Domov » Žurnál+ » Autor: Ľubomíra Stankovičová

Žurnál+

Chvíľka pre seba

Ľubomíra S. » Osobné Blogy / 2019-01-02 22:23:09 /  7 komentárov / 30 lajkov / 351x zobrazený

Vonku je ticho, padá sneh. Aj vnútri je ticho, deti spia, oddychujú po náročnom brodení v snehu oblečení ako kozmonauti. A ja oddychujem, sama, so svojimi myšlienkami. Až teraz som dostala tú chvíľku pre seba, kedy sa môžem zamyslieť a rozjímať, čo ďalej, potajme hľadať v sebe inšpiráciu a čas na tvorenie.

Cez sviatky som dala oddych. Sebe aj háčikom. Všetky pospolu ležali v puzdre na poličke, možno tam mali aj žúrku, lebo veď konečne sú z práce na chvíľu prepustení. A ja som zatiaľ čítala. V inom žánri než doteraz, aby som precvičila aj iné mozgové centrá a tie moje najvyťaženejšie nechala relaxovať, lebo potom prinášajú výkon.

Zima je pre mňa priestor na snívanie. Snívam o snehu, o ľahkom dotyku snehových vločiek na zamrznutých konároch briez, o jemných poryvoch vetra vo vlasoch, ktoré vytŕčajú spod kapucne. V ruke držím malú ručičku, počúvam štebot detí - mojich detí. Neprestávam sa čudovať, aké detaily ich dokážu zaujať, čo všetko si dokážu všimnúť, hoc ich tvár dopoly skrýva teplá čiapka.

A potom to prichádza. V izbe sa sype lego, vláčik vychádza zo stanice, strojvodca nadšene húka a z rádia sa ozýva nostalgická pieseň. To je môj čas. Pre mňa, pre moje túžby, nápady aj aktivitu. Vyberám z puzdra svoj obľúbený háčik, vnímam hebkosť priadze a jemný šuchot, ako sa háčik prediera spleťou očiek.

Milujem to. Klbko sa odvíja a vytvára nový príbeh, novú krásu, novú rozprávku. Háčkovať hračku, šálik či taštičku, to je ako vytváranie nového života, pretože aj táto drobnôstka, táto maličkosť je súčasťou veľkých okamihov. A ja vám všetkým prajem, aby ste v tomto čase, aj počas celého roka mali možnosť vnímať krásu vecí, ktoré vás napĺňajú a robia váš svet krajší. Aby mohli vznikať ďalšie veľké okamihy.

Vaša Ľubka...

Komentáre

SusanRosy je úžasné, keď sa práca stáva a je zábavou a relaxom :) áno, deti sú veľmi vnímavé, chápu svet trochu inak než dospelí, máme sa od nich čo učiť :) ináč, krásne napísané... ♥️

2019-01-02 22:43:11

MoniStyle Škoda že neviem háčkovať, páčia sa mi také vecičky..ale zasa viem šiť ;-) S ihlicami mi to nešlo..tak s háčikom by to dopadlo podobne. Mašine som veru moc nedala oddychovať ani cez Vianoce :-))

2019-01-03 00:04:26

PohladnicePreRadost :) krásny článok ... a ja Vám želám v novom roku, aby bolo dosť šťastia, aby bolo dosť lásky, aby bolo dosť času na tvorbu i na detičky ... všetko dobré :)

2019-01-03 11:50:51

OdLubky Ďakujem veľmi vám všetkým :)

2019-01-03 13:13:42

tvojobal Krásne si to podala...

2019-01-04 15:56:02

etede Veľmi pekne napísaný je tento príspevok. U mňa to je podobne, práca s háčikom je moja srdcovka. Prajem veľa tvorivého elánu v novom roku a veľa úspechov.

2019-01-06 14:11:10

OdLubky Dakujem :)

2019-01-06 15:21:27

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

OdLubky
OdLubky
5 predaných ks, 4 hodnotenia

Reaguje do 1 hodiny

Háčkovanie je moja vášeň, radosť, plnenie snov, výzva, pokora aj nekonečná možnosť. Objavte to čaro so mnou.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »