Žurnál+

Udržateľný diár pre udržateľný život a podnikanie

P
PetitPeanut983 predaných ks, 498 hodnotení

Barbora B. » Tvorba / 2021-01-26 07:00:01 /  Pridaj komentár / 13 lajkov

Ahoj!

Už sa ti niekedy stalo, že strácaš prehľad, kde máš čo zapísané? Ani sa nečudujem, v dnešnej rýchlej dobe, keď máme pocit, že musíme byť všade a robiť všetko. Navyše, ak máš tvoje malé handmade podnikanie, asi to nemusím veľmi vysvetľovať, aký je to občas šialený kolotoč. Nové produkty, zháňanie materiálu, administratíva, fotenie, sociálne siete, spravovanie webu, štúdium, balenie objednávok, komunikácia so zákazníkmi, nikdy nekončiaci zoznam úloh. 

Vie to byť celkom stresujúce, najmä, keď človek nie je úplne zorganizovaný. Správny time (a energy) management a organizácia času vie nie len znížiť hladinu stresu, ale aj ušetriť nejednu hodinku denne, ktorú môžeme využiť na niečo pre nás zmysluplné.

Keďže sa nedajú všetky povinnosti, tabuľky, ceny atď. držať v hlave, je lepšie ich dať na papier alebo do diára a ten po práci zavrieť a mentálne sa nastaviť na oddych alebo čas s rodinou. Najmä keď pracujeme z domu, oddeliť súkromný a pracovný život je jednoducho výzva. 

Keďže každý z nás je jedinečná osobnosť s jedinečnými potrebami, nájsť diár, ktorý by vyhovoval všetkým, je nemožné. Chýbalo mi na našom trhu niečo, čo by mi dávalo väčšiu slobodu a mohla by som si to prispôsobiť svojim potrebám. A keďže som nenašla, vyrobila som :) Predstavujem ti teda Udržateľný diár. 

 

 

Prečo udržateľný?

Diár nemusí byť len sezónna záležitosť, ktorú na konci roka vyhodíš (niekedy aj s polkou nevypísaných strán). Obal diára sa dá opakovane používať, vnútorné strany sú nedatované (okrem kalendára 2021, ten tam je z praktických dôvodov), takže zapisuješ, len keď potrebuješ :) Keď sa na to jednoducho necítiš, ochorieš, máš dovolenku alebo sa vyskytne niečo nepredvídané, nemusíš si žiaden zoznam úloh robiť. Dopraj si oddych bez výčitiek. 

Udržateľný život a podnikanie

Už sa ti niekedy stalo, že si (takmer) vyhorela? Nie je to nič neobvyklé a pravdupovediac dnešná doba nám - ženám - tiež veľmi nepomáha. Aj ty cítiš ten tlak, že musíš byť nie len dobrá matka/dcéra + partnerka + podnikateľka + mať vyleštené okná doma + navariť trojchodový nedeľný obed + postarať sa najprv o všetkých a až potom o seba? 

Kultúra oddychu, načerpania síl a nebytia dokonalá vo všetkom sa veľmi nepropaguje. Do diára som teda pridala ešte niekoľko strán, pri ktorých si oddýchneš a ktoré nie sú o povinnostiach, ale o tom, na chvíľu sa zastaviť, nájsť si čas na seba, svoje myšlienky a psychické zdravie.

 

 

Toto sú strany v diári, ktoré ti v tom pomôžu:

Denná vďačnosť

Na chvíľu sa zastav a poobzeraj, akú hojnosť máš okolo seba. Čo sa ti dnes podarilo? Čo ti urobilo radosť? Prečo si na seba pyšná? Presmeruj svoju pozornosť od problémov k pozitívnym veciam. Pamätaj na to, že keď si vďačná za malé veci, umožní ti to prijať do života viac hojnosti. 

 

 

Myšlienky, ktoré si chcem zapamätať

Čítaš alebo vidíš niečo inšpiratívne, čo by si si rada zapamätala? Zapíš si a vráť sa k tomu, keď budeš strácať motiváciu a silu pokračovať ďalej. 

 

 

Čisté strany

Journalling, kreslenie, dávať myšlienky na papier, činnosti, pri ktorých si oddýchneš. 

 

 

Čo ma na diári baví

Sloboda

Keďže diár funguje na princípe karisbloku s vyberateľnými stranami, môžem si obsah prispôsobiť podľa seba a momentálnych potrieb. Poprehadzovať strany, vyradiť tie vypísané, doložiť nové. Ak máš pocit, že by si využila skôr denný plánovač, perfektne tam zapadne aj ten, stačí ho predierkovať :) 

Ďalšie strany si môžeš vytlačiť aj sama, v obchodíku mám kopu ďalších A5 - PDF súborov na vytlačenie :)

 

 

Poriadok

Vďaka indexovým stranám (na ktoré si môžeš napísať vlastný text) sa veľmi rýchlo dostanem k tomu, čo potrebujem + ako darček posielam laminovanú záložku. Vypísané strany z prehľadu týždňa môžem dať z diára preč, keďže ich už nepotrebujem. Môj Marie Condo organizátorský duch je v siedmom nebi :D

 

 

Extra strany, ktoré ti pomôžu získať pár hodín týždenne navyše. 

Plánovanie jedálnička.

 

 

Spravím si približný zoznam, čo by som chcela v daný týždeň jesť, prekutrám chladničku a špajze, aby som zistila, čo mi chýba a zapíšem. Ušetrí mi to čas, ktorý by som strávila rozmýšľaním, čo budem variť, čo treba nakúpiť a nemusím sa trikrát vracať do obchodu, že mi niečo chýba. 

Nákupný zoznam a plánovanie darčekov

Postupne si zapisujem materiál, ktorý mi dochádza a keď sa rozhodnem objednávať, idem rovno na vec a nestrávim objednávaním pol dňa. 

 

 

Plánovanie darčekov ti ušetrí stres, keď zistíš že je týždeň pred Vianocami alebo narodeninami, a vlastne nevieš, čo darovať a tak len pol dňa pochoduješ po nákupnom centre a hľadáš niečo, čo by sa hodilo. Počúvaj indície svojich obľúbených ľudí a postupne si zapisuj, čo by sa im páčilo. Už sa mi viackrát stalo, že som si povedala, "toto by bol super darček pre XY" a keď prišlo na sviatok, zabudla som, čo to vlastne bolo :D

 

 

Všetky strany, ktoré vytlačený diár obsahuje si môžeš prezrieť tu.

Ak už diár máš, ale vieš, že by si využila len nejakú jeho časť, je možné zakúpiť vonkajší karisblokový obal alebo náplne osobitne :)

Pri kúpe kompletného Udržateľného diára aj s náplňou do konca januára si môžeš vybrať jeden z týchto dvoch darčekov. Stačí, keď mi číslo darčeka uvedieš do poznámky v objednávke alebo mi napíš správu :)

1. Veľký výhodný balík 34 PDF súborov 

(Okrem všetkých strán z diára sú tam aj ďalšie strany navyše). Super vecička, ak ti v diári niečo zachýba, ale nechceš si kupovať celú náplň. 

 

2. 1 KS Denný plánovač podľa tvojho výberu

 

 

PRIPRAVUJEM:

Niečo špeci pre handmade tvorcov, aby vám to uľahčilo prácu :) Listy na zapisovanie objednávok a špeciálne strany na materiál a cenotvorbu pre nové výrobky.

Je ešte niečo, čo si zvykneš zapisovať a uľahčilo by ti prácu, ak by si si to mohla vytlačiť? Napíš mi do komentára a ja sa na to rada pozriem a urobím, čo je v mojich silách :)

Prajem krásny a udržateľný rok 2021 :)

Barbora

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Diár 2024 (Udržateľný diár s kalendárom 2024) - 12812395_Diár 2024 (Udržateľný diár s kalendárom 2024) by PetitPeanut
 6 komentárov
 Páči sa 87 ľudom
44 €
 - Udržateľný diár - karisblok - 12852941_Udržateľný diár - karisblok by PetitPeanut
 Páči sa 35 ľudom
12,90 €
 - Náplne do A5 diára 4 dierky - 13002497_Náplne do A5 diára 4 dierky by PetitPeanut
 Páči sa 26 ľudom
15,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »