Domov » Žurnál+ » Autor: Bibiána Tothová

Žurnál+

Aby celonožky dlhšie vydržali

Bibiána T. » Blogy / 2020-11-06 17:00:01 /  3 komentáre / 19 lajkov

Chcete, aby Vaše celonožky vynikali okrem krásy aj dlhovekosťou? Máme pre Vás niekoľko tipov, ako to dosiahnuť.

 

 

Tip 1 - Pranie

Najviac ulahodíte svojim celonožkám ručným praním. Pranie v práčke pančuchy aj potlač vydržia, ale pranie v rukách si budú vyslovene užívať. Je totiž šetrnejšie k farbám a znižuje aj tvorbu žmoliek (polyamidové vlákna majú tendenciu sa žmolkovať).

 

Tip 2 - Topánky

V teniskách, vyšších alebo zimných topánkach sa celonožky potešia, ak si na ne oblečiete ešte ponožky. Zabránite tým ich pretrhnutiu zatúlaným kamienkom či iným votrelcom v bote. Hlavne vo vyšších topánkach ich ponožkami zachránite pred žmolkovaním. Nie všetky topánky sú zvnútra dokonale hladké a presne tieto nedokonalosti odierajú Vaše celonožky. Tie sa nevedia brániť a môžu sa zožmolkovať alebo nebodaj pretrhnúť. Rovnako zvnútra topánok odstráňte všetky nálepky, lebo aj tie majú svoj podiel viny na skrátení života Vašich celonožiek.

 

 

Tip 3 - Nohy

Dominantný palec na nohe je znamením dobrého trávenia (to som si práve vymyslela). Môže však byť zodpovedný aj za úrazy Vašich pančúch, napriek tomu, že špička celonožiek je spevnená. Ak ma Váš palec tendenciu útočiť na pančuchy, odporúčame Vám, obliecť si pod celonožky tenké ponožky. Táto medzivrstva im obom zabezpečí dlhý život.

Aj neobrúsené päty patria medzi škodcov. Ak nestihnete pedikúru a nie ste si isté svojimi chodidlami, oblečte si aj v tomto prípade pod celonožky tenké ponožky, zachránite im život.

 

 

Tip 4 - Obliekanie

Aplikácia celonožiek: Jednu “nohu” si nazbierame medzi prsty ruky. Najprv oblečieme špičku, následne celé chodidlo, členok a tak ďalej a vyššie. Postup opakujeme s druhou nohou. Ak si potrebujete popotiahnuť pančuchy vyššie, začnite zdola a materiál celonožiek naťahujte rovnomerne od členka až po stehno. Na záver nezabudnite skontrolovať, či ste si celonožky obliekli správne, aby vzor na nich adekvátne vynikol.

Pri aplikácii celonožiek majte na pamäti aj stav Vašich rúk! Ak Vaše nechty na rukách nie sú v dobrej kondícii a trpia napríklad zádermi, môžu byť rizikom poranenia pančúch.

 

 

Tip 5 - Veľkosť

Správnu veľkosť celonožiek si vyberte podľa veľkostnej tabuľky. Ak ste originál a ocitli ste sa v medzipriestore tabuľky, siahnite po väčšej veľkosti. Celonožky Vám určite padať nebudú.

 

Tip 6 - Iné nebezpečenstvá

Aj keď ste si celonožky správne a bezpečne obliekli a obuli, stále nie sú v úplnom bezpečí. Nemusíte byť nesvoji, pančuchy čo-to vydržia. Len majte oči otvorené a vyhnite sa ostrým predmetom, prsteňom, aplikáciám na kabelkách, stoličkám a iným sedátkam s nepriateľským povrchom.

 

Tip 7 - Liečba zranení celonožiek

Ak sa celonožky predsalen pretrhli a Vy ste si to všimli skôr ako sa pustilo očko, dierku neodkladne zalakujte priesvitným lakom na nechty. Pri aplikácii laku dajte pozor, nech si celonožky neprilepíte na kožu. Koža to vydrží, ale celonožky by pri odliepaní mohli utrpieť vážne zranenie.

 

 

Niekedy sa stane, že vznikne záder = iba taká čiarka, bez dierky. Máme pre Vás trik, ktorým sa ho zbavíte. Prstom alebo iným hladkým tupým predmetom prejdite cez záder, ktorý sa natiahne a zmizne (tadaaaa!). Pančuchy sú elastická pletenina a dokážu sa pri správnom nasmerovaní ešte opraviť.

Ak však už pri zádere vznikla dierka, tento liečebný postup neodporúčame. Viedlo by to totiž k zmene dierky na dieru (až dierisko). Ak sa dierka nepára, len ju pozorujte. Ak Vás vyvádza z rovnováhy a obávate sa, aby sa nezväčšovala, zafixujte ju priesvitným lakom na nechty.

 

 

Ďakujeme za pozornosť a veríme, že tieto tipy zabezpečia dlhý a krásny vzťah Vás a Vašich obľúbených celonožiek. Prijemné nosenie.

Komentáre

Asana Prečítala som si tieto rady. Tiež to tak robím, až na ten tip 3, keď mi palček urobí dierku. Ale vyskúšam túto radu. A hlavne teraz v zime, keď nosíme čižmy. Veľa úspechov a krásnych nápadov. :)

2020-11-10 10:35:171x

PokoLoko Ďakujeme. Sme moc radi, že sme priniesli aj novú radu :)

2020-11-10 12:48:04

PANBACH dobrý nápad - ručné pranie - vydržia dlhšie :)

2020-11-26 21:08:29

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
PokoLoko
PokoLoko
691 predaných ks, 364 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Sme Poko Loko a vyrábame pre Vás celonožky. Toto veselé slovo skrýva pančuchy potlačené originálnymi motívmi technikou ručnej sieťotlače. Naše autorské kresby a grafiky prenesieme na sito a následne vytlačíme na celonožky.

Poštovné zdarma pri sume nad 40€.

Moje kategórie

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Ponožky - 11376742_Ponožky by PokoLoko
 Páči sa 33 ľudom
18,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »