Žurnál+

Balíme EKOLOGICKY!

U
PriadkaHandspunArt270 predaných ks, 112 hodnotení

Petronela O. » Blogy / 2020-02-02 17:00:01 /  11 komentárov / 52 lajkov / 577x zobrazený

Ahojte moji milí,

pripravila som pre Vás krátky článok o tom, ako balím moje objednávky a pár tipov a nápadov, ako baliť balíky ekologickejšie!

 

 

1) Využívajte recyklované a recyklovateľné obaly

Kartónové škatule sa dajú použiť mnohokrát. Odložte každú, v ktorej Vám príde materiál. Aj v miestnych obchodoch vždy majú niekoľko zvyšných škatúľ. Pýtajte si ich, radi Vám ich dajú zdarma.

2) Pohrajte sa s priestorom

Správne zvolená veľkosť škatule minimalizuje nutnosť vyplňovať prázdne miesta ďalším baliacim materiálom. Ak musíte vyplňovať, uprednostnite pred bublinkovou fóliou a "pukancami" napríklad krčený a skartovaný papier.

3) Minimalizujte množstvo plastov

Pre menšie zásielky je možné použiť namiesto bublinkovej obálky klasický baliaci papier, pre krehké v kombinácii s vlnitou lepenkou.

A namiesto plastovej lepiacej pásky je možné použiť papierovú. Na trhu sú aj také, ktoré majú lepidlo z prírodného kaučuku alebo škrobu a sú teda aj kompostovateľné.

(Žiaľ, na papieri, ktorý ja používam, tieto nelepia dostatočne, takže tu "vodu kážem, víno pijem". Som si toho plne vedomá, ale verte, nevzdávam sa a stále hľadám takú, ktorá mi držať bude.)

4) Nakupujte ekologicky

 Nuž áno, sem-tam treba aj nejakú tú škatuľu či pásku dokúpiť.

Uprednostnite nákup obalových materiálov u dodávateľov, ktorí uznávajú rovnaké hodnoty, minimalizujú svoju ekologickú stopu a majú transparentný proces získavania surovín a výroby.

5) Darčeky voľte s rozumom

Nie každému všetko sadne a niekedy sa z darčeka stane len rýchly odpad (alebo lapač prachu). Môžete nechať zákazníka zvoliť si darček podľa vlastného gusta už v procese objednávky. Ak chcete darček ako prekvapenie, voľte maličkosť, ktorá zaručene neskončí v koši, napríklad čokoládku, dobrý čajík, mini mydielko...

 

Dúfam, že tých, ktorí ekologické balenie ešte len prehodnocujú inšpirujem, a nájdu si v článku niečo, čo môžu aplikovať aj u svojich objednávok. Zároveň by som rada, ak máte tip, ktorý som nespomenula, šup s ním dole do komentára. Budem Vám veľmi vďačná!

Takže, ako teda balím ja? Nech sa páči nakuknite.

 

 

Snažím sa baliť čo najekologickejšie a priblížiť sa myšlienke zero waste a udržateľnosti. Je to proces. Stále je čo vychytávať a budem na sebe naďalej pracovať.

Som si vedomá, že môj prístup a spôsob balenia sa odzrkadľujú na vzhľade zásielky. Verím však, že moji zákazníci si viac cenia obsah zásielky a našu Zem! ♥

 

Ďakujem za prečítanie a prajem krásny deň!

Vaša priadka Nelka

Komentáre

SalixAlba Super tipy:) velmi podobne to robim aj ja, pouzivam aj karton, ktory nie je v tvare krabice a provizornu krabicu si z neho vytvorim priamo pri baleni:). A niekedy vyuzijem aj krabicky od caju:). Na vypisovanie adresy pouzivam EPH (elektronicky podaci harok) a adresne stitky si tlacim na smirak:). A ako darcek prikladam krizovku od Danielky:) https://www.sashe.sk/Daniela-krizovky/detail/reklamna-krizovka-v-tvare-darceka

2020-01-29 15:01:261x

AdharaDecor Aj ja používam už použité škatule. A síce mám aj bublinkovú fóliu a polystyrén, všetko je to z druhej ruky. Pripadá mi úplný nezmysel to vyhadzovať, keď sa to dá ešte dobre použiť... a možno aj viac než raz.

2020-01-29 17:24:061x

ZienkaDomaca Nelka, je to presne tak. Treba opakovane používať všetko, čo sa dá. Tiež mám samostatný "kút", kde dávam všetky krabice a obaly, v ktorých mi prišiel materiál alebo čokoľvek iné a ktoré použijem znovu pri balení. Manžel sa už smeje, že niektoré zákazníčky hneď vedia, čo sme si kúpili, pretože krabicu použijem ďalej. :-) Jediný problém mám s tým, že do krabice musím baliť klbká do igelitového sáčku alebo tašky, pretože ako predajca som zodpovedná za to, že tovar príde k zákazníkovi neporušený. Ak by som ich nechala len v papierovej krabici, v daždi by klbká navlhli a to by zákazník určite nebol spokojný. Videla som veľa krát, ako kuriér položí krabice do vody, alebo ich prekladajú v daždi a všetko je mokré. :-( Ak mi niekto poradí, ako nahradiť igelit v tomto prípade, budem rada. :-)

2020-02-02 19:38:482x

PriadkaHandspunArt @ZienkaDomaca presne viem, čo myslíte. Tiež som za tú jednu nepremokavú vrstvu vďačná, vlnky nenecháme len tak napospas dažďu, pravda? Keď dozmíňam tie recy, ktoré momentálne točím, mám vyhliadnuté vrecká z tzv. bioplastu, sú rozložiteľné, kompostovateľné, link tu asi priamo nemôžem hodiť, ale ujo google nájde. A len tak pre info, aspoň ja osobne, vrecká od Vás ešte posúvam ďalej, takže aspoň raz ešte poslúžia (snáď aj viac).

2020-02-02 21:13:561x

jewart Dobrý žurnál,ja moje brošničky balím do umelých krabičiek,ktoré si odkladám z rôznych syrov,nátierok a šalátikov.

2020-02-03 07:43:001x

LuciaHaquel Pekná úkažka toho ako sa dá ekologicky s ohľadom na zdroje zabaliť balíček vkusne a s veľkým citom pre detail. To si zákazník určite rád svoj nákup zopakuje..:)

2020-02-03 17:13:40

PriadkaHandspunArt Ďakujem♥ @LuciaHaquel

2020-02-04 09:33:28

Dadyart Aj ja pouzivam znova krabice a vsetko co sa da pouzit z toho, co aj ja objednavam ;) . Ale ten recyklovany baliaci papier, uprimne, velmi zle sa lepi, postarky sa nan stazuju, odlepuju sa z neho lepiace pasky, rozlepuje sa .... ja som ho tiez pouzivala a presla som radsej na iny. Ono je to krasne, ze je recyklovany, ale ked riskujem, ze sa po ceste k zakaznikovi rozlepi, to nie je sranda ;) Ale osobne som zastancom, ze vsetko sa da este raz pouzit, teda v ramci moznosti. Este snad tolko, ze ten recyklovany papier som vynechala a recykrabicky lepim tou hnedou paskou a nepisem rucne adresy, lebo to by som sa nedopisala, riesim cez Eph a vytlacam adresne stitky, na recypapier a lepim na krabice ;)

2020-02-04 22:40:36

PriadkaHandspunArt @Dadyart vyriešila som problém odlepovania tak, že dopredu presahuje lepiaca páska, poštárky u nás už vedia (prípadne aj pripomeniem) a lepia tie ich nálepky priamo cez pásku, tak sa nálepka s číslom balíčka neodlepí. Takto môžem používať recy-papier a zásielka sa nestratí.

2020-02-05 09:23:221x

Dadyart Ja som to vyriesila tak,,ze nepouzivam ani ten recybaliaci papier, len pasku a eph stitky ;), ale podotykam, ja balim vzdy do krabic, tak sa to da ;)

2020-02-05 11:17:23

themartinpaseka Opravdu skvělé tipy! :)

2020-02-05 18:57:06
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Pletené vlnené ponožky - 11264031_Pletené vlnené ponožky by PriadkaHandspunArt
 1 komentárov
 Páči sa 38 ľudom
9,90 €
 - YELLOW - Pletená vlnená čelenka - 11453123_YELLOW - Pletená vlnená čelenka by PriadkaHandspunArt
 Páči sa 13 ľudom
12,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »