Domov » Žurnál+ » Autor: Ľubica Obernauerova

Žurnál+

o tom že Ernest a ja milujeme cestovanie

Ľubica O. » 2010-08-07 12:05:56 /  Pridaj komentár / 2 lajky

Nieje tomu dávno, čo sme sa ja a Ernest spoznali, okamžite medzi nami zafungovala chémia. Prešla som okolo neho a tam som ho zrazu uvidela, stál na polici a zasnene sa mňa díval. Vedela som, že je ten pravý.... ten pravý notes ktorý si zaslúži druhú šancu.


Prezradil mi, že by bol rád keby som si vybrala práve jeho. Neváhala som ani sekundu a vyslobodila som ho z nudného sveta políc a nudných spolunájomníkov. Verte mi, vážne s nimi nebola žiadna sranda, jeden si mrmlal o tom, že bojoval po boku s Napoleonom Bonaparte, patril k jeho hlavným generálom, iste vyzeral ako keby prežil celé stáročia, ale aj tak sa mi nezdalo, že by hovoril pravdu. Ďalší tvrdil o dušu, že kedysi dávno patril niekomu významnému, ale nechcel prezdradiť komu, vraj ukrýva v sebe štátne tajomstvo. O ostatných vám radšej ani písať nebudem.

Keď sme sa bližšie zoznámili, zistili sme, že máme spoločný koníček, milujeme cestovanie.

Spolu sme doteraz prešli niečo cez 5000 km. Navštívili sme niekoľko štátov.

Vymenujem len niektoré, samozrejme moje rodné Slovensko, Česko, jeho rodnú zem, tvrdí, že je to Poľsko, ale ja neviem či mu mám veriť, mne skôr pripadá, že je to Francúz. Má vyberané spôsoby a zbožňuje syry. Ďalej sme boli v Rakúsku, ale najďalej sme boli spolu v Taliansku, ktoré nám učarovalo.

Bol to iba obyčajný chlapec, bez nápadov a plánov do budúcnosti. Poprosil ma či by som mu nemohla zmeniť jeho "autfif". Začalo sa to nenápadne, skúsili sme len zvýrazniť jeho osobnosť niečím čo je nám obom blízke. Navrhla som mu naša rodnú planétu Zem ktorú obaja zbožňujeme. Stavila som na historickú mapu sveta a jemu sa to veľmi zaľúbilo.

Len sa nám nezdalo že je to úplne ono, skúsili sme ešte nejaké šperky.

Keď sme spolu rozmýšľali čo by to mohlo byť, tak sme si spomenuli ako sme nevedeli trafiť ku šikmej veže v Pise. On mi navrhol, že by chcel do vačku tú novinku GPS, ale ja som chcela niečo čo by sa mu hodilo k jeho novému výzoru. Skúsila som kompas, ktorý mu pomôže nájsť vždy cestu domov a obaja sme boli nadmieru spokojný.

On si dal predsavzatie, že precestuje celý svet. Nájde sa niekto kto mu to pomôže splniť?

Najzaujímavejšie cestovanie, ktoré sme spolu prežili bolo v severnom Taliansku. Nenehali sme si újsť šikmú vežu v Pise, ktorú sme našli až po dvojhodinovom blúdení, ešte že sme mali pri sebe slovník a dokázali sme sa dohovoriť rukami a nohomi. Ich krásne pláže, Ernest sa rozhodol, že nepôjde do vody, bál sa, že by sa namočil a pokazil si svoj nový výzor. Mali sme v pláne ísť aj do delfinária, ale nechceli ho pustiť dnu, že nemá potrebnú výšku pre vstup do areálu.

Keďže Ernest je narcis, zbožňuje keď ho fotím, tú sú fotky z našeho spoločného výletu a taktiež nejaké tie fotos z Talianska. Je to taktiež tak trochu extremista a rád sa fotí na netradičných miestach, posúdte sami.Pokračovanie nabudúce (8

Keďže Ernest nemá ruky, tak to píšem ja, ale všetkých vás pozdravuje a dúfa, že si nájde čoskoro nový domov, kde bude môcť zažívať nové cestovateľské dobrodružstvá.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Papierove
Papierove
163 predaných ks, 89 hodnotení

Maľujem... tvorím z papiera....

Maľujem najradšej svet, ktorý neexistuje, v ktorom fantázia nemá hranicu.
Maľujem taktiež náš svet, ako ho vidím mojimi očami a to plný farieb.
Maľujem prírodu, v ktorej sa cítim najlepšie.


Pôvodné meno lubimta5555

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »