Domov » Žurnál+ » Autor: Petra Laburdová

Žurnál+

Kreatívne a jednoduché ruka v ruke???

Petra L. » 2011-02-27 21:10:17 /  5 komentárov / 5 lajkov

Ťažko vyrábať vecičky, ktoré zaujmú aj tých, ktorý do môjho obchodíku nejakou náhodičkou zablúdia aj keď nejde priamo o ich štýl výroby a o to práve ide,nie?

Veľa krát som sa stretla s tým, že sa páčia veľmi jednoduché vecičky, spojenie dvoch-troch komponentov do jedného celku.. Ale vidím to aj na sebe, sama mám najradšej jednoduché veci, ale tým sa dostávam do konfliktu s kreativitou, lebo keď som kreatívna, väčšinou ide o vyjadrenie viacerých emócií, čo sa prejaví aj na komplikovanosti vecičiek a tie odrazu iným ľuďom nič nehovoria a tak sa im ani nemôžu páčiť tak ako mne...

Ale ako sa z toho vymotať? pre mňa je to jeden veľký začarovaný kruh..

Pred nedávnom som dostala poštu. Už dlho som nemala objednávku, takže keď som naďabila na takýto e-mail vo svojej schránke bola som presvedčená, že určite pôjde o nejakú budúcu objednávku alebo niečo podobné. Bola som happy až po strop.

Veľké sklamanie prišlo, keď som naštartovala Sashe a zistila o čo ide. Prvým šokom bolo, že mi písalo samotné Sashe.. O čo ide? Čo sa deje? Asi len nejaká akcia, prípadne reklama - myslela som si. Ako tak čítam, zisťujem, že som bola upozornená na to, že môj výrobok nie je citujem "handmade". Okamžite mi prebleslo hlavou, že ide asi o to, že komponenty, z ktorých pozostáva som mala vyrobiť vlastnoručne - odliať alebo vystružlikať vlastnými rukami.. Úplne sa mi rozbúchalo srdce, a bála som sa, že som tu ako predajca nadobro skončila...

Hneď obratom som odpísala a dozvedela som sa, že ide o to, že môj nápad - spojenie dvoch vecí do jedného celku - náušničiek, bol pravdepodobne už niekde uverejnený za nápad niekoho iného skôr ako som ho uverejnila ja (obrázok pridám neskôr).

Prišlo pravdaže veľké sklamanie, pretože môj výtvor sa mi veľmi páčil, ale musela (teda bolo mi odporučené) takýto výrobok stiahnuť. Daný nápad som síce mala sama, ale ktosi ho mal skôr.. Viem, že takýto výrobok sa k veľkej kreativite nepribližuje, a nechcem to týmto ospravedlňovať. Bolo hlúpe myslieť si, že som bola s týmto nápadom prvá..

Ale napríklad vyrobiť takú vecičku sama? Alebo byť jednoducho tak šikovná, zručná a kreatívna, že výrobok bude pekný, pútavý, jednoduchý a zároveň jedinečný? Je to ťažké skĺbiť to a preto vás všetkých, čo niečo takéto dokážete nesmierne obdivujem. Ja sa o to pokúšam už veľmi dlho v smere šitia si vlastných vecičiek na seba (myslím oblečenie) ale nikdy sa nedostanem ďalej ako je strih, pretože moja predstava látky jednoducho prekračuje možnosti výberu v obchodoch s látkami.. Tiež mi chýba napríklad obnitkovačka, čo je stroj drahý na moje skromné pomery (študent pred ukončením VŠ) - jedna z menších komplikácií. Jednoducho prílišná striktnosť k mojej predstave mi určí hranice za ktoré nechcem ísť, lebo by som z výsledkom nebola spokojná..

A práve toto je môj problém, buď kreatívna s tým čo máš, nemiň veľa a zároveň maj krásne výrobky.. Dá sa to?

Tiež občas mám super nápad, ale absolútne netuším ako ho zrealizovať, čím a ako vyrobiť napríklad niečo zložité na tvar tak, aby to bolo také ako chcem - obrovskýýý problém, lebo neovládam všetky techniky - napríklad ešte pred tým ako som zistila, že je možné vyrábať doma živicové výrobky (zalievanie) som mala toľko nápadov ale netušila som ako ich zrealizovať, teraz to so živicou ide, ale nápady sú fuč.. aspoň tie čo boli vtedy...)

Teraz už toho pol roka čo som tu sa snažím o kreativitu v šperkoch. Dokonca samotné Sashe ma k tomu inšpirovalo, ibaže už po prvých mesiacom som skĺzla do toho, že som vyrobila už vyrobené :( A to ma veľmi mrzí... :( Chcela som teda začať s fimom, ale opäť ide o investíciu a ja som investovala teraz dosť do striebra a bižutérie ktorú predávam teraz. Spoločne s Dazzler -kamoškou zo školy, sme sa teda rozhodli pre nápad so živicou, ktorú som už spomenula.. Tak som zvedavá ako to vypáli :) Je tam totiž miesto na kreativitu s fotografovaním, kreslením, maľovaním a dizajnom vo fotoshop-e - čo mňa vždy veľmi bavilo...

Tak uvidím čo ma čaká a neminie :))) Držte palce a ak máte nejaké tipy pri výrobe so živicou, píšte píšte píšteee..

Komentáre

Dazzler Jasnéé živica rullez :D Teraz tu s tým skoro každý začína, takže vymyslieť nejaké originálne námety, ktoré ešte nikto nemal je náročné :) A s tými kreatívnymi vecičkami máš pravdu. Ja radšej ani nerátam čo som už minula za všetky komponenty. Dúfam, že sa mi to raz vráti :)

2011-03-01 13:37:42

BooBak kazdy ma iny nazor na to, co je a co nie je handmade. ako pises, vela ludi ma rado prave taketo jednoduche veci, ktore ale v obchode bezne nekupis... lebo aj tie pekne a niecim vynimocne komponenty treba niekde zohnat... kto chce kupi, kto nechce nekupi ;) nedaj sa hlavne odradit! vela stastia v dalsom vyrabani :)

2011-03-03 02:19:59

bunki mne sa tiež páčia jednoduché veci, veľakrát si aj vyrobím úplne jednoduché náušky, ale tu ich nevystavujem, pretože som tiež asi 2krát dostala email (ale na inom handmade serveri, nie tu na sashe), že moje vecičky nie sú dostatočne kreatívne a oni mi ich stiahli rovno...drž sa peka55, ľudia majú aj tak najradšej jednoduchosť...vačšina

2011-04-03 22:34:53

PELA bunki, si moc zlatá, mooc ďakujem a aj ty sa drž :)

2011-04-05 21:14:58

PELA juj, a aj Dazzler a BooBak, mooc vám ďakujeem :)

2011-04-05 21:15:46

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »