Žurnál+

3. finalista: Atelier Objectora

P
SAShE.sk907 predaných ks, 518 hodnotení

SAShE.sk . » Súťaže / 2020-06-15 14:23:05 /  6 komentárov / 85 lajkov / 1033x zobrazený

Spomedzi všetkých prihlášok do súťaže Výťah 2020 sme vybrali 20 značiek, ktoré postupujú do finále. A teraz je rad na vás! Zahlasujte za značku, ktorá sa vám najviac páči a podporte ju! Hlasovať môžete tak, že dáte tomuto žurnálu LAJK. :)

 

 

V tomto žurnále by sme vám chceli predstaviť 3. finalistu - značku Atelier Objectora. Čítajte ďalej a dozviete sa viac. :)

 

Čo vyrábate pod vašou značkou?

Moja značka je zameraná na autorské, úžitkové a výtvarné predmety a šperky z dreva, ktoré dopĺňam mosadzou a tento rok som sa rozhodla začať experimentovať aj s keramikou. Tomuto médiu som sa začala venovať takou prirodzenou cestou od vysokej školy, kde som si prvýkrát skúsila prácu s drevom, ale iba vo veľmi malej miere. To ale stačilo na to, aby som sa doslova zamilovala do tohto materiálu a začala hľadať informácie o ňom a o ľuďoch, ktorí sa venujú takejto tvorbe. Narazila som na niekoľko zahraničných mien, ktoré ma inšpirovali natoľko, že som začala vyrezávať a skúšať vlastné veci.

Atelier Objectora je niečo ako výskum tvarov, rôznych techník, materiálov a aj významu jednotlivých objektov v ľudskom živote. Riadim sa ideou, že každý objekt akokoľvek jednoduchý vo svojej podstate, môže byť vytvorený ako niečo jedinečné, osobné a nadčasové. Snažím sa objavovať krásu v nedokonalosti a drobných odchýlkach od toho, čo bežne považujeme za krásne. V týchto kontrastoch sa skrýva harmónia a zároveň tajomno, vďaka čomu má každý predmet svoj príbeh. Príbeh, ktorý môže byť v koncepte kolekcie, alebo príbeh, ktorý mu dá jeho majiteľ.

 

Aké sú vaše plány do budúcna?

Moja aktuálna tvorba sa stále točí okolo mojej poslednej kolekcie, ktorú priebežne dopĺňam. Veľmi rada by som ale pracovala intenzívnejšie aj s mosadzou a s ďalším médiom, s ktorým od nedávna experimentujem a tým je keramika. Pripravujem aj ďalšiu kolekciu, ktorá by mohla byť hotová na jar 2021, ak všetko pôjde ako má. V tej by som chcela vytvoriť niekoľko väčších objektov a nových produktov, ktoré budú v sebe niesť konkrétne príbehy... Veľmi by som chcela svoju značku posunúť o krok ďalej, aby sa dostala k viacerým ľudom.

 

***

 

"Jedinečné spojenie dreva a kovu si zaslúži širší diapazón výrobkov. Značku Atelier Objectora by sme radi viedli k realizácii širšieho spektra interiérových doplnkov nesúcich jej autorský rukopis. Za zákaznícky atraktívnu považujeme aj líniu šperkov spájajúcich rôzne materiály. "

SAShE redakcia

 

***

 

Toto je jedna z dvadsiatich prihlášok do súťaže Výťah 2020. Všetky prihlášky nájdete v tejto sekcii. Informácie o tom, ako hlasovať nájdete v tomto žurnále. Informácie o súťaži nájdete tu.

 

Ak chcete hlasovať za značku Atelier Objectora, kliknite na link “Dobrý žurnál, takýchto tu chcem čítať viac.” pod galériou fotiek.

Komentáre

helmona Áno áno áno, držím palce!

2020-06-15 17:39:541x

Sibala Cool :) super

2020-06-15 19:16:091x

BeataNoxArt Z tejto 20-ky je toto pre mna top :) drzim palce

2020-06-16 00:59:101x

AtelierObjectora Ďakujem

2020-06-17 08:53:37

ZU.ZU Toto je láska, veľa šťastia :)

2020-06-18 11:08:311x

AlexisVidic Milujem drevo, naozaj krasna praca. Vidno ze tvoris srdcom. Vela stastia!

2020-06-18 22:06:051x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »