Domov » Žurnál+ » Autor: Martina Okuliarová

Žurnál+

Zo starého nové č. 22 - zelená bednička

Martina O. » Fotopostupy a Návody / 2019-06-12 10:47:02 /  2 komentáre / 15 lajkov

Alebo ako dostali postreky do záhrady svoje miesto

Moja záhrada ma stojí veľa a času a úsilia. Každý deň v nej trávim hodiny polievaním, hnojením rastliniek, sadením nových prírastkov a vytrhávaním buriny. Preto ma zarmúti keď mi moju záhradku napadne dáka choroba alebo škodca. Vždy sa najprv snažím použiť ekologické prostriedky no keď nezaberú použijem aj chémiu. Doma mám zásobe postrek na hubové, plesňové ochorenia a niečo na vošky či roztoče. Možno zato príde vlny kritiky no robím všetko preto aby som chémiu používala čo najmenej a striekam len večer keď nelietajú užitoční pomocníci ako včielky či čmeliaky. Napríklad mandolinky každý deň zbieram do vedierka aby sa nestihli rozmnožiť. 

No spať k tej bedničke :) - doma som nemala miesto kde by som postreky bezpečne  odkladala a tak ma napadlo trošku si vylepšiť túto zelenú bedničku. 

Bedničku som umyla, jemne prešmyrglovala a drevo som natrela čiernou farbou a voskom. Pánty a zatváranie sa nedali zložiť tak som ich pretrela tiež čiernou farbou a po zaschnutí som ich opatlala zlatým voskom. Vnútro som natrela olejovou farbou - otieň orech. Pridala som dva štítky - obrázok s napisom "poison" som našla na internete a otlačila som ho na kúsok preglejky a pripevnila som jeden z prednej strany a druhý z vnútre bedničky.  

S bedničkou nebolo veľa práce a ja som rada , že mám niečo potrebné z niečoho nepotrebného ( čo mi už dávno niekto domov dotrepal - a ja ani neviem kto ale ďakujem mu zato ).

Ps 1 : ak máte doma niečo čo Vám zavadzia dobre sa nato pozrite a určite tomu nájdete nové využite 

Ps 2 : pridávam foto lavičky zo žurnálu č. 20 ako som sľúbila - ruža už vykvitla :) a je to nádherný pohľad :) teda aspoň pre mňa 

S pozdravom Martina 

Komentáre

Handmade-Astarte pekná debnička :) ♥

2019-06-12 12:02:20

Patina.s.Martinou ďakujem mooooc

2019-06-12 16:14:39

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Patina.s.Martinou
Patina.s.Martinou
240 predaných ks, 118 hodnotení

Vidiecke dekorácie pre útulný domov. Zo starého - nové, šité, kreslené, aranžované vecičky vo vidieckom štýle.

Čakacia doba sa môže predĺžiť podľa aktuálneho počtu objednaných vecí. Nakoľko všetky vyrábam sama vlastnoručne. Tak sa vopred informujte ak si chcete kúpiť vec na objednávku. Ďakujem za pochopenie. Veci skladom posielam do druhého dňa od objednania.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »