Domov » Žurnál+ » Autor: SAShE.sk

Žurnál+

SAShE seriál – SAShE v tržnici

Prečítajte si o našom letnom festivale moderného folklóru

Ako sme laserovali ceruzky na SAShE v tržnici

SAShE.sk . » Návody / 2017-03-21 19:40:00 /  5 komentárov / 72 lajkov

Musím skonštatovať, že laserovanie je zaujímavé! Teda pre mňa určite bolo, pretože som bola pri laseri prvýkrát a nevedela sa vynadívať na to behajúce červené svetielko. A moje nadšenie som sa rozhodla pretaviť do nasledujúceho foto-postupu.

Ako mi vlastne napadlo ísť laserovať? V redakcii sme ja - Radka a Broňa uvažovali, aké darčeky by sme mohli vymyslieť pre predajcov, ktorí sa zúčastnia SAShE v tržnici. A napadlo nás, že ceruzky by mohli potešiť a pomôcť zábudlivcom, ktorí si pero zabudnú doma :D.

Nápis SAShE v tržnici som chcela mať bezchybný, chcela som, aby vyzeral plasticky a zároveň bol dobre čitateľný. Som veľký puntičkár, mám rada, keď je niečo na 100% vyladené. Z tohto dôvodu  do úvahy prichádzalo jedine, že nájdem laser niekde v okolí, aby som vzorky ceruziek mohla osobne schváliť. A veru nemusela som sa rozhliadať ďaleko. Našla som ho v LabCafe, ktoré sídli priamo v Tržnici :D

 

 

Priestory kaviarne ma milo očarili, je to tam príjemné, spravili mi dobrú kávu a limonádu. Ešte viac ma však očarili "tajné priestory", v ktorých majú umiestnený laser. Sú v nich dve veľké kolesá, ktoré dodávajú interiéru zaujímavý dizajn.

 

 

V "tajných priestoroch" ma čakala úplne do laserovania zanietená Karolína, ktorá ešte skôr ako som prišla, dala laserovať mriežku. Tá nám poslúžila ako mustra na držanie ceruziek. Presne o tomto som cestou do Lab-u rozmýšlala, že si neviem predstaviť ako tie okrúhle ceruzky prinútime, aby nám počas laserovania držali na mieste. Mriežka na mieru to však vyriešila za nás :D

 

 

Ceruzky bolo treba v mriežke správne rozmiestniť, aby sme mohli laserovať ceruzky aj pre ľavákov, aj pre pravákov. Spravili sme prvé testy, vyskúšali sme rôznu hĺbku laserovania a rôznu rýchlosť, vybrali tú najkrajšiu vzorku a potom už len sledovali (hodinu a pol) ako laser chodí z jednej strany na druhú. Možno sa vám to zdá ako dlhá doba, ale mne to celkom rýchlo ušlo.

Výsledok je naozaj výborný. Na moje prekvapenie, nápis každej ceruzke má inú farbu, čo je spôsobené odtieňom dreva. Moje puntičkárstvo by bolo úplne spokojné, keby každá ceruzka mala farebný odtieň takej istej farby, ale tak viem, že to s ohľadom na materiál možné nebolo. Napriek tomu som spokojná :D.

 

 

 

Pokiaľ si chcete laserovanie vyskúšať aj vy, tak LabCafe v Bratislave je na to ideálne. Vysvetlia všetko, majú trpezlivosť, predvedú, vyskúšajú a hlavne urobia to s radosťou. Okrem laserovania majú aj 3D tlač, robia workshopy a rôzne školenia, ktoré často vídate v SAShE žurnáli. Napríklad Broňa si už bola šiť obal na notebook.

Dohodli sme sa, že počas našich trhov budú robiť workshop na výrobu náušníc. Ten bude trvať dva dni v čase od 17:00 do 20:00. Stačí kedykoľvek v tomto čase prísť, výroba bude trvať cca 30min. Baby z Labu sa už na vás a vaše kreatívne výtvory tešia! Viac info o workshope nájdete v udalosti na FB.

Kompletný program Labu nájde na ich FB stránke.

Komentáre

norika21 Super:-)

2017-03-21 22:18:06

hoblinka Dobré vedieť a vidieť :-)

2017-03-22 06:05:181x

heluska vyborna info - diki za nu. A pekny zurnal :-)

2017-03-22 10:20:57

HenrietaMocova To je pecka!! Krásne sú. Mne osobne vôbec nevadí, že má každá ceruzka trochu iný odtieň, drevo je predsa prírodný materiál a aspoň si ľudia môžu vybrať ;-)

Idem sa hneď pozrieť čo všetko ponúkajú

2017-03-22 10:28:471x

ivyn super! A čo ma najviac prekvapilo, netušila som, že nápis na ceruzke sa má líšiť pre pravákov a pre ľavákov. Hneď som chytila do ruky komerčnú ceruzku a hľa! - je to tak! Vôbec to nie je jedno :) Dík, človek sa učí celý život....

2017-03-23 09:37:461x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
SAShE.sk
SAShE.sk
854 predaných ks, 497 hodnotení

SAShE.sk je priestor pre ľudí so šikovnými rukami a náročným vkusom.
SAShE.sk je tu pre vás, aby vám bolo veselšie, aby ste sa mali kam chodiť inšpirovať, aby ste mali kde prezentovať svoju tvorbu a aby bolo na Slovensku originálnejšie a farebnejšie

SAShE v tržnici

www.sashe.sk/serial/sashe-v-trznici

Prečítajte si o našom letnom festivale moderného folklóru

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »