Domov » Žurnál+ » Autor: Eva Chnápková

Žurnál+

PLETENák - Zmena názvu obchodu

Eva C. » Rady a info / 2020-07-02 10:28:28 /  Pridaj komentár / 4 lajky

Dobrý deň,

 

dovoľte mi informovať vás o zmene názvu môjho obchodu z pôvodného BabkineIhlice na: PLETENák.

V prvom rade by som chcela povedať, že týmto nechcem ľudí nabádať k masovým zmenám názvov obchodov na tejto platforme, ja sama som to urobila po vážnom a dlhom uvažovaní, s prihliadaním na síce nie zatiaľ veľmi veľké publikum registrujúce moju stránku, ale predsa len, ak vás niekto pozná pod nejakým menom, tak ho vo väčšine prípadov takáto zmena môže zmiasť. Preto aj SAShE.sk určuje podmienky a prípadne aj poplatok za zmenu mena.

 

 

Trvalo to dlho, naozaj dlho. Večery strávené premýšľaním nad naozaj výstižným menom pre môj malinký obchodík, niečo moje vlastné a mne blízke. Pôvodný názov vznikol tak, že mi napadlo, ako pretvoriť môj začiatok, ten moment, kedy som prvýkrát zobrala do rúk ihlice, do pekného nickname.

Bolo to vtedy, keď som "lašovala" u babky v skrini a do oka mi padli klbká vlny zabalené v obrovskom vreci a vedľa neho kožený obal plný pletacích ihlíc. Nikdy na to nezabudnem a bolo by úžasné, keby som s viacerými ľuďmi mohla zdielať presne ten pocit, ktorý som vtedy mala, keď som sa prehrabávala vo všetkých tých klbkách, nado mnou viseli babkine zástery a zároveň som sa hrala na schovávačku s mojím bratrancom, ktorú som, samozrejme prehrala, "vďaka" šuchotu vychádzajúcemu zo skrine.

 

Úprimne vám poviem, tak veľmi mi moji starí rodičia chýbajú, že niekedy sa nútim na nich nemyslieť, aby mne samej nebolo ťažko. A každodenné pozeranie sa na starý názov môjho obchodu mi to neustále pripomínal.

Dúfam, že to nevyznie príliš citovo, ale je to tak. Navyše, s novým názvom PLETENák začínam vidieť zmenu v mojom ponímaní tvorenia obsahu a produktov pre môj obchod. Taktiež som navrhla nové logo a začínam premýšľať o vytvorení niekoľkých vzorov na pletenie vlastných iba tejto značke. Ale o tom možno neskôr.

Pôvodne som sa sústredila na výrobu vecí z akrylovej priadze, pretože väčšina mojej rodiny ich na pokožke znášala lepšie, než napríklad vlnu. S odstupom času vidím, že som príliš rýchlo odsúdila zvieracie vlákna bez toho, aby som sa nimi zaoberala bližšie. Tak isto, ako: NIE JE AKRYL AKO AKRYL (za posledné roky sa celkovo výroba pletacích a háčkovacích priadzí posunula neskutočným smerom a dnešný akryl nevyzerá ako vyrobený z igelitiek :-) ), tak NIE JE VLNA AKO VLNA!

Aj vy si myslíte, že dnes majú (aj napriek vysokej kvalite nových neprírodných priadzí) ľudia väčší záujem o vlnu z oviec, či yaka?

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

IE
PLETENak
PLETENak
11 predaných ks, 5 hodnotení

Vitajte v mojom obchode s pleteným oblečením a doplnkami.
Štrikovať som začala už vo veku okolo 8 rokov a dodnes neviem pustiť ihlice z rúk.
Niektoré z produktov, ktoré vo svojom obchode ponúkam, sú zároveň aj moje autorské modely.

Výrobky označené NA OBJEDNÁVKU začínam pliesť ihneď po obdržaní platby za tovar a o priebehu výroby, dokončení a odoslaní objednávky Vás budem informovať osobnou správou. Za porozumenie vopred veľmi pekne ĎAKUJEM.


Pôvodné meno BabkineIhlice

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »