Domov » Žurnál+ » Autor: Ľubomíra Stankovičová

Žurnál+

Ekologický dlh? Moja výzva...

Ľubomíra S. » Tvorba / 2019-08-13 13:50:04 /  4 komentáre / 15 lajkov

Ahojte priatelia.

Nedávno som zachytila článok o tom, že žijeme na ekologický dlh. Najkôr som o tom hodne premýšľala, čo to znamená pre planétu, a čo to znamená pre každého z nás. Rozmýšľala som, ako by som sama mohla prispieť k tomu, aby som nežila "na dlh", ale spotrebúvala už to, čo mám, čo vlastním. Celý problém v konečnom dôsledku vyvstáva z toho, že ľudia potrebujú stále viac, stále nové, stále krajšie. A kde je dopyt, tam je ponuka.

A ako som tak premietala, uvažovala, čerpala nové nápady, a samozrejme uvedomovala si, čo "zas k tomu budem potrebovať", rozhodla som sa, že najskôr zrealizujem nápady, ktoré prišli skôr a na ktoré už som "zásobená".

Dávnejšie, dá sa to počítať na roky, som si kúpila zaujímavú, akoby semišovú látku, z ktorej som si ušila puzdro na háčiky, keďže som ich mala všade plno. Puzdro sa vydarilo, s látkou sa dobre pracovalo, tak som do galantérky šla ešte raz a látku kúpila ešte v ďalších dvoch odtieňoch, že však ušijem aj pre ďalšie tvorilky. No a ako to tak býva, vždy bol prednejší iný projekt a na tento som zabudla.

Čo ma však nikdy nesklame, je nedostatok miesta. Keď človek len hromadí a zásobuje sa rýchlejšie než stíha tvoriť, postupne už niet kam ukladať. Ako som hľadala nové miesto na ďalšiu tašku materiálu, našla som aj tieto moje látky. Tak a dosť. Zastavím sa, a urobím to, čo som dávno chcela. Víkend to istil. Pustila som sa do strihania látok, do premeriavania, prežehľovania, kombinovania a šitia. A vznikli zatiaľ štyri puzdrá, trošku apgrejdované od toho môjho, nakoľko som pri používaní zistila, čo je super a čo mi tam fakt netreba.

Na tieto puzdrá som teda nepoužila nič nové, než som už doma mala. Ani len po novú stuhu som nešla, lebo veď - na výber som aj tak mala dostatok. A rozhodla som sa, že prioritne dokončím projekty, ktoré už sú začaté, na ktoré už materiál mám, a až potom pôjdem ďalej.

A tak mám taký šialený nápad - vyzývam vás - pridajte sa ku mne a zrealizujte v prvom rade to, na čo už materiálovo pripravení ste :) Aspoň jeden projekt. Skôr, ako pôjdete po ďalšie klbká, ďalšie látky, ďalšie farby, ďalšie korálky, či čokoľvek, z čoho tvoríte. Nech je náš svet stále pestrý. A verím tomu, že bude ešte pestrejší, keď dáme priestor našim nápadom :)

 

Vaša Ľubka ♥️

Komentáre

SalixAlba Presne tak, doma je materiálu dosť, stačí sa pohrabať v skriniach:). Presne takýmto spôsobom vznikajú aj moje dielka:). Poobzerám sa a potom rozmýšľam, čo s tým:)

2019-08-13 14:48:152x

Croche Idem do toho! :D mate pravdu, ja mam za rok a pol hackovania zasoby priemernej galanterky...idem si teda trosku vstupit do svedomia :)

2019-08-13 19:54:582x

pucko9 Presne podobnym smerom som trošku tvorila aj ja cez leto

2019-08-14 06:04:111x

imageB Zapájam sa s radosťou :). Materiálu mám doma toľko, že ho snáď ani nespotrebujem, nápadov milión, času málo :)

2019-08-24 23:04:531x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Puzdro na háčiky vol.1 - 10970917_Puzdro na háčiky vol.1 by OdLubky
 Páči sa 15 ľudom
12,- €
 - Puzdro na háčiky vol.2 - 10970954_Puzdro na háčiky vol.2 by OdLubky
 Páči sa 15 ľudom
12,- €
 - Puzdro na háčiky vol.3 - 10970969_Puzdro na háčiky vol.3 by OdLubky
 Páči sa 18 ľudom
12,- €
 - Puzdro na háčiky vol.4 - 10970990_Puzdro na háčiky vol.4 by OdLubky
 4 komentárov
 Páči sa 17 ľudom
12,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »