Žurnál+

Vyrob si so mnou vyšívané náušnice. Zo zákulisia prípravy kurzu

P
PetitPeanut928 predaných ks, 466 hodnotení

Barbora B. » Tvorba / 2020-11-12 17:00:01 /  6 komentárov / 15 lajkov / 65x zobrazený

Ahojte!

Chceli by ste sa naučiť vyrobiť vyšívané náušnice z mojej ponuky z pohodlia domova alebo vás zaujíma, ako sa kurz zrodil?

S myšlienkou kurzu výroby náušníc som sa pohrávala už viac ako rok. Kúpila som si zahraničný kurz, ktorý som po roku konečne splatila. Vedela som, že náušnicový kurz určite NIEKEDY vypustím do sveta, ale život bol zrazu tak zaneprázdnený. Nová práca, nové mesto, náušky, balenie balíčkov po nociach a zrazu som nevedela ako a prešiel rok.

A potom prišla korona, odišla väčšina objednávok, zrušili sa tanečné podujatia, kvôli ktorým som sa sťahovala do Bratislavy. Ostala som sama zatvorená v byte, len s mojím korporátnym home-officom, kopou materiálu a pár slnečnými lúčmi, ktoré mi ráno prenikajú do izby a dávajú nádej na lepšie časy.

 

 

 

Tento rok bol pre mňa veľkým ponaučením a vstupom do dospeláckeho sveta. “Uvidíš po škole, skončia sa ti dobré časy!”. Zo začiatku som sa tvárila hrdinsky. Všetko zvládnem, všetko stihnem, budem superžena, ktorá neoddychuje a maká na svojich snoch. Prešiel rok a takmer nič sa nezmenilo. Z práce som sa vracala večer, rýchlo do seba šupla večeru a ak sa podarilo, pripravila obed na ďalší deň. Opäť sadala za pracovný stôl, pripravovala objednávky a ráno pred prácou utekala na poštu. Často som si hovorila: “tak takto to teraz bude?”. Čakať celý týždeň na víkend a celý rok na dovolenku, aby som mohla robiť to, čo ma baví?

 

 

Vedela som, že sa musí niečo zmeniť a toto tempo dlho nevydržím. Boľavý chrbát a odchádzajúci zrak od toľkých hodín pri počítači a pracovnom stole ma v tom utvrdzovali. Už ani nové objednávky mi nerobili takú radosť ako predtým, lebo som kvôli nim musela obetovať svoje zdravie, tú trochu voľného času, ktorá mi ostávala, svoje hobby a vzťahy s mojimi milovanými. Našťastie nemám deti ani psa. Poviem Vám, mať prácu na plný úväzok a handmade podnikanie je naozaj fuška a skláňam klobúk dole pred všetkými tvorcami, ktorí toto bez pomoci dlhodobo zvládajú. Lebo to nie je len o samotnej výrobe, čo všetko podnikanie v handmade zahŕňa sa môžete dočítať v tomto článku.

Rozhodla som sa, že do budúcnosti si nechám len jedno – buď prácu v korporáte alebo handmade podnikanie alebo si nájdem výpomoc. Rýchlo som pochopila, akú hodnotu má pre mňa ČAS. Čas, ktorý strávim činnosťami, ktoré ma napĺňajú a s ľuďmi, ktorí sú pre mňa dôležití. Nie sme stroje, potrebujeme občas vydýchnuť, načerpať energiu na nové nápady a venovať sa aj sebe.

Kurz bol natočený už pred letom, ale kvôli môjmu psychickému vyčerpaniu som si od tvorby zobrala „dovolenku“. Dlho som prehodnocovala, čo so mnou ako tvorcom (ale aj človekom, ktorý musí platiť účty) bude.

Veľmi si vážim všetky moje zákazníčky a chcela som vám dať viac, než len krabičku s hotovými náušnicami. Chcem vám dať možnosť zažiť ten pocit, aké je to vyrobiť si niečo vlastnými rukami a tešiť sa z toho. Dať vám zážitok. Existuje dokonca množstvo odborných článkov poukazujúcich na to, aké má tvorba úžasné terapeutické účinky.  Len si tak sadnúť, ponoriť sa do procesu, zapáliť si sviečku, pustiť obľúbenú hudbu a úplne zabudnúť na to, že je teraz svet úplne hore nohami a tešiť sa z prítomnej chvíle...

 

 

Samozrejme, na to, aby ste tvorili, ma nepotrebujete. Na internete nájdete nápadov a inšpirácií kopu. Ak by ste sa ale chceli naučiť vyrábať náušky odo mňa, čítajte ďalej.

Pomocou návodu, ktorý som pre vás vytvorila, si budete vedieť prispôsobiť náušky podľa tvojich predstáv, z pohodlia domova a bez zdĺhavej metódy pokus-omyl. Krok za krokom vás prevediem celým procesom, nemusíte mať žiaden špeciálny talent, stačí len chuť tvoriť.

 

 

Kurz je vo forme PDF návodu, okrem zoznamu materiálu dostanete aj videonávody a ďalšie pomôcky na vytlačenie, ktoré vám uľahčia a urýchlia výrobu. Môžete teda tvoriť vlastným tempom a z pohodlia domova. 

Pripravila som pre vás 3 varianty náušiek:

1. Variant s čipkou

Základný model s čipkou je časovo menej náročný, keďže nevyžaduje vyšívanie vzoru. Na ňom ti ukážem, ako si vyrobíš náušky krok za krokom, od prvého stehu, až pokým si ich nedáš na ucho.

 

 

2. Variant s krížikovou výšivkou

Dozviete sa, ako dostať motív z papiera na náušnicu a prikladám aj samotný motív, ktorý som pri výrobe použila ja.

 

 

 

3. Variant s botanickou výšivkou

Okrem môjho obľúbeného autorského motívu si môžete vyskúšať aj základné stehy, ktoré budete pri tejto výšivke potrebovať. Takže ste nič podobné ešte neskúšali, žiaden stres, všetko sa naučíte.

 

 

Keď vyskúšate každý variant, na konci kurzu budete v rukách držať tri páry náušníc . Stačí zmeniť farbu, vyskúšať inú čipku alebo vzor a hneď majú iný nádych. Môžete si tak vytvoriť náušky presne podľa vašich predstáv. K obľúbeným letným šatám, sesternici na narodeniny, univerzálnejší kúsok do práce v neutrálnych farbách alebo niečo s čiernou čipkou, a la femme fatale, na rande.

Pri tvorbe videí som sa tak nejak nevedela rozhodnúť, aké náušky vyrobím, keď je toľko možností. Preto som popri natáčaní dokončila oveľa viac párov, ako som plánovala.

 

 

 

 

 

Každý variant má niečo do seba a sama neviem, ktorý by som si vybrala ja. Ktorý pár náušiek sa najviac páči vám? Napíšte mi do komentárov :)

Ak sa vám náušky páčia a chceli by ste (si) darovať aj náušky aj kurz, mám pre vás skvelú správu. S kúpou náušiek vám nechám KURZ za POLOVICU a bez poštovného. Akcia platí do vypredania náušiek, z každého modelu mám jeden pár a väčšinu z nich už vyrobiť nebudem vedieť, keďže látky a čipky bol zostatkový alebo podarovaný materiál. Náušky z kurzu si môžete prezrieť v tejto kategórii u mňa v obchodíku

Na záver vám prajem veľa zdravia (aj toho psychického).

Držte sa a majte sa krásne,

Barbora. 

Komentáre

fullsewingleather Krásna práca, skvelé fotky☺

2020-11-12 19:15:28

taliaa pekné.

2020-11-12 19:37:03

PetitPeanut @fullsewingleather @taliaa ďakujem vám dievčatá :)

2020-11-13 10:48:36

MirianaOli Krásne jemné ozdôbky:)

2020-11-13 15:08:04

MirianaOli Krásne jemné ozdôbky:)

2020-11-13 15:08:04

PetitPeanut @MirianaOli ďakujem krásne :)

2020-11-17 20:28:53
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Vyšívané náušnice s čipkou - 12525357_Vyšívané náušnice s čipkou by PetitPeanut
 Páči sa 26 ľudom
43 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte