Žurnál+

7 plesových tipov

P
RETIE264 predaných ks, 65 hodnotení

Ema O. » Rady predajcom / 2024-01-06 17:00:01 /  5 komentárov / 23 lajkov

Chystáte sa na ples? Ja sa už toho nášho neviem dočkať a samozrejme opäť raz netuším, čo si chcem obliecť. Pri rozmýšľaní, v čom by som sa mohla vytancovať tento rok, som spísala týchto 7 inšpirácií, ako prežiť plesovú sezónu udržateľne a zaobstarať si šaty inak, ako nabehnutím do nákupných centier.

 

1. Vyber si zo skrine
Najjednoduchšia vec je ísť do vlastnej skrine a vybrať si zo šiat, ktoré v nej už máš. No a čo, že si ich už mala na sebe? Keď tie šaty miluješ, nie je čo riešiť ;)

 

 

2. Požičaj si
Požičať si šaty od kamošky alebo od sestry je druhý najjednoduchší spôsob, ako si zaobstarať plesové šaty. Ďalej si viete požičať šaty napríklad aj u českej slowfashion požičovne Fashionteka, ktorá má naozaj krásne a originálne kúsky od lokálnych dizajnérov. Tento koncept je skvelý, máme ho aj u nás a volá sa Šumné, len akurát má pauzu na dobu neurčitú. Preto je super, že nám túto službu poskytujú naši susedia už aj na Slovensko.

 

 

3. Zupcykluj si
Ak nájdeš doma, v sekáči alebo u babky v skrini pekný kúsok, ktorý však nie je na 100% podľa Tvojich predstáv, neboj sa experimentovať a pokús sa ho vylepšiť. Niekedy stačí veľmi málo na veľkú zmenu. Veci sa dajú skrátiť, zúžiť, pridať opasok, odpárať aplikácie, vymeniť gombíky, niečo našiť. Fantázii sa medze nekladú.

 

 

4. Kúp z druhej ruky
Zatiaľ čo v obyčajných „prehrabávacích“ sekáčoch sa použiteľné plesové šaty zvyčajne hľadajú ťažko, v secondhandových aplikáciách Remix a Vinted ich nájdeš kopu. Netreba sa ich báť, v našej rodine (4 sestry) s nimi máme veľmi dobré skúsenosti a vlastníme odtiaľ niekoľko kusov šiat (plesových aj iných).

 

 

5. Uši si
Ak si trochu šikovnejšia, ušiť si plesové šaty je ten najoriginálnejší nápad. Strihov a návodov nájdeš na internete milión.

 

(A ak si trochu odvážnejšia, môžeš o ušitie šiat poprosiť sestru, tak ako ja :D)

 

6. Nakúp lokálne
Tu si môžeme dať malú súťaž – v šatách ktorých slovenských značiek by si si vedela predstaviť ísť na ples?
Vivien Mihalish, Lotos, ZIK, Rivica, Love Colors, Ushyte, Severanka.... Toto je len rýchly výber mojich obľúbených značiek, ktoré mi napadnú ako prvé, ale stačí tu na Sashe prejsť do kolónky „Šaty“ a nájdeš stovky nádherných kúskov ušitých šikovnými slovenskými tvorcami. A čo je krajšie, ako vykročiť do Nového roka (a na tanečný parket) s podporou domáceho trhu? :)

 

 

7. Zlaď svoju polovičku
Keď už máš šaty vybraté, posledným bodom programu je udržateľne vystrojiť svoju polovičku. Oblek vytiahne zo skrine, biela košeľa nikdy nič nepokazí. Vrcholom pánskeho outfitu je motýlik (môže byť aj kravata, ale práve vo fašiangovom období sa mi viac hodia svojou povahou hravejšie motýliky, no nie? ;)). Elegantný dizajnový kúsok, ktorý je jedinečný (lebo nie je z bežného obchodu, kde sa predáva v desiatkach kusov) a navyše má svoj upcyklovaný príbeh – presne také motýliky nájdeš v našom obchodíku. A ak náhodou nenájdeš presne to, čo hľadáš, stačí nám napísať! Najradšej šijeme kúsky presne na mieru a dokážeme zladiť motýliky ku hocijakým šatám a outfitom.

 

 

A aké sú moje tohtoročné plány? Priznávam, že mám teraz chuť na niečo „nové“. Rada by som skombinovala bod 3 a 4 - teda chcela by som nájsť nejaký pekný kúsok z druhej ruky a trochu ho poupravovať. Ak nič vhodné nenájdem, moje "nové" by sa mohlo nájsť aj v skriniach mojich sestier, ak ich presvedčím na výmeny. A posledný variant je ísť do vlastnej skrine krásnych šiat, ktoré čakajú, kedy ich opäť vytancujem. Je to aktuálne moja posledná možnosť, lebo občas mám rada pocit nového, ale ten sa dá uspokojiť mnohými inými spôsobmi, nie len nabehnutím do prvého fast fashion obchodu. A povzbudzujem k tomu aj Teba ;)

Želáme pohodovú plesovú sezónu plnú zábavy a tanca!

 

 

Všetky použité fotky sú z archívu ReTie & rodiny :)

Komentáre

mespilu krásny žurnál, taký radostný :). šaty máte veľmi pekné, asi sa k tomuto žurnálu vrátim, aby som si napravila chuť, keď zo všetkých médií začnú vyskakovať plesové fotky našej "smotánky" :)

2024-01-07 07:13:261x

MAMKASI Je to veľmi milé, čo ste popísala, pobavila som sa.

2024-01-09 23:42:121x

RETIE Jeeej, ďakujem za milé slová :))

2024-01-10 10:52:13

user_878854 wonderful diary, full of happiness :). You look stunning in that dress! When the prom pictures of our "cream of the crop" begin to surface in the media, I may return to this journal in an effort to refine my taste. https://basketballstars-game.com/

2024-02-01 08:58:15

user_885671 I really like the tips you shared here, I will apply it to my boyfriend https://dinosaurgame3d.com/

2024-03-15 11:04:48
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »