Žurnál+

Výhody produktového fotenia

P
Pasion89 predaných ks, 26 hodnotení

Silvia P. » Rady predajcom / 2024-02-16 13:00:02 /  2 komentáre / 11 lajkov

Ahojte,

na Sashe som už dlho a vždy obdivujem kreativitu a krásne výrobky, ktoré tu nájdem. Častokrát si poviem, že tento výrobok by si zaslúžil krajšiu fotku. Viem ale, aké je to náročné, venovať všetkému čas a energiu popri iných povinnostiach.

Začínala som s bižutériou, ktorú tu mám aj v ponuke a prešla som na fotografiu, zároveň som mama dvoch detí a prešla som si aj inými tvorivými obdobiami :)

Pre tých, ktorí zvažujú, či si produkty nechajú nafotiť, som spísala zopár základných výhod :)

Iste mi dáte za pravdu, že kvalitné produktové foto sú v nevyhnutné pre úspešný predaj a zviditeľnenie vašich výrobkov či služieb. V dnešnom vizuálnom svete je prvý dojem často rozhodujúci a pútavé produktové fotky zohrávajú kľúčovú rolu v pritiahnutí pozornosti a presvedčení zákazníkov.

 

 

Prvotný dojem

Vaše produkty sú to prvé, čo si zákazníci všimnú. Kvalitné fotografie vytvárajú pozitívny prvý dojem, čo často vedie k zvýšeniu záujmu, dosahu a dôvere. 

Dôveryhodnosť a profesionalita

Profesionálne fotky ukazujú, že sa staráte o každý detail a že vám záleží na tom, ako svoje produkty a služby prezentujete. 

Podpora značky

Fotografie môžu výrazne prispieť k vytváraniu a posilňovaniu vašej značky. Kvalitné obrázky, ktoré odrážajú váš štýl a hodnoty, pomáhajú vytvárať pútavý vizuálny dojem.

Zvýraznenie výhod produktu

Profesionálne fotky umožňujú detailné zobrazenie výrobku, jeho textúry, farby a vlastností. To pomáha potenciálnym zákazníkom lepšie porozumieť výhodám a vlastnostiam produktu, prípadne sa rozhodnúť pre jeho nákup. 

Sociálne médiá a online predaj

Kvalitné fotografie majú obrovský vplyv na sociálnych sieťach a pri online predaji. Výrazné a estetické obrázky prilákajú viac pozornosti a môžu viesť k vyššiemu dosahu a nákupom. Keďže nákupy prebiehajú online, zákazník sa vie lepšie rozhodnúť, ak vidí výrobok z viacerých strán alebo pri používaní.

Odlíšenie od konkurencie

V konkurenčnom prostredí je dôležité vynikať. Profesionálna fotografia vám pomôže vytvoriť si jedinečný vzhľad, čím sa odlišíte od ostatných.

Zlepšuje marketingové kampane

Produktové fotografie tvoria základ pre rôzne formy digitálneho a tradičného marketingu. S kvalitnými obrázkami máte silný materiál pre reklamné kampane, sociálne médiá a iné marketingové aktivity. Napríklad aj tu na Sashe sa do výberu redakcie dostanete skôr s peknou a pútavou fotografiou.

 

V konečnom dôsledku vedie investícia do kvalitného produktového fotenia k zvýšeniu predaja, budovaniu pozitívneho dojmu o vašej značke a vie pomôcť celkovému úspechu vášho podnikania. Je to investícia, ktorá sa rýchlo vráti prostredníctvom predaja a spokojných zákazníkov.

Nechať si výrobky nafotiť od fotografa je aj časová úspora, môžete sa venovať tomu, čo je vo vašom podnikaní naozaj dôležité.

Komentáre

Teresin Súhlasím, fotky sú základ :) Ale musím teda povedať, že už viackrát som si všimla, že aj keď niektorý predajca nemal vôbec kvalitne nafotené produkty, ajtak sa mu pekne predávali.. :)

2024-02-25 14:31:05

Pasion To je pravda, záleží aj od produktu. Nevravím, že produkty sa môžu predávať iba kvalitne nafotené, ale určite to predaju aj samotnej značke pomôže :)

2024-02-26 08:36:51
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »