :D Posledné roky používam šampón z Lidlu, ale občas ma chytí chuť experimentovať a skúsim aj niečo iné... Navyše teraz fičím na bambuckom masle – mažem sa ním od hlavy po päty, veď prečo nie :))) Blubery, toľko môj revolučný pohľad na starostlivosť o vlasy :D Ďakujem za milý komentár ;)

2017-02-24 17:04:441x

BlaBlaBrumhilda nádhera! :)

2017-02-26 12:18:30

snakebite fakt super, jednoduché a zaujímavé, a ešte aj informatívne, z takýchto obrázkov sa dajú učiť súhvezdia :)

čo sa vlasov týka, mne aj kamarátke sa osvedčil prípravok Polygonum na prečistenie okruhu obličiek - raz do roka, na jar, si dávam kúru a výrazne zlepšuje kvalitu vlasov, aj hustotu

2017-02-26 14:40:30

trulyemily Sranda, ako sa nám to tu zvrtlo na beauty okienko :D Ďakujem za tip, Snakebite ;)

2017-02-26 16:19:38

sandrika veľmi minimalistický, veľmi pekný :)))

2017-02-28 08:26:16

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
SAShE.sk
853 predaných ks, 497 hodnotení

SAShE.sk je priestor pre ľudí so šikovnými rukami a náročným vkusom.
SAShE.sk je tu pre vás, aby vám bolo veselšie, aby ste sa mali kam chodiť inšpirovať, aby ste mali kde prezentovať svoju tvorbu a aby bolo na Slovensku originálnejšie a farebnejšie

Informácie

by EMILY

www.sashe.sk/serial/by-emily

Nepotrebuješ veľký rozpočet, ani kopec nástrojov, stačí trochu šikovnosti a pekná vec je na svete.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »