Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Baluchová

Žurnál+

BOTANICKÝ KABINET

Jana B. » Tvorba / 2017-02-07 08:21:00 /  123 komentárov / 130 lajkov

Milí moji,

dnes vás pozývam na malý návrat do minulosti, do krásnych čias, keď sme drali školské lavice a boli sme skutočne bezstarostní...ide sa do čias študentských, kedy bolo našou jedinou povinnosťou vzdelávať sa...pamätám sa na to, ako by to bolo včera...mala som tú česť navštevovať krásnu historickú budovu Gymnázia, kde dominovali vysoké klenby, masívne stĺpy, vysoké oblúkové okná a celkovo bolo to veľmi pôsobivé prostredie...a kabinety, tie pôsobili priam magicky, čarovne...preplnené zaujímavými pomôckami, niektoré pôsobili až jemne hrôzostrašne:)

A práve kabinet biológie, presnejšie tá botanická časť, sa stala námetom mojej novej kolekcie nábytku...keďže máme greenery vyhlásenú za farbu roku, rozhodla som sa zeleň zakomponovať do doplnkov a vytvoriť ucelenú kolekciu v štýle kabinetu z 50-60 rokov...ak vám učaroval industriálny štýl, tiež sa nájdete v tejto kolekcii...prajem krásny zážitok a odporúčam dočítať až dokonca...mám pre Vás malé prekvapenie:)

Šuflíková komoda CABINET 

...neprehliadnuteľný a veľmi praktický doplnok do štýlovej pracovne alebo úplne kdekoľvek, kde si chcete vyčariť tú správnu industriálnu atmosféru minulého storočia...a navyše množstvo šuflíkov a presklených priečinkov poskytuje štedrý priestor na roztriedenie a uloženie veľkého množstvo vecí...komoda je zámerne hlboká 20cm, aby sa zmestila aj do užších priestorov napr. chodba, kúpeľna...v ostatných rozmeroch sme jej naopak pridali aby mohla byť aj kľúčovým solitérom napr. v kuchyni, hale apod....

Polica / Organizér CABINET

Štýlová polička z masívu krásne dopĺňa komodu CABINET...toto je presne ten kúsok, kedy aj malý detail vie robiť veľké zmeny...môžete si ju zavesiť absolútne kdekoľvek alebo len samostatne postaviť na váš pracovný stôl a získať tak skvelý organizér :)

Polica / Knihovňa CABINET

Veľká štýlová polica/knihovňa z masívu...milujem knihy - voňavé poklady plné krásnych fotografií, príbehov, postrehov...a táto polica vznikla ako moja potreba umiestniť ich do krásneho a zároveň praktického prostredia... polička je hlboká 25 cm, čiže dosť priestoru na to, aby ste do nej uložili všetky vaše obľúbené knihy aj najväčšieho formátu...uplatnenie nájde ale v celom interiéri napr. v kúpelni, v chodbe atď....

Printy BOTANIC CABINET

A teraz je na rade moja srcovka - prekrásne printy z vintage botanického atlasu Koehler's Medizinal-Pflanzen, 1887 , pamätáte sa? Čo iné by malo predsa visieť na stenách kabinetu?

...printy nádherne dopĺňajú celú kolekciu a ľahko vytvoria úžasnú atmosféru v akomkoľvek interéri...  sú natlačné na kvalitnom plátne, rámované v drevených bukových latkách, uchytenie je riešené koženou šnúrkou, latinský názov pod každou rastlinou...na výber máte z dvoch kolekcií, ktoré som vyskladala Herbs /bylinky/ a Wild flowers /lúčne kvety/...v ponuke sú aj rastlinky ako solitéry- Konvalinka, Mandľa, Rozmarín, Divý mak, Bobkový list...

Keď som prvýkrát uvidela túto kolekciu, bola to láska na prvý pohľad a aj keď sa primárne v mojej galérii grafike nevenujem, našla som cestu ako ich sprístupniť aj vám všetkým...problém je ale v tom, že ich mám cez 200 druhov a všetky sú tak prekrásne, že sa neviem rozhodnúť, ktoré do galérie zaradiť...

A teraz prichádza sľúbené prekvapenie pre tých, ktorí by mi radi pomohli s výberom:)

Každý, kto dole do komentárov napíše svoju obľúbenú rastlinku, ktorú by rád videl v mojej galérii a urobí tak do 10.2.2017, bude zaradený do žrebovania o jeden print z mojej galérie...s výhercom sa dohodnem, či budeme tlačiť rastlinku podľa jeho výberu alebo si vyberie print, ktorý už je v ponuke...môžete písať názvy byliniek, lúčnych kvetov, ihličnatých a listnatých stromov, okrasných kvetov, kríkov atď...

Výsledok žrebovania zverejním tu v sobotu 11.2.2017 cca niekedy večer...

Veľmi sa na vás teším a prajem Vám krásne čakanie na jarné dni:)

vaša SUE

VYHODNOTENIE

Milí moji,

je tu sobota večer a sľúbené vyhodnotenie:)

V prvom rade sa Vám všetkým chcem srdečne poďakovať za účasť, strašne krásne komentáre a pochvaly a  tiež za super tipy na ďalšie printy...počas týždňa som už niektoré vaše obľúbené rastlinky aj zaradila do galérie, tak ak budete mať chuť príďte nakuknúť:) A časom ich bude pribúdať určite viac.... 

Dnes poobede som vytlačila všetky Vaše komentáre, nastrihala a nedočkavá malá rúčka vyžrebovala víťaza S ako sperk...srdečne gratulujem  a víťaza budem kontaktovať:)

Pre Vás ostatných mám takú maličkú odmenu, ak by ste si radi  zakúpili print v mojej galérii, budete mať poštovné grátis, ako malú odmenu za vašu účasť...stačí, keď mi do poznámky pri objednávke napíšete heslo "Žurnál"....pre dnešok sa s Vami lúčím, želám krásny večer a teším sa na vás opäť niekedy nabudúce...

Vaša SUE

Kam ďalej? Prečítajte si aj ďalšie články zo Žurnál+

Komentáre

TAF2 Nádhera, radosť čítať. :) Nábytok veľmi vkusný s nádychom minulosti.. a samozrejme veľmi pekné fotky :)

2017-02-06 23:36:45

evelin3004 ....hmmm, kto umi, ten umi :-) , zase raz dokonale do najmensieho detailu :-) ....a rastlinky: fialky, konvalinky, snezienky....ozaj je ich mnozstvo :-)

2017-02-06 23:54:40

hoblinka Komoda je krásna, kútik ešte krajší a jabĺčko najkrajšie :-)

2017-02-07 00:06:00

BooBak Krásne, všetko, ako vždy :)

Ja mám rada napr. lúčne hrebíčky, spomienky na detstvo, nielen :)

2017-02-07 01:53:44

Blubery Sue, nemám slov, možno zaliezli do niektorých šuflíkov komody Cabinet ;-) Krásne nápady, prevedenie a fotky. Presne takto si predstavujem ateliér snov!

A tie printy, nevedela by som si vybrať z toľkých rastlín, zbožňujem lúčne kvety, moja obľúbená rastlina a posol jari (pre mňa) je Čerešňa pílkatá Kanzan, ale tá tam zrejme nebude. Ale určite by medzi printmi nemali chýbať - Peony, Rosa canina a Hydrangea hortensia krásna kombinácia do mojej spálne ;-))))

Klobúk dole Sue, prajem veľa nápadov celému tímu.

2017-02-07 06:02:05

mina289 krásne, krásne, prekrásne ....keď mi ráno niečo pohladí dušu a v tomto prípade je to tento nádherný žurnálik, tak viem, že budem mať deň krajší ☺ďakujem a určite by som si vybrala ruže a hortenzie, a levanduľu, lúčne kvety, rozkvitnutú čerešňu, ktoré sú už v tomto žurnáliku ☺

2017-02-07 06:55:53

Lisbet veľmi chválim novú kolekciu, má neskutočné čaro, neskutočne sa mi páčia printy s divými kvetmi a bylinkami a čo vybrať ďalej, ak má človek priveľký rozsah obľúbených rastlín, hmmm, ťažká úloha. máš tam nejaké huby? to by mohlo byť zaujímavé...a ak nie, vyberám smrekovec opadavý :)

2017-02-07 07:30:11

chnupkova u mňa jednoznačne vedie chryzantéma a jej krásna vôňa a iskerník. P.S. celá nová kolekcia je prekrásna. Jednoducho som sa do nej zamilovala :)

2017-02-07 07:45:04

Jar.handmade ..tu sa musím i ja zapojiť..:)tá komoda je krásna a tie plagáty..♥rastlinky, kvietky, to je moje.. a herbáre, botanické atlasy♥..prehŕňala by som sa v nich pokojne i celé dni..i ja mám najradšej tie lúčne - papuľky, vlčie maky, stračie nôžky, zvončeky, harmanček, čakanky..ale i frézie, čemerice, iskerníky, gardénie, kamélie, černucha ♥, mučenka, pivonky, babkine obľúbené margarétky, nezábudky..a zo stromov nemôže chýbať magnólia a sakura..joj, no veľa ich je..

2017-02-07 08:44:541x

BUG.i Radosť pozerať na všetky tie skvosty ... pôsobia na mňa pokojne až nostalgicky. Ja milujem maky a smreky ... pripomínajú mi detstvo :)

2017-02-07 08:47:05

PUREHOME jeeej dobré ráno všetkým:) milé dievčence, ďakujem za nádherné komentáre, dnes sa bude krásne pracovať:)

ďakujem aj za skvelé tipy, niektoré určite mám a čoskoro sa objavia v galérii:)

2017-02-07 08:53:29

Kreanossa júúj krásne :-)

2017-02-07 08:59:18

danke V prvom rade : nový nábytok je svetový!!! Kúsky, ktoré majiteľov prežijú a budú slúžiť aj o sto rokov; to má niečo do seba... Printy sa mi veľmi páčia tie skupinové, sú také výchovno- vzdelávacie... a ako pomerne neúspešná pestovateľka anglických ruží by som prijala nejakú ružu aspoň na obrázku:-)

2017-02-07 09:00:13

Framegroup Krásny žurnál aj výrobky! Prajeme veľa ďalších úspechov! A keby sme si mali vybrať, tak jednoznačne zmes byliniek :)

2017-02-07 09:00:21

maribell zvoncek,rumancek, stavace-lucne orchidee :)

2017-02-07 09:03:28

hannya sledujem vašu tvorbu už dlhšie, a stále viete niečím prekvapiť :) Táto kolekcia nábytku ma úplne dostala, všetko ladí, má svoju atmosféru a je to profesionálne odprezentované :)

A musím sa aj ja zapojiť do súťaže, milujem lúčne kvety a bylinky, najradšej mám nevädzu, margarétky, divoký agát, vlčí mak a z byliniek šalviu, rozmarín.

2017-02-07 09:06:07

koralrk Ahoj, nádherné s atmosférou 30 rokov minulého storočia. Krásny divý mak, rozmarín sú pôsobivé priam cítiť ich vôňu. Vždy som túžila takéto niečo namaľovať , ale žiaľ nedokážem to. :-) :-) :-)

2017-02-07 09:14:55

TalkFolk Zboznujem botanicke atlasy, da sa pozerat do nekonecna :)

Na poster nominujem bodliak, lesnu fialku a maliny.

Prajem vela uspechov!

2017-02-07 09:27:43

dominikajk Och, tie printy sú nádherné, už dlhšie pokukujem po starých botanických atlasoch. Ja osobne zbožňujem dreviny, to už je pracovná deformácia :) , preto by som navrhla smrekovec opadavý, buk lesný alebo moju srdcovku magnóliu lekársku. Z bylín napríklad púpavu lekársku, podbeľ liečivý alebo prilbicu modrú.

2017-02-07 09:55:26

marisha prekrasne, nadherne, a tu komodu by asi chcela mat kazda tvorilka vo svojej dielnicke. Na plagate by sa mi k tomu celemu hodili paprade.

2017-02-07 09:58:25

michalovic krása ♥ ♥ ♥

2017-02-07 10:06:12

AlexandraValentovic parádny:-)

2017-02-07 10:16:29

ma.k juuj, toto je krasne. aj nabytok aj printy. vsetko by som to brala do mojho atelieru (ktory sa este len tvori). ja mam rada take nenapadne lucne kvietky a zaroven liecive. viem si predstavit mysi chvost, alchemilku, sedmikrasku a nesmie chybat pupava :)

2017-02-07 10:17:18

Livina Nadherna komoda, krasne nafotene, pekne nspisane, proste skvele! Rada sa kocham vo vasej galerii! Zelam vela dalsich tvorivych nspadov a uz teraz sa tesim na dalsi clanok!

2017-02-07 10:22:19

Luciska11 moja obľúbená ženská bylinka - alchemilka...ale všetky sú krásne!

2017-02-07 10:23:13

Tricija Naozaj krásna kolekcia :) Printy by som si určite ani ja nevedela vybrať. S maminou sa venujeme bylinkám a určite by aj ju potešili lúčne kvietky, alchemylka, rebríček, rumanček...je ich dosť ale tieto sú naj :)

2017-02-07 10:26:35

uKvetinky prekrásne celé!!!! mám rada smrekovec opadavý, špeciálne jeho šišky:), smrek, z kvetov orlíček a čemerica (okrem tých krások, ktoré si už vybrala)

2017-02-07 10:36:27

kristina.niva krásne a vkusné interiérové tipy, štýlová komoda! Moja obľúbená rastlinka: materina dúška. Na printe by sa mohla vynímať aj lipa či jabloň.

2017-02-07 10:40:08

Safron ja odpadnem, obdivujem Vašu kreativitu a neustále nové úžasné nápady! Všetko je to vždy dokonale pôsobiace a útulné, cítiť lásku a domov...

2017-02-07 10:43:30

JeVeAtelier všetúčko je eňo-ňuňo, chcem mať všetko doma!!!! Pomóóóc, asi som chorá! Zuzi, máte môj veliký obdiv za tie neskutočne skvelé nápady a realizácie. Z kvietkov vyberám pivónky, hortenzie, ruže, z byliniek: levanduľa, šalvia, púpava alebo strom - citrónovník...

2017-02-07 10:46:39

Safron a pre mňa je tá čerešňa top! ;)

2017-02-07 10:48:16

Safron a orgován...

2017-02-07 10:48:39

Mariolla Čítať tento žurnál a hlavne vidieť tie krásne veci na fotografiách je pre mňa skoro ako ocitnúť sa v nebi :). Aj ja som študovala na takom gymnáziu, kde to dýchalo minulosťou, hrubé múry, vysoké klenby.....a tam som si obľúbila aj biológiu a potom hlavne botaniku, z ktorej neskôr bola aj diplomovka na VŠ. :) A najviac zo všetkcýh ratslín som si obľúbila práve tie možno menej obľúbené ,,burinky,, . Takže ten print s makom je pre mňa naj a vyberám ešte nevädzu poľnú, púpavu lekársku, pyštek obyčajný, lastovičník väčší...a je ich neúrekom :).

2017-02-07 11:14:41

soul.LIGHT To je krásna kolekcia. Obdivujem váš cit pre detail,akobto viete nainštalovať a zachytiť. Mne by nikdy nenapadlo niečo také do moderneho interieru, a predsa to vyzera úžasne.

A z rastlín pre mňa top je čerešna, taka s jrasne ruzovymi kvetmi, co nam krasli prechádzky v Nitre, neviem ako sa presne volá. A na printoch by boli isto zaujimave i jahody alebo bazalka ;-)

2017-02-07 11:15:00

24lenka ja som sa práve zamilovala :)

a rastlinky: kvetina je tulipán od mojej starkej z predzáhradky a bylinky šalvia :)

2017-02-07 11:47:41

hamony Sledujem dlhší čas Vašu tvorbu, je čistá a prepracovaná do najmenších detailov.

Z rastliniek mám najradšej materinu dúšku a "dobrú myseľ= pamajorán - tieto dve bylinky tvoria "gros" v zimnom počasí v podobe čaju, v lete ich voňavé sušíme na "pôjde" práve na dlhé zimné obdobie na Orave a naviac v lete z čerstvých robíme domáci sirup, ktorý nám, žiaľ, do zimy nevydrží, lebo naši synovia ho zbožňujú. Pripomínajú mi detstvo a dobrú starkú, ktorá nás naučila, čo tieto bylinky znamenajú, keď k nim privoniame na dolnooravských lúkach a pastvách, okolo ktorých výfuk áut neprešiel, vynorí sa mi práve obraz mojej starkej... Keď každý rok v lete narukujeme s mojím manželom, synmi a mojimi rodičmi na tieto pralúky, vždy deťom rozprávam, ako som v ich veku so starkou (ich prastarkou) tieto lúky brázdila a bylinky starostlivo sušila.

Ďakujem za túto možnosť :) a pozdravujeme.

2017-02-07 11:57:361x

dida_tn nádherné a krásne..nábytok aj printy..tiež som si spomenula na školské časy a zvláštny pocit, ktorý sa ma zmocnil vždy, keď som po niečo išla do kabinetu.. chýbajú už len pavučiny :) ja milujem divé maky, tulipány, nezábudky, snežienky, konvalinky a slnečnice..tiež mám rada lipu a jej vôňu..

2017-02-07 12:01:55

C-A-T skvela kolekcia, gratulujem ;-) mne by sa pacil plagatik s ceresnovym motivom

2017-02-07 12:13:45

Hlavacovci Krásne:)...za mňa jednoznačne VLČÍ MAK...viem si predstaviť aj BAZU a zmes byliniek...pa:)

2017-02-07 12:33:33

len.ka Nádherná kolekcia! Mne by sa tiež páčili napríklad lesné plody ( jahoda, malina, černica ...) alebo papraď. Zaujímavé by možno boli aj ihličnany alebo gaštan.

2017-02-07 12:34:55

Jesennik prekrásne.:)) ja milujem sedmokrásky ·

2017-02-07 12:46:03

iffi Moja srdcovka je tulipán :)

2017-02-07 12:52:41

aena úchvatné... celá kolekcia vyzerá krásne...a čo sa týka nápadu na ďalšiu rastlinku, tak navrhujem nezábudku :)

2017-02-07 13:05:00

KrystofkaV Je to nádherné. Moja stará mama bola magistra v takýchto krásnych starých lekárňach, venovala sa aj výskumu a stále má jej domov nádych byliniek. Ja by som preto navrhovala napr. deväťsil alebo bergéniu, tie ma sprevádzajú odmalička.

2017-02-07 13:05:11

S_ako_sperk Skvelý článok aj tvorba, pookriala som!

Toto leto som sa zamilovala do nechtíka lekárskeho, má úžasnú farbu, ktorá na prstoch zanechá dlho oranžový karotén a semienka vyzerajú ako mesiačiky, takže som pochopila prečo "měsíček" po česky :)

2017-02-07 13:08:33

Adrianadesign Krásna industriálna komoda....a na printe by sa mi páčil brečtan,smrek červený.....chválim novú kolekciu,žurnál a nádherné fotografie

2017-02-07 13:09:41

mopka najradsej mam levandulu, ci uz v zahradke alebo v salke :-) ale aj datelina je dekorativna

2017-02-07 13:11:28

Elky_Melky oooo ja som sa práve vrátila v čase, krásne kúsky :) a na plagátiku by sa mi veľmi páčila Soldanelka karpatská (Soldanella carpatica) a prečo práve tento kvietok? jej názov je odvodený od latinského slova soldó, čo znamená minca a zároveň je to tvar listu, medzi laickou verejnosťou je označovaná aj ako ľadový zvonček, čo naznačuje skoré jarné kvitnutie a tvar korunky. Vzrastom je to pomerne malá rastlinka ale sú to veľké bojovnice, lebo rastú od lesného až po alpínske pásmo. Zaraďuje sa medzi chránené a ohorozené druhy a rastie len na území Slovenska, čiže je to náš endemit. Podľa mňa patrí medzi naše najväčšie krásky ;)

2017-02-07 13:42:37

Naprstok veľmi štýlové a krásne

2017-02-07 13:42:59

AtaJanson Podarila sa Vám čarokrásna séria nábytku a k tomu sú tie rastlinky nádherným doplnkom. Doma spríjemnia atmosféru a zjemnia priestor. Mám rada bylinky aj kvietky. Top u mňa je šalvia, na ktorú nedám dopustiť. Keď som chorá, veľmi účinne urobí svoju robotu . A z kvietkov mám rada čemerice, snežienky, prvosienky, konvalinky, hortenzie, pivónie, lúčne kvietky a vlastne skoro všetky kvietky...aj sukulenty. Doma mám už "staré" kusy, ktoré mám veľmi rada. Prajem Vám všetko dobré, nech sa Vám darí aj naďalej tvoriť také krásne kúsky:)))

2017-02-07 13:45:46

ziburi breza :-)

2017-02-07 13:55:43

ModraPupava Och, nádhera!! Všetko by som brala do svojho kozmetického "botanického" kabinetu - nábytok, aj printy :)

A čo sa týka výberu rastlinky/bylinky - tiež je ich veľa, ktoré mám obľúbené a ktoré dôverne poznám, lebo ich používam na extrakty... Ale momentálne mi vyvstala pred očami baza čierna, ktorá má krásne a užitočné kvety i plody, a to zvonka, aj zvnútra. Plus je taká naša, všaderastúca, slovenská...niekedy, chúďa, trošku zaznávaná. Takže za mňa: BAZA ČIERNA :)

2017-02-07 14:01:411x

.Kvietok. výborná kolekcia ! mne by sa páčila nevädza, harmanček a vlčí mak. - vytvárajú úžasnú kombináciu farieb

2017-02-07 14:30:30

marka.l breza, zvonček a kukučka lúčna

2017-02-07 14:31:41

Trimaky Nádherné, presne to čo potrebujem :)

A z rastliniek je pre mňa hneď po makoch najobľúbenejšia NEZÁBUDKA

2017-02-07 14:32:48

UBI-LUBI Jééja krásne!)) Ja rada sadím KAPUCÍNKU, oživí záhradku, odrádza škodcov a dajú sa jesť ako kvety, tak i listy samozrejme. Z kríkov černice, zo stromov napríklad hrušky a MORUŠE, z lúčnych kvietkov nevädza i margarétka... no, a z lesných, lesná jahoda a zvonček... vlastne všetky! Aj pupenec... bolo by toho :-O nekonečnoo oo ... už sa teším na záhradku :))))

2017-02-07 14:47:37

DenisaJalsovszka Úžasná novinka z tvojej dielne,printy nemajú chybu,až na jednu,že nevisia u nás na stene :-).Pre mňa tieto printy posobia jemne a nostalgicky (vďaka za ne!).Je ťažké vybrať,lebo príroda ponúka neskutočne veľa pre ľudí užitočných rastín či už pre zdravie alebo len tak pre potešenie duše.Mali by sme jej byť zato nemiene vďačný,lebo to dostávame zadarmo!!!Spomeniem pár z nich,ktoré mi pripomínajú detstvo.Totiž miesto učenia :-) som sa radšej stále túlala po lúkach,lesoch a boli to pre mňa očarujúce chvíle :-) strávené v prírode.vďaka tomu poznám veľa liečivých byliniek,tráv,jarných a lúčnych kvetov a húb.Pre mňa je to púpava lekárska,ďatelina lúčna,skorocel kopijovitý,jablone,černica, šípky,lipa,breza,agát a borovicové stromy.

2017-02-07 14:54:052x

Renarde Nadherny nabytok, rastlinky, napad a spracovanie, som vzdy uzastnuta nad roznymi napadmi sikovnych ludi...

Pri spomienke na moju starku ktora napriek velmi tazkej praci milovala utulno, cisto a kvety sa mi hned vynoria: z liecivych byliniek to bola Materina duska, v zahrade mala starka Astry a Cinie, v predzahradke mala Dalie ktore dlho kvitli, na moje narodeniny to bola vzdy kyticka Nezabudiek, na okenici vzdy miesana kytica Polnych kvetov v hlinenom krcahu, a v rohu dvora opatrovala dva kricky Ruzi na ktore sa chodila vzdy divat. V predizbe tronila velka Fuchsia a na jesen vsetko vystriedali drobucke roznofarebne Chryzantemy, az pokial nezamrzli...tolko z mojich spomienok na starku a jej lasku ku prirode, kvetom a bylinkam ktoru na nas preniesla

2017-02-07 15:01:53

Elleonora11 pekné. Krásne printy má aj galéria Gnatural.

2017-02-07 15:02:521x

AstonMartin Celá vaša galéria je pekná. Šuflíková komoda CABINET je super a veru hodila by sa mi do pracovne. Taká pekná chlapská, ći ako to nazvať. Bola by pekná v pracovni. Printy sú pekné. A obľúbenú rastlinku, ktorú by som rád videl vo vašej galérii, by bola podľa výberu mojej žienky - bylinka nechtík lekársky, lúčne kvietinky, harmanček, z kríkov černice a pekné by boli aj červené ríbezle.

2017-02-07 15:16:14

.ma.ta.cha Zamilovala som sa do tej komody! Ach! Len ako dumám, tak dumám, neviem, kde by som ju dala.

2017-02-07 15:28:32

dktrv.v Nadherne! mojou oblubenou rastlinkou je vlci mak

2017-02-07 15:30:24

ivyn náááádhera. Mne ste sa trafili, po čom mi dušička piští.

Z rastliniek: milujem všetko, nepreháňam, skutočne je ťažko určiť favorita. Ja som si nakreslila tušom čiernobiely obrázok materidúšky, pretože ju zbierame, pestujeme, milujeme popíjať čajík. Ale ak mám pridať nejakú TOP a menej bežnú, tak Echinacea purpurová. Doma síce pestujem okrem purpurovej aj bielu, žltú a oranžovú, ale purpurová je liečivka tak preto :) Nech sa darí...

2017-02-07 15:30:58

taliaa Vašu galériu mám rada. Máte krásne veci a rada si ich vždy obzerám. Moja srdcovka u vás je presklená vitrína FRANCESCA MINT. Rada by som si ju raz kúpila u vás. Pridali ste pekné novinky. Printy sú pekné. Páčila by sa mi aj bylinka ďatelina lúčna, púpava lekárska, valeriána lekárska. Čučoriedka obyčajná tá by bola super. Jahoda obyčajná, Ibiš lekársky.

2017-02-07 15:44:00

berna Zuzka, najkrajsi a najinspirativnejsi zurnal ,aky som citala! A vidim, ze zdaleka nie som sama... :)

Moja srdcovka a namet na print - urcite slnecnica. Je velmi dekorativna.

2017-02-07 15:51:08

songofnature Krasne, naozaj velmi utulne a uvolnujuce spojenie. Mne by sa pacil VRATIČ obycajny alebo PIVONIA.

2017-02-07 16:31:03

CreativHome Nádhera

2017-02-07 18:32:32

norika21 Prekrásne celé:-)Ja milujem levanduľu.

2017-02-07 19:12:49

WarmAtHeart Nadherne kusky! A za mna prvosienka :-)

2017-02-07 19:21:07

AminaG Po dlhšom case som otvorila tuto stránku, tak vďaka za pekný zurnalik. Komoda super a printy mi tiež pripomenuli školské časy. Moje najobľúbenejšie rastliny su fialovy orgován, margaréta a tekvica.

2017-02-07 19:40:02

babkarstvo Materina dúška.

2017-02-07 19:44:09

Art-inka Krásny žurnál, sofistikovaný nábytok, nádherné bylinky, rastlinky ... ďakujem za milý zãžitok z čítania a z prekrásnych obrázkov... moje milované sú : hortenzie, ruže , orgován, magnólie, sakura , jazmín ...♥♥♥

2017-02-07 19:44:35

IngridPatayova To je paráda, čítať si koľko obľúbených byliniek máme, moje sú čerešne, jabloň a materina dúška. Sue, vďaka za oživenie tajomných kabinetných spomienok, a veru aj tých strašidelných..

2017-02-07 20:04:20

dada-anna Nemám slov... Skrátka nádherné. Milujem všetko, čo dýcha minulosťou. A tiež lúčne trávy keď sa ich dotýkam, lesný mach a papradie... Veľa úspechov v tvorbe. Túto galériu mám rada.

2017-02-07 20:06:03

janka.u Krása, krása, krása. Výborný nápad. Myslím, že taká šípka, jarabina alebo lesná jahoda by si mala nájsť miesto na plagáte.

2017-02-07 20:07:31

dada-anna A ešte margarétky...

2017-02-07 20:09:46

Storybrooke Krásny žurnál :) a moja obľúbená - gypsomilka :)

2017-02-07 20:41:03

NightShiftAtelier Pivónia, Lupina, Materina dúška, Levanduľa.

2017-02-07 20:57:40

faith_1 prekrásne - celé... moja obľúbená je harmanček, hoci ťažko vyberať z toľkej nádhery, čo u nás rastie...

2017-02-07 21:19:55

danabortlikova Nááádherné celé!!! U mňa teraz vedie hyacint.

2017-02-07 21:22:21

Lydk.a medzi moje obľúbené patria žlté poľné kvety- púpava, podbeľ, ľubovník bodkovaný ,či obyčajná ružová ďatelina :) pripájam sa k pochvalám ! :)

2017-02-07 21:26:28

bubblinka aach, všetko je také krásne :) a obľúbená rastlinka? neviem si vybrať...sedmokráska, margarétka, tulipán, pivonka, magnólia, papraď, rumanček, divý mak, cesnak obrovský, nezábudka, ľan... :)

2017-02-07 22:07:30

rosemary čakanka /koreň sv. Petra/ a nevädza...

2017-02-07 22:16:20

UMoniky Nádherne prezentované prekrásne, vkusné výrobky. A do mojej vysnívanej kuchyne, na ktorú som skladala financie sedem rokov a ktorú mám v pláne tento rok by sa hodila lipa....:)

2017-02-07 22:34:34

ivajanotkova Krásne novinky ! Veľmi sa mi páčia nové kúsky nábytku aj printy. Mám rada ruže, bylinky, napr. repík lekársky a z lúčnych kvetín mak, sedmokrásku a hlavne neskutočne, krásne modrú nezábudku :-)

2017-02-08 00:32:54

Domini123 Materiná dúška ❤

2017-02-08 00:46:22

Haem magnólia a ľubovník bodkovaný

2017-02-08 08:02:38

KateCreative-gfd Nádherné je všetko, nábytok s nádychom školských čias...wau...a atlasy sú úžasné, z rastliniek sa mi páčia pivónie, veternice a lupíny, zo stromov je to lipa, hloh alebo drienka...krásne veci, veľa úspechov prajem :)

2017-02-08 08:16:27

Danao neviem čo by som ešte napísala, lebo už tu bolo asi všetko povedané...wau...ked som to zbadala, začala som behať po dome, či nenájdem nejaké miesto na tieto krásne veci...škoda, že sa mi nedá domček nafúknuť, ale možno niečo vymyslím, lebo je to bomba, si mojím veľkým vzorom...a kvetinky, rastliny a dreviny mám všetky rada...napr. hortenzia, margarétka, púpava alebo saturejka...

2017-02-08 08:24:401x

michmich Toto je ako z môjho sna. Nádhera. Pre mňa je to magické, hneď ma to vtiahlo do rojčenia. Ja milujem vsetky kvietky, rastliny. Všetky sú prekrásne. Je ťažké vybrať si. Ružovučká pivónia je romantická kráska. Rumanček je tiež neodolateľný.

2017-02-08 09:22:04

BimBam a taky print na stenu s tvojou fotkou by sa urobit nedal? lebo ty sama si taka vzacna bylinka, ktora nam pomaha, ked nam je smutno, potesuje oko i sprijemnuje zivot. lebo poprechadzat sa v tvojej galerii, Zuzanka, to je ako prist zvonku plny energie a krásnych zazitkov. asi poviem za viacerých, ze sa tesim, ze tu si a mozeme sa tesit z tvojej krasnej prace prostredníctvom fotiek, skvelých zurnalov a kvalitných vyrobkov. tak nam tu len dalej pekne kvitni, nech mame pekne dni aj my ☺

a co sa tyka konkrétnej rastlinky, tak aj ja som klasicky zastanca vsetkeho kvitnúceho a lieciveho. ale z kvetov je pre mna tulipan ako pan tulipan, a to svojou cistotou a jednoduchostou ☺ pekny den vsetkym ☼

2017-02-08 10:10:571x

PUREHOME Milí moji,

ďakujem Vám z celého srdca za kráááásne komentáre, pochvaly a tiež za skvelé tipy...ani som nečakala takú obrovskú účasť a veľmi milo ste ma potešili aj Vašimi poznatkami a krásnymi spomienkami...sľubujem, že mnohé z Vašich milovaných rastliniek sa objavia čoskoro v galérii....ešte raz vďaka za cennú štatistiku a v sobotu večer Vás všetkých pozývam na vyhodnotenie:)

Samozrejme teším sa aj na ďalšie tipy, zatiaľ majte krásne dni♥

SUE

2017-02-08 10:16:12

Foxinka Takéto skvosty sú pre mňa srdcovkou :). Krásny dizajn.... najkrajším stromom je pre mňa určite hrab - Carpinus betulus L. :)

2017-02-08 11:57:161x

ZU.ZU Krasny nabytok, absolutna srdcovka...dufam, ze pribudnu dalsie kusky. A z rastlin by som rada videla sukulenty v nejakom prijemnom farebnom mixe, mozno efektnu monsteru a z jemnych rastlin anemone nemorosa. Popripade aj lisajniky a machy.

2017-02-08 12:50:32

ajuskaaa Opat paradne napady...kocham sa! Ja som inak za divu ruzu a bylinky:)

2017-02-08 12:52:39

zuzued ...krásne, štýlové.. ťažko si vybrať, keď je toľko pekných rastlín, možno lesná JAHODA, PAPRAĎ, alebo nejaký KAKTUS, aj keď zmes byliniek je top! ;)

2017-02-08 13:43:21

enaa Nádherné ...všetko...krokusy, dub letný, borovica :)

2017-02-08 13:55:58

michael20 paprade :-)

2017-02-08 14:00:03

veronika.brandysova Ak budes robit kolekciu lucnych kvetov,hlasujem za klincek kartuziansky :)

2017-02-08 14:20:12

bonbonierka Vaše výrobky sú nádherné. Či už nábytok, vešiaky, kabelky, prosto paráda. A tie krásne botanické printy... Určite si nejaké objednáme (už som navnadila aj manžela) ;o) Milujem všetky kvety, lúčne i tie typické v našich záhradách - papuľky, cínie, margarétky, nezábudky, sedmokrásky... Na takomto plagáte by sa mi určite veľmi páčil náprstník (digitalis), to je prekrásna rastlina :o)

Želám veľa spokojných zákazníkov, nech sa Vám darí a veľa nápadov pre Vašu tvorbu!

2017-02-08 14:26:01

salysliac tento štýl hladká moju dušu, ďakujem za žurnál. Všetky spomínané rastlinky sú zároveň spomienkou na detstvo u starej mamy. Navždy. Margarétky, vlčí mak, stračia nôžka,materina dúška, harmanček, sedmokrásky, nezábudky a pivonky forever.....

Budem sledovať Vašu tvorbu naďalej - krásne a unšpirastívne.

2017-02-08 14:59:22

krasovlaska1 Prekrásne, za mňa magnólia.

2017-02-08 15:49:02

martina25 Krásne, mne sa najviac páči konvalinka.

2017-02-08 15:51:17

Terezka. Krásne. Vyrobené s vkusom a citom. Mne sa páčia pivónie.

2017-02-08 16:03:42

Arabeya Krásny žurnál..úžasné police. Ja mám rada tieto rastlinky jazmín, kardamón, konvalinky, tuberóza, nezábudky, zvončeky, ylang ylang, ruža, baza, lipa, gaštan, platan, baobab, sirôtky, slamienky..a najviac Orgován ♥

2017-02-08 16:50:53

JezkoviVoci Je to nádherné! Také niečo by som raz chcela mať doma :-) Botanika ma v škole veľmi bavila :-) No a mojou srdcovkou je určite endemit Muránskej planiny Daphne arbuscula ;-)

2017-02-08 20:25:39

tobinka19 Krásny žurnál, nádherný nábytok, krásne plagáty...Mne by sa páčil orgován, hortenzia, ruža, pivónie

2017-02-08 21:51:34

Ivana_Basti Nádherná kolekcia. Mňa by takýto plagát nesmierne potešil. S bylinkou napr. čakankou, ľubovníkom, kostihojom...

2017-02-09 11:07:46

jungle_baby007 Mne by dušu potešil lúčny klinček :-)

2017-02-09 12:33:22

Bubl Nadherneeee!!!!

Mna by potesil kusok lesa...a plody stromov ako bukvice, zalude, sisky,....

2017-02-09 15:00:50

Silvia. Povabny zurnal! Mne sa osobne pacia uz tebou zvolene plagaty. Pre dalsiu inspiraciu- pinia (strom a sisky), smrekovec opadavy, iskernik, iskernik prudky a kvety mojho detstva pivonie, hrebicky, gladioly.

2017-02-09 16:16:33

ich Prekrasny zurnal s prijemnou atmosferou :) Moj oblubeny je bodliak, vraj symbolizuje silu a ta farba je proste carovna :)

2017-02-09 18:52:41

bynature Nove kusky su paradne, domyslene do poslednej uchytky..smekam.. a na plagate by ma potesila lipa alebo lieska

2017-02-09 21:19:53

VieraDS Ja som sa vrátila v čase. Bylinky? Ťažko vybrať jednu: sedmokrasky, prvosienky, margaretky, hortenzia, slnečnica, breza ...

2017-02-09 21:41:09

charis hortenzia, orgován, aj stromy by sa mi páčili, je to kráásne :-)

2017-02-09 23:56:03

asymptota Veľmi pekná práca a prijemné čítanie . Plagáty jemne nostalgicképacila by sa mi magnolia :-)

2017-02-10 09:36:23

pasulka aj ja sa zapojim, lebo to je presne to, čo chcem do môjho domu, maľované rastlinky z herbáru... ja by som chcela materinu dúšku ale asi viac margarétku

2017-02-10 12:10:44

mackabibi MAGNÓLIA, HORTENZIA, RUŽE...

Ďakujem :-)

2017-02-10 15:58:27

LUCCKINstudio Dnešný večer m uchránil Vaša nov CABINET kolekcia.. to celá je nozaj nádherná a každý jeden kúsok.

No. Z takého množstva krásnych kvetov,bylín...lúčne kvety, magnóia, hortenzia:-)

2017-02-10 20:15:34

VeronkaJablonka Vsetky su prekrasne, ale mna by najviac potesili kvety jablone, papaver, materina duska alebo margaretky :).

2017-02-10 20:21:01

renulka Ta komoda a police su dokonale. Krasa. Na plagatoch by sa mi pacil najma mak siaty, mäta, zvonceky, tulipany, materina duska a anemonky - veternice.

2017-02-10 20:48:50

slavka.redakcia Krásny nábytok ;) aj printy! Nezábudka je favorit!

2017-02-10 21:33:10

cascabel moja naj je Papaver somniferum, ale potesila by ma hocijaka rastlinka :)

2017-02-10 22:37:26

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
PUREHOME
PUREHOME
1997 predaných ks, 879 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Vitajte v mojom svete, ktorý spája moju lásku k drevu, ku koži a k interiérovému dizajnu v minimal štýle... radi Vás privítame aj v našej druhej galérii s kabelkami PURE,
Vaša Janka:)

Moje kategórie


Pôvodné meno bySue

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Šuflíková komoda CABINET - 7769183_Šuflíková komoda CABINET by PUREHOME
 26 komentárov
 Páči sa 264 ľudom
565 €
 - Polica / Organizér CABINET - 7769457_Polica / Organizér CABINET by PUREHOME
 3 komentárov
 Páči sa 191 ľudom
85 €
 - Polica / Knihovňa CABINET - 7769638_Polica / Knihovňa CABINET by PUREHOME
 1 komentárov
 Páči sa 112 ľudom
155 €
 - -50% Print na plátne BOTANIC CABINET WILD FLOWERS - 7769816_-50% Print na plátne BOTANIC CABINET WILD FLOWERS by PUREHOME
 5 komentárov
 Páči sa 236 ľudom
12,50 €
 - -50%Print na plátne CABINET STROMY ČEREŠŇA - 7790543_-50%Print na plátne CABINET STROMY ČEREŠŇA by PUREHOME
 11 komentárov
 Páči sa 226 ľudom
12,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »