Domov » Žurnál+ » Autor: Ema Ondrejková

Žurnál+

Je hanba priznať, že sa mi na trhu nedarilo?

Ema O. » Rady a info / 2024-03-25 07:10:14 /  13 komentárov / 34 lajkov

Pamätám si môj úplne prvý trh. To ani nebol trh, to bola krutá lekcia. Mama sa so mnou v sobotu obetavo trepala z BA do Hrubej Borše, tam sme spolu strávili celý deň síce pod slnečníkom, ale slnko pieklo tak, že sme na konci dňa boli aj tak spálené, celý deň na nás útočili otravné mušky, pretože to bolo na ranči, a čo je najhoršie - za celý deň som nepredala ani jednu jedinú vec. Až podvečer, keď sme sa balili, sa nadomnou zľutovala jedna predávajúca, a kúpila si bielo-modro-červenú mašľu (na ňu nikdy nezabudnem), čo ma ale z hlbokého mínusu samozrejme nedostalo. Celú cestu domov som statočne potláčala slzy, a až keď ma prišiel pozrieť môj vtedy frajer (dnes manžel), vypustila som vodopád sklamania, nešťastia a frustrácie.

Na čo to bolo dobré? Odvtedy som triezva v očakávaniach, vážim si každý jeden nákup, a viem, že aj dostať sa "na nulu" nemusí byť samozrejmosť.

 


Už v prvých hodinách tohto jarného Sashe som začala tušiť, že toto nevyzerá veľmi dobre (bolo to moje 7. Sashe, tak som mala s čím porovnávať;)). Bolo to úplne racionálne zhodnotenie, tentokrát mi už do plaču našťastie nebolo ;). Ľudí bolo nielen málo, ale aj to málo sa (v našej uličke) takmer nezastavovalo, neprihováralo. Videla som, že ma za nešťastným stĺpom a susedovými vysokými štendrami nevedia nájsť ani moji kamaráti a stáli zákazníci - prechádzali okolo mňa a ja som na nich musela zakričať, nových zákazníkov sa zastavilo úplné minimum...

Čo s tým? Obviňovať seba? Organizátorov? Spoločnosť, že nemá chuť objavovať, nakupovať, podporovať domáci trh?

Múdry človek sa snaží rozlíšiť, čo mohol zlepšiť on sám, a na čo dosah nemal, aj keby sa na hlavu postavil. Po rozlíšení potom zlepšiť prvé, a s pokojom prijať druhé.

A čo som vám týmto elaborátom vlastne chcela povedať?
Že skončiť v mínuse nie je hanba. Takisto ani skončiť na nule, ani zarobiť menej, ako sme očakávali. Je to SKÚSENOSŤ. A ak to so značkou myslíme vážne, vstaneme, otrasieme sa, a ideme ďalej. Niektoré lekcie nie sú zadarmo, ale nakoniec sú na nezaplatenie.

Tento žurnál nepíšem kvôli sebaľútosti, ani preto, aby som niekoho/niečo kritizovala. Píšem to preto, aby ste vedeli, že ak máte niekedy po predajných akciách (nie nutne len po tejto) podobné pocity, nie ste v tom sami. Som presvedčená, že aj väčšie a skúsenejšie značky by nám vedeli rozprávať takéto príbehy. Otázka len je, či sa neúspechom človek nechá zlomiť alebo zoceliť...

Vaša Ema

 


PS1: Ďakujem všetkým vám, čo ste prišli, nakúpili, alebo sa prišli porozprávať a zoznámiť. Bolo vás značne menej ako bežne, o to viac si to cením. Teším sa, keď sa znovu budeme môcť stretnúť naživo :)

PS2: Krásne fotky z jarného Sashe nafotila klasicky Terez Plešová a keďže sú len stiahnuté z FB, majú zodpovedajúcu kvalitu - a pritom sú stále oveľa lepšie, ako všetky moje :D (milá Redakcia, ak si to zvážite, pokojne ich vymeňte za hocijaké iné ilustračné ;))

Komentáre

AdharaDecor Som rada, že ste zverejnili tento žurnál. Mám pocit, že tu na Sashe je všetko až príliš ružové, idylické, slniečkové, samý úspech. Pritom bývajú pre predajcu dobré aj zlé trhy. Situáciu, ktorú opisujete, som zažila na svojom druhom trhu. Na prvom som toho predala veľa (nízko nastavené ceny), takže som mala vysoké očakávania. Druhý bol studená sprcha. A najhoršie je, ak človek nevie prečo, z čoho sa má poučiť, aby tomu nabudúce zabránil. Vysoké ceny? Zlé miesto pre stánok? Zlý termín (ľudia sú zväčša na inej atrakcii)? Či - a to je najhoršia možnosť - sa tovar skrátka nepáči?

2024-03-25 09:37:546x

PohladnicePreRadost ... držím palce ... je rozumné sa na takéto udalosti pozrieť objektívne ... a len malá poznámka, tak ako na realitnom trhu sa hovorí, že najdôležitejšia je 1.lokalita, 2. lokalita a 3. lokalita ... určite to platí aj o umiestnení predajného stánku ... vezmite si len centrum mesta a kamenné obchodíky, tie čo sú na hlavnej ulici, majú zákazníkov, zájdete do vedľajšej - bočnej - uličky a tam nikoho niet ...

2024-03-25 13:57:123x

Stitchy Pekne napísané, nevzdávať to, človek keď robí čo ho baví, nemala by ho odradiť takáto negatívna skúsenosť. Učíme sa stále, najlepšie na vlastných skúsenostiach, prajem veľa úspechov :)

2024-03-25 21:09:202x

Lucarino Myslím, že presne to isté platí aj virtuálne...držím palce :)

2024-03-25 21:14:292x

RETIE Vďaka všetkým za vaše podnety k tejto téme, je vždy nad čím rozmýšľať :) prajem nám, aby sme vedeli prichádzať na to, čo sa dá robiť lepšie a aby sme neprepadali zúfalstvu, keď sa občas nedarí ;)

2024-03-26 09:32:371x

soul.LIGHT Ema som v tom s tebou, veď vieš, už sme to prebrali na IG, možno zvážim keď sa ešte prihlásim, že by som priplatia za miesto dole, i keď úprimne, bola som sa dole prejsť každý deň a na mám je to tam také hala bala, neviem sa v uličkách orientovať :⁠-⁠D miesto hore sa mi veľmi páčilo, citila som sa tam dobre, len tých ľudí a hlavne nakupujúcich by som si ozaj viac predstavovala. Je za zváženie zo strany sashe zvážiť lepšiu reklamu, možno niečo do médií, ak su aj nejaké lokálne médiá a tak podobne. Lebo keby sa vcítim do kože predajcov z východu, ktorí tiež prišli, tak mám z toho ešte horšie pocity.

2024-03-26 14:09:552x

bylinky Ja s vami súcitím a chápem vaše pocity, ale mám dojem, že ľudia sú už presýtený tovarom, vecami...zo všetkých strán sa chŕlia na nás. A okrem toho, z viacerých strán som počula a sama to prežívam, že sa toľko nepredá ako pred povedzme troma štyrmi rokmi. Rýchlo sa mení aj dopyt, móda, všimnite si to. Ale tak či tak, záleží na tom? Život ide ďalej a aj tak najdôležitejšia je láska a pekné medziľudské vzťahy. A to, čo ponúkame tomuto svetu, musí byť v prvom rade zmysluplné aj v prípade, že to má byť našim živobytím. Takto to cítim ja.

2024-03-26 15:47:484x

soul.LIGHT @bylinky áno úplne súhlasím. Bolo nás veľa na jedinom mieste :⁠-⁠D a ja ako zákazník tiež veľa nekupujem, momentálne, nie je veľmi za čo... A tiež zvážim čo mi ozaj treba a čím kvalitným sa chcem potešiť a doprajem si

2024-03-26 16:50:541x

RETIE Máte všetci pravdu, možno by sa hodil seminár a diskusia na túto tému v "real-time-online/offline priestore", namiesto tohoto komentárového, vidím, že by sme si mali čo odovzdať :D

2024-03-27 14:49:07

SkusimTo tiež som dopadla podobne,akurát, že ja som viac na žiadny trh nešla....:D

2024-03-27 16:55:441x

MonikaTomulcova Ďakujeme Ema, že toto zdieľaš, je dôležité sa deliť aj o takéto nie uplne najružovejšie časti nášho podnikania. Tiež som mala pár trhov kedy som skončila na nule a keby som si spočítala náklady na cestu, ubytko, stravu svoj čas čo tam strávim+ cenu materiálu a práce, tak by tých čo mi naozaj oplatili, bolo pár. Ja sa na trhy pozerám ako na promo, aj keď si tam ľudia tvoju vec priamo nezakúpia, tak si tam, pripomenieš sa im, možno ťa niekto objaví a tiež majú možnosť si tvoje veci pozrieť naživo či sa s tebou zoznámiť. Je to aj celkom dobrý prieskum trhu, vidíš, ktoré veci si najviac všímajú, čo si skúšajú. Mám tiež takú skúsenosť, že posledný rok je pre mňa na trhoch slabší ako rok pred tým. Tiež teraz rozmýšľam či sa prihlásiť na jeden trh v BA. Veľmi rada by som išla, len sa bojím že sa mi to znova neoplatí, keďže s týmto trhom nemám najlepšie skúsenosti. Myslím že je to potrebné prepočítať, či ti to vie priniesť nejakú pridanú hodnotu aj keď to nie sú peniaze a samozrejme to vždy všetko záleží od veľa vecí, kedy to je, kde to je, aké je počasie, aké miesto ti pridelia, akých máš susedov a či cieľovka čo chodí na tieto trhy je aj tvoja cieľovka...

2024-03-27 19:00:493x

rose_made Presne takto to bolo aj na mojom prvom Handmade trhu vo Zvolene..žiadne predané šperky a celkové sklamanie aj preto, lebo sa ľudia moc nepristavovali..skleslú náladu mi akurát zlepšila moja dobrá kamoška, ktorá ma prišla kuknúť a zároveň si aj vybrala 2 prívesky :)

2024-04-03 20:26:291x

Adrianadesign Je dobré napísať aj o týchto veciach...veľmi si to vážim

Na Sashe trhoch som bola asi 3x .Nechodím z tých dôvodov, ktoré si popísala...som tiež mimo BA ...ale musím povedať, že sú to krásne akcie

2024-04-08 13:25:07

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
RETIE
RETIE
272 predaných ks, 65 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

ReTie sú unikátne doplnky pre dámy aj pánov starostlivo upcyklované zo starých nenosených kravát a iných zbytkových materiálov, ktoré by inak skončili v koši. Ich kúpou pomáhaš aj Ty malou troškou znižovať množstvo textilného odpadu. ĎAKUJEME ❤️‍

Informácie

Farebné odtiene použitých látok sa môžu odlišovať od skutočného odtieňu vzhľadom na osobité farebné rozlíšenie Vašich obrazoviek telefónov a počítačov.


Pôvodné meno RETIED

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »