Domov » Žurnál+ » Autor: ROD INFO

Žurnál+

Zmeny v dielni a VEĽKÝ VÝPREDAJ :)

ROD I. » Zľavy a súťaže / 2018-03-01 19:36:58 /  1 komentár / 7 lajkov

ROD je tu už pár rokov a deje sa u nás všeličo. V poslednej dobe sa toho však deje toľko, že nestíhame ani rátať, čo všetko sme stihli a na čom všetkom sme sa spoločne podieľali. Čas však beží a život je veľmi divoko a dravo tečúca rieka.

Naša tvorba sa doposiaľ niesla v duchu všehochuti a výrobky sú výsledkom spolupráce našej dielne a klienta. Klient si vymyslí, (predstavu má zavše hmlistú a matnú, ale aspoň na kontúrach sa dá stavať :) a my realizujeme. Realizujeme, zhmotňujeme a v obhliadnutí sa cez plece zisťujeme, že úpechov je neúrekom. Vyhranili sme si špecifický štýl, ktorý je našim podpisom a našou "značkou" vkódovanou do tvorby. Stojíme nad stolmi plnými výsledkov, a sme spokojní. Spokojní s tým, že naše línie sa zjemnili, hrany obrúsili, technologické možnosti sa rozšírili a zručnosti vzrástli. Všetko má však svoj koniec, a každý koniec je zároveň novým začiatkom čohosi iného.

To, čo v našej galérii vidíte, je "vzorka" z rokov 2015-2017. Vyrábali sme veci vždy tak, ako si ich klient načrtol, a doladili sme ich vlastnou inovatívnosťou, zmyslom a učinili návrh funkčným a krásnym. Postupovali sme zavše v duchu "neo-folku" - čo je pojem ktorý asi jediný dobre vystihuje náš štýl. Čerpáme z ľudových dizajnov, motívov a východísk, ale novo. čerstvo, sviežo a dnes. Samozrejme, na Sashe sa nachádza iba zlomok našich prác. Mnohú tvorbu prezentujeme inde. 

Časť nášho spolku však do galérie vnášala aj iný prúd, a tým je súbor výrobkov industriálneho dizajnu. Po štipkách, okrajovo, letmo a jemne, bez hrubého a surového "true industrial" zamerania. Len tak, lebo to proste pasovalo, páčilo sa a prinieslo radosť z tvorby.  Ako však zisťujeme, industrial je niečo, čo má v sebe šťavu, studeného a ostrého ducha prísnych línii, no vie byť primálne živočíšny, hrubý, surový a divoký, ak sa použijú materiály, ktoré už za sebou majú nejaký život. Máme bohaté skúsenosti s demontážami starých budov, zachraňovaním materiálov a štruktúrnych prvkov a ich následným čistením, konzerváciou a znovuuvedením do života. Prišli sme do bodu, kedy sme sa pevne rozhodli, že strohosť a prísnosť indutriálneho štýlu okoreníme primálnosťou starobylého a dávneho, materiálu čo má ducha a je presýtený svojim predošlým životom.

V našej novej línii sa môžete tešiť na viac paliet, starej ocele, hrdze, na fragmenty priemyselných strojov, reťaze, pánty zo starých vrát, oživené trámy, ochodové dosky a valbové podpery, všetko v novom šate, ošetrení a podobe.

Nechceme však prestať s "neo-folkom" a zabudnúť na všetko to pekné a ľudovosťou dýchajúce, čo u nás vidíte. Budeme samozrejme tvoriť aj naďalej. Aktuálne však cheme do sveta dať viac toho, čo vyprodukuje naša tvorivá iniciatíva, než to, čo nám ako návrh prinesie klient. Prameň našich nápadov rokmi skúseností nadobudol novú dravosť, a nechceme, aby tiekol zbytočne do špinavých kaluží vyčkávania...

---

Čo z toho všetkého budete mať vy, vzácni ľudia, ktorí tvoríte i nakupujete? V prvom rade všetko, čo sme vytvorili, a je stále u nás vo výstavnom sklade i galérii, bude vaše, za lepší peniaz. Všetko, čo je skladom, je k dispozícii o 25% lacnejšie, a to do odvolania alebo vyčerpania zásob :) Stačí zadať zľavový kód INDFOLK ku všetkému, čo vidíte ako "skladom". To, čo skladom nie je, a je potrebné to vyrobiť, na to sa bohužiaľ zľava nevzťhuje. Výška zľavy je finálna a v galérii ju ponecháme do optimálneho času, v ktorom usúdime, že pomer nových dizajnov dostatočne nasýtil našu produkciu a môže sa predávať za klasické, nové adekvátne ceny výrobkom, ktoré pripravujeme.

Prajeme všetko dobré v prichádzajúcej jari a veľa radosti z nových výrobkov :)

Váš tím ROD

OZNÁMENIE: Akcia bola pre prípravy novej zľavovej udalosti odvolaná dňa 1. mája 2018. Využili ste ju dosýta a bohato, za čo všetkým priaznivcom ďakujeme a sme radi, že zníženie cien učinilo naše výrobky dostupnejšími, a nás potešilo že sa z galérie odobrali staršie dizajny, a dali priestor tematicky novším výrobkom :)

Komentáre

ArtJany Je pekné dávať život starým veciam a tvoriť to čo ešte dlho bude tešiť svojich majiteľov.

2018-03-03 17:02:31

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

ROD
ROD
185 predaných ks, 84 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Projekt ROD začal ako zoskupenie hŕstky remeselníkov, ktorí si prajú robiť remeslo tak, ako to cítia. Bez podliehania biču gýča, v snahe pracovať klasickými metódami, v rámci tradičných remesiel, s tradičnými materiálmi - ale novo a sviežo.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »