Žurnál+

Minimalistické umenie trochu inak...

P
Nikili108 predaných ks, 38 hodnotení

Veronika P. » Tvorba / 2022-06-22 13:00:01 /  5 komentárov / 21 lajkov

Keď som vo svojom poslednom článku písala o tom, ako nesmelo som uviedla svoje najnovšie obliečky ako "kolekciu", ani som netušila, že budú mať u verejnosti také ohlasy! Nakoplo ma to a pustila som sa do niečoho, čo som v hlave nosila už dlhšiu dobu. Predstavu som mala, materiál tiež, ale keďže som do toho chcela dať naozaj niečo zo seba, nechávala som tomu čas. Prechádzala som si trendy bytového designu, dekorácií, rolovala stránky pre inšpiráciu a tak postupne vznikali materiálom jednoduché, ale vzhľadom extravagantné, elegantné a moderné obliečky z kolekcie "Gold Art". Trendom tohto roka pre bytový design je síce návrat k prírodnému bývaniu v štýle scandi, boho a hygge, no zároveň "in" ostáva minimalizmus a prvky abstraktného umenia. Okrem prírodných farieb a zemitých tónov aj čierna, ktorú návrhári odporúčajú v priestore umiestniť v doplnkoch ako obrazové rámy, svietniky, vázy či podnosy. Keďže mám rada inakosť, tak som sa rozhodla pre kombináciu čiernej, kontrastnej bielej a žiarivej zlatej, ktorú často nájdeme v kombinácii s čiernou v drobných detajloch, ako napr. vrchnák svietnika, nápisy na dekoráciách, kovových častiach drobného nábytku či svietidiel. A tak zo všetkých inšpirácií a mojich predstáv vznikli tri novinky kolekcie "Gold Art". Každý kus je unikát a vzor jedinečný.


"B&W&G" (Black&White&Gold)

Minimalistické vzory v abstraktnom štýle, vytvorené technikou impasto, teda nanášaním farby pomocou špachtle. V prípade textilu samozrejme v tenších vrstvách bez vytvorenia reliéfneho povrchu. Podkladom je biela 100% bavlna maľovaná konstrastnou čiernou a zlatou.

 

 

 

"Black&Gold"

Pri týchto obliečkach som použila taktiež techniku nanášania farby pomocou špachtle a nechala sa uniesť svojimi pocitmi a fantáziou. Obliečky sú tak naozajstným unikátom, ktorý nenájdete v žiadnom inom interiéri! 100% čierna bavlnená látka vytvára krásny podklad pre sýtu, metalickú zlatú farbu, ktorá pôsobí veľmi elegantne.

 

 

 

"Gold palm"

Tieto obliečky vznikli v rámci kolekcie ako prvé. Blížilo sa leto, a ja som chcela skĺbiť eleganciu čierno-zlatej kombinácie s pocitom dovolenky pri mori, kde ma vždy fascinujú palmy. Jednoducho ich milujem, tak som ich preniesla na 100% čierne bavlnené plátno štetcom a napodobnila skelet ich listov. 

 

 

 

 

 

Obliečky si viete navzájom aj skombinovať, sú dostupné aj samostatne. Možno sú trochu extravagntné, iné, výrazné, ale prečo robiť veci vždy tak, ako sa to od nás očakáva? Nezabudnime si v dnešnej dobe urobiť radosť aj takýmito drobnosťami.

 

 

Teším sa, že ste si našli čas na pár mojich riadkov a venovali chvíľku nahliadnutiu do mojej tvorby. Ďakujem každému z Vás za podporu!

A na záver, čo myslíte, vydarili sa? :)

Komentáre

Domkasviecky Krásne sú naozaj :-)

2022-06-15 17:47:071x

Nikili Ooo ďakujem ❤️

2022-06-15 17:49:13

veronikakababik Uzasne, waau

2022-06-15 22:01:251x

campanula Nádhera!

2022-06-25 11:28:55

Nikili Ďakujem ❤️

2022-06-25 11:51:10
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Designové dekoračné obliečky - "B&W&G" - 14639551_Designové dekoračné obliečky - "B&W&G" by Nikili
 Páči sa 32 ľudom
12,- €
 - Designové dekoračné obliečky - "Gold palm" - 14639622_Designové dekoračné obliečky - "Gold palm" by Nikili
 Páči sa 40 ľudom
12,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »