Domov » Žurnál+ » Autor: SAShE s.r.o.

Žurnál+

SAShE seriál – SAShE Výťah

Vytiahnite svoju handmade značku horehore!

Reportáž z fotenia novej kolekcie šperkov Henriety Môcovej

SAShE s.r.o. . » Rady predajcom / 2016-02-12 12:00:00 /  40 komentárov / 171 lajkov / 5072x zobrazený

Ak vás zaujala nová kolekcia šperkov od Henriety Môcovej, ktorá vyhrala súťaž Výťah 2015 a chceli by ste vedieť, ako prebiehala práca s jej značkou pod taktovkou SAShE redakcie, čítajte!

Výťah 2015 bola naša SAShE súťaž, do ktorej sa mohli prihlásiť všetky značky s potenciálom na zlepšenie prezentácie svojej tvorby a mohli vyhrať balíček služieb a poradenstva, ktorý im pomôže dostať značku o krok ďalej. 


Prvý ročník Výťahu bol výzvou pre všetky značky na SAShE, ale aj pre nás ako redakciu. Dávali sme si medzi sebou otázky typu: Zvládneme nejakej značke radiť? Nezasiahneme do tvorivého procesu až príliš? Aj keď sme mali isté pochybnosti, rozhodli sme sa súťaž vyhlásiť a dať víťazovi naše maximum. Jediná cesta je vpred :)

A že bolo o čo hrať! Výherca Výťahu mohol získať: fotenie kolekcie produktov od profesionálneho fotografa, marketingové a obchodné poradenstvo od tímu redakcie SAShE, garantovaný priestor pre produkty na homepage SAShE, fungl nové logo, AdWords kampaň na Googli v hodnote 150 EUR a vlastný diel Na návšteve. Proste maximálny objem podpory, aký môže značka na SAShE dostať. Za tri týždne nám prišlo asi 120 prihlášok. Značky nám mali poslať návrh jednej svojej kolekcie, fotky predvyrobených výrobkov a načrtnúť cieľovú skupinu zákazníkov, ktorej by tieto produkty chceli predať. Musíme skonštatovať, že tých 120 prihlášok, ktoré do redakcie prišli, bolo veľmi kvalitných.

 

Víťazka Henrieta Môcová

Všetky prihlášky sme svedomito prečítali a spoločne sme z nich vybrali desať finalistov, ktorí mali podľa nás najlepšie vymyslenú kolekciu. Týchto desať prihlášok sme zverejnili v druhom kole, kde vaše hlasovanie určilo víťazku - Henrietu Môcovú, umeleckú šperkárku, ktorá vyrába strieborné šperky. V tvorbe a remesle pokročilá, no na poli online marketingu začiatočník.


Henrieta sa do Výťahu 2016 prihlásila s kolekciou svadobných obrúčok, do ktorých vytepala zmodernizované ľudové ornamenty. Snúbenci si u nej môžu objednať obrúčky s folklórnymi motívmi z rôznych slovenských krajov.  

Tento nápad všetkých zaujal. Je v ňom cítiť domovinu a lásku. Obrúčka s motívom vášho kraja. Ženích môže zvoliť svoj rodný Bratislavský motív a nevesta Trenčiansky. Alebo ženích z lásky zvolí nevestin Trenčiansky a nevesta ten jeho Bratislavský. Alebo obaja Trenčiansky, lebo ten sa stane ich domovom.

Henrietin naozaj výborný nápad na kolekciu svadobných obrúčok jej pomohol získať 162 hlasov a vyhrať celú súťaž. Nás postavil pred výzvu - ako pristupovať k umeleckej šperkárine z hľadiska online marketingu dostatočne citlivo na to, aby bola zachovaná autorská integrita a zároveň naplnené očakávania zákazníka?

 

Pomáhame značke vyrásť

Skontaktovali sme sa teda s Henrietou a pozvali ju k nám do kancelárie v Bratislave na prvé stretnutie, ktoré bolo zaujímavé - traja online marketéri a umelecká šperkárka, ktorá žije v domčeku v Šahách so svojím manželom (taktiež vyrába a predáva na SAShE svoje prekrásne meče). 

Naštastie nás okamžite spojila láska k tvorbe a slabosť pre poctivé remeslo, ktoré Henrieta pred nami vyložila na stôl v podobe svojich výrobkov a tak sa okamžite začala rodiť stratégia rastu jej značky - navrhli sme jej, aby porozmýšlala nad cenovým štrukturovaním svojej ponuky. Prepracované autorské šperky sú úžasné a musia zostať ťahúňmi jej tvorby, ale zákazníkom je potrebné ponúknuť aj jednoduchšie kúsky na každodenné nosenie, aby si značku obľúbili a šírili jej dobré meno.

Odporučili sme Henriete, aby navrhla rôzne typy šperkov od jednoduchých napichovacích náušničiek s drobným motívom a jemných prstienkov, až po výraznejšie visiace šperky so zásadnejším autorkým vkladom. Samozrejme v rôznych cenových hladinách. Takto zasiahne svojou ponukou náročných fajnšmekrov, aj zákazníkov s menším rozpočtom. 

Dá sa povedať, že sme v prvom rade zjednodušili a prečistili ponuku z hľadiska dizajnu a zároveň ju rozšírili z hľadiska možností výberu, čiže ponúkli variácie jednotlivých typov, nuansy, ktoré pomôžu zákazníkovi nájsť ten svoj kúsok. Henrieta sa dostala z niekoľkých kusov produktov na niekoľko desiatok výrobkov v rámci jednej kolekcie.

Vznikla tak veľmi koncepčná kolekcia, ktorá uspokojí dopyt širokého spektra zákazníkov od fanúšikov striedmejšieho dizajnu až po naozajstného folklórneho nadšenca. Henrieta má takto šancu na trvalú udržateľnosť predaja svojej tvorby. Bestsellery, v podobe drobných šperkov, ju finančne podržia, vytvoria jej fanúšikovskú základňu a zároveň jej umožnia venovať sa aj autorskejším, hodnotnejším kúskom.

 

takto Henrieta uvažovala a rozkresľovala svoju kolekciu s ohľadom na naše pripomienky, t.j. s ohľadom na potreby zákazníka

 

Nové logo od Lucie Barabas

Jednou z vecí, ktorú víťaz Výťahu získal bolo nové logo od grafickej dizajnérky Lucii Barabas, ktorá pôsobí aj na SAShE. Nové logo z jej dielne stojí okolo 100 EUR a vypracuje ho spoločne s vami. Najprv vám pošle svoj špeciálny dotazník, v ktorom odpoviete na jej otázky o vašom vizuálnom vkuse a type vašich výrobkov. Na základe toho vám ponúkne možnosti, z ktorých si vyberiete jednu, ktorú spoločne dotiahnete. Lucia je veľmi príjemná profesionálka, ktorá okrem toho, že sa venuje grafickému dizajnu, vyrába zápisníky a diáre z papiera.

V otázke loga sme sa Henrietou zhodli, že síce jej kolekcia je vo folk štýle, ale jej logo bude neutrálne. Jasné, že je lepšie predstavovať kolekciu s logom a vizuálnym marketingom v jednom štýle, ale folk je zatiaľ pre Henrietu iba dočasná záležitosť a je možné, že vo svojich nasledujúcih kolekciách sa posunie k inému štýlu. Preto si zvolila elegantné písmo s ľahkým umeleckým nádychom a malou reprezentáciou jej typických ornamentov.

nové logo značky Henrieta Môcová 

 

 

Uvedenie novej kolekcie

Po našom stretnutí s Henrietou nasledovalo niekoľko mesiacov venovaných výrobe samotnej kolekcie, ktorá obsahovala vyše 30 kusov šperkov. Sila uvedenia kolekcie spočíva práve v jej konzistentnosti a načasovaní. Je vždy dobré "púšťať do éteru" celú kolekciu, t.j. aspoň niekoľko štýlovo podobných výrobkov naraz. Na kupujúceho to pôsobí veľmi profesionálne, a dáva mu to možnosť výberu.

Správne načasovanie vie pomôcť a často úzko súvisí s témou tvorby alebo konkrétnej kolekcie. U Henriety sme si uvedomili, že uviesť na trh kolekciu obrúčok a náušníc pred Valentínom je dobrý nápad.V lete býva veľa svadieb a február je čas, kedy už majú snúbenci vybraté miesto na hostinu, ale obrúčky sa ešte len riešia. Práve je ideálny čas im ich ponúknuť.

 

Fotenie kolekcie

Henrieta pracovala na svojich nádherných autorských šperkoch dlhé mesiace. Jej výrobky si zaslúžili dôstojnú prezentáciu. Šperk predávaný cez internet vyžaduje tri typy fotiek - produktové fotky na bielom pozadí, fotky šperku na modelke (najdôležitejšie - zákazník si musí vedieť predstaviť, ako šperk vyzerá na uchu alebo na prste) a atmosferické zábery, ktoré dokreslia myšlienku kolekcie a pritahnu oko zákazníka.  

 

produktová foto na bielom / produktová na štrukturovanom / fotka na ruke

 

Fotenie šperkov je náročný proces. Chcete výrobok ukázať v detaile, aby si kupujúci všimol všetky tie jemné ornamenty, ale zároveň mu chcete ukázať, ako bude šperk pôsobiť nosený. Sú tie náušnice drobné alebo zakryjú celý lalôčok ucha? Zákazník potrebuje presne vedieť, čo za svoje peniaze dostane, inak bude váhať s kúpou. Na Henrietiných fotkách sme si všimli, že vecičky pôsobia väčšie, ako v skutočnosti sú. Keď sme ich videli naživo, boli drobné a jemnučké, s tenkými ornamentmi. Bolo treba ich ukázať aj na modelke, aby bola pochopená ich skutočná veľkosť. Táto investícia sa vráti v podobe zrealizovaných zákaziek.

A pri fotení treba naozaj investovať čas, energiu, aj peniaze. Je potrebné zabezpečiť si miesto fotenia, modelov/modelky a fotografa. Ako fotografku pre Henrietinu kolekciu sme vybrali Terezu Plešovú, ktorá pre nás už v minulosti fotila niekoľko vizuálov. Ale ako nájsť modelku a modela, ktorí zahrajú zamilovanú dvojicu? Chvíľu sme premýšľali nad oslovením modelingovej agentúry, aby nám sprostredkovala náš ústredný pár, ale nakoniec sme to zavrhli, lebo nám to prišlo neprirodzené. Namiesto toho sme sa rozhodli osloviť víťazov našej súťaže Moja Handmade Svadba - Dominiku a Tomáša Barbaričovcov - a spýtať sa ich, či by boli ochotní byť tvárami kampane. A boli!

 

prototypy Henrietinej kolekcie pred fotením

Všetko do seba začínalo zapadať. Chceli sme, aby fotky boli trochu folklórne a trochu moderné, aby oslovili rôznych zákazníkov. S fotografkou Terezou sme prebrali naše požiadavky, vysvetlili sme jej, aké typy fotiek chceme, ktoré presne chceme nafotiť - produktové fotky na čistom bielom pozadí, produktové fotky na modeloch a atmosferické fotky v interiéri a exteriéri.

Nechali sme ju prinieť aj nejaké vlastné nápady s spoločnými silami sa zrodil koncept, zadefinovalo sa miesto fotenia, pripravili sa rekvizity.  Henrieta si z Obecného úradu vypožičala rôzne časti krojov, ktoré sme zmodernizovali kombináciou s jednoduchými súčasnými kúskami oblečenia (krojová sukňa a biely nátelník), špeciálne pre toto fotenie sme uplietli moderno-folkovú "partu" zo zvyškov úpletov a čipiek. 

 

Tereza fotí náš pár pri okne 

 

Výsledná foto z parapety 

 

Fotenie produktových fotiek 

 

Výsledné produktové fotkyKompletný výsledok fotenia si môžete pozrieť v žurnále, ktorý predstavuje novú kolekciu Henriety Môcovej a rovnako v jej galérií. Napriek tomu, že takéto fotenie nie je nenáročná záležitosť, súčinnosťou všetkých sa pretavilo v nádhernú kampaň a dôstojnú prezentáciu autorskej tvorby. Henrietine šperky si zaslúžili každú minútu investovanú do tohto fotenia a vrátia sa jej v podobe objednávok.

 

Pozrite si Henrietinu galériu>> 

 

Celý proces práce so značkou Henrieta Môcová od stretnutia s autorkou až po moment, kedy našimi rukami prešiel každý jeden výrobok jej novej kolekcie, sme si nesmierne užili. Získali sme kopec skúseností a zážitkov a naša šesť ročná práca s handmade značkami sa tak opäť posunula na novú úroveň.

Všetky naše skúsenosti by sme radi postupne zhrnuli v niekoľkých článkoch venovaných otázke rastu handmade značky a práce s galériou na SAShE, ktoré budeme postupne publikovať v Žurnáli+.

 

Ako sa vám páčila naša práca so značkou? Páčila by sa vám takáto podpora zo strany redakcie? Zapojili by ste sa do ďalšieho kola Výťahu so svojou tvorbou? 

Henrietu teraz čaká ešte jej Google kampaň, pozície v teplých rožkoch a vlastný diel Na návšteve. Ak vás baví čitať si o jej ceste, tak sa môžete tešiť na ďalšie žurnály dokumentujúce jej výhru. 

Zatiaľ si môžete pozrieť viac fotiek (aj nepoužité) zo zákulisia fotenia v galérii pod týmto žurnálom. 

Extra fotky zo zákulisa: 

Komentáre

charoit Úžasný a veľmi poučný žurnál, veľa užitočného som sa dozvedela :-). Henrietke držím palčeky, má prekrásnu tvorbu.

2016-02-12 12:17:562x

BooBak skvelé všetko!

2016-02-12 12:32:27

dolinka.hracky krásne robené s láskou super žurnálik

2016-02-12 12:54:15

slaninkova super čítanie, krásne šperky! :-)

2016-02-12 13:04:32

jelloudesign Toto je aké palivo!!! inšpirácia, motivácia......produktový dizajn so všetkým, čo k tomu treba....vysoká škola komplexného vnímania sveta....mám dobrý deň ...veľká vďaka....ste makači.

2016-02-12 13:11:562x

Corsaro eňo ňuňo! perfektné celé! ♥

2016-02-12 13:21:58

SAShE.sk  REDAKCIA  Ďakujeme za povzbudenie, ak vám to dáva zmysel a motiváciu, dáva to zmysel a motiváciu aj nám :) Veríme, že to nebola prvá a posledná práca so značkou a radi by sme sa pozreli aj na ďalších autorov, ktorí nám to umožnia. A najmä, že sa takto všetci spoločne niečo naučíme ;)

2016-02-12 13:22:2811x

janaj2 naozaj veľmi profesionálne celé, od začiatku po koniec !

2016-02-12 13:57:50

dzinus Výborná spolupráca, od loga, cez výrobky po finálne fotky...profi práca...blahoželám...:)

2016-02-12 14:09:081x

milBo paráda!!! ♡

2016-02-12 14:24:44

artbodka výborné, tlieskam Henike aj redakcii a teším sa, že sa po čase "spácha" nejaká podobná súťaž :-)

2016-02-12 14:45:281x

MiLauAtelier Určite skvelý nápad a dokonalý výsledok :o)

2016-02-12 14:45:53

fanco Naozaj skvelé celé! Klobúk dolu. :-) A logo ste trafili. Veľmi sa mi páči.

2016-02-12 15:17:42

bartinki Pre menšiu resp. začínajúcu značku je takáto podpora ako poklad z neba. Blahoželám k výsledku, dobre zvládnuté.

2016-02-12 15:53:361x

astra Fúha, paráda !!!! Perfektná práca Sashe tímu ! a Henky tiež

2016-02-12 15:55:42

taliaa pekné.

2016-02-12 16:19:371x

OnlyOneOriginal skvelá práca všetkých :))) perfektný výsledok :)))

2016-02-12 16:43:18

MilicaM klobúk dolu, držím palce Heňke aj redakcii, blahoželám jej k ďalšiemu rastu a zviditeľneniu sa...♥

2016-02-12 16:47:551x

BluberyHome Skvelá spolupráca, krásne originálne šperky. Pekné logo, držím palce Heni ;-)

2016-02-12 18:13:29

laude perfektne...

2016-02-12 20:09:23

helin1 Krásna práca, zopár kúskov už vidím na svojej ručičke......Chválim aj výber modelov.. Zlatííí..:-)

2016-02-12 20:12:09

pletena-tvorba Úžasné, moc gratuluju.

2016-02-12 20:19:41

PetoValentovic Držím palce Henke výborne to zmákla, výborný poučný článok, ja by som takú podporu tiež bral okamžite:) Pochvala aj pre celú redakciu:)

2016-02-12 20:42:43

PUREHOME Úžasné v každom detaile...a skvelý pár ste oslovili na fotenie...Dominika a Tomáš sú už takým "sashe-symbolom" lásky & folku ....

2016-02-12 20:56:451x

Framegroup Ďakujeme za super žurnál. Blahoželáme víťazke! Jej kolekcia je krásna a veľmi jedinečná. Prajeme jej veľa šťastia nielen na sashe.sk!

2016-02-12 22:29:26

d-u-1523276004 Krásne, súhlasím s každým napísaným slovom :)). Henrieta je mimoriadny talent, VIE sama od návrhu až do úžasného víťazného konca, od idei až po "hmatateľný výstup", čo vôbec nie je také samozrejmé, ako by sa mohlo zdať. (Viem to, pár takýchto "výstupov" vlastním :))).

Pre redakciu - Veľmi sa mi páči popis tvorenia fotiek-biele pozadie, modelka, umelecké stvárnenie. Až tak, že by som to zaviedla ako štandard. Čisté pozadie a výrobok bez použitia všelijakých filtrov a úprav, výrobok v reálnej situácii a až nakoniec umelecká predstava tvorcu :))) Asi tak.

2016-02-13 11:18:351x

Adalei Práve som si prečítala inšpiratívny žurnál s množstvom užitočných rád a nápadov a musím povedať, že fotky krásnych manželov ma až dojali.... Kolekciu, ktorú Henika vytvorila je svieža, čistá a krásne jemná. Vďaka skvelej podpore redakcie sa značke Henrieta Môcová otvorili nové možnosti objavovania ďalších ciest. Príjemné tvorivé prechádzky Henika.:)

2016-02-13 13:58:023x

HenrietaMocova Všetci ste úplne zlatí :-) veľmi sa teším celému projektu aj tomu, že to skutočne vidno, že model a modelka patria k sebe a fotografka Terezka to skvele zachytila!!! Koncepcia redakcie je celistvá, veľmi svieža a profesionálna.

V budúcom ročníku výťahu určite neváhajte. Nemáte čo stratiť, len získať!

2016-02-13 17:29:131x

HenrietaMocova mimochodom keby si only one original nevšimol v žurnály je skrytá reklama :-))) preňho a pre Adanu :-)

2016-02-13 17:30:341x

ADANA Heni, srdečne blahoželám a Tebe ďakujem za prezentáciu šatky, veľmi Ti sekne!

2016-02-13 23:43:17

Barsi Ďakujem za túto reportáž, je to veľmi prijemné čítanie. Výhru v súťaži som Henrietke veľmi priala a je skutočne zaslúžená, pretože nová folk kolekcia je nesmierne vydarená a verím, že bude mať úspech. Všetci ste odviedli kus dobrej práce a už teraz sa teším na ďalšie články :)

2016-02-14 09:29:43

uKvetinky UŽASNÉ!!! celé, ....v prvom rade šperky, fotky, nové logo......gratulujem:)

2016-02-14 10:14:20

ketlin veľmi poučné aj pre nás ostatných :) Celý tím odviedol veľký kus práce a je to na výsledku vidno!

2016-02-14 11:27:28

atelierik krásna práca a nové logo sa mi veľmi páči! Henrietke držím palce, nech túto spoluprácu mnohonásobne zúročí!

2016-02-15 08:46:45

DimaNaceva VŠETKO MA hlavu a pätu, a vtedy to ide :-)!

Krasne veci :-)!

2016-02-15 14:07:30

drotar.mlich Gratulujem,vsetko je perfektne!!!!!!!

2016-02-15 14:43:34

Wandaluzia wau, tak toto sa perfektne čítalo! celé som to zhltla na pár nádychov. ste úžasní, že nám dovolíte pozrieť sa do zákulisia celého tvorenia, fotenia, skrátka prečítať si, čo všetko za tým stojí, to je fakt úžasné! veľmi ma to teraz motivovalo, pretože u mňa je veľa čo vylepšovať.. ďakujem pekne :) a veľmi sa teším, že Henrietka má takúto krásnu prezentáciu, samozrejme nehovoriac o jej krásnej tvorbe. veľmi vám fandím a teším sa, že takto pomáhate tvorcom :)

2016-02-15 15:09:58

lesna Tak táto práca má fakt zmysel.

2016-02-15 16:34:52

vinica výborné!!!

2016-02-17 21:50:20

SAShE.sk  REDAKCIA  Som rada, že vás to všetkých tak bavilo čítať :) Mňa to bavilo písať a bolo skvelé to s Heňou zažiť! -Broňa

2016-02-18 14:55:052x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

SAShE Výťah

www.sashe.sk/serial/vytah

Vytiahnite svoju handmade značku horehore!

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »