Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Fabok

Žurnál+

Fibreshare!

Zuzana F. » Blogy / 2017-04-29 09:47:01 /  7 komentárov / 42 lajkov

Poznáte Fibreshare?

Je to medzinárodná výmena vlny, vlákien a všetkého súvisiaceho s vlnenou tvorbou, či už týkajúcou sa háčkovania, štrikovania, pradenia, či tkania.

 

Ide v nej o radosť z obdarovania niekoho s rovnakou záľubou, zo získania nových priateľov, zo skúšania nových, nevyskúšaných materiálov, o očakávanie samotné.

 

 

Funguje tak, že po prihlásení (a zaplatení vstupného poplatku) vypíšete o sebe potrebné informácie typu:

 

  • Do výmeny v akej oblasti sa chcete zapojiť? (spomínané háčkovanie, štrikovanie, pradenie, tkanie).
  • Ako dlho už vykonávate dané remeslo, ako ste v ňom "doma".
  • Či preferujete "domácu", alebo medzinárodnú výmenu.
  • Aké farby a vlákna uprednostňujete.
  • Po čom túžite.
  • A čo naopak neznesiete.

 

Po ukončení prihlasovania do niekoľkých dní obdržíte e-mail s infomáciami o Vašich 2 partneroch - jeden partner je ten, ktorému pošlete balíček Vy a o ňom dostanete presne tie informácie, ktoré ste vypisovali o sebe a druhý ten, ktorý pošle balíček Vám.

 

Podmienkou je zaslanie minimálne 200g vlny/ vlákien do presne stanoveného termínu. Vrchný strop pre množstvo zaslaných vlákien nie je. Je len na Vás, či budú v nej vlákna/klbká Vami pripravované, či ponakupované od rôznych výrobcov, záleží od Vašich možností, či finančných, alebo časových. Mnoho ľudí využije Fibreshare k tomu, aby si "konečne" objednalo niečo od "fibre artistu", ktorého obdivujú, lebo kupujú niečo aj pre svojho fibreshare partnera, nielen pre seba. :)

 

Ja som sa do tejto výmeny zapojila druhým rokom, v kategórii - ako inak, Pradenie :). Obe moje tohtoročné partnerky sú Austrálčanky.

 

Tu je moja príprava tohtoročného balíčka - česanie merina, hodvábu, konope a angeliny na česanecj doske - vlákna vhodné na jarné a letné projekty. Moja partnerka Wendy má rada ružovú, modrú, fialovú a sivú a uprednostňuje prírodné vlákna, takže balíček som poskladala podľa jej preferencií.

 

 

A tu sú dva príklady, ako môže vyzerať balíček, ktorý obdržíte:

 

Fibreshare 2016 - mojej minuloročnej partnerke neprišla načas objednávka s vláknami, tak aby stihla termín, objednala mi priamo z jedného e-shopu vlákna a dala ich doručiť ku mne. Zľava doprava: hravá zmes merino/bambus, luxusná zmes merino/hodváb/alpaka/ťava a podmanivo krásna modro fialová zmes merina a hodvábu tussah. Btw. tieto krásne zmesi sú dostupné v mojom obchodíku. ;)
 
Všetky vlákna z monuloročnej fibreshare sú spradené, z jedného šatka už je, z druhého bude a z tretieho je čiapka :)
 
 
Fibreshare 2017 - moja tohtoročná partnerka Terri sa chystala na Fibreshare dlho pred jej zahájením.
 
 
Keď som otvárala tohtoročný balíček, muž ma ticho pozoroval a smial sa, že mám Vianoce v apríli. Áno, moja Fibreshare partnerka Terri je viac ako štedrá. Veď uznajte...
 
 
 
Z vlákien je tam najmä lokálny Tarndie Polworth a jeho zmes s hodvábom, suri alpaka, čistý hodváb - všetko farbené, či česané Terri samotnou a dokonca jedna zmes merina s kašmírom. A mám sa vraj učiť plstiť, lebo v balíku boli aj dva sety na mokré plstenie. :) Všetko s láskou zabalené a voňavé od pribaleného ručne robeného mydla. Aj moje deti mali radosť, z pribalenej čokoládky obsypanej cukrovými perličkami, či dreveného vtáčika, ktorý už visí v ich izbičke...
 
Nemýlite sa, ak predpokladáte, že jej chystám ďakovný balíček :). Jeho súčasťou budú aj dokonalé česance od talentovanej, zručnej a pracovitej priadky Petronelky z jej novej Street art vlna kolekcie.
 
 
Jeden česanec z balíčka už je upradený - prekrásna zmes polworthu s hodvábom, nafarbeným Terri do farieb búrlivého mora, nazvaná Mermaid tails. Z 54g vyšlo 322m jednonitky s hrúbkou fingering, 20wpi.
 
 
Takto vyzerala jednonitka po stiahnutí z motovidla:
 
 
A takto zafixovaná okúpaním vo vlažnej vode, jemne vyžmýkaná a rukou ponaťahovaná. Je len veľmi jemne pretočená, pradienko sa visiace otáča o cca 45 stupňov. Uvažujem, že z nej bude súčasť nádhernej šatky Makariri shawl .
 
 
 
Pôvodne som plánovala, že v tomto žurnáli bude aj česanie vlákien na hrebienku, ale to by bol už pridlhý, takže len malá ochutnávka a do tvorenia na budúce :).
 
Vretienko v procese pradenia Mermaid tails, položené na česancoch merina, hodvábu, falošného kašmíru, mliečneho proteínu a angeliny načesaných na hrebienku.... Áno, sú tak hebké, ako vyzerajú...
 

Komentáre

PriadkaHandspunArt love it, love it, love it!♥

2017-04-18 12:30:38

-GINA- aaaaaaaaaaaaach,to je krása :-)

2017-04-18 23:53:53

vinica Ach! To sú nádhery!!!

2017-04-19 14:46:19

Zamia Skvelý článok a veľmi sa mi páči táto myšlienka výmeny :) vďaka

2017-04-29 10:43:54

SkusimTo supééééér....

2017-04-29 14:57:25

norika21 Jéj,toľko nádhery:-)Už to čítam tretí krát:-)

2017-04-29 18:22:37

JanaYarn Krása. A tie farby. A dôvod navyše popracovať ešte viac na angličtine :-))

2017-04-30 08:13:15

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »