Domov » Žurnál+ » Autor: Barbora Barutová

Žurnál+

Novinky pre kreatívcov, fanúšikov diárov a zapisovania. Zo zákulisia

Barbora B. » Tvorba / 2019-08-06 17:00:01 /  7 komentárov / 17 lajkov

Prednedávnom som pridala do ponuky do môjho obchodíka nové produkty, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné s náušnicami. Bol to vlastne taký môj mini projekt, ktorý som si vysnívala a konečne sa podujala zrealizovať ho. Vlastné vymeniteľné náplne do diárov.

Už sa vám stalo, že si kúpite nový nádherný diár/planner/zápisník a potom zistíte, že ho už musíte vyhodiť a pritom ostala polka nevypísaná? Alebo vám v ňom niečo chýba, tak si zaobstaráte ďalší a potom ďalší a nakoniec zistíte, že už ani neviete, čo kde zapisujete a je z toho jeden veľký chaos?

Dokonalý diár neexistuje. Lebo každý je jedinečný a potrebuje niečo iné.

Ja som diár potrebovala primárne na zapisovanie povinností a úloh súvisiacich s mojou malou značkou a všetkých možných nápadov, ktorých je toľko, že ak by som ich nedala na papier, vybuchla by mi z toho hlava. A o tom, že bolo čo zapisovať, si môžete prečítať v minulom článku.

Bolo to asi tak pred 3 rokmi, keď som sa stala závislá na pozeraní videí o vybaľovaní Filofax diárov. Až som si nakoniec podobný diár kúpila. Obal bol pekný, ale nikde som nemohla zohnať slovenskú náplň, ktorá by mi vyhovovala. Tak som sa rozhodla, že si ju vyrobím. Prešli asi „len“ tri roky a prvé lastovičky sú konečne na svete.

Prvým krokom k realizácii môjho nápadu bolo to, že som si to zapísala ;-) Vedela som, čo chcem, ako to má vypadať, len som nevedela AKO. Ale šla som do toho, podotýkam, s nulovými znalosťami dizajnu a grafiky. Nevedela som, ako dlho mi bude trvať, kým niečo schopné vyprodukujem, ale mala som dostatočne silnú motiváciu nevzdať to a nevyhodiť počítač vždy, keď mi zamrzol illustrator :D

Čo ma na tom tak fascinuje? 

Že si ho môžem vyskladať podľa predstáv. Môj diár je dnes iný, ako bol pred 2 mesiacmi a rozhodne iný, ako bol pred rokom. Moje potreby aj nároky sa menia. Keď potrebujem viac priestoru na brainstorming, jednoducho vložím prázdnu stranu tam, kde potrebujem. Keď už niečo nepotrebujem, vytrhnem a zahodím bez toho, aby som poškodila diár.

Okrem toho som si vytvorila ranný aj večerný rituál s diárom. Ráno si pripravím čaj, zapnem hudbu a sadnem za pracovný stôl. Otváram diár, pozerám sa na týždenný plánovač a do denného zapisujem: Aké sú dnes moje priority? Aké 3 činnosti ma dnes najviac posunú za mojím snom/cieľom?

Vybudovať si zvyk nechodiť večer s telefónom do postele bolo jednou z top vecí, ktoré som sa (aj vďaka diáru) naučila a snažím sa dodržiavať. Každý deň čítam a oveľa lepšie spím. Používala som na to tento 66 dňový habit tracker a každý deň si zapisovala, keď sa mi to podarilo splniť.

Diár sa stal súčasťou mňa, môjho dňa, môjho handmade podnikania a môjho osobného rozvoja a rastu. Je to miesto, kde odkladám svoje nápady, aby som na ne nezabudla a potichúčky čakajú na svoju realizáciu. Je to miesto, kde si zapisujem svoje myšlienky, ale aj myšlienky z kníh, s ktorými sa chcem s vami podeliť, lebo vám môžu zlepšiť deň či náladu.

A zlepšiť deň by som vám chcela ešte viac :) Chcem, aby ste si prezreli moju ponuku náplní do diárov tu v mojej papiernickej kategórii a napísali mi do komentárov, ktorý dizajn sa vám najviac páči. Najpáčivejší vám potom v ďalšom článku zadarmo podarujem a môžete si ho vytlačiť koľkokrát chcete a používať :) 

Ak by ste sa do zapisovania chceli pustiť hneď, dávam vám do pozornosti veľký výhodný balíček všetkých dizajnov, ktoré som doposiaľ vytvorila. Nájdete tam mesačný, denný a týždenný kalendár, oddeľovače, habit trackery, zoznam prianí a ďalšie :)

Tak teda, ktorý dizajn sa vám najviac páči? Na čo využívate diár vy? 

PS: Ak by vaše srdco túžilo po nejakom dizajne, ktorý nemôžete nikde zohnať a veľmi by ste ho chceli alebo potrebovali, napíšte mi, o čo ide a skúsim niečo vymyslieť :)

Majte sa krásne,

Barbora

Komentáre

Leanna_scrapbook Všetky sú krásne, ale najviac by sa mi asi hodil týždenný a denný plánovač ❤️

2019-08-03 04:30:09

imageB Krásne, držím palce !

2019-08-03 10:45:09

glitzi Asi tiež denný a týždenný plánovač :-)

2019-08-06 17:23:55

BubblyHoops Ja používam Bullet journal, čiže si všetko zdobím sama, ale tieto sú fakt nádherné! :)

2019-08-07 14:58:501x

SEVERANKA jeej krásne :)

2019-08-07 21:43:42

SlecnaNalepka nádhera! mne sa páčia všetky, ako veľký fanúšik diárov, som nadšená :)

2019-08-16 09:49:20

BlackVelvet Milujem diare, ale rovnako ako pises, jeden nestaci. Veci mam porozpisovane asi na styroch miestach - tam motivacne veci, inde zas biznis, na dalsom mieste napady ale velmi by som to chcela sklbit do jedneho. Najviac ma zaujal denny a tyzdenny planovac ale taktiez knihy na precitatie su super (aj tie mam v zvlast notese xD). Len tak dalej super napad! Hned idem kuknut do obchodu.

2019-08-17 20:09:00

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
PetitPeanut
PetitPeanut
903 predaných ks, 445 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Šperky z ľahkých , antialergických materiálov, trvácnych kovov a minerálov.
Svadobné šperky, strieborné šperky, šperky z plneného zlata

Všetky papierenské vecičky boli presunuté do nového obchodíka https://www.sashe.sk/PetitCreative

ecičky odosielam 1x týždenne, väčšinou STREDY. Ak by vám ale nejaká vecička ponáhľala, napíšte mi správu a nejak to vymyslíme :)


Pôvodné meno arcoiris

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »