Domov » Žurnál+ » Autor: Barbora Barutová

Žurnál+

Čo všetko zažijú vecičky, kým sa dostanú k vám

Barbora B. » Tvorba / 2014-10-16 23:44:35 /  5 komentárov / 20 lajkov

Občas sú za výrobou vecičiek zaujímavé príhody či príbehy. Práve preto sa handmade odlišuje od pásovej výroby. Originálne vecičky, často jediné na svete, prejdú teplými rukami šikovných ľudí, modeliek a niekedy dokonca aj zaujímavými miestami. 

Podobný príbeh mal aj môj sutaškový náhrdelník, zobralala som si ho zo sebou roooovno na španielsku Costa Bravu, kde som toto leto brigádovala, len aby som si ho mohla vyfotiť v krásnom prostredí morského pobrežia a úžasnej Gaudího Barcelone :)

Výroba spomínaného náhrdelníku mi zabrala pár dní a keď som sa dozvedela o možnosti vycestovať za prácou do zahraničia, už som sa videla ako si ho tam niekde zahorami zadolami vyfotím.Deň odletu sa neúprosne blížil takže som si narýchlo  zbalila "pár" nevyhnutných vecí, medzi nimi náhrdelník a foťák, a s ťažkými kuframi a s nádejou že tie dva mesiace v cudzine nejak v zdraví prežijem som sa vybrala na letisko.

Tak a tu je pár záberov čo som stihla cvaknúť ;-)

Camino de ronda, chodníček pozdĺž pobrežia, ktorý vedie aj cez dedinku kde som pracovala. Stačilo pár schodov dole a hneď sa mi naskytli takéto prírodné scenérie...

 

A Costa Brava často dokazovala, že je neskrotná a divoká :)

A kamarátka a koleginka Veronika mi takto zapózovala :)

 

Našla som si aj kamaráta, volá sa Tigre alebo malý Tigrecito, najlepší kocúr na svete, ktorý mi spríjemňoval ťažké dni v práci :)

 

No a po pár týždňoch som konečne vyvetrala náhrdelník. Prehovorila kámošku nech so mnou cez siestu vybehne von na tú páľavu, ja som sa hrala na "modelku" a vyštverala na skaly. Keďže fúkala silná Tramontana, z fotenia sa stal celkom adrenalínový zážitok, takže sme to po chvíli vzdali, ale chvalabohu ma neodfúklo do rozbúreného mora, takže sme sa mohli vrátiť, síce s doškriabanými nohami ale aspoň s pár zábermi :)

 

A potom sme iba odpočítavali dni, kedy môžme konečne vydýchnuť od práce. Pravdupovediac, myšlienka na zaslúžený výlet do Barcelony ma občas držal pri živote, keď toho už bolo veľa... Našťastie to prešlo rýchlo a už sme sedeli vo vlaku smer Barça. 
 

Ale najprv, malá zastávka vo Figuerase, Dálího múzeu...

 

A potom, 4 najlepšie dni v Španielsku :) Barcelona je krásne, čisté, upravené veľkomesto, kde si každý príde na svoje, milovníci kultúry, nakupovania, fiesty, či ležania na pláži. Očarila ma množstvom zelene a parkov, otrhané paneláky by sme tu hľadali asi ťažko. A keďže stačí raz vidieť, ako desaťkrát počuť tadáá :) 

V týchto historických uličkách v "Barrio Gótico" sme bývali, vracali sa neskoro "domov", párkrát trocha postrácali ale vždy našli. Boli iba kúsok od prístavu a pláží a nachodili sme sa po nich teda pekných pár kilometrov.

 

A ešte spomínam a pridávam pár záberov ...

 

V pozadí socha Krištofa Columba, rukou smerujúca na Ameriku.

 

Samozrejme, veľkolepá Sagrada Familia, veru, ťažko ju bolo zachytiť celú v objektíve :)

 

A prekrásny Park Güell s dielami Gaudího, pre mňa osobne jedno z najkrajších miest v Barcelone, unikátne, čarovné, rozprávkové, neviem či by sa niečo podobné našlo inde vo svete...

A zapózovala som si pri krásnych mozaikách od Gaudího, keď som si medzi kopou turistov z celého sveta, ukradla trošku miesta pre seba :) keď som  prvýkrát videla na fotkách tento park,  hneď som vedela že tam musím ísť a ... myslím že sa oplatilo :)

 

 

 

A po vyčerpávajúcich štyroch dňoch plných výletov, cestovania a zážitkov, znova zbaliť kufre a smer domov ...

 

Tak, toľko neobyčajného sa skrýva za obyčajným náhrdelníkom, vyše 4200 kilometrov cesty, fotenie na krásnych miestach, a aj keď to nie sú profi fotografie na dokonalých modelkách, majú pre mňa veľkú hodnotu, lebo sa za nimi skrýva môj príbeh, o jednom lete, jednej krajine, slzách aj radosti, práci a zábave...

Preto verte, že ak si kupujete čokoľvek od šikovného človeka tu na sashe, príde vám v obáločke trocha z neho a veď preto je handmade handmade-om, no nie ? :)

Ešte prajem krásny deň a vďaka že ste sa dočítali až sem :)

Barbora

Komentáre

tvorit_a_lubit Nádherný žurnálik. A tiež aj náhrdelník :)

2014-10-17 09:29:51

JankaSipka Super, krásne spomienky máš, som si zaspomínala, v máji som mala aj ja to šťastie ocitnúť sa v Barcelone po druhý krát a užiť si to :)

2014-10-17 09:32:12

JanaFabry krásne zážitky,so navnadená aj na takýto výlet :))

2014-10-17 15:10:13

PetitPeanut rosemarine ďakujem krásne :)

JankaSipka tak to závidím, aj ja by som chcela minimálne ešte raz, a na dlhšie :)

Miniart určite sa oplatí, takéto zážitky človek nikdy neľutuje :)

2014-10-17 23:27:40

TIME_ZONE Krásne fotky a ten náhrdelník si užil dobrodružstvo,

škoda predať takého dobrodruha :-)

2015-01-25 19:27:48

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Soutache náhrdelník ZĽAVA - 4580410_Soutache náhrdelník ZĽAVA by PetitPeanut
 7 komentárov
 Páči sa 102 ľudom
25,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »