Žurnál+

Vianoce s ReTie

P
RETIE140 predaných ks, 55 hodnotení

Ema O. » Tvorba / 2021-11-14 13:00:01 /  4 komentáre / 19 lajkov

Celé Sashe už niekoľko dní vizuálne „rozvoniava“ Vianocami a mňa to veľmi teší. Je to totiž úplne iný pocit, ako keď v tomto čase zablúdite do bežných obchodov a tam sa na vás zo všetkých strán valia vianočné gýče, ktoré v ktoievakom ročnom období vyrobili ktovieakí ľudia v ktovieakých (ale s najväčšou pravdepodobnosťou katastrofálnych) podmienkach...

 

 

Tu na Sashe je to úplne iné. Vianoce si tu predsa chystáme my, našimi vlastnými rukami a srdcom, často už od neskorého leta či skorej jesene, plní očakávania, komu naše kúsky tento rok aspoň trochu prispejú ku krajším sviatočným dňom. A áno, práve teraz je už najvyšší čas dať o tom vedieť všetkým tým, ktorí chcú Vianoce pomalé, lokálne a bez veľkého stresu. A keďže nechcem zaostávať ani ja, idem vám ukázať, čo vianočné upcyklované sme si pre vás tento rok pripravili :)

 

 

Zopár dní dozadu som (konečne) vytiahla z mojich zásob kravaty s vianočnými farbami a vzormi a pustila sa do prania, párania, žehlenia, šitia ..., jednoducho všetkého, čo bolo treba, aby som zo starých a nenosených kravát vytvorila nové kúsky, ktorým môžete dať šancu na nový (nielen) vianočný príbeh. Pevne verím, že si medzi nimi dokáže každý nájsť to svoje.

 

 

Prvým kúskom je asi môj najmilší nápad – scrunchies vo vianočných farbách s ROLNIČKAMI! Sú úplne rozkošné, očaríte v nich na všetkých vianočných večierkoch. Skvelo poslúžia ako malý darček, ktorým viete potešiť nielen sestry a blízke kamarátky, ale napríklad aj kolegyne, ktoré až tak nepoznáte, ale potrebujete pre ne „nejakú drobnosť“. Výborné na týchto „drobnostiach“ je to, že nimi nezaťažíte našu planétu, keďže sú primárne vyrobené z textilného odpadu, narozdiel od iných drobností (alias zbytočností), ktorými sa zvykneme v takýchto prípadoch obdarovávať.

 

 

Pri vianočných kúskoch sme nezabudli ani na pánov – s upcyklovanými motýlikmi v zelených a červených farbách môžu rovnako zažiariť na vianočných večierkoch, ale zároveň ich dokážu využiť aj počas roka, stačí si len odmyslieť vianočnú atmosféru ;)

 

 

Vianočným darčekom sa samozrejme môžu stať aj všetky ostatné „nevianočné“ kúsky, ktoré nájdete v našej ponuke. Pri všetkých platí, že sú vyrobené z materiálu, ktorý by sa inak stal textilným odpadom (v drvivej väčšine sú to práve staré nenosené kravaty), čo z nich robí darček s pridanou hodnotou a oveľa nižším dopadom na životné prostredie v porovnaní darčekmi z „bežných“ obchodov.

 

 

A pokiaľ by ste v našej ponuke nenašli to, čo hľadáte, stačí nám napísať. Šijeme totiž aj na objednávku a to nie len z našich kravát, ktorých máme na výber naozaj veľa (zásoby sa mi v týchto dňoch zdajú priam nekonečné), ale aj z vašich vlastných kravát (po otcovi, dedkovi, bratovi..). Takto môže váš darček získať ešte ďalší, omnoho hlbší rozmer a stať sa praktickou zhmotnenou pripomienkou vašich milovaných, ktorú môžete mať pri sebe aj každý deň :)

 

Komentáre

farebny.domov dobrý nápad s tými rolničkami

2021-11-05 12:20:241x

Penazenka-L.W Krásnee

2021-11-05 13:41:281x

RETIE Ďakujem, teším sa, že sa páči :)

2021-11-06 08:36:53

Vierka.vizual Veľmi pekné :)

2021-11-23 14:40:001x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Set motýlik & gumička - na mieru - 12227313_Set motýlik & gumička - na mieru by RETIE
 Páči sa 11 ľudom
23,- €
 - Motýlik červený štvorčekový II. - 14158093_Motýlik červený štvorčekový II. by RETIE
 Páči sa 6 ľudom
19,- €
 - Recy-scrunchie vianočná rolničková (II.) - 13916017_Recy-scrunchie vianočná rolničková (II.) by RETIE
 Páči sa 8 ľudom
5,90 €
 - Recy-scrunchie vianočná rolničková (III.) - 13916020_Recy-scrunchie vianočná rolničková (III.) by RETIE
 Páči sa 8 ľudom
5,90 €
 - Zelený bodkovaný set - motýlik & gumička - 14158172_Zelený bodkovaný set - motýlik & gumička by RETIE
 Páči sa 4 ľudom
22,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »