SAShE - slovenský handmade design.
Domov » Žurnál+ » Autor: Michaela Repiská

Žurnál+

Rozpoviem ti príbeh ilustračný

Michaela R. » Tvorba / 2019-02-05 17:00:01 /  3 komentáre / 25 lajkov

Väčšina z nás má len jeden príbeh. Niežeby sa nám v živote stala len jedna vec. Sú mnohé udalosti, o ktorých by sa dalo rozprávať mnoho príbehov. No len na jednom príbehu skutočne záleží, len jeden ozaj stojí za to, aby sme ho rozpovedali.

Chceli by ste radšej viac ľúbiť a viac aj tvoriť, alebo menej ľúbiť a o to menej tvoriť?

Touto dilemou začínam po troch rokoch písať tento článok o mojich myšlienkach a pocitoch. 

V prvej, druhej či v tretej ilustrácii, ktoré vám tu predstavím, vám porozprávam príbeh o láske, o živote, o momentálnych vzťahoch a situáciách. Niektoré tie kresby sú smutné, iné veselé, no dávajú v mojom 27 roku života zmysel a túžbu. Zachytávajú to, čo vidím a cítim a tak to dávam na papier. 
......................................................................................................................................................

 

Ilustrácia č. 1

Byla jednou jedna budka. Ale nebyla to obyčejná budka. Byla začarovaná! Byla to kadibudka. A žili v ní dva hodni lidé, který se měli rádi.

Ach, tie vzťahy, či sú ale krásne.

Byla jednou jedna budka. Ale nebyla to obyčejná budka. Byla začarovaná! Byla to kadibudka. A žili v ní dva hodni lidé, který se měli rádi.

 

Ilustrácia č. 2

Dva pohľady, dva rozdielne, no celkom podobné kraje.

Je to príbeh dvoch chlapcov, z ktorých jeden žije v meste a druhý na dedine. Je to typický príbeh o tom, ako sa dve deti pobijú pred školou a skončia v riaditeľni. Ako trest za vylomeniny dostanú úlohu: Vymeniť si životy, ktoré doteraz žili. Jeden sa na čas presťahuje do dediny a druhý na okraj lesa. Nakoniec obidvaja pochopia podstatu života a začnú si vážiť základné potreby a výdobytky doby. 

 

Ilustrácia č.3

Kolobeh

...pretože všetko sa točí okolo jednej ženy.

 

......................................................................................................................................................

Stalo sa to pred pätnástimi rokmi (možno viac či menej, nepamätám si), no bolo to na samote u lesa. V zóne domova, okolo ktorých sú vysadené živé ploty, zvierat je tu dostatok a to ticho, ktoré by sa dalo o polnoci krájať. Iba šum lesa a žblnkot vody.

Už vtedy som vedela, že ma to baví, baví kresliť. A tak som začala. Kreslila, tvorila, vymýšľala a dávala kresbám príbeh a dávam im ich doteraz.

Mám síce povesť samotára a svojského človeka v jednom, ale to mi nebráni, aby som tvorila silný príbeh môjho života ♥ 

Ďakujem za vašu pozornosť.

s ♥ ouch.douch.art 

Komentáre

PohladnicePreRadost :) ... ono tých možností je viac : viac ľúbiť ( byť zaneprázdnená láskou a vecami okolo nej ) a tak menej tvoriť, menej ľúbiť a teda mať viac času na tvorbu a viac tvoriť ... ale to ja tak iba filozofujem ... kresby sú krásne a tá ilustrácia č.2 môže byť ako kolobeh dňa : deň a noc ... :)

2019-01-31 18:55:561x

SusanRosy krásne jemne napísané, príbeh k ilustráciam je dobrý nápad, i samotné ilustrácie sú veľmi pekné :)

2019-01-31 20:38:011x

Ouch.Douch PohladnicePreRadost Ďakujem za vašu reakciu a myšlienky :)

2019-02-05 20:19:391x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Autorská ilustrácia - Kolobeh  - 10380438_Autorská ilustrácia - Kolobeh by Ouch.Douch
 Páči sa 8 ľudom
15,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »