Žurnál+

TOP 10 recyklova(teľ)ných kúskov z našej svadby, Časť 1.

P
RETIE112 predaných ks, 46 hodnotení

Ema O. » Blogy / 2020-09-29 07:00:01 /  7 komentárov / 57 lajkov / 1085x zobrazený

Veľa mesiacov pred svadbou som sa tešila, ako vám ukážem všetky tie krásne veci z našej svadby. Teraz už takmer oslavujeme naše prvé výročie a až teraz som si na to konečne našla čas!

Ešte predtým, ako si pozriete môj osobný rebríček 10-tich najlepších vecí z našej svadby, by ste mali vedieť, že všetky veci, ktoré vám ukážem, spája nielen to, že sú „handmade“, ale aj to, že sú recyklované alebo recyklovateľné (teda znovupoužiteľné). Budem rada, keď vás tento žurnál nielen zaujme, ale aj inšpiruje pri plánovaní vašej vlastnej svadby ;) A keďže som zistila, že som toho napísala celkom veľa, rozdelila som tento žurnál na dve časti, takže onedlho sa môžete tešiť na pokračovanie.

 

 

10. Svietniky a vázičky

Svietniky a vázičky zo starých zaváraninových fliaš sú asi najväčšia klasika. Je to jednoduché, lacné a vyzerá to úžasne. Bonusom pri tých, čo sme použili my, bolo, že sme si ich požičali od kamarátky a boli použité už minimálne na troch svadbách, čím sa ešte viac znížili náklady na ich výrobu (lepidlo, juta, stuhy...). A zhodou okolností, pred tými pár rokmi, keď sa kamarátka vydávala, ich pomáhala vyrábať aj jedna z mojich sestier :)

 

 

9. Svadobná kytica

Do poslednej chvíle som nemala vybraté kvetinárstvo, z ktorého by som si prosila kyticu. Nakoniec sme úplnou náhodou natrafili na kvetinárku bývajúcu na našej ulici, čo sa ukázalo byť veľkou výhodou v svadobný deň (pretože lialo ako z krhly, dostali sme defekt hneď ráno a podobne...). Táto kvetinárka mi urobila najkrajšiu svadobnú kyticu, ktorú som ešte niekoľko dní (či týždňov?) mala vo váze a nevedela som sa s ňou rozlúčiť, aj keď sa vysušila a potom... som sa rozhodla, že vyzerá stále úžasne, tak ju takú vysušenú máme doma doteraz. Ale musela som ju trochu zmenšiť, takže niekoľko vetvičiek a makovičiek si vzala moja sestra, budúca architektka, do svojich školských modelov a dokonca semienka z jednej makovičky sme aj zasadili, ujali sa a teraz máme kopu ďalších makovičiek! Plánujem z toho urobiť tradíciu a o pár rokov si na okrúhle výročie urobiť opäť kyticu zo semienok z makovičiek z makovičiek z makovičiek (...) z mojej svadobnej kytice :)

 

 

8. Náušnice

Tieto nádherné náušnice som si nechala urobiť u šikovnej maminej sesternice. Moje požiadavky boli, aby boli bielo-zlaté a napichovacie, aby mi cez deň nezavadzali. Sú to jedny z mojich najvzácnejších a najobľúbenejších náušníc, ktoré po svadbe samozrejme neostali sedieť v krabičke, ale rada si ich dám na hocijakú slávnostnejšiu príležitosť.

 

 

7. Kvety do vlasov

Pri tejto téme sa spätne ospravedlňujem všetkým šikovným žienkam, ktoré vyrábajú kvetové ozdoby do vlasov, že som jednu z vás nepodporila. Tak veľmi som si chcela skúsiť vyrobiť kvety do vlasov sama... Ale môžete si byť isté, že najbližšie sa už o to nebudem snažiť, pretože kým som vytvorila hrebienok, s ktorým som bola spokojná, aj som si od zúfalstva niekoľkokrát poplakala :D

 

 

6. Popolnočná sukňa s motýlikom

Áno, čítate správne, nemala som popolnočné šaty, ale sukňu, pretože moje svadobné šaty som si navrhla presne tak, aby vrch a spodok neboli zošité a aby som si po polnoci mohla len vymeniť sukne (kde sa šili moje svadobné šaty sa dozviete v druhom dieli ;)). Sukňa je z krásneho žltého tylu a ušili sme ju spolu s mamou. Na vrch išiel opasok z folklórnej stuhy, ktorý som použila aj na ženíchovho popolnočného motýlika. Na náš veľký smútok sme však motýlika niekde stratili, pravdepodobne pri balení všetkých svadobných vecí :( Stále síce dúfame, že ho pri sťahovaní nájdeme, ale už nemáme veľké nádeje, pretože sme prehľadali naozaj všetko. Napriek tomu verím, že tento motýlik nebol „jednorazová“ záležitosť a ak ho niekto našiel, tak ho rád a často nosí, minimálne tak, ako ja moju popolnočnú sukňu.

Ešte ma trošku mrzí, že sme si so sukňou a motýlikom neurobili lepšiu fotku, kým sme ho mali a ako najlepšia spomienka nám ostala len táto veľmi „unavená“ fotka odfotená niekedy nad ránom.

 

 

Tak toto bol prvý diel o najlepších materiálnych kúskoch z našej svadby (je jasné, že to najlepšie sa nedalo chytiť rukami, vidieť očami a zachytiť fotoaparátom :)). Keď si to tak čítam spätne, bolo tu viac tých "znovu použiteľných" kúskov. V druhej časti budú takmer všetky patriť medzi tie "recyklované" a dozviete sa v nej napríklad aj to, ako sme využili na prvý pohľad už nevyužiteľnú pečiatku "PF 2020", koľko recyklovaných motýlikov bolo na našej svadbe a tiež niečo o tom najdôležitejšom - o mojich svadobných šatách :) Zostaňte svadobne naladení!

 

------------------

Foto: Lucka Mojžíšová, Matej Ondrejka, Tomáš Horváth

Komentáre

SalixAlba Tešíme sa na pokračovanie:)

2020-09-21 07:58:381x

Mery13 Super žurnál už sa teším na pokračovanie :)

2020-09-29 07:58:051x

RETIE Teším sa veľmi :) a druhá časť je podľa mňa ešte lepšia, takže máte sa na čo tešiť!

2020-09-29 10:37:40

dievcatko84 super!!!! Velmi mily zurnalik!

2020-09-29 13:53:461x

MirianaOli Super žurnál i prezentácia:)

2020-09-29 14:12:041x

ferinella Paráda ! všetko tvorivé, výnimočné ... ako autorka žurnálu !

2020-10-06 19:35:291x

ButterflyHandMade Krásne. A tie makovicky

❤️ a aj unavená foto je fajin, vidno, že to za to stalo. A našiel sa už motýlik?

2020-10-21 14:01:17
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »