Žurnál+

Nové sety a cestovateľské sny

P
RETIE134 predaných ks, 55 hodnotení

Ema O. » Tvorba / 2021-02-12 17:00:01 /  3 komentáre / 23 lajkov / 60x zobrazený

Priznám sa, už dlhšie ma svrbeli prsty na nový žurnál, len mi nejako chýbala inšpirácia na jeho obsah. A ako to s inšpiráciou býva – prišla len tak zrazu, akoby odnikiaľ. Síce nečakane, ale ja som bola na ňu pripravená.

 

 

Ráno mi do očí udreli gumičky, ktoré som v posledných dňoch ušila (udreli preto, lebo neboli upratané v krabici, kam poslušné ušité gumičky patria, ale porozkladané po stole O:)). Napadlo mi ich spárovať a ponúknuť Ti ich ako výhodné setíky. Chýbal už len posledný detail – dať im meno. Po niekoľkých zavrhnutých nápadoch som sa rozhodla pre toto: budú sa volať podľa mojich cestovateľských snov.

 

 

Áno, áno. Viem, že tak skoro sa nikam nedostaneme (ja osobne budem oslavovať aj povolenie vyjsť za hranice svojho okresu – mám pocit, že už som prešla celý bratislavský extravilán, a to dvakrát :D). Tento fyzicky obmedzujúci čas však nijak neobmedzuje moje snívanie a plány. A pri týchto gumičkách som sa zasnívala takto:

 

 

Uppsala – pastelový set
Švédske mestečko s veselým hopsavým menom, ktoré sa mi v mojej hlave najviac spája s týmito krásnymi farbami. Viete, že aj tu je možné občas vidieť polárnu žiaru? Tú si píšem na môj „tu dú“ list (či vlastne skôr "tu sí" ;)).

 

 

 

Azory – modrý set
Modrý set – azúrové more – vidíte to tam, však? ;) Ja sa vo vode cítim ako.. no ako ryba vo vode. Milujem všetky vodné aktivity a raz sa potápať na takomto mieste, to by bol rozhodne veľký splnený sen.

 

 

Lapponia – čierno-biely set
Lapponia (Laponsko) je krajina snehu, sobov a dlhých nocí, preto si zaslúžila tieto farby. Málo slnka nie je nič pre mňa z dlhodobého hľadiska, som si však istá, že tu by som niekoľko dní bez problémov vydržala.

 

 

Porto – vínový set
Portugalské Porto som už zažila, ale plánujem sa tam vrátiť. Jednak aj preto, že si z neho pamätám hlavne to, že nám celé 4 dni pršalo. Okrem dažďa sa však nedá zabudnúť ani na slávne portské víno. Červené aj ružové, sladké, plné chuti a farby, ako tento set.

 

 

Tenerife – pieskový set
Pri pohľade na tieto gumičky nie je ťažké preniesť sa v duchu na nekonečné pieskové pláže tohto ostrova. Hotely ma vôbec nelákajú, ale nebránila by som sa lockdownu v malom domčeku na kraji osamelej pláže...

 

 

 

A teraz pozývam aj Teba aspoň nachvíľu vyjsť v myšlienkach von... Kam pôjdeš, keď Ťa nikto a nič nebude môcť zadržať? Pozrieť prírodu alebo pamiatky? Hory alebo more? Slovensko či zahraničie? Nech to bude kamkoľvek, tieto gumičky môžu ísť s Tebou. A skvelé na nich je, že kým ten čas príde, nepokazia sa a ani Ti za ne neprepadne záloha :D

 

 

Pokojné dni plné zdravia Ti praje
Ema

 

 

PS: Všetky gumičky boli ušité z odpadových látok. Prečo a ako vznikajú, si môžeš prečítať TU.

Kam ďalej? Prečítajte si aj ďalšie články zo Žurnál+

Komentáre

farebny.domov Ach cestovanie! Mňa už rok čaká víkend v Paríži - zážitkový darček s mojimi drahými sis, to bude určite prvá cesta, hneď keď sa bude dať

2021-02-02 11:52:12

RETIE Tak to držím palce :) My zas už rok čakáme na svadobnú cestu... :D ale verím, že sa všetci dočkáme, len musíme byť trpezliví :)

2021-02-02 12:22:36

KetyS Jako vždy SUPER .. ;). m.

2021-02-12 18:40:25
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Set scrunchies (Uppsala – pastelový set) - 12954711_Set scrunchies (Uppsala – pastelový set) by RETIE
 Páči sa 55 ľudom
8,- €
 - Set scrunchies (Azory – modrý set) - 12954714_Set scrunchies (Azory – modrý set) by RETIE
 Páči sa 55 ľudom
8,- €
 - Set scrunchies (Porto – vínový set) - 12954731_Set scrunchies (Porto – vínový set) by RETIE
 Páči sa 55 ľudom
8,- €
 - Set scrunchies (Tenerife – pieskový set) - 12954743_Set scrunchies (Tenerife – pieskový set) by RETIE
 Páči sa 55 ľudom
8,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »