Domov » Žurnál+ » Autor: jana ranincova

Žurnál+

Ako vznikla séria Kvetinový záhon

jana r. » Tvorba / 2022-06-27 16:17:41 /  2 komentáre / 10 lajkov

Minulé leto ma na prázdninách u mamy pochytila vlna kreativity pri pohľade na všetky tie rôznorodé listy vlniace sa v našej záhrade. Bielu kartónovú krabicu som si vtedy vyzdobila odtlačkami najrozmanitejších rastlín, čo som našla na dvore: pastierska kapsička, púpava, vinič, brečtan, niekoľko druhov neidentifikovateľných burín, medovka, jahoda, mäta...


Veľmi ma to bavilo a stále som sa k tomuto príjemnému popoludniu v mysli vracala.
Krabica sa pekne vyníma na poličke v mojej izbe u mamy, ktorú stále považujem sa detskú. A vždy, keď som sa na ňu pozrela, napadlo mi, že by bolo fajn s týmto nápadom listovej „modrotlače“ trochu popracovať.
A tak tento rok, len čo som si našla čas, skúsila som vyrobiť sériu obrázkov rovnakým spôsobom. Tentoraz som sa s tým uchýlila k svokrovcom pod prístrešok na dvore, lebo do nášho dvojizbáku sa už nevojde ani špendlík na stojáka.

Natrhala som si rôzne listy a krásnou sýtomodrou farbou som natierala ich spodnú stranu, kde je žilnatina najvýraznejšia. Potom som listy pritláčala na výkres. Nebolo to také jednoduché, ako to znie, kým som prišla na ideálne množstvo farby, ktoré mám aplikovať aby kresba bola viditeľná a zároveň aby to nebola jedna veľká machuľa, pár výkresov padlo za obeť.

Niektoré sa však naozaj vydarili!
Následne som odtlačky skenovala vo vysokom rozlíšení a v počítači som vytvorila jednotlivé návrhy printov. Tie mi potom vytlačili v mojej obľúbenej profesionálnej tlačiarni v Bratislave na krásny biely papier s jemnou štruktúrou.
A tak Vám ponúkam štvordielnu sériu printov veľkosti A4 pod názvom Kvetinový záhon. Nájdete tu list hortenzie, srdcovky, fialky a chryzantémy.

Listy som do série vybrala tak, aby ich tvary neboli jednotvárne a aby mali niečo spoločné, teda napríklad že sa jedná o okrasné rastliny. V procese je napríklad tvorba série z listov ovocných kríkov.

 

Komentáre

imageB Nápad skvelý, výsledok parádny :).

2022-06-28 15:14:46

Raninis @imageB, dakujem! :)

2022-06-28 15:18:151x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Raninis
Raninis
32 predaných ks, 11 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

obrazy a obrázky, inšpirované hlavne prírodou, zvieratkami a rastlinkami :)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Print Kvetinový záhon - Srdcovka - 14670830_Print Kvetinový záhon - Srdcovka by Raninis
 Páči sa 13 ľudom
12,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »