Domov » Žurnál+ » Autor: Romana Ďuriačová

Žurnál+

Privítanie adventu

Romana Ď. » Osobné Blogy / 2019-12-03 00:49:12 /  Pridaj komentár / 11 lajkov

Advent...

Obdobie, ktoré je symbolom očakávania narodenia Ježiška. Pre mňa osobne najkrajšie obdobie v roku. Obdobie, počas ktorého zdobíme naše príbytky voňavými vetvičkami, pečieme sladké dobroty, pospevujeme si známe melódie vianočných kolied a zháňame darčeky pre našich blízkych. 

Ako každý rok, tak ani tento, sa nezaobišiel prvý adventný víkend bez veľkého upratovania a samozrejme robenia venčekov, pri ktorých vždy zrelaxujem. Začala som už od rána... najskôr natrhať čečinu, pripraviť stôl, všetok potrebný materiál, pustiť vianočný playlist a samozrejme nezabudnúť na chutnú kávu :) .. no a môže sa začať. 

Vždy začínam venčekom na dvere, ktorý mi trvá dlhšie, keďže ho pekne postupne pletiem. Síce sú prsty dopichané, ale ani to mi neprekáža a nepokazí radosť, s ktorou venček pletiem. 

Keď mám hotový prvý základ, idem na druhý - adventný venček na stôl. Ten je o niečo rýchlejší, keďže vetvičky len napichávam do aranžérskej hmoty. 

No a tadáááá... môžem ísť na zdobenie :)

Sobota ušla ako voda, a ja s dobrým pocitom padám unavená do postele. 

Nedeľné adventné ráno ma privítalo v krásnom mrázikovskom nádychu. Rýchlo odfotiť venčeky a ide sa variť nedeľný obed.

A tak, s časom obeda, zapaľujeme prvú adventnú sviečku na venčeku, ktorá symbolizuje NÁDEJ

Adventný veniec nesie v sebe krásne posolstvo. Nie je to len dekorácia položená na stole. Jeho význam v sebe skrýva obraz Svetla, ktoré prichádza v čase Vianoc, aby v nás rozptýlilo temnotu a strach.

A tak "zapáľme" Svetielko NÁDEJE aj my vo svojich srdiečkach. 

Prajem vám krásny prvý adventný týždeň. 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

RomiCreations
RomiCreations
23 predaných ks, 4 hodnotenia

Ahojte, volám sa Romana (lepšie Romi) :) mám rada kreatívnu tvorbu, pri ktorej dokážem vypnúť a oddýchnuť si. Už od mala rada maľujem, lepím, strihám, modelujem, aranžujem.. no proste rada tvorím :) A tu na Sashe môžte vidieť kúsok z môjho sveta :)

Moje kategórie

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »