Domov » Žurnál+ » Autor: SAShE s.r.o.

Žurnál+

SAShE seriál – Rozhovor ku káve

Séria rozhovorov s vašimi obľúbenými značkami, ktorú sme nazvali “Rozhovor ku káve”. Pretože ruku na srdce, kto nemá rád ten moment, keď si svoju obľúbenú kávičku vychutná pri príjemnom čítaní. Pohodlne sa preto usaďte, vezmite si si svoju šálku a zistite viac o tvorbe, inšpiráciách a plánoch našich lokálnych tvorcov.

Bazu: Rozhovor ku káve

SAShE s.r.o. . » Rozhovory / 2024-07-11 11:24:00 /  2 komentáre / 27 lajkov

Slovenská značka Bazu, ktorú založila talentovaná dizajnérka Zuzana prináša na trh jedinečné šperky, ktoré si získavajú pozornosť svojou kvalitou, vzormi a farebnosťou. Každý kúsok v sebe nesie tajomstvo poctivej ručnej práce.

Pamätáš sa na prvý šperk, ktorý si vyrobila? Máš ho ešte v ponuke?

Už si to nepamätám presne, ale určite to boli nejaké jednoduché korálkové náušnice. V ponuke ich už nemám. Vždy som mala rada doplnky a tak ma to prirodzene lákalo vyskúšať si nejaké vyrobiť. Doteraz si pamätám ten pocit, keď som si povedala, že toto chcem robiť naplno.

Čím sa inšpiruješ pri tvorbe?

Pri tvorbe nových šperkov ma inšpiruje napríklad hudba, príroda a jej premenlivosť, ale aj móda. Sledujem aktuálne trendy a kombinujem ich s nadčasovými prvkami, aby moje šperky boli vždy originálne a moderné. Snažím sa ich navrhovať tak, aby sa ženám dobre nosili a aby v nich vyzerali zaujímavo a výnimočne. Chcem, aby každý kúsok zvýraznil ich osobnosť a dodal im pocit sebavedomia a jedinečnosti.

 

Ako sa ti podarilo s tvojou značkou uspieť?

Úspech mojej značky Bazu neprišiel zo dňa na deň. Bol to proces plný učenia, skúšania a zdokonaľovania. Na začiatku som musela pochopiť základy marketingu, naučiť sa fotografovať svoje výrobky a efektívne komunikovať so zákazníčkami. Jedným z kľúčových faktorov úspechu bolo nájdenie vlastného štýlu a techniky, ktorá ma odlíšila od ostatných. Technika soutache mi umožňuje využiť kreativitu a kombinovať farby, techniky a materiály spôsobom, ktorý je pre moje šperky unikátny. Stále sa však snažím posúvať ďalej a preto som rozšírila sortiment o svadobnú sekciu, kde sa venujem aj iným technikám výroby. Tento krok mi umožnil ponúknuť zákazníčkam širšiu škálu doplnkov, ktoré sú ideálne pre ich veľký deň a môžu sa stať hodnotnými dedičnými kúskami.

V podstate je úspech značky Bazu výsledkom kombinácie vášne, tvrdého úsilia, inovatívneho prístupu a neustáleho hľadania nových príležitostí a inšpirácií.Aký bol tvoj najväčší prešľap?

Na začiatku som bola nadšená z každej príležitosti a prijímala som pravdupovediac každú ponuku na spoluprácu. Nie vždy to dopadlo dobre, resp. malo zmysel pre moju značku, no človek sa učí a postupne eliminuje zbytočné aktivity. Teraz si spolupráce dôkladne vyberám, aby boli v súlade s mojimi hodnotami a cieľmi. Radšej sa zameriavam na kvalitu než kvantitu a spolupracujem s ľuďmi, s ktorými si rozumiem najmä po ľudskej stránke. To je veľmi dôležité a prináša to nielen väčšiu radosť z práce, ale aj lepšie výsledky.

A naopak najlepší nápad, ktorý si vo svojom podnikaní zažila?

Projekt šperkového seriálu o výnimočných ženách histórie mi umožnil vzdať poctu ženám, ktoré sú doteraz inšpiráciou mnohých z nás a motivujú ženy na celom svete žiť podľa seba a nebáť sa, toho, čo si budú myslieť ostatní. Toto posolstvo našlo veľký ohlas u zákazníčok a tieto šperky patria doteraz medzi najobľúbenejšie.

Rovnako mi prináša veľkú radosť navrhovanie svadobných šperkov a doplnkov. Prostredníctvom nich môžem byť súčasťou jedného z najdôležitejších dní v živote mojich klientiek a pomáhať im cítiť sa výnimočne krásne.

Oba tieto projekty mi umožnili nielen vyjadriť svoju kreativitu, ale aj budovať hlbšie vzťahy s mojimi klientkami.

 
 
 

Čo podľa teba robí šperk od Bazu skutočne jedinečným a osobitým?

Je to kombinácia niekoľkých kľúčových faktorov. V prvom rade je to ručná výroba, ktorá zaručuje, že každý kúsok je originál. Každý šperk je vytváraný s veľkou starostlivosťou a dôrazom na detaily, čo zaručuje vysokú kvalitu a jedinečný dizajn. Šperky od Bazu sú tiež navrhnuté tak, aby rezonovali s modernými ženami, ktoré hľadajú eleganciu, originalitu a zmysluplné spojenie s módou.

Ako dôležitá je pre vás prítomnosť na sociálnych sieťach a ako ich využívaš na komunikáciu so svojou komunitou?

Prítomnosť na sociálnych sieťach je pre mňa kľúčová. Umožňuje mi nielen prezentovať svoje šperky širokému publiku, ale aj budovať a udržiavať blízky kontakt s mojou komunitou. Prostredníctvom sociálnych sietí môžem zdieľať príbehy, ktoré stoja za každým kúskom, ukazovať proces tvorby a interagovať so svojimi zákazníkmi.

Sociálne siete mi tiež poskytujú priestor na získavanie spätnej väzby, čo je nesmierne cenné pre neustále zlepšovanie mojej práce. Komunikácia so zákazníčkami mi umožňuje lepšie pochopiť ich potreby a priania, čo mi pomáha vytvárať šperky, ktoré ich skutočne oslovia a potešia.Ako vyzerá tvoj bežný pracovný deň? Ako kombinuješ prácu s osobným životom?

Môj bežný pracovný deň je plný rôznorodých aktivít, ktoré zahŕňajú tvorbu šperkov, správu objednávok a komunikáciu so zákazníkmi. Začínam kontrolou e-mailov a sociálnych sietí, aby som odpovedala na otázky a reagovala na komentáre. Potom sa venujem tvorivému procesu – navrhovaniu nových šperkov, výrobe a dokončovaniu objednávok. Časť dňa trávim aj fotením a plánovaním postov na sociálne siete, aby som mohla pravidelne zdieľať novinky so svojou komunitou.

Kombinovanie práce s osobným životom je pre mňa dôležité, aby som si udržala rovnováhu a zabránila vyhoreniu. Po práci sa snažím venovať čas rodine a priateľom, ako aj svojim koníčkom. Obrovskú vášeň som našla v záhrade, ktorej aktuálne venujem veľa času. Milujem knihy, prechádzky alebo jógu, čo mi pomáha udržať si mentálnu a fyzickú pohodu. Aj keď je niekedy náročné nájsť správny balans, uvedomujem si, aké je dôležité nezanedbávať ani prácu, ani osobný život.

Čo ťa motivuje a poháňa v tvojej tvorbe aj v náročných časoch?

Mám to šťastie, že aj po rokoch ma moja práca stále rovnako, ak nie viac, baví a napĺňa. Vidieť ženy nielen u nás, ale aj vo svete, ako nosia moje šperky je neopísateľne krásny pocit a zároveň dôvod, prečo ísť stále vpred. Aj v tých najnáročnejších časoch je dôležité venovať sa práci aj rodine a snažiť sa udržať si mentálnu pohodu.Bazu je obľúbená a úspešná značka na SAShE. Máš nejaké rady pre začínajúcich handmade šperkárov?

Pre začínajúcich handmade šperkárov je dôležité, aby svoju prácu robili s nadšením a boli trpezliví a vytrvalí. Oplatí sa investovať do kvalitných materiálov, nájsť vlastný rukopis a dobre sa starať o svoje zákazníčky/kov.

 

Aké sú tvoje plány do budúcnosti? Máte nejaké ciele alebo projekty, na ktoré sa tešíš?

Momentálne pracujem na niekoľkých nádherných spoluprácach, ktoré, ak všetko pôjde dobre, prinesú niečo úplne nové. Verím, že sa vám budú páčiť a budete z nich rovnako nadšení ako my. Podrobnosti odhalím v pravý čas. Som nadšená a teším sa na to, čo nám budúcnosť prinesie!

Komentáre

zuzug Moja milá Zuzička, tak rada Ťa vidím a veľmi sa teším, že si dostala priestor byť v žurnále. Pozdravujem rodinku

2024-07-12 17:40:22

norika21 Šikovné ručičky.Prajem Vám nech sa darí.

2024-07-17 20:59:52

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Rozhovor ku káve

www.sashe.sk/serial/rozhovor-ku-kave

Séria rozhovorov s vašimi obľúbenými značkami, ktorú sme nazvali “Rozhovor ku káve”. Pretože ruku na srdce, kto nemá rád ten moment, keď si svoju obľúbenú kávičku vychutná pri príjemnom čítaní. Pohodlne sa preto usaďte, vezmite si si svoju šálku a zistite viac o tvorbe, inšpiráciách a plánoch našich lokálnych tvorcov.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »